Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

TA co poodal tuberman ma 80mm wiatrak czyli bedzie bardzo glosny a ja nie chce miec w kompie huraganu. Cenie sobie cisze

najpierw poczytaj - to nie boli - wróć i napisze ten post jeszcze raz - słyszałaś kiedyś delte z 80mm wiatrakiem - nie - to powiem jedno - kompletna cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki ze odkopuje temat ale zamówiłem ta deltę no i [gluteus maximus] ...

Zasilacz startuje ale płyta nie wstaje - czyli ktoś zapomniał pewnie zrobić modyfikacje...

Teraz pytanie do tych co odsyłali - robiliście to a własny koszt ? bo powoli przestaje mi się opłacać ta cała zabawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Delta 400 jest całkiem spoczko, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę i 2-letniągwarancję.

 

Ale mam pewne zastrzeżenia.

 

1) Kabel do zasilania karty jest za krótki - mam Chiefteca i żeby podłączyć x1950xt to trzeba się bardzo nagimnastykować a kabelek jest naciągnięty na styk. Każdej dłuższej karty, choćby o kilka milimetrów, już nie zasily Deltą w Chieftecy przynajmniej.

 

2) Wtyczka do karty jest wpradzie 6-pinowa, ale ciekawostka, jeden z nich jest niepodłączony, a z wtyczki wychodzi 5 kabelków. Może ktoś wyjaśni co jest grane?

 

3) Jak podłączyłem zasiłkę "na sucho" to byłem dosyć zadowolony, choć słychać było "ćwierkanie" wentyla (albo jakiś cewek). W kompie "ćwierkanie" jeszcze wyrażniej. Jak zasiłkę się pomęczy, to robi się sporo głośniejsza. Na szczęście w idle wystarczy jej kilkanaście minut na wyciszenie.

 

Zasilacz zasila E2140@3.2 + x1950xt 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jak Wam różne programy pokazują napięcie na +12V, bo mi Everest pokazuje 9V, a speedfan 6V, co jest tutaj grane ?? Wiem, że najlepiej pewnie wszystko miernikiem sprawdzić, ale takowego nie mam pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cripple: w sumie masz dwa wyjścia.

1. przeczytać FAQ, ze szczególnym uwzglednieniem, obowiazujacych zasad pomiaru napieć i szybko skasować swojego głupiutkiego posta.

2. w przeciwnym wypadku wziać patelnię i walnąć sobie nią w łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Wtyczka do karty jest wpradzie 6-pinowa, ale ciekawostka, jeden z nich jest niepodłączony, a z wtyczki wychodzi 5 kabelków. Może ktoś wyjaśni co jest grane?

A jakiego koloru kabelka brakuje, żółtego czy czarnego? Jak czarnego to to tylko masa, i tak jest wszędzie wspólna więc może się obyć bez jednej.

brakuje zoltego, i to jest w tym najciekawsze :)

W zasadzie to jest rybka którego brakuje, wszystkie punkty +12 na grafie też są zwarte. Ale to oznacza tyle że zasiłka jest przewidziana do mniej prądożernych kart.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest rybka którego brakuje, wszystkie punkty +12 na grafie też są zwarte. Ale to oznacza tyle że zasiłka jest przewidziana do mniej prądożernych kart.

Jeśli wszystko jest zwarte, to nie wiem czy z braku jednego kabelka można wnioskować, że zasiłka jest przeznaczona dla mniej prądożernych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest zwarte, to nie wiem czy z braku jednego kabelka można wnioskować, że zasiłka jest przeznaczona dla mniej prądożernych kart.

Ale 3 kablami łatwiej dostarczyć więcej prądu niż dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg producenta jest przewidziana do mniej pradozernych, ma nominalnie 400W, a nv zaleca do serii 8800 conajmniej 450 do pojedynczej grafy

Pierniczają. Nie jest istotna "globalna" wartość podawana przez producentów, liczy się tylko prąd na liniach 12V. A tego Delta potrafi dostarczyć więcej niż niejedna 500-tka. Patrząc na to od drugiej strony, zasiłki starszej konstrukcji zaprojektowane są tak, żeby podać dużo papu na napięciu 5V i 3.3V i mało na 12V. Taki zasilacz, choćby nazywał się 500-watowy, to nie pociągnie prądożernej karty/procka.

 

Ale 3 kablami łatwiej dostarczyć więcej prądu niż dwoma.

Owszem. Tylko ja idę o zakład, że jak wytniesz dwa kabelki z Delty (albo dowolnego zasilacza) i włożysz je do gniazdka w ścianie a z drugiej podłączysz do wtyczki od żelazka (choć lepiej w odwrotnej kolejności), to niejedną koszulę uprasujesz i kabelki wcale się nie popalą. Żelazko oczywiście ciągnie nieporównywalnie więcej prądu od dowolnej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Tylko ja idę o zakład, że jak wytniesz dwa kabelki z Delty (albo dowolnego zasilacza) i włożysz je do gniazdka w ścianie a z drugiej podłączysz do wtyczki od żelazka (choć lepiej w odwrotnej kolejności), to niejedną koszulę uprasujesz i kabelki wcale się nie popalą. Żelazko oczywiście ciągnie nieporównywalnie więcej prądu od dowolnej grafiki.

Wiesz, kable mają swoje parametry, mają jakiś opór, przy większej gęstości prądu kabel ma wyższą temperaturę, są straty, jakby to miało takie małe znaczenie to by złącza dla grafy robili 2 pinowe, tak samo zamiast ATX12V 4pin i ESP12V (po co by wprowadzali EPS12V jeśli "mogłoby" wystarczyć 4pin) mielibyśmy 2 pinowe złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żelazko oczywiście ciągnie nieporównywalnie więcej prądu od dowolnej grafiki.

Poproś mamę aby pokazała Ci żalazko, może na tabliczce znamionowej będzie napisane ile pobiera ono prądu.

Moje żelazko pobiera 1400W co daje przy 230V prąd ok 6A.

Kup sobie zasilacz który jest w stanie dać na grafe 6A i podłącz do niego grafikę serii 8800.

 

Zastanów się nad wypisywanymi mądrościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś mamę aby pokazała Ci żalazko, może na tabliczce znamionowej będzie napisane ile pobiera ono prądu.

Moje żelazko pobiera 1400W co daje przy 230V prąd ok 6A.

Kup sobie zasilacz który jest w stanie dać na grafe 6A i podłącz do niego grafikę serii 8800.

 

Zastanów się nad wypisywanymi mądrościami.

Co prawda to prawda, strasznie te porównanie mi nie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Deltę 400W kupiłem razem z kosztami przesyłki za 40 zł od nastoletniego chłopaczka- nie używaną nawet i na gwarancji 2 letniej. Nie trzeba było wymieniać wiatraka ( kołeczki gumowe- zwątpiłem i zostawiłem)- cichutki jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci na tej delcie 400W nowy geforce 8800gt ?

 

czy cos mocniejszego trzeba szukac?

gdzies wyczytalem ze caly komp z 8800gt na pokladzie ciagnie kolo 300W (zaleznie od proca), na stronie nvidii w specyfikacji jest ze 8800gt moze wziac nawet 110W - to ponad 2x wiecej od mojego 7900gs (45W)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spójrz na kable, potem na tabliczkę znamionową a potem pisz posty. W przeciwnym razie jak polecono koledze powyżej polecam zabieg z użyciem patelni.

Garnki i patelnie to jakiś twój fetysz? Czy może łapiesz na ten tekst laski? smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi zaczal 'ćwierkotać' wentyl w tej zasilatorni... <_<

 

Pewno jedyne wyjscie to wymiana ?

 

 

 

Aha i cwierka tylko na full obciazeniu kompa, moja 8800GT chodzi od miesiaca 24/h full obciazona (CUDA), no i jeden rdzen tez nonstop 100% :wink:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzebuję stary temat, ale ten zasilacz nadal rządzi ;)

 

Po 3.5 roku użytkowania nadal chodzi prawie bezgłośnie i dobrze trzyma napięcia. Przez ten czas zasilał takie zestawy (oczywiście wszystko było kręcone):

 

Athlon X2 3600+ (Brisbane) + Abit KN9 + GF 8600GT (potem zmieniony na 9600GT)

do tego DVD, 2 dyski, 2 wentylatory, oświetlenie

 

 

Pentium E2160 + ASUS P5K + ASUS GF 9800GTX w wersji TOP

do tego DVD, 2 dyski, 2 wentylatory, oświetlenie

 

Teraz czas pożegnać Deltę, bo sprzedaję drugi zestaw, a w nowym i nowej budzie delta ze względu na ułożenie na dole, po prostu się nie sprawdziła. Ale jeśli ktoś jeszcze zobaczy taką zasiłkę na allgro - brać bez zastanowienia (no chyba że komuś mocy znacznie ponad 400W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...