Skocz do zawartości
integralny

Nagrywarka W Acer2430 Nie Nagrywa -co Robic ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam powazny problem z nagrywarka w Acerze 2430. kupilem go w USA pol roku temu i nie mam gwarancji w Polsce. nie znam sie na tym kompletnie, nagrywarka poprostu nie chce nagrywac. probowalem juz nagrywac wieloma programami. pokazuje ze sie nagrywa ale dysk po wyjeciu jest pusty. wczesniej tez mialem problem z nia , nie konczyla mi sesji i dopiero jak za drugim razem cos dogralem topojawialy sie pliki nagarane w pierwszej sesji. moze ktos z was wie, co zrobic ?

 

nie wiem czy kupowac nowa , czy da sie jeszcze cos zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preparat ipa plus(albo alkohol izopropylowy) najlepiej w sprayu popsikac na patyczek do uszu i przeczyscic oczko jak nie pomoze to tylko wymiana. Jeszcze ewentualnie mozesz poszukac nowszego biosu do twojej nagrywarki ale nie sadze aby to cos dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gwarancja jest jeszcze aktualna to co za problem zadzwonić na infolinie i sie dowiedzieć.

Wyczyść napęd, wgraj nowszy bios (chociarz skoro działał napęd a przestał to to raczej wina biosu nie jest) na koniec serwis jeśli gwara jest, jeśli nie to zakup nowego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dowod zakupu tylko w formie elektronicznej - jako mail ze sklepu gdzxie kupilem laptopa.

W jakim sklepie go kupowales ?? Mi zawsze niewazne skad zamawiany, wrzucali rachunek/package list. Moze u Ciebie zapomnieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy DOBRY naped. Z tego co wiem Acer nei uzna miedzynarodowej gwarancji jesli dochodzisz jej w kraju ktorego jestes obywatelem. Zrobiono to po to zebys wlasnie nie kupowal laptopa o polowe taniej w USA.

 

jesli tam siedzi matshita, matsushita czy inne dziecko pod znakiem panasonic'a to naped jest do wyrzucenia. Ja w acerze (jak go mialem) reklamowalem naped 2x. Bezawaryjnosc uzyskalem po zakupie nec'a (o dziwo). Acera sprzedalem a naped zabralem :P pracuje juz ponad rok i codziennie nagrywa plyty. Zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli czyszczenie nie pomoze to jak napisali przedmowcy, pozosataje wymiana. Wracajac do twojego pytania z drugiego tematu, naped oznaczony jako slim (waski) to wersja do notebooka a 12.7 mm to poprostu grubosc. Standardowy wymiar i niewazne jakiej firmy naped kupisz to bedzie pasowac (tzn powinien ;) )

 

ps. polecam nagrywarki pioneer'a, drogie ale niezawodne :)

 

OT

zamawialem z newegga kilka razy i zawsze mialem rachunek

End OT

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer uzanje ITW w Polsce. Wiem, bo sam kupilem laptopa w USA i padla mi matryca po miesiacu. Zadzwonilem na infolinie i koles pytal sie czy jestem obywatelem USA. Powiedzialem ze tak i to tyle. Potem standarodowa procedura (model laptopa, uszkodzenie, adres). Kolo na infolinni dodal jeszcze ze ITW nie pokrywa kosztow dostarczenia laptopa do serwisu(tzn. ze trzeba zaplacic za kuriera 50 zeta).Przyjechal kurier zabral sprzet, 3 tygodnie w serwiesie, kurier odwozi naprawionedo lapta - okazało sie ze jednak , ze nie musialem nic placic za transport do serwisu:D.

 

 

Co do paragonu -musisz zadzwonic na infolinie Acera i sie zapytac.

 

Aha, wymagany jest jeszcze ITW Passport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piecka - a myslisz ze wymienia nagrywarke bez zbednych komplikacji ? z nia jest tak, ze raz na jakis czas wypali plyte (np. wczoraj) z tym ze nie zachowuje sie inteligentnie zeby zakonczyc sesje prawidlowo, kontynuowac,a jak nagrywam disc-at-once to wypala calosc (w ten sposob ze na innych nagrywarkach nic nie mozna dograc bo jest niby miejsce zajete) ale plytka nie dziala za cholere. chyba zrobie tak jak radziles, tylko ze jak ja przezyje kilka tygodni bez kompa...to jest problem....jesli mialbym kupowac nowa nagrywarke, to myslalem o nagrywarce sony....jesli mialbym kupowac nowego laptopa, to tym razem wezme chyba sony vaio...tylko sony naprawde ufam. kurcze bardzo rzadko psuja mi sie produkty sony tak szybko.

 

ten zepsuty naped jest philipsa

 

a co jesli na elektornicznym paragonie widnieje nazwisko mojego znajomego a nie moje ?

 

PIECKA - ZWROCILI CI KASE ZA DOWOZ ?

 

TEN ZNAJOMY JEST OBYWATELEM USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czyje nazwisko jest na paragonie , ich interesuje jedynie data zakupu ( u mnie na paragonie było nazwisko mojego dziadka). Nikt mi nie zwrocil kasy za dowoz, bo nikt jej ode mnie nie wczesniej nie pobral:). Ale jak bedziesz mail pecha , to kurier z UPS zazyczy sobie za transport 50 zl. Chociaz w to watpie. Co do wymiany napedu - jak dzwonisz na infolinie to musisz im dokladnie opisac jaki jest rodzaj usterki (ta informacja idzie do serwisu). Koles z infolinii przetłumaczy to na jezyk angileski. Pozniej wysle ci na maila 2 albo 3 dokumenty w pdf-ie,wydrukujesz je, przekazesz kurierowi wraz z laptopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...