Skocz do zawartości
cziloss

Problem Z Nagrywaniem Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !. Mam taki problem kupilem plyty DVD Hawk 4.7GB DVD-R 1-8x ( nie stac mnie na inne wiec prosze osbie darowac posty typu kup lepsze za 25zl ). Mam nagrywarke Pionner 111D ( nic nie zmienialem od nowsci czyli od jakis 3tyg, nie zmienialem firmware nic nie flashowale! poprostu podpiolem). Musze zrobic format wiec postanowilem ponagrywac na plytki i wio z tym koksem, kiedy myslaem ze juz wszystko jest ok wyskakuje mi bledu w stylu: PROBA ZAPISU Z PREDKOSCIA 12x NIE POWIODLA SIE. No to patrze na plyte pisze 1-8 wiec ustawie szybkosc na 8x. Leci leci 4% znowu wywalilo error PROBA ZAPISU Z PREDKOSCIA 8X NIE POWIODLA SIE. Juz sie w[ciach!]ilem ... Zainstalowalem Nero 7.0 wczesniej mialem jakies 6.3 czy cos takiego ( 2 plyty juz zrabane wrrr smilies/mad2.gif smilies/mad2.gif ) Dobra leci ... 10 , 20 , 30 , 40% ( mowie kurde wreszcie) 41% PROBA ZAPISU Z PREDKOSCIA 12x POTEM 8x NIE POWIODLA SIE. Sprobowalem jeszcze raz to na 5% jaki error ze nie moze zapisac DMA i zaczelo nagrywac sie w Load-Out czy cos takiego ale przy 45% znowu wywalilo ze nie udalo sie zapisac z ta predkoscia. Boze pomozcie mi bo chyba sie zaj**e :damage_wall: :mur: :angry: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martic ale to moze byc wina nosnika. Sproboj zmienic firmware nagrywarki to moze pomoc ale opisze Ci jedna sytuacje:

Kupilem kiedys plyty FERRO kosztowaly grosze ale DVD-R mysle sobie bedzie dobrze. Kupilem je w sumie tylko do backupu danych wiec nie oczekiwalem od nich trwalosci. Przy probie nagruwania kazdej plyty zapis konczyl sie niepowodzeniem. Dalo sie nagrac na nia max 900-1100 MB a pozniej koniec. Zobaczylem ze na spodzie plyty sa jakies takie male fabryczne uszkodzenia i to pewnie przez to nagrywarka sobie nie dawala rady. W Twoim przypadku moze byc tak samo.

Kup dla wlasnego spokoju jedna ew. dwie plyty TDK ew. Verbatim kosztuja one nieco ponad 1zł wiec niewierze ze Cie nie stac. Jesli nie uda Ci sie wypalic to bedziesz juz zeby szukac przyczyny w nagrywarce a nie w nosnikach.

I tak jak napisalem na poczatku czasami zmiana firmware moze pomoc w prawidlowym odczycie/zapisie takich slabszych płytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a moze to byc przyczyna tasmy ? mam oldd kompa w ktorym sa 40zylowe tasmy, a gdzies przeczytalem ze do nowych nagrywarek DVD ( like pionner 111d ;p ) potrzeba 80zylowej. Czy oplaca sie wydac te pare zl i sie przekonac ? Czy raczej ten blad DMA (crc ) jest wynikiem usterki nagrywary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...