Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

przeleciałem całego posta i kurde drapie się po głowie czy kupić to cudo (w sumie kilka szt. kciałem ). wnioskuje że kupno tej zasiłki to jedna wielka loteria, raz działa raz nie, to sie wyłączyć potrafi, wiatrak pierdzi i jeszcze ta przeróbka nie do końca przekonywająca.......... i jeszcze do tego :mur: nie ma za bardzo żadnej alternatywy jeśli chodzi o przedział cenowy do 100zł (patrz allegro)...................ehhhhhhhhhh ciężki żywot składacza komputerowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano faktycznie masz racje, styknie jak najbardziej i jeszcze jest przecie fortron FSP350-60THA-P..........

tak wiec mając takowa alternatywę to biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw delty 400mb oraz spokojnosc duszy to chyba jednak na nią się nie skusze no chyba ze jako ciekawostkę ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ta

http://allegro.pl/item225399007__zaiwestuj...s_300pb_2_.html

delta da rade mojemu blaszakowi

Płyta główna P4S5A/DX+

Pentium 4 2.8 Northwood (533MHz)

2x256MB RAM

Radeon 9500Pro

HDD 60GB Barracuda 7200.7 - ATA

HDD 320GB Barracuda 7200.10 - ATA

Nagrywarka DVD I Napęd CD ;)

Karta wi-fi

karta tv skystar2

 

Jakiego mój komputer wymaga większego prądu napięcia 5V czy 12V

I czy ta delta posiada osobną małą 4 pinową wtyczkę do podłączenia do płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleciałem całego posta i kurde drapie się po głowie czy kupić to cudo (w sumie kilka szt. kciałem ). wnioskuje że kupno tej zasiłki to jedna wielka loteria, raz działa raz nie, to sie wyłączyć potrafi, wiatrak pierdzi i jeszcze ta przeróbka nie do końca przekonywająca.......... i jeszcze do tego :mur: nie ma za bardzo żadnej alternatywy jeśli chodzi o przedział cenowy do 100zł (patrz allegro)...................ehhhhhhhhhh ciężki żywot składacza komputerowego

jak do tej pory ja ja kupilem, oraz 2 osoby z mojej rodzinki, wszystkim smiga ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie doszla godzine temu...pdolaczylem wszstko pieknie, wlaczam kompa i tylko poczulem nieprzyjemny smrodek...jutro wysylam ja spowrotem, maja mi wymienic na nowa...podlaczylem stary zasilacz i wszytsko smiga, dobrze, ze tylko ten zasilacz sie spalil bo wlasnie wymienilem prawiw wszystko w kompie i szkoda by bylo zeby sie od razu spalilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano faktycznie masz racje, styknie jak najbardziej i jeszcze jest przecie fortron FSP350-60THA-P..........

tak wiec mając takowa alternatywę to biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw delty 400mb oraz spokojnosc duszy to chyba jednak na nią się nie skusze no chyba ze jako ciekawostkę ;)

 

pzdr

Jeszcze są FSP350-60 HLN oraz FSP400-60HLN (w cenie do 100zł)

 

Co do mankamentów tych DELT DPS400 to powinno się jeden taki zasilacz (losowo upolowany) solidnie przetestować

czy wszystko sprawne i jak zachowują się np wentyle i dławiki pod dużym obciążeniem.

 

ps...

Jeśli ktoś chce sprawdzić która linia +12V wchodzi na płytę a która np do molexów (i SATA) to warto miernikiem sprawdzić na zakresie wykrywania zwarć (beeper dioda) które przewody +12V mają zwarcie ze sobą np czy 4pin +12 ma połączenie z +12 w molexach. Oczywiście zasilacz wyłączony z gniazdka i odłączony od komputerowych części.

Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są FSP350-60 HLN oraz FSP400-60HLN (w cenie do 100zł)

super zasilacze jak najbardziej ale FSP350-60 HLN maja tylko 1 mc gwary co jak dla mnie duży minus a 400HLN już nima niestety.

 

nie da się ukryć dużych zalet 400MB, z tego co pisali doświadczeni elektronicy to faktycznie rarytas i do tego gwara 24m-ce, ale po niektórych postach o dymie z zasilacza albo ze nadal nie chce wystartować mimo przeróbki (bądź bez) to chyba byłoby najlepiej kupić taki jak fabryka wypusciala i samemu sobie przerobić. jakoś mam watpliowosci co do fachowości przeróbki tych zasilaczy :unsure: ale oczywiście szacuneczek dla Zubrzycki-Service (jestem stałym klientem :lol2: )

 

podobnie jak tuberman z niecierpliwoscia oczekuje fachowych testów zasilacza i czy ta przeróbka PWR_OK jest faktycznie fachowo zrobiona i bezpieczna :?: a tym czasem trzeba będzie jednak kupić ten zasilacz :lol2: i samemu protestować, oczywiście nie na swoim sprzęcie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zasilacze jak najbardziej ale FSP350-60 HLN maja tylko 1 mc gwary co jak dla mnie duży minus a 400HLN już nima niestety.

 

nie da się ukryć dużych zalet 400MB, z tego co pisali doświadczeni elektronicy to faktycznie rarytas i do tego gwara 24m-ce, ale po niektórych postach o dymie z zasilacza albo ze nadal nie chce wystartować mimo przeróbki (bądź bez) to chyba byłoby najlepiej kupić taki jak fabryka wypusciala i samemu sobie przerobić. jakoś mam watpliowosci co do fachowości przeróbki tych zasilaczy :unsure: ale oczywiście szacuneczek dla Zubrzycki-Service (jestem stałym klientem :lol2: )

 

podobnie jak tuberman z niecierpliwoscia oczekuje fachowych testów zasilacza i czy ta przeróbka PWR_OK jest faktycznie fachowo zrobiona i bezpieczna :?: a tym czasem trzeba będzie jednak kupić ten zasilacz :lol2: i samemu protestować, oczywiście nie na swoim sprzęcie :lol2:

Co do gwarancji to wymieniają na nowy. wszystkie te zasilacze są ze szrotów z niemiec i DELTY i FORTRONY .

Żeby dobrze przetestować taki zasilacz to wypadało by mieć oscyloskop oraz aktywny tester zasilaczy tzn sztuczne obciążenie ale nie rezystorowe tylko takie które pozwala na płynną regulację mocy. Przeróbka jest wykonana na podstawie informacji z tego forum (co by nie było mojego autorstwa nawet zamieściłem schemat.:) ).

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest wykonana na podstawie informacji z tego forum (co by nie było mojego autorstwa nawet zamieściłem schemat.icon_smile3.gif ).

aaaa to przepraszam... niedoczytalem .... szacuneczek oczywiscie! :D i lete po zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co testowac, sprawdzalem napiecia i stabilne jak skala. Mialem Tagana, to sie chowa. Tylko to jeb... cwierkanie :/ Jak by nie to, to byl sobie jakos poprzycinal i zrobil na wentyl 12CM, ale co mi z tego jak cwierkania sie raczej nie pozbede :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co testowac, sprawdzalem napiecia i stabilne jak skala. Mialem Tagana, to sie chowa. Tylko to jeb... cwierkanie :/ Jak by nie to, to byl sobie jakos poprzycinal i zrobil na wentyl 12CM, ale co mi z tego jak cwierkania sie raczej nie pozbede :/

Co do ćwierkania Tu na forum pisał TOMAHAWK_ (tak mi się zdaje) , jak zabezpieczyć dławik wyjściowy ... można go zalać silikonem sanitarnym (polecam poszukać tego postu na forum ) jeśli to ten dławik to nie będzie "cykało". A co do testowania to powtórzę jeszcze raz : nikt nie sprawdził czy sacalki od przetwornicy mają wyjście OC czy też są zwyczajnie uszkodzone... (chodzi mi o wyjścia PW_OK) , oczywiście nie mogę nic więcej powiedzieć , mogą również być 100% sprawne specjalnie tak zbudowane (z wyjściem OC) do serverów IBM i to wypadałoby sprawdzić . Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ćwierkania Tu na forum pisał TOMAHAWK_ (tak mi się zdaje) , jak zabezpieczyć dławik wyjściowy ... można go zalać silikonem sanitarnym (polecam poszukać tego postu na forum ) jeśli to ten dławik to nie będzie "cykało". A co do testowania to powtórzę jeszcze raz : nikt nie sprawdził czy sacalki od przetwornicy mają wyjście OC czy też są zwyczajnie uszkodzone... (chodzi mi o wyjścia PW_OK) , oczywiście nie mogę nic więcej powiedzieć , mogą również być 100% sprawne specjalnie tak zbudowane (z wyjściem OC) do serverów IBM i to wypadałoby sprawdzić .

Ale pisal w tym temacie, czy gdzies na forum ? Bo ja wiesz, zielony troche jestem i nie wiem jak wyglada ten caly dlawik :) To jest dokladnie ksywa tego goscia "TOMAHAWK_" ? Bo bym do niego napisal, zrobil foty srodka Delty, on by zaznaczyl co zalac, bym sprobowal, a jak by poszlo, to i na forum by sie wrzucilo.

Niepotrzebnie bylem wymieniac ta Delte kiedys jak ja kupilem. Tamta cwierkala, ale przynajmniej caly czas zimna byla. Wymienilem w sklepie, to nowa dalej cwierkala, a do tego ciepla jeszcze jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszla moja Delta .Najprawdopodobniej Poczta dala ciala bo musialem na nia czekac caly tydzien a nie mieszkam za Uralem . Zasilacz podobnej wagi co stary Chief 420W . Pomimo wentyla 80mm jest naprawde cichy . Potwierdzam to co kazdy mowi ze aukcja klamie i jest to na 100% sprzet urzywany albo conajmniej lezakowany . Moj mial zniszczana tabliczke znamionowa (do tego w jezyku Chinskim !Czy inne tez ja maja cala w krzaczki ? ;) ) Kable sa strasznie krotkie ale da sie wszystko podlaczyc w Antku SLK3000B .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej delcie na nalepce jest i po chinsku i po angielsku.

zasilacz po wyjeciu z paczki nosil slady uzytkowania w postaci widocznych sladow od srubek, czyli byly wkrecone w obudowy, oraz drobnych rys na obudowie, ale wewnatrz nie bylo ani grama kurzu - wg. mnie te zasilacze byly wymontowane z obudow ibm czy kogos tam, a nastepnie skladowane na kupie.

ponawiam tez pytanie:

zasilacz ma 3 linie 12v, ktore zlaczki sa na ktorej linii?

pytanie dodatkowe:

jak sie mostkuje linie (wystarczy polaczyc zolte kabelki?)

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem. Nie wiem który zasilacz wybrac do następującego konfiga:

 

FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H

2x512MB PC5300 667MHz Goodram

AMD Sempron 3000+

zintegrowana grafa

 

Zasilacz ma byc bardzo cichy, wiec raczej z wentylatorem 120mm

 

Znalazłem takie aukcje:

http://www.allegro.pl/item227259616_superc...v_gw_w_wa_.html

http://www.allegro.pl/item226931547_fortro...dn_wroclaw.html

 

Wyczytałem że dobry by był fortron HLN lecz aktualne nie ma go na allegro

Pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item227259616_superc...v_gw_w_wa_.html

Ta jest dziwna jakaś bo normalnie 350PB-2 chodziły po 29,99 później po 39 a tu facet sobie już strasznie cene wywindował

 

Natomiast ja bym wolał deltę od fortrona. z tych dwóch, tylko może poczekaj na inne delty od innych ludzi np "Super77"

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi właśnie doszła 400 Delta - i jestem jak najbardziej zadowolony - napięcia stabilne- cicha praca - zresztą co tu mówić - po prostu Delta :)

 

zmieniłem z Fortron 350 MDM - R - miałem z nim tylko same problemy ;/ - komp nie startował na "dotyk" zawsze musiałem parę razy kliknąć Power, problem z trzymaniem ustawień Bios - co chwile zwis kompa przy uruchamianiu i reset ustawień , problem z nagrywarką DVD - co jakiś czas potrafił się zawiesić i pomagało tylko podłączenia na moment do innego zasilacza- ale najwidoczniej mój Fortron nie lubiła się z moim zestawem bo na wcześniejszym działał bez zarzutu.

 

Po miłych wspominaniach z delta 300 bez wąchania wziąłem 400 i polecam innym :)

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisal w tym temacie, czy gdzies na forum ? Bo ja wiesz, zielony troche jestem i nie wiem jak wyglada ten caly dlawik :) To jest dokladnie ksywa tego goscia "TOMAHAWK_" ? Bo bym do niego napisal, zrobil foty srodka Delty, on by zaznaczyl co zalac, bym sprobowal, a jak by poszlo, to i na forum by sie wrzucilo.

Niepotrzebnie bylem wymieniac ta Delte kiedys jak ja kupilem. Tamta cwierkala, ale przynajmniej caly czas zimna byla. Wymienilem w sklepie, to nowa dalej cwierkala, a do tego ciepla jeszcze jest :/

Proszę spojrzeć tu ;):

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...e=%2Bsanitarnym

może w którymś z postów jest zdjęcie nie oglądałem wszystkich.

Uprzedzam grzebanie samemu w zasilaczu może skończyć się tragicznie , jak już wszystko robimy po odłączeniu zasilania 230V i odczekaniu chwili.

 

a co sądzicie o tych zasiłkach ?

 

http://allegro.pl/item228622213_delta_dps_...usa_warto_.html

 

Wyczytałem że dobry by był fortron HLN lecz aktualne nie ma go na allegro

Pomóżcie!!!

Fortronami handluje na allegro "weronka_ok"

 

Ja zdecydowałem się na HLN'y bo widziałem zdjęcia bebechów umieszczone przez DARONa i

wyglądały solidnie na laminacie widać ze to samo PCB jest dla 350W i dla 500W ma aktywne PFC i

grill z drutu a nie badziewne wytłoczenie no i oczywiście wentylator 12cm.

narazie sprawują się dobrze

Edytowane przez tuberman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...