Skocz do zawartości
AndyN

Wszystko O - Hitachi Deskstar 7k500/t7k500

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co slysze, to zaraz po uruchomieniu komputera moment rozpedzania talerzy - dziwne, ale wczesniej nigdy nie bylem w stanie odnotowac tego zjawiska.

Będziesz się musiał do tego przyzwyczaić. Na dyskach Hitachi moment startu jest słyszalny.

Lecz mi to nie przeszkadza.

 

@Miazga82

Na 2 stronie user innocence podrzucił wykres z hd tacha (z 250'tki)

Znajdzisz też tam kilka moich testów.

Nie zapomnij też o wspomnianym już arcie na digit-life.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem wątek, zamówiłem HDT725032VLA360 w Agito za 328 pln (przesyłka kurierem za 9 pln!) i.... jestem bardzo zadowolony. Bardzo cichy (z wyjątkiem startu), szybki - po prostu świetny. Polecam wszystkim niezdecydowanym i dziękuję forumowiczom, dzięki którym podjąłem decyzję.

 

 

pozdr.

 

 

r a d e q m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same here.

Moje podsumowanie dla HDT725032VLA360 - bardzo szybki, bardzo cichy i bardzo ciepły - buda chieftec, ale dopiero kupiona i jeszcze niewentylowana - dysk na gąbce i spodzie obudowy - nie schodzi ponizej 48 C - koniecznie trzeba na niego coś puścić.

Jeszcze niedawno używałem WD 80GB - skok wydajnościowy ogromny i w końcu cisza. Wibracje Hitachi o wiele mniejsze, ale, jeśli jest przykręcony, to i tak przenosi na budę.

Również dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podsumowanie dla HDT725032VLA360 - bardzo szybki, bardzo cichy i bardzo ciepły - buda chieftec, ale dopiero kupiona i jeszcze niewentylowana - dysk na gąbce i spodzie obudowy - nie schodzi ponizej 48 C - koniecznie trzeba na niego coś puścić.

Papst 80mm puszczony na min. zamontowany w koszyczku z dyskami dobrze daje sobie radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo równy wykres! Super! Nigdy takiego na barce nie miałem :) Tylko średni mógłby być bliżej 70. Jakich sterów używasz?

Co raz bardziej żałuje że Hitachi jednak nie kupiłem. W nocy jednak Seagaty są słyszalne a z tego co piszecie T7 są niesłyszalne :/

 

Przy okazji do zmiany wielkości screen'a polecam irfanview. Tylko 1MB a można zrobić sporo rzeczy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy jednak Seagaty są słyszalne a z tego co piszecie T7 są niesłyszalne :/

To różnie jednak bywa. Ja kupiłem tą 250ke T7K500. I powiem szczerze, że mąj stary 5cio letni Hitachi 60GB (180GXP) jest o wiele cichszy podczas testu Random Access. Ta nowa 250ka wydaje dziwne trykanie, nie za bardzo mi się to podoba. Myślałem, że dysk będzie na prawdę cichy ... pomyliłem się ;(

 

Tak dla porównania pliki wav nagrane mikrofonem z odległości jakeis 2cm od dysków podczas testu Random Access.

Pierwszy to nagranie starego dysku (Hitachi Deskstar 180GXP)

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/180gxp1.wav

 

Drugie to nowy dysk hitachi T7K500 250GB

http://info.wsisiz.edu.pl/~miazgows/fotki/T7K500.wav

 

Radze odsłuchać na słuchawkach, gdyż tak lepiej słychać. Dodam, że tego starego dysku przy zamknietej budzie podczas tego testu, lub defragmentacji nie słychać, co innego jest z tym nowym bublem :P

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Hitachi już się aklimatyzuje :D Jutro podłącze i zobacze jak działa

Dla ścisłości dodam, że uważnie studiowałem ten temat i różne recki i wybrałem 320GB

 

Nie wiem jak mogłeś/liście wybrać 200-250GB skoro było pisane, że wg. testu na digitlife (czy jakoś tak) są one o ok. 20% mniej wydajne niż mdele z tej samej serii np. 320GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze nie widział - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2643-5 - recenzja T7K500 250GB, która również przedstawia ten model jako "średni".

Przydałoby się "polskie" porównanie nowych dysków (nowego Smsunga, Hitachi, WD, Seagate) najlepiej o pojemności 320GB (bo z różnych względów mniejszych oraz większych raczej się brać nie opłaca). Szczególnie cicho jest o najnowszym Samsungu ze 166gb/talerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mogłeś/liście wybrać 200-250GB skoro było pisane, że wg. testu na digitlife (czy jakoś tak) są one o ok. 20% mniej wydajne niż mdele z tej samej serii np. 320GB...

Po pierwsze 250 jest o 100zł tańsza, a po drugie w normalnym użytkowaniu i tak tej różnicy nie zobaczysz. A na HDTach'u świat się nie kończy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 250 jest o 100zł tańsza, a po drugie w normalnym użytkowaniu i tak tej różnicy nie zobaczysz. A na HDTach'u świat się nie kończy. :mur:

No rzeczywiście nie kończy się na HDTach'u ale... starałem się czytać wszystkie tematy na forum o dyskach i doszedłem do wniosku, że ciche są dyski o konstrukcji dwu talerzowej i najlepiej po 160GB/talerz.

Stwierdziłem to czytając opinie userów nt. Barracudy gdzie mówi się, że 250GB rzęzi jak cholera a 320 były już cichsze... dlatego wydawało mi się, że podobnie będzie z Hitachi.

Zresztą zraziłem się do 250GB czytając opinie @innocence który kupił 250 i pisał, że jest głośna...

Odebrałem swojego Hitachi T7K500 250GB, wpadam do domu szybko go podłączam i ..... o rany ten dysk jest chyba walnięty, gdzie ta cisza którą tak wszyscy zachwalają. Dysk przy odczycie i zapisie jest strasznie głośny, głowice walą jak oszalałe, nie da sie przy nim wysiedzieć.

 

Również testy i recenzje (adresy zamieszczone w tym temacie) jakoś zdecydowanie mnie przekonały do wyboru 320 bo jednak jasno pokazywały jej przewagę niższymi modelami z tej serii. Na domiar w przeddzień zamówienia ukazała się recka na egiełdzie która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby nie brać Hitachi 250GB a jednak wykosztować się na 320 :wink:

 

Rozumiem, że 100zł drogą nie chodzi ale na prawdę myślę, że określonych sytuacjach warto poczekać, dołożyć i kupić coś lepszego niż poźniej żałować <_<

 

PoZdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się "polskie" porównanie nowych dysków (nowego Smsunga, Hitachi, WD, Seagate) najlepiej o pojemności 320GB (bo z różnych względów mniejszych oraz większych raczej się brać nie opłaca). Szczególnie cicho jest o najnowszym Samsungu ze 166gb/talerz.

Z tego co wiem, to planują takie porównanie. :)

 

A bym zapomniał

[...] cicho jest o najnowszym Samsungu ze 166gb/talerz

Max. 167GB na talerz. Imho sytuacja może być podobna, jak z Hitachi.

cytuję:

"Max. 167GB Formatted Capacity per Disk"

 

Ciekawe jak będzie ze średnim czasem dostępu do danych - znowu będzie leżał i kwiczał? Z tego co patrzę po zagranicznych forach, to wychodzi coś około 14-14,5 ms. Czyli nieciekawie. <_<

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka, ze samsungi maja dupowata elektronike. Słaba i delikatna :) Nie wiem kiedy ci koreanczycy w koncu zrobia cos solidnego :/ Pierwsze testy tego nowego samsunga sa, niezbyt zachecajace do kupna.. wiec hitachi gora ;) A ze ludzie majac informacje o ogolnej wydajnosci sprzetow, trwałosci produktow.. wybieraja te gorsze eh(mam na mysli dwa pozostale tematy ktore sa na topie i dotycza konkurencyjnych do ibma dyskow) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka, ze samsungi maja dupowata elektronike. Słaba i delikatna :) Nie wiem kiedy ci koreanczycy w koncu zrobia cos solidnego :/ Pierwsze testy tego nowego samsunga sa, niezbyt zachecajace do kupna.. wiec hitachi gora ;) A ze ludzie majac informacje o ogolnej wydajnosci sprzetow, trwałosci produktow.. wybieraja te gorsze eh(mam na mysli dwa pozostale tematy ktore sa na topie i dotycza konkurencyjnych do ibma dyskow) :)

Ja się nie zgodzę: już od paru lat samsung dogania, a w wielu dziedzinach/branżach przegania swoją konkurencję. Wystarczy wskazać na dysk 250GB poprzedniej generacji: najcichszy, najchłodniejszy i - przynajmniej do momentu, w którym ukazała się najnowsza linia barek - bardzo szybki. Jeśli chodzi o sprzęt RTV/monitory: kilia lat temu najbardziej innowacyjne i godne zaufania firmy to np SONY, PHILIPS, PANASONIC. Dzisiaj Samsung zaczyna przewodzić tym rankingom. Jeśli chodzi o ram/pamięć flash to też nie ma właściwie konkurecji (nie mówiąc o pamięci GDDR4 do kart graficznych, których jest póki co wyłącznym producentem).

 

IMO Koreańcy dają radę.

 

BTW, Seagate 320GB z 16mb kaszy możn już kupić za mniej niż 300zł. Czekam na odpowiedni ruch innych producentów :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dysk już od wczoraj podłączony i wreszcie po paru h pracy mogę wydać jakąś opinię :-P

 

Dysk podczas uruchamiania wydaje szum niczym odrzutowieć na lotnisku szykujący się do startu, na szczęście traw to ok. 3-4 sec. a później następuje cisza. Po przyłożeniu ucha do górnej pokrywy słyszę wyrażny szum, jednak kiedy dysk znajduje się w normalnej odległości od ucha ~1m to nie słychać żadnego szumu.

Przytwierdziłem go do koszyczka w Chieftecu Dragonie, pusciłem 80mm wenty na 1000obr/min i tak sobie działa... Okazało się, że praca głowić powoduje dość głośne stukanie i chyba dysk nie pozostanie zbyt długo w koszyczku, ewentualnie założe tam homemade pianki stabilizujaco/wyciszające :D

 

Zrzut z HDTach jeszce pustego dysku:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł do mnie dysk.

Teraz moge namacalnie porównać dyski.

 

Jeśli chodzi o często wspominany start dysku nie różni się on niczym od tego w Barcach 10.

Jeśli chodzi o wibracje są dużo mniejsze niż w Seagate i można się pokusić o montaż dysku na sztywno do obudowy. Mimo wszystko ja zamontowałem dysk w tłumiko-chłodnicach.

Jak na razie praca głowic na pustym dysku jest niemal nie słyszalna. Tak samo podczas testu HDTach.

Wirujące talerze też są minimalnie cichsze od tych w barcach. Ogólnie podsumowując temat hałaśliwości Hitachi T7k500 320GB jest cichszy od barracuda serii 10 320GB.

Jak zapełnie dysk i troche popracuje to podziele się dalszymi spostrzeżeniami.

Temp w win, dysk pracuje od kilku godzin w idle 34st. przy lekkim powiewie w jego okolicy.

 

O wydajności nie ma co się więcej rozpisywać, wszystko zostało już powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie z wyborem, zalezy mi szybkim dzialaniu systemu, szybkim wlaczaniu sie programow, itd:

nie obchodzi mnie pojemnosc glosnosc itd,

mam do wyboru 2x 320 hitachi

lub nowego raptora 150

co powinno byc wydajniejsze ? przy codziennej pracy bez jakis szalenstw w stylu kopiowania co chwile po 5gb danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oż cholera, ponad 70MB average read... No to mam swój następny dysk w takim razie ;] Odpuszczę sobie w związku z tym raida0 z 2x320GB T7K500.

 

Edit:

Our Hitachi Deskstar 7K1000 is the quietest drive that we have ever tested. We basically could not hear the drive and at times wondered if it was operating with AAM turned on. Even with AAM turned off, the drive was extremely quiet at idle and under load where it still scored better than our other test units.

Pięknie... w dodatku w pcmarku łeb z łeb z Raptorem, impressive. Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas kiedy pożegnałem się z moimi baracudami i stanęła macierz 2x320GB Hitachi T7k500 i dodatkowo 500GB też Hitachi T7k500.

 

Dołączona grafika Porównanie macierzy z pięcsetką.

Dołączona grafika Porównanie macierzy Raid 0 2x320 Hitachi T7k500 kontra Raid 0 2x320 Barracuda 10.

Dołączona grafika Wykres porównawczy dysków Hitachi 320GB i 500GB.

 

Po tej zmianie moge powiedziec że 3 dyski Hitachi są nieznacznie cichsze porónując szum wirujących talerzy do 2 baracud które miałem. Jednak praca głowic jest minimalnie głośniejsza a dźwięki wydawane są jakby na niższych częstotliwościach. Przy czym Seagate które kupił właśnie mój znajomy pracują troche ciszej niż te które ja miałem a więc moge powiedzie że są niemal równie głośne co Hitachi (wszystkie made in china).

Rozpędzająca się 500ka powoduje dźwięki startującego odrzutowca :). Ani jedna z 320 tego objawu nie ma.

Mam wrażenie że system wstaje troche szybciej na Hitachi niż Seagate'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...