Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie tez sobie pomyslalem czy by nie odeslac do niego i poprosic o przerobienie zasilacza tak, by dzialal ze wszystkimi plytami w standardzie ATX . tylko on zapewne moze sie nie zgodzic... chociaz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź:

 

"dziękuję za uwagę.

jutro sprawdzę tę sprawę

 

 

Serdecznie Pozdrawiam

Paweł Zubrzycki"

 

Żeby nic nie pominąć.

Pan Zubrzycki dodał jeszcze, że na wielu platformach zasilacz działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega mial stycznosc z ta firma jak kupowal plyte glowna, kupowal nojke wersja oem dedykowana dla fsc ale niestety nie dzialala

 

po jakis 2 tygodniach odeslali inna tym razem dzialala ale jest stan nie swiadczyl o tym ze byla nowa (socket to byl bardziej szary niz bialy, a chlodzenie chipsetu to chyba jakis wynalazek domowej roboty),

ale chlopak dal sobie spokoj zostawil ta "prawie jak nowa" plyte bo stwierdzil ze nie ma zamiaru placic kolejnych zlotowek za przesylke, wkoncu mial kupic zestaw budzetowy...........

 

ale na fortronach u nich zadna znana mi osoba sie nie przejechala

 

hmm troche ludzi ta delte kupuje, ciekawe ile zwrotow bedzie

Edytowane przez maciek2107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potiwerdzam, także dostaem odpowiedź na mial. Jutro z racji, że jestem na miejscu ide zorientować się co do sprawy osobiście.

Ja także na prośbę o usnięcie usterki ,lub zwrot pieniędzy dostałem odpowiedź "OK" :-P

Cokolwiek to by nie znaczyło sprawy chyba idą w dobrym kierunku :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ten widnieje w spisie "inwentarza" serwera IBM-a model:

IBM eServer xSeries 206 (Type 8485), model PBU, PBT, PBV

FRU NR: 24R2666

Pewnosci nie mam, ale raczej to nie jest zasilacz ATX tylko SSI

Znalazlem Delte o takim oznaczeniu DPS-350MB-1, a to jest na pewno zasilacz serwerowy SSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi aż się zrobiło :mur:

 

tak się zastanawiam skoro to zasilacz serwerowy to po co mu zasilanie do mocniejszych kart graficznych ? myślalem że tam są wbudowane :o

 

ps. czy tylko do mnie Pan Z. nie odpisał na maila ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałem odpawiedź z serwisu P.Zubrzuckiego w której zostałem poinformowany o tym że zasilacz jest sprawny ale działa poprawienie tylko z płytami które nie wymagają sygnału PWR_OK.

Zaproponowano mi zwrot pieniązków lub bez dopłaty wymiana na FSP350-60THA-P.I tak się zastanawiam czy ten FSP uciagnie ten moj sprzęt czy nie lepiej dołożyć i kupic Amacrox Warrior AX400-PNF, 350W do tego dojdzie w najbliższym czasie GF75600 gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałem odpawiedź z serwisu P.Zubrzuckiego w której zostałem poinformowany o tym że zasilacz jest sprawny ale działa poprawienie tylko z płytami które nie wymagają sygnału PWR_OK.

Pan Zubrzycki leci w kulki - o tym ze zasilacz nie dziala z kazdym sprzetem nie wspomnial ani slowem w aukcji...

daf - zaproponowano Ci rozniez zwrot kosztow wysylek?

 

Co do produktow Amacrox - jak z ich glosnoscia?

Edytowane przez cube007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Zubrzycki leci w kulki - o tym ze zasilacz nie dziala z kazdym sprzetem nie wspomnial ani slowem w aukcji...

daf - zaproponowano Ci rozniez zwrot kosztow wysylek?

 

Co do produktow Amacrox - jak z ich glosnoscia?

Co do kosztów przesyłki to chyba nie , bo tu cytuje odp. "niestety w tym przypadku mogę tylko zwrócić za niego pieniądze ( w takim przypadku proszę o nr konta ) lub zaproponować w zamian bez dopłaty ZASILACZ ATX FORTRON 350W SUPER OKAZJA 2 LATA GW."

Co do Amacrox-a to co wyczytałem na forum to są to ciche zasilacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja sie chyba pochlastam zaraz. mi Pan Zubrzycki odpisal ze mam 10 dni na 'oddanie' zasilacza... :/ faaajnie. tylko ze biostarka bede mial gdzies za 14 dni :mur: o grafie nie wspominajac. nic o wymianie na fortrona nie wspomnial....

 

wiec moje pytanie: oddawac i kupowac cos innego, czy probowac 'przerobic' jakos zasilacz.. jesli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec moje pytanie: oddawac i kupowac cos innego, czy probowac 'przerobic' jakos zasilacz.. jesli tak to jak?

mi jeszcze nie odpowiedział , ale jak pan nie będzie delikatnie chciał oddać kasy to się zgłosi allegro że zasilacz jest niepełnosprawny bo wysyła zły sygnał na lini pwr_ok ...równie dobrze można sprzedawać spalone karty graficzne a potem się tłumaczyć że karty działają tylko z określoną płytą główną...to niedorzeczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. kase odda, ale tylko za zasilacz - nie za wysylke . wiec odda np 54zl mimo ze trzeba bedzie w obie strony jeszcze 16 zaplacic :|

 

no i kurcze niestety mozna tylko w ciagu 10 dni oddawac, a ja wtedy nie bede mial jeszcze sprzetu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh. kase odda, ale tylko za zasilacz - nie za wysylke . wiec odda np 54zl mimo ze trzeba bedzie w obie strony jeszcze 16 zaplacic

towar jest niezgodny z opisem...

po1. skoro kategoria jest częścią opisu a kategoria to atx , zasilacz jest sprawny niby , więc z tego wynika że powinien mieć prawidłowy sygnał na KAŻDEJ lini włącznie z pwr_ok żadne normy atx nie podają że ten sygnał można se olać XD

po2. przesyłka to chyba 10zl w 2 strony :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz. ja zaplacilem 10 zl za przesylke

no machnełem sie miało być 2x10zl , teraz patrzę na paczke i jest wpisane że 11zl kosztuje wysyłka , przynajmiej tak namazała poczta :)

LINKTo powinno pomoc w odpaleniu kazdej plyty z tym zasilaczem ........"Some extremely el-cheapo power supplies may "fake" the Power Good signal by just tying it to another +5 V line..."

jak dobrze zrozumiałem to wystarczy po odpaleniu dać mu na chwileczkę niezalezne 5v i potem odciąć , i wszystko ruszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

napisałem do przedstawiciela DELTA , ale niestety nie przyślą mi specyfikacji , tłumaczą to umową podpisaną z firmą IBM.

 

no machnełem sie miało być 2x10zl , teraz patrzę na paczke i jest wpisane że 11zl kosztuje wysyłka , przynajmiej tak namazała poczta :)

jak dobrze zrozumiałem to wystarczy po odpaleniu dać mu na chwileczkę niezalezne 5v i potem odciąć , i wszystko ruszy ?

Raczej napisane jest tam ,że najgorszej jakości zasilacze mają poprostu "dowiązane" a raczej podlutowane PWR_OK do +5V uważam że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie co sugeruje również ten artykuł.

 

zanik sygnału PWR_OK spowoduje wyłączenie się płyty głównej.

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej napisane jest tam ,że najgorszej jakości zasilacze mają poprostu "dowiązane" a raczej podlutowane PWR_OK do +5V uważam że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie co sugeruje również ten artykuł.zanik sygnału PWR_OK spowoduje wyłączenie się płyty głównej.pozdrawiam Łukasz

skoro tyle płyt ignoruje ten sygnał to co za różnica ? czyli może ten sygnał byc brany prosto z zasilacza ? jesli tak to trzeba się poprostu dogadać z panem zubrzyckim odnośnie takiej modyfikacji , np zrobię ją w własnym zakresie bezbłędnie , ale gwarancja dalej obowiązuje :) to by było git :) jush pisze e-mail :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dr@GuN jesli wiesz to powiedz jak zmodyfokowac ten zasilacz

odciąć zasilanie pwr_ok i na jego miejsce puścic kabelek z lini +5v :) tak pisze :) to można zrobić na odwal za pomocą ob cążek tylko a na upartego nawet nożyczkami :) narazie nic konkretnego nie pisze bo sam nie sprawdzałem czy to działa , i nie sprawdze dopuki nie będe pewny że mi wolno i nie stracę gwary jeśli zasilacz sfajczy się sam z siebie (czytaj nie dzięki tej modyfikacji)

 

@Dr@GuN jesli wiesz to powiedz jak zmodyfokowac ten zasilacz

odciąć zasilanie pwr_ok i na jego miejsce puścic kabelek z lini +5v :) tak pisze :) to można zrobić na odwal za pomocą ob cążek tylko a na upartego nawet nożyczkami :) narazie nic konkretnego nie pisze bo sam nie sprawdzałem czy to działa , i nie sprawdze dopuki nie będe pewny że mi wolno i nie stracę gwary jeśli zasilacz sfajczy się sam z siebie (czytaj nie dzięki tej modyfikacji) bo jak moge mieć gwarancję to po co ją tracić na siłę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli wystarczy odciac jeden kabelek i do niego przytutowac inny? no to jesli to dziala to by fajnie bylo. tylko czy Pan Zubczycki sie zgodzi, mysle ze to dla niego lepiej by bylo, bo by kasy nie stracil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...