Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

ktos sie juz bawil ta zasilka?

3 linie 12V :D

 

 

http://www.allegro.pl/item164082775_zasila..._ibm_nowy_.html

 

bedzie to lepsze od fortronow czy na tym samym poziomie? (chodzi mi o sprzet poserwisowy itd. niby pisze ze nowe ;) )

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynam, że bardzo ciekawa konstrukcja, Delta i Fortron co chwile zaskakują na allegro nowymi modelami o zmienionych parametrach. Ja bym się nie zastanawaił i brałzasilacz od razu, jest idealny do nowych komputerów, mocna 12tka słabsze 5V i 3V. Wszak rail 12V moim zdaniem napewno nie jest potrójny tylko jest to jedna linia podzielona na trzy. Ciekaw jstem jak ten jeden 80 mm wentylator sobie radzi w tym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy to to on na bank nie jest...moze co najwyzej nie uzywany czyli przelezal x miesiecy gdzies tam. Wyglada neiźle ale wolalbym cos nowego :P

czyli NOS - New old stock

 

choc z drugiej strony nie wiadomo ...

 

chciałbym go dopaść ...

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tę cenę i z taką gwara tylko brać. Delta jest bardziej niezawodna od fortrona, a 28A na liniach +12v sumarycznie wystarczy w zupełności do konfigów bez SLI czy 8800. tylko ciekawe jak z głośnością, ale przy tej cenie jest to świetny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tę cenę i z taką gwara tylko brać. Delta jest bardziej niezawodna od fortrona, a 28A na liniach +12v sumarycznie wystarczy w zupełności do konfigów bez SLI czy 8800. tylko ciekawe jak z głośnością, ale przy tej cenie jest to świetny wybór.

nie ocenie się książki po okładce ale delta wygląda na dość slabo wykonaną. ale za ta cene :)

ktoś juz ma ta delte 400 albo testy jakies?

 

ps co to jest to zielone i pomaranczowe ? diody?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zasilacz OEM ma słabe okablowanie, tzn mało krótkich wiązek. Nikt zasilaczowi dedykowanemu do zestawów nie będzie dodawał wodotrysków.

wiadomo, mi chodziło jednak bardziej o wyglad czesci metalowych/alu. na niektorych zdjeciach ten taki pajak nad(pod) wentylatorem wyglada jakby byl caly powyginany :)

 

Chyba kupie ta delte myslalem jeszcze o szefie 350, ale 60zl vs 145zl, mimo ze do delty dochodzi wysylka to i tak 2 razy mniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten koles troche nie pewny co ma 400 (komentarze)

Sam brałem u niego zasilacz ale z odbiorem osobistym, narazie nie narzekam i mam 2 lata gwary. Gość najprawdopodobniej zwozi to z zagramanicy więc nie wiadomo do końca co za zwierz na tym siedział, ale gwarancja przynajmniej przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze jest on lepszy od fortrona 350? ;)

no i co byscie powiedzieli na przerobke taka, by zamiast tego wicherka 80mm dac pod zasilacz 120mm i na wylocie zasilki dac kratke? ;)

tez mnie ciekawi co lepsze, przydalby sie jakiś test czy coś :)

a takie hardcorowe przeróbki to ja się nie bawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem i nawet dziala :) i tylko 10zl za kuriera niezle :)

na pierwszy rzut oka to ciezka :)

co do testow to jeszcze nic nie moge powiedziec bo nie mialem na to czasu (patrz godzina tego posta :| ) na razie chodzi X2 3600@2400 na 1.3v ponizej sypalo bledami w SP2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem i nawet dziala :) i tylko 10zl za kuriera niezle :)

na pierwszy rzut oka to ciezka :)

co do testow to jeszcze nic nie moge powiedziec bo nie mialem na to czasu (patrz godzina tego posta :| ) na razie chodzi X2 3600@2400 na 1.3v ponizej sypalo bledami w SP2004

nie mam miernika wiec napiec nie sprawdze, a programowe raczej nikogo nie interesuja,

wentylator jest cichy. jednak ma taki dziwny lekko metaliczny dzwiek, cos jak chrabąszcz(czy cos takiego ;) ) tak to brzmi.

jest na razie stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Mnie też się podoba :razz:

Czy będzie potrzeba go zakupić jeżlei w tej chwili jest fortron 400PNF ( 60MDN ) 240 (1) rev.A .

Na tabliczce ma wypisane 18A na 12V, 25A na 5V i 30A na 3,3V.

 

Będe go puszczał na: biostar a9a + semp 3,2+@2,7ghz def V (sprawdzony) + 76gs palit sonic@500/1500

- a jeszcze mój fortron ma wtyczkę 20 pin (imć MILANS twierdzi ze to sie wkłada 20 pin zostawiając 4 wolne od zasilacza i wszystko gra) - jakieś wróżby ? podoła czy nie podoła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe go puszczał na: biostar a9a + semp 3,2+@2,7ghz def V (sprawdzony) + 76gs palit sonic@500/1500

...podoła czy nie podoła :wink:

Podołać powinien bez większych prolemów.

(imć MILANS twierdzi ze to sie wkłada 20 pin zostawiając 4 wolne od zasilacza i wszystko gra)

Dobrze twierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dodać ze 3 słowa na temat zasilaczy :

(sam posiadam 2 fortrony 350 HLN i 350 MDN® )

 

nie mam miernika wiec napiec nie sprawdze, a programowe raczej nikogo nie interesuja,

wentylator jest cichy. jednak ma taki dziwny lekko metaliczny dzwiek, cos jak chrabąszcz(czy cos takiego ;) ) tak to brzmi.

To w teorii zasilacz do IBM eServer 206 ja w firmowych komputerach (starych) widziałem tylko jeden rodzaj wentylatorów z podwójnym łożyskiem kulowym i one wydają taki "dziwny" dźwięk za to są super trwałe. Wyglada solidnie warto by sprawdzić czy są w nim elementy prostownicze odpowiadające 400W powinny być układy o oznaczeniu 3045 albo 3060 np MBR 3045 lub na większy prąd MBR4060 itd . W lepszych zasilaczach na wyjściu są kondensatory low ESR takie "złote błyszczące". Warto by były jakieś firmy np TEAPO , a nie "krzak"

 

Co do jakości Fortrona 350 HLN zasilacz jest całkiem dobrze wykonany :

Jest on wykonany na tej samej płytce co model Blue Storm 500W niestety ma mniejszy transformator i jest "trochę okrojony' w porównaniu do 500'tki.

Ma 2 osobne linie 12V (specjalne miejsca w płytce na kable ) nie miałem ochoty go rozwalać na czynniki pierwsze i niewiem czy są 2 osobne prostowniki do każdego z tych napięć. układ PFC jest w obu zasilaczach ten sam.Elementy półprzewodnikowe (diody tranzystory ) są adekwatne do mocy zasilacza . (nie wszystko da się obejrzeć bez rozlutowania )

Jest tylko małe "ale" niewiadomo gdzie te zasilacze z allegro leżały skrajne zimno bądź gorąco nie służy kondensatorom i efektem może być utrata pojemności a w konsekwencji po jakimś czasie użytkowania małe buum .... jeśli były dobrze magazynowane to są spoko jeśli nie to może być potem problem warunki magazynowania niby -20 do 80 st. .

 

Wentylatory :

Wiatrak 12cm zabiera sporo miejsca i z tego powodu w zasilaczach są mniejsze radiatory ... i trzeba wymusić większy obieg powietrza .Mimo to zasilacze z tymi wiatrakami są cichsze (przynajmniej te co ja spotkałem)

 

pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ma odpowiedzi na to która zasiłka jest lepsza: Fortron 350 HLN czy delta 400..

Właśnie przesiadłem sie na tego fortrona z szefa jak w sigu. Różnicę mogę odczuć jedynie w tym że jest cichszy.. Dopiero przy nowszym sprzęcie będę się mógł przekonać co naprawdę potrafi. Bez miernika mogłem tylko sprawdzić napięcia w BIOSie i Everestem i przewagę ma tu Fortron!

chociaż everest pokazywał 12,41V a w chiefie 12,35V (czy to w ogóle jest bezpieczne, czy mam sie nie przejmować??)pytania nie było :razz:

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolalbym delte

 

EDIT:

Benito poinformował mnie, że kupuję tą deltę i napisze jak się sprawuje tutaj :)

Myśle, że warto poczekać z zakupami :)

ainaruth programy i bios to se wsadź :damage_wall:

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...