Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

"zasilacz za 60zł do karty za 1000??" mnie nie przekonują. Jakby Delta kosztowała 400zł miałaby pewnie lepsze opinie ;-) no to zamawiam! dzięki!

Gdyby delta kosztowała 400zł w sklepie, to o tyle byłaby lepsza od tej za 60, że byłaby pewniejsza: z wiadomego źródła, bez kombinacji, nie leżakowama itd... Sprawa tu rozchodzi się o spełnienie tego drobnego warunku: "jeśli będzie sprawna technicznie".

 

Nie zmienia to faktu, że za 60zł i przy zachowaniu minimum ostrożności (np dokładne pomierzenie napięć przed podłączeniem do mobo i później pod obciążeniem) jest to świetny wybór.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam plyte glowna Asrock 939Dual-SATA2 ktora zasilana jest wtyczka 20 pinowa oraz 4 pinowa 12V.

czy ten zasilacz DELTA DPS-400MB-1 bedzie wspolpracowal z maja plyta?

W opisie napisane jest ze "ZASILACZE MAJĄ 5V , CZYLI POWER OK" ale moja plyta potrzebuje 12V na tych oddzielnych 4 pinach.

Czy to ja zle mysle czy cos jest nie tak?

 

Prosze o odpowiedz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam plyte glowna Asrock 939Dual-SATA2 ktora zasilana jest wtyczka 20 pinowa oraz 4 pinowa 12V.

czy ten zasilacz DELTA DPS-400MB-1 bedzie wspolpracowal z maja plyta?

W opisie napisane jest ze "ZASILACZE MAJĄ 5V , CZYLI POWER OK" ale moja plyta potrzebuje 12V na tych oddzielnych 4 pinach.

Czy to ja zle mysle czy cos jest nie tak?

Prosze o odpowiedz :]

Źle myślisz, a w szczególności nie masz pojęcia o co chodzi z tym "Power OK". Myślę, że Ci się rozjaśni jak poczytasz poprzednie strony.

 

W każdym razie zasilacz będzie dobry - wystarczy, że wepniesz odpowiednio wtyczkę 24pin w gniazdo w płycie 20pin (co jest zazwyczaj wykonalne, a w najgorszym razie będziesz musiał sprawić sobie przejścówkę 24pin--->20pin). 4 piny, o których coś wspomniałeś to jest jeszcze inna bajka i z tą deltą jest wszystko ok jeśli o to chodzi.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Palita 8800 GTX i Deltę 400W i... [gluteus maximus] :-P Zasilacz w prawdzie cichutki (zresztą zagłusza go wentylator na procku), ale nie wyrabia. Tak mi się w każdym razie wydaje :-) Objawy: wyłącza się komp w Company of heroes w trakcie "performance test" (chociaż jak chwilę pograłem to się nie wyłączył), wyłącza się w czasie grania w F.E.A.R. a także jak się naciśnie Options->Performance w Menu... Działa póki co w Supreme Commander, Call of Duty 2, C&C 3, a zaraz sprawdzę w Oblivion. Chyba że to z innego powodu sie wyłącza?? Ale temperatura podczas grania nie przekracza 80 C więc to raczej nie to...Myślicie że jest inne wytłumaczenie, czy od razu zamawiać BeQuiet Straight Power 450W? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby można było coś powiedzieć dokąd nie zmierzysz napięć.

Myślisz że to kwestia stabilności napięć, czy po prostu zasilaczowi brakuje mocy na 12V? Napięć nie zmierzę teraz bo nie mam miernika :P a te z Everesta pewnie i tak nikogo nie interesują :-)

 

PS wyłączył się też w trakcie gry w NFS: Most Wanted i Spellforce 2...

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno! Kabel do PCIE (6 pin) jest... za krótki!! Nie sięga do karty graficznej, także GTXa mam podłączonego poprzez dołączone do karty przejściówki 2 molexy->1x6pin (czyli razem zużywa mi 4 z pięciu molexów na zasiłce...) :/ Chyba jednak wezmę Corsaira - przyda się na przyszłość :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno! Kabel do PCIE (6 pin) jest... za krótki!! Nie sięga do karty graficznej, także GTXa mam podłączonego poprzez dołączone do karty przejściówki 2 molexy->1x6pin (czyli razem zużywa mi 4 z pięciu molexów na zasiłce...) :/ Chyba jednak wezmę Corsaira - przyda się na przyszłość :-)

To jest urok wielokrotnych lini 12V. Może podpiąłeś grafikę pod tę trzecią linię 6A?

Jeśli zasilacz ma trzy linie, to nie wiadomo które wtyczki są na której lini.

 

Edit: Na chłopski rozum to dystrybucja prądu z lini 12V optymalnie powinna wygladać tak:

12A > cpu

14A > pcie (6 pin)

6A molex'y

i na którejś lini 12V dla wtyczki 24pi ATX

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest urok wielokrotnych lini 12V. Może podpiąłeś grafikę pod tę trzecią linię 6A?

Jeśli zasilacz ma trzy linie, to nie wiadomo które wtyczki są na której lini.

 

Edit: Na chłopski rozum to dystrybucja prądu z lini 12V optymalnie powinna wygladać tak:

12A > cpu

14A > pcie (6 pin)

6A molex'y

i na którejś lini 12V dla wtyczki 24pi ATX

hmmm... może i tak... ale, jak już pisałem, kartę mam podłączoną przez molexy, a to by dawało max 72W na kartę (zakładając, że nic innego nie jest pod molexy podłączone i przy max natężeniu prądu), czyli nie powinna w ogóle pójść, nie mówiąc już o grze w Obliviona... :mur: szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia i w związku z tym zamówiłem Corsaira 520W co powinno rozwiązać moje problemy dotyczące zasilania GTXa :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w końcu jest? 75W ciągnie bezpośrednio przez slot PCIE a pozostałe z dwóch 6pinowych złączy??

Tak, przez slot PCIE do karty dociera 75W. Przez wtykę 6pin również dochodzi 75W, tak więc jedna wtyka i złącze daje razem 150W, co już powinno wystarczyć do zasilenia tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest ok w twoim kompie i nie trafiła Ci się trefna sztuka to lekki zawód: sądziłem, że delta pociągnie GTXa.

No nie do końca ok, bo zasiłka nie jest podłączona jak trzeba, czyli przez 2 x 6pin tylko przez 4 molexy z przejściem na 2 x 6pin... to może być problem :-)

 

Tak, przez slot PCIE do karty dociera 75W. Przez wtykę 6pin również dochodzi 75W, tak więc jedna wtyka i złącze daje razem 150W, co już powinno wystarczyć do zasilenia tej karty.

Czyli razem pobiera max 225W (75W ze slotu i po 75W z 6pinowych wejść), czyli prąd o natężeniu 18,75A... No to Delta chyba powinna starczyć, nie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro18 a nie możesz odkręcić zasilacza od obudowy i do testów (na próbę) umieścić go w takim iejscu aby wszystko podpiąć bez przejściówek? taki półpająk :wink:

na pająka? :lol: spoko! myślałem o tym. ale Delta ma tylko jeden kabel 6pin, także drugi i tak będzie podłączony przez przejściówki :? ale jak będę miał chwilę (a jutro wyjeżdżam więc sporo roboty mi zostało) to tak zrobię. I oczywiście dam znać jakie efeky B-)

 

EDIT: chyba to jednak był dobry pomysł - podłączyłem zamiast przejściówki z molexów na 6 pin wtyczke PCIE z zasilacza (na pająka :wink: ) i na razie wypróbowałem w F.E.A.R. - jak wchodziłem w zakładkę performance z Menu głównego to wyłączał się komp, a teraz się nie wyłączył, ustawiłem detale na max i rozdzielczość 1280x1024 i przeszedł performance test bez zająknięcia :-) problem tylko jest taki, że nie ma lewara, żeby mi sięgnął ten kabel przy normalnie zamontowanym zasilaczu :/ to tak na przyszłość dla Kolegów - jak macie obudowę Chieftec Dragon, płytę DFI Infinity i chcecie zamontować do tego GTXa - nie kupujcie Delty B-) póki co komp stoi w wersji "na pająka" i czekam na Corsaira 520W - tam są porządne długie odpinane kable :D

 

pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc i rady :-)

 

PS jak podłączyłem tylko jedną wtyczkę PCIE (tą z przejściówki z molexów) to komp się uruchomił tylko wyskoczył w windzie komunikat, że za mało mocy dostarczam karcie. Taka ciekawostka :-)

Edytowane przez maro18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pająka? :lol: spoko! myślałem o tym. ale Delta ma tylko jeden kabel 6pin, także drugi i tak będzie podłączony przez przejściówki :? ale jak będę miał chwilę (a jutro wyjeżdżam więc sporo roboty mi zostało) to tak zrobię. I oczywiście dam znać jakie efeky B-)

 

EDIT: chyba to jednak był dobry pomysł - podłączyłem zamiast przejściówki z molexów na 6 pin wtyczke PCIE z zasilacza (na pająka :wink: ) i na razie wypróbowałem w F.E.A.R. - jak wchodziłem w zakładkę performance z Menu głównego to wyłączał się komp, a teraz się nie wyłączył, ustawiłem detale na max i rozdzielczość 1280x1024 i przeszedł performance test bez zająknięcia :-) problem tylko jest taki, że nie ma lewara, żeby mi sięgnął ten kabel przy normalnie zamontowanym zasilaczu :/ to tak na przyszłość dla Kolegów - jak macie obudowę Chieftec Dragon, płytę DFI Infinity i chcecie zamontować do tego GTXa - nie kupujcie Delty B-) póki co komp stoi w wersji "na pająka" i czekam na Corsaira 520W - tam są porządne długie odpinane kable :D

 

pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc i rady :-)

 

PS jak podłączyłem tylko jedną wtyczkę PCIE (tą z przejściówki z molexów) to komp się uruchomił tylko wyskoczył w windzie komunikat, że za mało mocy dostarczam karcie. Taka ciekawostka :-)

Tak sobie myśle, że być możę Delta poświęciła całą jedną linię +12V na karte graficzą. To by tłumaczyło czemu niedomaga, gdy podłącza się karte tylko za pośrednictwem molexów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie chęci żadnym problemem nie jest zmostkowanie sobie linii. Jeśli zasilacz jest sprawny technicznie pociągnie każdy konfig bez SLI lub CF. Co najwyżej jak nie starczy jej mocy (a raczej zadziała OCP) to się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zapewne częste natomiast odpowiedzi brak ;)

 

Jak Delta zachowuje się przy sporym O/C ?

 

W tej chwili posiadam model DPS-350PB-2C i jestem bardzo zadowolony, raz już uratowała kompa przed burzą ;) Przyszedł czas na zmianę wysłużonego kompa na X2 Brisbane, Freezer KN9, OCZ S.Ops 2x1GB 800Mhz, 8600GT, dysk póki co ATA, ale niedługo zmiana na SATA, nagrywarka na ATA - czas na zmianę również Delty na prawdopodobnie wyższy model jak w temacie.

 

Jak będzie ze stabilnością przy sporym overclockingu procka, pamięci i karty? Głównie zależy mi na tym czy może jednak poczekać dłużej i kupić coś pokroju Chiefteca, Amacroxa? Pasuje w końcu mieć cichego kompa bo obecny słyszalny jest zarówno w pokoju obok przy zamknietych drzwiach jak i piętro niżej ;/ Z tym jednak przy Deltcie nie będzie raczej problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie ten sam zasilacz co Ty i mam teraz praktycznie ten sam sprzet co Ty (tylko grafe 7600GS). Wszystko wykrecilem jak moglem i napiecia stabilne jak skala. Bierz i nic sie nie boj.

Dziubek ja kupiłem niedawno 2gą taką deltę, do kompa dla kuzyna, jednak w niej już wentyl hałasował tak jak u Ciebie <_< ;> Na obudowie plomb nie było więc zasiłkę rozebrałem chcąc nasmarować łożysko w wentylatorze ale szybko zrezygnowałem bo, tak jest to wszystko upakowane poskęcane, że nie mogłem wentyla wymontować dałem sobie spokój :wink: zasiłka podrożała bo ja swojego (selekta :wink: ) kupowałem za 50

PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupilem jakis czas temu ta delte 400mb na allegro i mam podobny problem jak kolega wyzej.

 

Komp sie sam wylacza (czasem chodzi cala noc a czasem dosc czesto sie wylacza), nie tylko w stresie ale czasem tez w spoczynku, napiecia stabilne i w normach(miernik), wszystko wyglada ok, nie nagrzewa sie jakos strasznie obudowa zasilacza ale sam wentylator slabiutko sie kreci(czuc tylko minimalne ciepelko za zasilaczem nie czuc ruchu powietrza).

Na wczesniejszym Modecomie 300W czegos takiego nie bylo.

 

komp: Athlon x2 3800+ Windsor, 2GB RAM, Asus M2N4-SLI, Galaxy GF 7900gs bez OC.

 

Czy ten zasilacz sie przegrzewa czy jest lipny?

Edytowane przez Yomann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yomann Pewnie delta nie robi takiego huraganu jak poprzedni zasilacz w obudowie i przegrzewa sie procesor lub mostek na mobo.

 

 

Reszta podzespołów napewno sie nie przegrzewa bo pod Delta jest wiatraczek wyciagajacy gorace powietrze z obudowy, temperaturka proca max 45st, grafiki max 60st.

 

Sprobuje na tyl z zewnatrz przylozyc inny wiatrak i zobaczymy czy przestanie sie wylaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się jutro do kupna tej zasiłki... dla kolegi ponieważ jego Megabajt (350W) nie wytrzymuje

Jego sprzęt to:

Epox EP-8RDAE (nforce2)

Athlon Xp 2000+

768 MB RAM (kość 256 i 512)

Geforce 6800GS od PALITA (potrzebuje dodatkowego zasilania...dwóch kabli właściwie)

2 napędy (DVD i nagrywarka CDRW - od jutra napęd DVD zastąpi nagrywarka DVD)

FDD

Dysk 80GB (Seagate bodajże)

 

Czy ten zasilacz będzie odpowiedni?? Chce kupić u pana Zubrzyckiego...

Zastanawiam się nad tym albo 350 Delty...

Co byście doradzili... czy 400W będzie dobre??

Pozdro i zgóy dzięki za odp...

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie potrzeba mocnej 12V, ale 5V, a taką dysponuje Delta 350 PB-2 jest na allegro. ta 400 będzie nieodpowiednia, ma 3 12V a w tej konfiguracji ciągnie głownie z 5V

Nie bylbym pewien duzego zapotrzebowania na prad z lini 5V. Na zdjeciu widac gniazdo 12V 4pin, 6800 ciagnie tez z lini 12V. Nie zmienia to faktu, ze Delta 350 PB-2 sobie poradzi z tym kompem Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...