Skocz do zawartości
AndyN

Wszystko O - Hitachi Deskstar 7k500/t7k500

Rekomendowane odpowiedzi

a po co ci fdd przy instalacji systemu? chyba że instalujesz na macierzy raid

 

a zainstalujesz na nf7'ce jak tam jest osobny kontroler?

z reszta juz kumplowi zabralem :P

 

EDIT

 

jednak taki cichy nie jest ten dysk, sama praca talerzy to faktycznie, ale przy doczytywaniu jest takie terkotanie, wkurzajace, samsung tego nie mial - tam bylo o wiele nizszej czestotliwosci, raczej burczeniem bym to nazwal :D

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zainstalujesz na nf7'ce jak tam jest osobny kontroler?

Przygotowałbym instalator windows żeby miał już zintegrowane te sterowniki.

-> patrz wątek o nLite

 

Co do głośności to nikt nie mówił że są bezgłośne :) ale na pewno wydajniejsze od samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zainstalujesz na nf7'ce jak tam jest osobny kontroler?

z reszta juz kumplowi zabralem :P

 

EDIT

 

jednak taki cichy nie jest ten dysk, sama praca talerzy to faktycznie, ale przy doczytywaniu jest takie terkotanie, wkurzajace, samsung tego nie mial - tam bylo o wiele nizszej czestotliwosci, raczej burczeniem bym to nazwal :D

 

 

 

nie ma bezglosnych dyskow... za 5 - 10 lat doczekamy sie pewnie dyskow "niemechanicznych" - jakies flashowe albo cos podobnego.. wtedy bedzie cicho w pelnym tego slowa znaczeniu.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wymagam bezlosnosci i doskonale zdaje sobie sprawe ze jest to raczej niemozliwe w tego typu rozwiazaniach, juz sie przyzwyczailem do trykania ;) nic dziwnego ze zmiana zrobila na mnie wrazenie skoro przez 2 lata wsluchiwalem sie w samsunga ;D

 

PS

-->rafa

 

tak, genialnie, o 2 w nocy zabawa z nLitem i szukanie czystej plyty...

prosciej wyciagnac od kolegi FDD

teraz juz sobie przygotuje gotowa instalke ze sterami

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 5 - 10 lat doczekamy sie pewnie dyskow "niemechanicznych" - jakies flashowe albo cos podobnego

Przegapiłeś coś! :) Juz się takie pojawiły! Na razie głównie dla laptopów i sa bardzo drogie ale to już nie taka odległa przyszłośc.

 

Marcin_qps - ja nie wiem o której robisz instalke tylko sugeruje co wygodnie zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłeś coś! :) Juz się takie pojawiły! Na razie głównie dla laptopów i sa bardzo drogie ale to już nie taka odległa przyszłośc.

 

Marcin_qps - ja nie wiem o której robisz instalke tylko sugeruje co wygodnie zrobic...

 

 

Nie, no ja wiem, ze juz sa takie bajery bezgłośne, ale stosunek ceny do pojemności jest co najmniej niekorzystny. Ale oczywiście to się prędzej lub później (raczej prędzej) zmieni. Za jakiś czas będzie duża konkurencja na polu pamięci masowych - gęste dvd, niebieskie dvd, holograficzne, flashe.. robi się ciekawie :)

 

dla mnie teraz najwiekszym hoojstwem w kompie jest rozpierdziuchany wentyl na radku 9800pro... W planach pentagram xc-70 cu, powinno byc ciszej i chlodniej..

 

dysk caly czas 33'C - naprawde warto zalozyc jakis wiekszy wentyl, u mnie to 14'C mniej niz goly bez chlodzenia, moze pociagnie pare lat dluzej B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z mojego bardzo zadowolony. Dysk leży na dnie obudowy na gąbce i owiewa go arctic puszczony na 5V. Temperatury ok 34-36 i cisza :)

 

ja mam wrazenie, ze na gabce bylo ciut ciszej - w idle bez roznicy, bo talerzy nie slychac, ale chodzi o "terkotanie" glowic. byc moze obudowa wzmacnia ten odglos..

 

zostawie chyba jednak i tak w slocie, czasami trzeba kompa przeniesc, a wtedy tragedia gotowa.. chwila nieuwagi i hdd zrobi katapulte.. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy jest zamontowany w wyjmowanej metalowej szufladce (buda Chiefteca) terkotanie w czasie doczytywania jest słyszalne bardzo wyraźnie. Dlatego poleciał na podusię :P

Edytowane przez kica1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem swojego Hitachi jednak Agito.pl sie nie popisalo dysk byl w paczce jednak nie byl zapakowany nawet w koperte bombelkowa, ktora byla...w paczce !!! Dysk narazie sie aklimatyzuje zobaczymy co bedzie dalej...

 

EDIT: Takie dwa male szybkie pytania:

 

1. Dysk posiada wtyczke zasilajaca molex oraz zasilanie Sata czy: 1 podlaczyc zasilanie sata + molex czy samo sata ? ( i po co jest ta wtyczka molex )

2. HD tune pokazuje ze dysk pracuje w trybie ATA133 jak zmienic aby dziala w SATA ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk posiada wtyczke zasilajaca molex oraz zasilanie Sata czy: 1 podlaczyc zasilanie sata + molex czy samo sata ? ( i po co jest ta wtyczka molex )

2. HD tune pokazuje ze dysk pracuje w trybie ATA133 jak zmienic aby dziala w SATA ?

1. Albo jedo albo drugie. Byle nie oba naraz.

2. Włącz w biosie ahci, o ile masz taką możliwość, ale stery do kontrolera zapodajesz przed instalacją xp'ka (f6).

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD tune pokazuje ze dysk pracuje w trybie ATA133 jak zmienic aby dziala w SATA ?

Jak jest podłączony przez sata to jak ma niby działac jako ata133? Przecież to standart kontrolera i dysku o tym decyduje.

Nie patrz na błedne informacje z programów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie stac cos tym dyskom Hitachi po wpakowaniu ich do Scythe Quiet Drive?Bo one maja niby te Breath Hole które nie mogą niby byc zakrywane.Ma ktos Hitchi wpakowane w tym Scythe???

Co za idiotyczny pomysł to ustrojstwo :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak producent tak mówi to nie jest "niby" tylko tak należy postępowac.

 

Zakrywanie a włożenie dysku w obudowe nie jest równoznaczne - myśle, że spokojnie możesz go tam zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup dysku i widze ze wszyscy polecacie hitachi 320GB na 2 talerzach. W zwiazku z tym mam pytanie czy nie wydajniejsze bylo by zestawienie dwoch hitachi 160gb na 1 talerzu polaczonych w raid? Mowie o tym modelu: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C2200221

 

Nie chodzi tu o glosnosc tych urzadzen tylko o wydajnosc i szybkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dysk wczoraj kupiony nówka,czy tak może wyglądać raw read error rate ??

post-9001-1178740030_thumb.jpg

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejzeniu obrazku powyzej sam sprawdzielm wykresy i zobaczylem cos niepokojacego mianowicie "Spin up time" czyli czas rozkreecania sie dysku cos strasznie duza wartosc... poza tym

raw read error podobnie jak u kolegi.... ocb ?

 

http://i1.tinypic.com/4v6vbzc.jpg

 

EDIT: przed restartem kompa raw read error bylo jeszcze "1" po restarcie wynik jak na obrazku powyzej...

 

EDIT2: po ponownym uruchomieniu everesta wynik w raw read error spadl do 0, natomiast "Spin up time" ciagle 19923261, chociaz bazujac na tej liczbie to dysk powinien sie rozpedzac tydzien albo i miesiac ;)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk chodzi dobrze wiec myślę źe Smart w Hitachi fixuje

ps. jakiego windowsa używasz ?? ja mam viste home premium 64bit

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP PRO, ja mam dysk od kwietnia i oprocz tych dwoch wariujacych wartosci dysk spisuje sie swietnie, wiec chyba smart cos jest nie teges. Niech inni uzytkownicy tego dysku spojrza w smarta, moze my mielismy pecha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk od dwóch tygodni.... Leży sobie na genialnym mocowaniu w Antec Solo. Dotykając dysk czuć drgania, ale nic się nie przenosi. Normalnej pracy nie słychać, jedynie podczas intensywnej pracy coś tam sobie delikatnie chrobocze (dźwięk nie jest dokuczliwy).

 

Załączam screen z Everesta oraz dane z HD Tach (test 32MB)... niestety dysk nie był całkiem w Idle przed testem (parę programów coś robiło), więc może wynik nie do końca poprawny..

post-147340-1178987596_thumb.jpg

post-147340-1178987981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec albo mamy padniete dyski albo Smart w Hitachi cos nie za dobrze pracuje widac :)

03 Spin Up Time jest wartością zależną od producenta i serii. Nie można wyciągać wniosków z porównań 03... na dysku Hitachi i np. Samsunga czy WD. A jedynie wtedy, jeżeli posiadamy 2 dyski z tej samej serii.

 

Na dodatek - często ta wartość jest wzięta z kosmosu lub oznacza zupełnie coś innego.

 

A wartość przy 01 na dyskach Hitachi zależy od pogody :lol: Lecz czasem pomaga wymiana zdezelowanej taśmy/kabla.

 

Jak jest podłączony przez sata to jak ma niby działac jako ata133? Przecież to standart kontrolera sata i dysku o tym decyduje.

Działa tak, jakby był podpięty do kontrolera ata 100 lub 133. Bez instalacji sterów do kontrolera sata nie działa ci też ncq, o ile tylko dysk posiada jego obsługę, a ty masz na płycie kontroler sata II i działasz na win XP.

 

Gdzie nie wejde na temat o dyskach to wszyscy maniakalnie czytają wyniki z testów...

Heh. W szczególności w topiku o brracudach 7200.10... kosmiczne wartości przy 01, 07, C3 to normalka. Zresztą... przecież ich kiedyś posiadałeś, to zapewne dobrze o tym wiesz.

 

A może po prostu za często zaglądacie do odczytów smartra?

Hm... ja często tam zaglądam, ale jakoś nie popadam w paranoję. Hehe...

 

Załączam screen z Everesta oraz dane z HD Tach niestety dysk nie był całkiem w Idle przed testem (parę programów coś robiło), więc może wynik nie do końca poprawny..

Zamieszczenie tego screena w tym momencie nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kosiarz - no właśnie najważniejsze to nie dac się zwariowac :) a niektórzy...ehhh nic nie mówie :D

Wydałem troche kasy na sprzęt i chcę miec pewność że wszystko jest ok proste prawda ??

kosiarz mam do ciebie pytanie

dysk jest widziany przez HD tune jako ultra ata 100 tak jak na załączonym obrazku czyli chodzi tak samo szybko jak uata 100??

i co mogę zrobić aby był widziany jako cos szybszego ??

post-9001-1179206645_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Labe

Z userem rafa mamy w tym momencie trochę rozbieżne zdanie. ;)

Napisałem już o tym w 162 i 176 poście. (jeżeli działamy na win XP)

W przypadku Visty jest trochę inaczej. Nie trzeba już zapodawać sterowników do kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...