Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

eee...to ja mam właśnie problema z tą zasiłką...mianowicie z starszym kompem się odpala bez problemu , a z tym z siga ni groma...kombinowałem z podpinaniem tylko 24pin wtyki 24+p4 , kompletnie wszystko na początku podłączyłem , zawsze to samo...a podpiąłem do starego p4 2,9 i odpaliło za pierwszym razem , sprzęt sprawny odpala się z tym feelem 300w starym z siga nie mam pojęcia w czym problem , może to wina tych dodatkowych 4 pinów w wtyczce 24pin ? bo w starym pentku mam tylko 20 pin+p4 odpalałem tylko na 20pin wtyczce jak coś ....w czym jest problem ?

 

 

teraz moje wrażenia :)

 

1) wtyczka 24pin nie jest rozczepiana na 20+4 :mur:

2) w wtyczce brakuje jednego pina :o pierwszy raz się z tym spotykam :P zaraz będę sprawdzał co tam powinno być

3) strasznie on cichy :) tylko jak to ktoś pisał jest słychać jak by jakiś kabelek zawadzał o wiatraczek :mur: ale jak wsuwam pod biurko to nie słychać za nic :)

4) oj bardzo mnie wqurzył brak wyłącznika z tyłu :/ bardzo ale to bardzo bardzo :/

5) od czego są te diody z tyłu ?

wg mnie zielona jest od zasilania , jak odłączę zasilacz od kompa , tylko do gniazdka podepnę , później odepnę w ogóle to się pali z 10 minut :)

jakaś taka pomarańczowa to jest jak się odepnie zasilanie to się świeci :P

 

smal updejt : z 10 minut zostawiłem kompa z nim , wszystko zimnie jak było wcześniej...

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) w wtyczce brakuje jednego pina :o pierwszy raz się z tym spotykam :P zaraz będę sprawdzał co tam powinno być

3) strasznie on cichy :) tylko jak to ktoś pisał jest słychać jak by jakiś kabelek zawadzał o wiatraczek :mur: ale jak wsuwam pod biurko to nie słychać za nic :)

Nowe normy ATX od wersji 2.01 (chyba) wycofały linię -5v :damage_wall:

 

A jak jest chichy to miło bo chyba sie na Deltę skuszę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest chichy to miło bo chyba sie na Deltę skuszę

 

smal updejt : z 10 minut zostawiłem kompa z nim , wszystko zimnie jak było wcześniej...

tak się składa że kapnełem się po tych 10 munutach że komp jest wogóle włączony <lol>

 

laptop jest głośniejszy :)

 

Nowe normy ATX od wersji 2.01 (chyba) wycofały linię -5v

eee a to rozumiem jest kompaktybile w dół ? bo z tego co się domyślam ta linia po cos musiała być , może dlatego nie chce odpalić komp mi i dafowi ?

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje i to dość powszechnie, zwłaszcza w markowych zasilaczach, które nie dadzą się podłączyć do byle czego ze względu na wbudowane zabezpieczenia.

 

Wiele było przypadków ze zasilacze "nie lubiały się" z płytami głównymi.

Próbowane na TForce 6100 AM2 , Abicie NF-7 płyty nie ruszą , zasilacz puszczony na suchu na PW_OK nadal 1V ,czy mógłby ktoś sprawdzić w tym modelu zasilacza jakie jest napięcie na PW_OK bez obciążenia ? Edytowane przez daf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee a to rozumiem jest kompaktybile w dół ? bo z tego co się domyślam ta linia po cos musiała być , może dlatego nie chce odpalić komp mi i dafowi ?

Z czego wiem to -5V nie jest stosowana już od dłuższego czasu (była za czasów P3 i duronów), raczej na k8ne problemu z tym byc nie może. Z pewnością dla LGA775 i s754 i dalej już nie jest potrzebna. Z obecnych urządzeń to wiem, że któryś z SoundBlasterów jej potrzebuje.

 

A co co problemów z markowymi zasiłkami to np. Seasonic S12 500 i 600W oraz Anteki niektóre nie chciały działać z mobo DFI (ponoć problemem było zbyt duże natężenie na 5VSB, co jest raczej zaletą zasilacza) Nic na tym świecie nie jest takie proste jak sie wydaje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem że mój FSP 350-60MDN® nie chciał mi odpalić Abita AT8 32x chociaż nie miał najmniejszych problemów z DFI Infinty Nf4x . Już miałem wysyłać płyte na gwarancje , po czym mnie olśniło i podpiąłem do starego cogen 300w. Płyta ruszyła bez problemu. Po ty, zabiegu ruszyła także na fortronie i tak chodzi do dziś ;P . Teraz mam znowu problem z nagrywarką LG. chodzi sobie bez problemu przez miesiąc lub dwa po czym się zawiesza (rozpoznaje ją w systemie ale nie widzi wsadzonych płyt) wystarczy podbiecie do innego zasilacza i znowu chodzi przez jakiś czas normalnie ;P. Rozglądam się za nowym zasilaczem a po miłych wspomnieniach z Delta 300w, pewnie skusze sie na tą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowane na TForce 6100 AM2 , Abicie NF-7 płyty nie ruszą , zasilacz puszczony na suchu na PW_OK nadal 1V ,czy mógłby ktoś sprawdzić w tym modelu zasilacza jakie jest napięcie na PW_OK bez obciążenia ?

Może ktoś się zlituje i zrobi ten pomiar dla Ciebie j

istnieje taka możliwość ,że miałeś poprostu pecha i dostałeś wadliwy egzemplarz to się zdarza... nawet najlepszym .

 

wygląda to w tej chwili na awarię zasilacza .

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez zaniedbanie {tiiiiiiiiiiiiiiiiiicenzura} przewoźnika nie dostałem awizo, przez co paczka leżała sobie na poczcie przez parę dni. Zaraz rozpakuję.

 

 

Update, na razie widzę 2 diody typu Power Schottky o prądzie 15A typu STPS30H100CW;

2 diody typu Power Schottky o prądzie 10A typu STPS20H100CT.

Niestety więcej nie zobaczę bo jest za ciasno.

 

Z tego mogę wywnioskować, że Delta na pewno nie kłamie na tabliczce.

 

 

PWM robiony przez Infineona typu:

 

ICE2A180Z

 

Drugi made by SGS THOMSON

UC3845B

 

APFC by Infineon:

ICE1PCS02

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez zaniedbanie {tiiiiiiiiiiiiiiiiiicenzura} przewoźnika nie dostałem awizo, przez co paczka leżała sobie na poczcie przez parę dni. Zaraz rozpakuję.

Hehe, wreszcie. Chyba wszyscy w tym temacie, mniej lub bardziej niecierpliwie czekali na to, aż Ci przywiozą w końcu tą zasiłkę :) I na pewno wszyscy podzielają Twoją złość na przewoźnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Wentyl zamontowany na gumowych kołkach, a nie na śrubach jakby kto nie widział.

 

Trójstopniowy filtr sieciowy chyba najlepszy jaki widziałem w zasilaczu :D (ta płytka przykręcana od góry), bezpiecznik 10A.

 

Aha, łatwiutko dostępny potencjometr regulacji napięcia +12v, co na pewno ucieszy wielu ludzi.

 

Jako że scalaczek steruje PFC, to szanse na jego odłączenie maleją.

 

Tylko po kiego na radiatorze po stronie pierwotnej jest aż 6 mosów o ile mnie (krótka) pamięć nie myli. Czyżby miał niezależną stabilizację??? Nie wierzę. Testy udowodnią.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrłem dziś zasiłkę :razz: i niestety za godzinę musiałem oddać. :mad: ....

 

Upsss :angry: mója płyta Gigabyte GA-945GM-S2 nie wstałą z tym zasilaczem....szkoda :mur:

 

Powód - prawidłowo określił kolega *svende* dlatego tu skończyła się moja radość.......

 

Zasilacz prezentuje się wyjątkowo MIŁO !!! jest b. ciężki, o wypasie nie wspominam już tu wiele napisano..... co najważniejsze jest niesłyszalny !!!!

 

a propos diody:

zielona- napięcie

pomarańczowa- zapala się wówczas jak występuje problem z zasilaczem np: brak napięcia ,masy itd......

 

ale jest wyjście Delta 350 już nie ma takiego problemu :razz: tylko że "trochę" słabsza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim też niestety. Kurzu w środku nie ma, ale ryzy na obudowie świadczą, że pochodzi z demontażu, lub ktoś z nim nieostrożne obchodził.

Benito czy mógłbyś zmierzyć czy w tym zasilaczu bez obciążenia powinno być napięcie oraz jakie na tym szarym kabelku PW_Ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem że mój FSP 350-60MDN® nie chciał mi odpalić Abita AT8 32x chociaż nie miał najmniejszych problemów z DFI Infinty Nf4x . Już miałem wysyłać płyte na gwarancje , po czym mnie olśniło i podpiąłem do starego cogen 300w. Płyta ruszyła bez problemu. Po ty, zabiegu ruszyła także na fortronie i tak chodzi do dziś ;P . Teraz mam znowu problem z nagrywarką LG. chodzi sobie bez problemu przez miesiąc lub dwa po czym się zawiesza (rozpoznaje ją w systemie ale nie widzi wsadzonych płyt) wystarczy podbiecie do innego zasilacza i znowu chodzi przez jakiś czas normalnie ;P. Rozglądam się za nowym zasilaczem a po miłych wspomnieniach z Delta 300w, pewnie skusze sie na tą

Sprawa wyjaśniona na Tforsie i na abicie NF-7 nie działa na asusie i na ECS-ie na duronach działa.

Wybredne te zasilacze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

Zasilacz działa, jest nawet cichy w idle (za obciążenie dałem 1 wiatrak).

 

Napięcia Idle:

 

dwunastka 12,01v~12.02v

piątka 5,12v~5,13v

trójka 3,33v~3,34v

piątka sb=5,03v

ujemna dwunastka=-12,02v

 

Co do diod na tyle potwierdzam:

Zielona sygnalizuje włączenie zasilacza.

Czerwona dowolny stan niedozwolony, np. zwarcie.

 

Zabezpieczenia przeciwzwarciowe ustawione bardzo restrykcyjnie, działają znakomicie. Raczej nie zjaracie tego zasilacza, chyba że zrobicie coś umyślnie.

 

@daf: ja podczas pracy mam na szarym stan niski, czyli 0v.

Zasilacz działa prawidłowo.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim też niestety. Kurzu w środku nie ma, ale ryzy na obudowie świadczą, że pochodzi z demontażu, lub ktoś z nim nieostrożne obchodził.

wlasnie...na gwintach od srub tez widac slady...nie mialbym nic przeciwko gdyby to bylo powiedziane od poczatku...a tak to oszustwo.

Ciagle czekam na odp kolesia od zasilaczy. Przetestowac swojego ciagle nie mam kiedy :(

W srode mam wolne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona na Tforsie i na abicie NF-7 nie działa na asusie i na ECS-ie na duronach działa.

Wybredne te zasilacze :mur:

Chciałbym dodać 2 słowa od siebie :

ponieważ jest to zasilacz dedykowany , nie przeznaczony do normalnego sprzętu może on trochę odbiega od "normy"

(jest specjalna norma dedykowana serwerom )

jak piszą inni (BENITO) zasilacz ten nie podaje sygnału PWR_OK w prawidłowy sposób ... jest to niezgodne z normą ATX.

 

nie miałem tego zasilacza w ręku , ale jestem przekonany ,że problem ten rozwiązałby 1 rezystor

podlutowany w odpowiednie miejsce.

 

---OSTRZEŻENIE---

 

Przeróbki zasilacza mogą skończyć się tragicznie ! mimio odłączenia od sieci energetycznej w urządzeniu może pozostać groźne dla życia i zdrowia napięcie , cokolwiek robisz robisz na własną odpowiedzialność. !

 

pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, niestety zasilacz nie nadaje się do pracy. Jak opisaliście poprzednio, komputer załącza się na ułamek sekundy i gaśnie.

 

Tylko gdzie wlutować ten rezystor?

 

Chyba w okolice komparatora. Tak się domyślam. Kurde jak ja wytłumaczę kolesiowi że kupiłem na pół sprawny zasilacz.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam w posiadaniu od tygodnia. Dopiero ostatnio kupiłem resztę sprzetu by go odpalić. I tutaj problem, miałem płytę AM2NF6G AsRocka i nie wstała przy tym zasilaczu, jak się okazało później była uszkodzona (podejżany o to jest zasilacz), dostałem w zamian drugą płytę AliveNF6G-DVI i płyta tez nie wstaje, a na starym codegenie i moim chiefie z sigu, tak. Czy ktoś potrafi wyjaśnić to sensownie.

@Benito, chyba nie będziesz sam.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójnego posta. Oto co właśnie wysyłam do firmy Pana Zubrzyckiego. Ciekawe co odpisze.

 

Witam.

Kupiłem od was tenże zasilacz. Dziś po utrudnieniach ze strony poczty (paczka miała przyjść kurierem jeśli mnie pamięć nie myli i na paragonie była ujęta usługa kurierska) okazało się, że ten zasilacz nie jest kompatybilny z normalnymi płytami ATX ze względu na nieprawidłowe podawanie sygnału power_ok na wtyczkę ATX, może u IBM'a działa, ale u wielu moich kolegów z forum purepc.pl działać nie chce.

Więcej w temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=225544&st=60

 

Jestem zmuszony zwrócić niepełnowartościowy produkt, który wypuściliście na rynek bez uprzedniego przetestowania. Ponieważ całe zajście zaszło z Waszej winy, żądam zwrotu kosztów przesyłek w obie strony oraz usunięcia usterki, bądź zwrotu pieniędzy. Pokażcie publicznie, ze rzeczywiście dbacie o klienta.

Oto moje dane kontaktowe:

(...)

 

Przygotujcie się na więcej zwrotów tego zasilacza.

Swój egzemplarz odeślę w najszybszym możliwym terminie.

 

Pozdrawiam BENITO

 

Treść tej wiadomości zostanie opublikowana na forum.purepc.pl

Wasze odpowiedzi na powyższe rownież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, niestety zasilacz nie nadaje się do pracy. Jak opisaliście poprzednio, komputer załącza się na ułamek sekundy i gaśnie.

 

Tylko gdzie wlutować ten rezystor?

 

Chyba w okolice komparatora. Tak się domyślam. Kurde jak ja wytłumaczę kolesiowi że kupiłem na pół sprawny zasilacz.

Boje się ,że podanie takiej informacji poskutkuje grzebaniem przez użytkowników w zasilaczu co może skończyć się różnie .

mały off-topic : generalnie ja czegoś takiego nie widziałem ale osoba "pomagająca" w takiej operacji tzn "ja" może zostać pociągnięta do odp. karnej , gdybym miał ten zasilacz w rękach zrobił bym to sam i poinformował użytkowników.

 

poczekajmy na odp sprzedającego , jeśli będzie robił problemy postaram się pomóc.

 

na zdjęciach zasilacz wygląda naprawdę solidnie co do rys na radiatorach to wiadomo to nie wnętrze samochodu tam nikt nie zagląda. Duży "plus" tego zasilacza to jakość wykonania obwodu drukowanego , luty , sam rodzaj laminatu , wentylator z łożyskiem kulowym . Jedyny minus to ta dziwna osłona wentylatora tzn dziurki zamiast

grilla

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzebał nie będę i nie grzebałem bynajmniej. Zasilacz wyślę dziś lub jutro, wam radzę zrobić to samo. Bardzo mi przykro z tego powodu, ponieważ jestem zmuszony do kupna czegoś zasilaczopodobnego, bo komp musi gościowi dziś chodzić. Mam nadzieję, że znajdę chociaż jakiegoś feela.

[OT]

Ehh, znów straciłem kasę. Mam nadzieję, że na samochód mi wystarczy, bo w środę jeden koleś przyjeżdża mi pokazać autko.

[/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosz kurde ;x

 

moglem poczekac z kupnem zasilacza - ale nie . :|

jest jakas szansa by zabimblal z biostarem a9a? ;( no bo nie sadze ze gosc z allegro zwroci kase za wysylke w obie strony i sam zasilacz, a forsy mi na nowa zasilke nie starczy ... no chyba ze na jakies gowno za 30zl :(

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grzebał nie będę i nie grzebałem bynajmniej. Zasilacz wyślę dziś lub jutro, wam radzę zrobić to samo. Bardzo mi przykro z tego powodu, ponieważ jestem zmuszony do kupna czegoś zasilaczopodobnego, bo komp musi gościowi dziś chodzić. Mam nadzieję, że znajdę chociaż jakiegoś feela.

[OT]

Ehh, znów straciłem kasę. Mam nadzieję, że na samochód mi wystarczy, bo w środę jeden koleś przyjeżdża mi pokazać autko.

[/OT]

Jeżeli mi normalnie dziala to chyba mogę przy niej pozostać? chodzi spokojnie na tym co w podpisie + Galaxy 7300GT ddr2 zalman grafa i proc kręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...