Skocz do zawartości
greg505

Delta Dps-400mb-1 3x12v

Rekomendowane odpowiedzi

odciąć zasilanie pwr_ok i na jego miejsce puścic kabelek z lini +5v :) tak pisze :) to można zrobić na odwal za pomocą ob cążek tylko a na upartego nawet nożyczkami :) narazie nic konkretnego nie pisze bo sam nie sprawdzałem czy to działa , i nie sprawdze dopuki nie będe pewny że mi wolno i nie stracę gwary jeśli zasilacz sfajczy się sam z siebie (czytaj nie dzięki tej modyfikacji)

wyjęcie kabla PWR_OK i włożenie na to miejsce +5V to jedyne wyjście dla małego McGayvera ,ale eleganckie to nie jest ...:) jest to zabieg dość ryzykowny mimo wszystko.

Moim zdaniem ( zwłaszcza przy nowym komputerze ) lepszym rozwiązaniem jest wymiana jaką proponuje sprzedawca bądź zwrot kasy i kupno czegoś "normalnego".

 

w każdym razie nie wolno połączyć PWR_OK z +5V czyli szarego z czerwonym , grozi to uszkodzeniem zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie m problemu. Zgadzam się

 

 

 

 

Serdecznie Pozdrawiam

Paweł Zubrzycki

 

 

sklep:

PC-LOTUS

ul. Krasińskiego 28

50-450 WROCŁAW

 

Tel. (071) 78-180-58

 

centrala

PC-LOTUS

ul. Gwarecka 8/3l

WROCŁAW

 

www.pclotus.com.pl

 

 

-----Original Message-----

Sent: Wednesday, February 28, 2007 4:51 PM

 

Witam . Jak pan wie już w zasilaczu sygnał pwr_ok jest nie w pełni

sprawny ,

w związku z tym że jak czytałem paru użytkownikom odmówił pan zwrotu

piniędzy za przesyłkę w 2 strony + koszt zasilacza proponuję ugodę ,

mianowicie ja w własnym zakresie zmodyfikuję zasilacz by oszukiwał

płytę

główną co do sygnału pwr_ok i podawał prawidłowe napięcie zgodnie z

tym co

jest podane tu http://www.pcguide.com/ref/power/sup/funcPowerGood-c.html

modyfikacja w żaden sposób nie będzie ingierować w wnętrze zasilacza ,

jedynie w wtyczkę zasilającą płytę główną , pan mimo tego nie

odrzuci mi

gwarancji w przypadku awari zasilacza nie spowodowanej w żaden sposób

przez

moją osobę . Proszę o odpowiedz w tej sprawie.

i git , teraz pytanie czym to grozi ? jezeli czymś powaznym to czemu wiele płyt ignoruje ten sygnał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie zgadzam sie, szarego z czerwonym besposrednio laczyc nie nalezy. Szary trzeba przeciac, zaizolowac odcinek idacy od zasilacza i zostawic w spokoju. Natomiast odcinek idacy od wtyczki atx polaczyc z czerwonym. Tak sie zastanawialem i moze faktycznie ta modyfikacja nie jest zbyt elegancka i wogole nie profesjonalna itd... Tylko że argumentow za przerobka jest hyba wiecej bo skoro ten sygnal jest przez niektore plyty ignorowany to sądze ze sami producenci niebyli za bardzo przekonani do efektywnosci tego zabespieczenia. Bardziej liczą sie zabespieczenia przeciwzwarciowe samego zasilacza itd.. a tutaj mamy do czynienia z super zasilka za 60zl ktora zapewne jest wyposazona we wszystko co trzeba aby kompa z dymem nie poscic. Wszystko zalezy jak kto do sprawy podejdzie. Z mojej perspektywy jesli kiedys trafie na plyte ktora mi sie nie odpali z tym wynalazkiem uzyje nozyczek i kawalka tasmy bo hehe "po co przeplacac"

Edytowane przez maxi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Fortron'a z Lotus'a już dobry rok, po paru miesiącach niestety przestał dawać rady i podkręcony komputer z podpisu zaczął walić resetami :(, pomogło całkowite odtaktowanie. Kumpel miał dokładnie to samo, ale zasilacz miał z innego sklepu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić bardziej profesjonalnie:

 

Odlutować szary z pcb i przylutować do +5v. Z zewnątrz żadnej różnicy nie będzie widać.

Zrobiłeś taki zabieg???

A jeżeli tak to: Czy wszystko chodzi -tak jak powinno???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie dostałem info na elektrodzie że to może uszkodzić proca bo sygnał odpala go dopiero przy stabilnym napięciu...a odczego jest układ sterujący napięciem na płycie ? nie wiem pomysle nad czymś żeby zwiększyć to napięcie z 1v do 5v ....coś się da wykombinować zapewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może wersja @Benito, z tym że na kablu umieścić włącznik? Przecież bez PWR_OK zasilacz startuje i ma czas na stabilizację..

CHociaż.. startować kompa na 2 razy? to by było trochę dziwne odpalić zasilacz i po paru sekundach mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozaby sie zastanowic jak jest formowany sygnal PWR_OK i dolozyc ukladzik ktory po podlaczeniu do +5 poda wlasnie PWR_OK na miejsce tego ktorego brakuje w tej zasilce.

 

EDIT:

 

Np w wersji econo: uklad opozniajacy ktory poda +5V na PWR_OK po 3 sekundach od pojawienia sie napiecia na linii +5V. Chyba, ze komus chce sie lutowac caly uklad mierzacy napiecia na wyjsciu :>

Edytowane przez Uzurpator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale zanim miną te 3 sekundy to zasilacz i tak się wyłączy ze względu na brak power_ok. Pomyśl chwileczkę zanim chlapniesz bzdurę.

 

Jedyne wyjście to podpiąć na sztywno szary kabel do +5vsb, lub +5v. To drugie jest raczej bezpieczniejsze.

 

Ja myślałem raczej o +5v z wprzęgniętym kondziołem, który by sprawiał, że napięcie na power_ok narastało by łagodniej w miarę jego naładowania, ale ze względu na to, że mógłbym zmienić charakterystykę filtrów na wyjściu napięcia +5v zarzuciłem ten pomysł.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Zasilacz Delty kupiłem w ilości sztuk dwie. Jeden pracuje juz zgodnie i stabilnie z płytą AsRock Conroe865PE (płyta ma gniazdo 20pin) + Core2Duo, drugi czeka na swoją kolej...

Jak wspomniano wczesniej zasilacz jest (bardzo) dobrze zrobiony no i był elementem składowym serwerów IBM. Dla mnie to jest wyróznik jakości i nie będę go wymieniał na żadnego Fortrona...

 

Inna sprawa, że na 99% sprzedawca wiedział o tym drobnym felerze :angry:

 

Pzdr,

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito - zawsze tak gnoisz ludzi? Ja po prostu glosno mysle. Poza tym mowimy tutaj o stronie mobo. Zasilaczowi mozna podac PWR_OK osobno, coby sie wlasnie bidak nie wylaczyl.

Radzę poczytać specyfikację ATX tam są rysunki ( przebiegi czasowe ) wiem ,że może kogoś to przerazić ale spokojnie i powoli poczytać zobaczyć , zapoznać się z podstawami układów elektronicznych , ew. układów cyfrowych to powinno wiele wyjaśnić

 

 

1. zasilaczowi nic nie trzeba podawać ;) on sam generuje ten sygnał PWR_OK

2. 1 sekunda to cała wieczność dla komputera ..... ten czas wynosi kilkaset milisekund.

 

co do problemu RGOMEZ'a

 

to może być wina słabego zasilacza ,ale również może to być wina samej płyty głównej

tak się zachowywały płytki z wyschniętymi kondensatorami.

zobacz jaką wydajność prądową ma twój zasilacz dla linii 12V bo tu może leżeć przyczyna.

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuberman - jestem po energoelektronice, fakt, ze nie praktykuje w tym zawodzie, ale jestem i troche jeszcze pamietam.

 

Z wypowiedzi BENITA wynika, ze zasilacz sie wylaczy z powod braku PWR_OK (cyt: (zasilacz) "tak się wyłączy ze względu na brak power_ok").

 

Z tego co wyczytalem to dziala to tak, ze PWR_OK jest podawany na plyte wtedy, gdy napiecia na liniach zasilajacych sa w granicach standardu ATX - tzn kondziorki sie poladowaly, stany nieustalone sie (prawie :P) skonczyly, nie ma specjalnie duzo harmonicznych tudziez przydziweku sieci, whatever. i mozna plyte zasilac.

 

3 sek za duzo - ok, niech bedzie 250 ms, 500ms, 255.33234 ms. bardziej chodzi mi o koncept, niz o konkretne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do problemu RGOMEZ'a

 

to może być wina słabego zasilacza ,ale również może to być wina samej płyty głównej

tak się zachowywały płytki z wyschniętymi kondensatorami.

zobacz jaką wydajność prądową ma twój zasilacz dla linii 12V bo tu może leżeć przyczyna.

 

pozdrawiam Łukasz

W tym problem że płyta jest nówka sztuka ze sklepu - była już w serwisie i niby dobra.Odpalał przy mnie na sucho pare razy i działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że płyta jest nówka sztuka ze sklepu - była już w serwisie i niby dobra.Odpalał przy mnie na sucho pare razy i działała.

 

... i napewno odpalał ją (płytę)na serwisowym zasilaczu....... skoro tak to chyba przyczyna jest oczywista :mur:

Edytowane przez keriz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuberman - jestem po energoelektronice, fakt, ze nie praktykuje w tym zawodzie, ale jestem i troche jeszcze pamietam.

 

Z wypowiedzi BENITA wynika, ze zasilacz sie wylaczy z powod braku PWR_OK (cyt: (zasilacz) "tak się wyłączy ze względu na brak power_ok").

 

Z tego co wyczytalem to dziala to tak, ze PWR_OK jest podawany na plyte wtedy, gdy napiecia na liniach zasilajacych sa w granicach standardu ATX - tzn kondziorki sie poladowaly, stany nieustalone sie (prawie :P) skonczyly, nie ma specjalnie duzo harmonicznych tudziez przydziweku sieci, whatever. i mozna plyte zasilac.

 

3 sek za duzo - ok, niech bedzie 250 ms, 500ms, 255.33234 ms. bardziej chodzi mi o koncept, niz o konkretne rozwiazanie.

Generalnie rozwiązanie słuszne , można niby dać rezystor + kondensator aby uzyskać pewne opóźnienie . Dalej uważam , że przeróbka ta to nieciekawy pomysł , ale jeśli tak bardzo chcecie ;) i zachowacie wszystkie wymagane środki ostroźności i lubicie takie udziwnienia to nic tylko brać boczne lutownice 5 cm przewodu rezystor i kondensator tak aby uzyskać stała czasową np 380ms : 820 ohm 0,25W i 470uF /16V .

 

W tej samej cenie na allegro były fortrony 350HLN może nie ma tam kondensatorów Rubycon i jest to zasilacz 350W ale nie jest to też wyrób zasilaczopodobny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic tylko brać boczne lutownice 5 cm przewodu rezystor i kondensator tak aby uzyskać stała czasową np 380ms : 820 ohm 0,25W i 470uF /16V .

właśnie oświeć mnie jak to połączyć znalazłem dokładnie takie elementy w starym monitorze :) jestem szalony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak:

 

Tu był obrazek.

 

z +5V poprzez rezystor i konensator polaczone szeregowo do PW_OK

Einen moment bitte - nie powinien kondzior isc do masy? Jak sie bestia naladuje, to bedzie przeca przerwa w obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uklad z kondziolem i rezystorem NIE ZADZIALA, kondensator podczas ladowania bedzie przewodzil ale jak sie naladuje robi sie przerwa w obwodzie, jak juz chcecie sie bawic lutownica w jakies cudowne kombinacje ktore same w sobie sa sztuka dla sztuki to proponowal bym zastosowac uklad opozniajacy zalaczanie glosnikow we wzmacniaczu audio, mozna wykozystac ten rezystor, kondziol i PRZEKAZNIK, qrna jak w wojaku szwejku "jak pojdziesz w przeciwna strone niz obrany cel to i tak do niego trafisz, bo ziemia jest okragla" tylko niewiem po co te kombinacje. Pozdrawiam wszystkich i czekam na efekty waszych bojow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uklad z kondziolem i rezystorem NIE ZADZIALA, kondensator podczas ladowania bedzie przewodzil ale jak sie naladuje robi sie przerwa w obwodzie, jak juz chcecie sie bawic lutownica w jakies cudowne kombinacje ktore same w sobie sa sztuka dla sztuki to proponowal bym zastosowac uklad opozniajacy zalaczanie glosnikow we wzmacniaczu audio, mozna wykozystac ten rezystor, kondziol i PRZEKAZNIK, qrna jak w wojaku szwejku "jak pojdziesz w przeciwna strone niz obrany cel to i tak do niego trafisz, bo ziemia jest okragla" tylko niewiem po co te kombinacje. Pozdrawiam wszystkich i czekam na efekty waszych bojow :)

przekaźnik nie jest potrzebny dobrze kombinuje Uzurpator :). Ja poczekam aż ktoś to "odkryje " i wrzuci schemat ;) ... skoro część osób uparła się na przeróbkę , dobra niech robią przy okazji się czegoś nauczą :]

 

czyli problemem :

jak połączyć kondensator i rezystor tak aby opóźnić jakiś sygnał , podpowiem jest to układ całkujący , taka moja mała uwaga rezystor powinien być w sumie trochę większy jeśli ten czas ma być 380ms bo poziom logiczne "1" nie jest od 5V a od powiedzmy 2,4V tak na oko rezystor powinien być około 2 razy większy np 1,5k ohm.

 

czekam na prawidłowy schemat

(ps. wcale nie mówię ,że to świetne rozwiązanie , może działać ,ale ja bym tego nie robił ;) w ten sposób )

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym tego nie robił w ten sposób

a w jaki napisz coś a nie tylko mądrujesz :/

 

narazie podpiełem na partyzanta w przyszłości się moda zrobi czasu nie mam a w weekend mi komp potrzebny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...