Skocz do zawartości
AragornPL

Symbian Os

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję wszystkie podane tutaj linki wrzucić do 1-szego posta i z niego zrobić małe faq... oszczędzi to latania po całym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym użytkowaniu n93 myślę że warto skrobnąć o niej małe co nieco:

 

Wady:

-Wielkość i ciężar

-Bateria

 

Więcej wad na serio nie zauważyłem, niektórzy mogą się do niej przyczepić że robi zdjęcia gorsze od n73 która jest niemal o połowę tańsza, tyle że jak dla mnie zdjęcia z telefonów były są i w najbliższym casie nie będą miały innego zastosowania od okazyjnego złapania czegoś gdy nie mamy dostępu do cyfrówki, więc nie ma co do tego przywiązywać aż tak wielkiej wagi.

 

Zalety:

-Filmy ten telefon nagrywa naprawdę "dobre" filmy w VGA przy 30 klatkach/sek , osobiście dość często z tego korzystam z racji tego żę mam lustro a kompakta przetrzymuje mi panna,

-Akcelerator 3D niedawno nie wiedziałem jeszcze co to potrafi jednak gdy zabraknie nam dostępu do PSP czy innego sprzęcidła do gierczenia to naprawdę można się tym nieźle pobawić

-Zoom optyczny mimo iż aparat nie jest najwyższych lotów co dla niektórych ( mi wystarcza w 101%) to komfort jaki daje optyka jest wyraźnie odczuwalny (zoom cyfrowy w telefonach był nie do wykorzystania trzeba przyznać), jedyne co moge się przyczepić to to że mógłby pracować trochę ciszej ( odczuwalne tylko przy filmach gdyż 2 mikrofony wyłapują jednak czasem lekki szmer)

-Orginalna obudowa która zarazem jest bardzo praktyczna, po rozłożeniu telefonu to pozycji "na laptopa" uzyskujemy całkiem przujemne urządzenie do przeglądania np neta (wygodnym tego nazwać nie można ale napewno często przydaje sie podczas gdy nie mamy niczego innego do dyspozycji.

-Nareszcie ktoś pomyślał i dołączył do zestawu zaślepkę na pop-port oraz na obiektyw

-Odtwarzacz MP3 cóż najlepsza jakość to nie jest ale do okazyjnego słuchania w drodze, na przerwie, spacerze jak znalazł (oczywiście po dołączeniu stosownych słuchawek)

-Jakośc wykonania stojąca na najwyższym poziomie, jedyną rzeczą w wykonaniu do której można sie przyczepić to zaslepka na slot kart (wsześniej czaiłem sie na n80 jednak luzy w obudowie skutecznie mnie od niej odsuneły)

-Usunięto w nim największą chyba wadę symbianów długie ładowanie i mulenie (telefon włącza sie koło 20sek co w porównaniu do ok 30-40 e50 robi różnicę)

 

 

Podsumowując jeżeli ktoś szuka telefonu mającego być centrum multimediów w kieszeni będącym w stanie zasopkoić wolny czas mogę polecić n93, niektórzy mówią na niego kloc, cegła i inne synonimy tegoż słowa,ja zapytam sie "pokaż mi coś co zastąpi ci w nagłych sytuacjach kamerę, kompakta, mp3, telefon i PDA"

wątpię że znajdzie się coś ciekawszego. Za nieco ponad 2000zł otrzymujemy telefon bliski ideałowi.

 

Ps. W najbliższym czasie postaram sie załączyć przykładowe zdjęcia i film z aparatu

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nokie 6600, dla mine symbian przynajmiej s60 jest dobry do zabawy ...

Jedyne wartosciowe aplikacje to ebook reader (ale ksiazki z powodzeniem na moim sl45i czytalem), putty i xlator choc i tak malo z nich korzystam.

Co mi daja divx mp3 itd - przeciez to dla masohistow :P Jakosc mp3 niestety odbiega mocno od oferowanej przez lepsze playery, czy nawet moj zabytkowy sl45i (nie mowie o 6600 bo tu jest mp3 marnej jakosci, ale o popularnych n70 itd) a na dodatek bateria podczs sluchania trzyma bardzo krotko - zalezy do czego chcemy uzywac telefonu - ja uzywam do dzwonienia ;) wiem ze niektorzy uzywaja do grania muzyki i zdjec ;].

 

Gry mnie nie rajcuja, wiekszosc jest slaba, grafika ladna, tresci zadnej, chyba za stary jestem na to.

 

Filmy - wiem ze sa hardkorowcy ktorzy ogladaja film w rozdzialce 176x220

ale ja do nich nie naleze :).

 

Jedyne telefony z symbianem warte uwagi to te palmtopowate - se pXXX, motorola aXXX, wiekszy dotykowy ekran - wieksze mozliwosci.

 

Tak wiec dla zwyklego czlowieka symbian s60 series to moim zdaniem zbedny bajer.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z IGI ale trzeba wziąśc jedną mała poprawkę, że w wypadku multimedialnych telefonów mamy wszystko w jednym dość małym opakowaniu, sam n93 używam tylko okazyjnie jak np. mam garniaka a ładował do kieszeni PDA, x5l, kompakta nie będę bo po pierwsze wyglądałbym niezbyt ciekawie a po 2 chyba by kieszeni nie stykło, te telefonu w bardzo małym stopniu służą do gadania a w coraz większym stopniu stają się kombajnami multimedialnymi.

 

Sam dziennie potrafię nawijać przez kilka godzin i nie wyobrażam sobie gdzyby ktoś kazał mi robić to z n93-ki, do tego celu wziołem sobie e50 która spisuje się wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się miłym posiadaczem n73 ale :D może mi ktoś powiedzieć jak wyłączyć orange menu i czy da się zrobić coś z wiadomościami sms . mianowicie jak pisze wiadomość z ł ę ą ć ź ... wyskakuje mi większa ilość smsów niż normalnie , z polskimi znakami 4 a bez 1 ten sam tekst ... da sie coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się miłym posiadaczem n73 ale :D może mi ktoś powiedzieć jak wyłączyć orange menu i czy da się zrobić coś z wiadomościami sms . mianowicie jak pisze wiadomość z ł ę ą ć ź ... wyskakuje mi większa ilość smsów niż normalnie , z polskimi znakami 4 a bez 1 ten sam tekst ... da sie coś z tym zrobić ?

orange menu raczej tak po prostu nie wyłączysz

a co do polskich znaków to taki urok symbiana. Rozwiązaniem jest program NaSMS jednakże jest on płatny. Trzeba się nauczyć z tym żyć ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orange menu raczej tak po prostu nie wyłączysz

a co do polskich znaków to taki urok symbiana. Rozwiązaniem jest program NaSMS jednakże jest on płatny. Trzeba się nauczyć z tym żyć ;)

A on wysyła mi wtedy więcej smsów ?? czy np pisze że 4 a wysyła jednego ?

Coś jest nie tak z CD od noki, nic się nie chce wgrać :lol2: działa tylko stary pc suit którego miałem wcześniej :mur:

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest napisane przed wyslaniem ze wiadomosc jest dluzsza niz stand i zostanie wyslana w 4 czesciach to liczy ci jak za 4 smsy

co do orange menu to wejdz w ustawienia, telefon, tryb gotowosci, ekran glowny na nie, jezeli tego nie masz to ratuje cie wgranie nowego oprogramowania bez orange menu za pomoca kabla usb dolaczonego do zestawu oraz nemesis suite i nokia software updater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz91 no a co Ty nie wiedziałeś ;)

polskie znaki są w smsie kodowane jako kilka, np. jakieś u0142 Ty tego nie widzisz ale tak jest i to występuje w każdym telefonie ;) KAŻDYM :P

 

Napisz coś więcej o tej n73, bo kurde mam na nią chęć a boje się wolnego symbiana, mam teraz w800i i to szybki telefon, jednak zmiana by się przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co może być grane, że aplikacje nie chcą sie instalować :blink: na telefonie wyskakuje mi jakiś błąd i pisze coś o jakimś certyfikacie :mur: :?:

 

Napisz coś więcej o tej n73, bo kurde mam na nią chęć a boje się wolnego symbiana, mam teraz w800i i to szybki telefon, jednak zmiana by się przydała

Jak dla mnie telefon jest suuuper .... nic dodać nic ująć . na razie nie mogę sobie poradzić z połączeniem do kompa.... ale jak to opanuje to nic dodać nic ująć :razz:

Aparat w tej komórce jest zaje@#$%^ tak samo jak ekran i w pi#$% funkcji....

Symbian jest szybszy z porównaniem do 6670 , długo się włącza a później chodzi jak tralala

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym przy okazji obalić mit powolnego działania Symbiana, a dokładnie S60v3, bawiłem się K800i i np. odpalenie aparatu zajęło mu tyle samo czasu co mojej Nokii :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co może być grane, że aplikacje nie chcą sie instalować :blink: na telefonie wyskakuje mi jakiś błąd i pisze coś o jakimś certyfikacie :mur: :?:

Narzędzia > Menadżer > Opcje > Ustawienia:

Inst. oprogramowania - Tak

Spr. certyfikatów online - Nie

później przy instalacji programu dajesz że ma nie sprawdzać certyfikatu, tylko instalować i powinno działać :)

 

 

 

@kucyk ja również uważam że wolny symbian to przeszłość :) od wczoraj mam 6630 i jestem zamurowany, prędkość telefonu jest bardzo dobra i cały czas mnie zaskakuje :)

 

 

Hmm a może ktoś mi pomoże . Wydaje mi się że moja 6630 ma problem ze współpracowaniem z javą, Mam na karcie kilka gier java i kilka w sis. Sis śmiga bez problemu a java nie chce się odpalać, niby się instaluje, w menu mam ikonkę a nie załączają się. Czy java musi być wgrana w tel żeby chodziła??

Co do telefonu - Soft wgrany najnowszy ze strony Nokii (wczoraj wgrywany), czysty bez śmieci.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia > Menadżer > Opcje > Ustawienia:

Inst. oprogramowania - Tak

Spr. certyfikatów online - Nie

później przy instalacji programu dajesz że ma nie sprawdzać certyfikatu, tylko instalować i powinno działać :)

Właśnie nie działa :sad: koleś z orange skierował mnie do salonu nokii :mur:

 

 

EDIT: po wielu próbach udało się B-) B-) B-) B-) Dzięki za pomoc :razz:

 

BTW ktoś wie czy da się zmienić tapetę w orange menu ?

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy java musi być wgrana w tel żeby chodziła??

nie trzeba nic dogrywac dodatkowo z tym ze gry w javie nie beda smigaly tak plynnie jak te w sis

tutaj źle napisałem, chodziło mi o to czy lepiej żeby programy w javie były instalowane do pamięci telefonu, ale ok.

 

 

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące quickworda, mianowicie jak próbuje otworzyć jakiś plik .doc to w okienku pokazuje się "(brak danych)" i nic więcej. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na pamieci czy na karcie to roznicy w dzialaniu nie zauwazylem (chodzi o gry) aczkolwiek niektore aplikacje sis/java zalecaja wgrywac do telefonu, niektore podczas instalacji od razu pakuja sie do telefonu i nie ma mozliwosci wyboru tel/mmc

 

co do quick worda to nie pamietam jak to bylo ale jakies machlojki trzeba bylo wykonac aby otworzyc plik, nawet teraz nie sprawdze bo sprzedalem N70 (770zl dobra cena za uzywke bez slocka na gwarancji ?) ale moge podeslac na maila caly stand stuff do 6630, moze masz jakas inna wersje i dlatego nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wątpię że to wina stuffu, bo wszystko mam ściągnięte ze strony Nokii, zarówno quick jak i najnowszy soft, wszystko świeże wczoraj pobrane.. Instalowałem kilka razy i zawsze pokazuje że brak danych. quicksheet działa bez problemu. Do tego menu od worda jest wybrakowane, tak że nie można wejść w żaden plik. Spróbuje od innego telefonu wgrać, może pomoże - dalej nie działa :/

 

 

Problem z grami/programami w javie rozwiązałem. po prostu nie chcą zaskoczyć jak są zainstalowane na karcie pamięci, z telefonu zaskakują bez problemu, ale co z quickwordem to nie mam pojęcia

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam e50 i fakt, moze chodzi troche wolno

to chyba nie miales N70, to jest dopiero mul

E50 to juz symb 9.1 i wcale tak nie muli jak poprzednie wersje

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopisze choć posiadam troche zabytkowy telefon już:

N-Gage Cls

 

Zalety:

-wygodnie się na nim gra, i robi inne rzeczy w systemie, choć może i jestem już przyzwyczajony do 2-ręcznych telefonów (wcześniej miałem 5510)

-Mp3 ma bardzo dobrej jakości (w końcu hardwareowy player- telefon ma 2 uklady dzwieku :P 1 słaby od OS i 2 lepszy od MP3 i radia)

-Radio odbiera nieźle, choć go raczej nie używam

-solidny, można nim nawet grać w ping-ponga (testowane :D)

-mini usb wejście

-slot MMC

-ciekawy sposób rozmowy- sidetalking

-głośny i wyraźny głośniczek

-nagrywanie z line in w dobrej jakości

-nie muli

 

Wady:

-tylko 4096 kolorów

-farba z budowy schodzi w rogach koło ekranu

-bateria trzyma krótko

-stary symbian 6.0

-nie ma aparatu nawet VGA

-słabe podświetlanie ekraniku

-nie da się przewijać MP3, przy większej ilości utworów dłużej się ładuje odtwarzacz

 

Telefon raczej dla graczy, dobry też do mp3 iradia, przydaje się też w szkole - Xlator z encyklopedią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!!!!!!!!


Nie ma czegoś takiego jak Symbian Series 40 jest natomiast Nokia Series 40 czyli DCT-4 np: 3100, 3200, 7210 itd.


Ewolucja Symbiana od EPOC16 ==> EPOC OS Releases 1–3 ==> EPOC Release 4 ==> EPOC Release 5 znany jako Symbian OS v5 ==> ER5u znany jako Symbian OS v5.1 ==> Symbian OS v6.0 ==> Symbian OS v6.1 ==> Symbian OS v7.0 ==> Symbian OS v7.0s ==> Symbian OS v8.0 ==> Symbian OS v8.1 ==> Symbian OS v9.0 ==> Symbian OS v9.1 ==> Symbian OS v9.2 ==> Symbian OS v9.3


Symbian występuje w kilku odmianach: Series 60, Series 80 (Communicator), oraz UIQ.



S60 - jest to rodzaj oprogramowania, które umożliwia i zapewnia podstawowe funkcje komórki. Interfejs jest bardzo rozbudowany i pełni rozmaite funkcje aby w każdym stopniu użytkownik mógł korzystać z telefonu.

Telefony należące do tej grupy to:


Symbian OS 6.1

Nokia 3650
Nokia 3660
Nokia 7650
Nokia N-Gage i QD
Samsung SGH-D700
Sendo X
Sendo X2
Siemens SX1

Symbian OS 7.0s

Nokia 3230
Nokia 6260
Nokia 6600
Nokia 6620
Nokia 6670
Nokia 7610
Panasonic X700
Panasonic X800
Samsung D700
Samsung D710
Samsung SGH-D720
Samsung SGH-D730

Symbian OS 8.0a

Lenovo P930
Nokia 6630
Nokia 6680
Nokia 6681
Nokia 6682

Symbian OS 8.1

Nokia N72
Samsung Z600

Symbian OS 8.1a

Nokia N70
Nokia N72
Nokia N90

Symbian OS 9.1

Nokia 3250
Nokia 5500 Sport
Nokia E50
Nokia E60
Nokia E61
Nokia E62
Nokia E65
Nokia E70
Nokia N71
NokiaN75
Nokia N80
Nokia N91
Nokia N92
Nokia N93
Nokia N93i
Samsung D730


Symbian OS 9.2

MotorolaRIZR Z8
Nokia6290
Nokia E90
Nokia N76
Nokia N77
Nokia N95



S80 - inaczej mówiąc (Communicator) powszechny jest w telefonach do prac biznesowych, gdyż ma za zadanie pełnienie takich funkcji jak, odczytywanie poczty, praca z progrmami typu word, exel. Przystosowany jest do typu wyświetlacza oraz klawiatury jaką dysponuje dana komórka.

Telefony należace do tej grupy to:

Symbian OS 6.0

Nokia 9210 i 9210i
Nokia 9290


Symbian OS 7.0s

Nokia 7710
Nokia 9300 i 9300i
Nokia 9500


UIQ
- oprogramowanie, które jest przystosowane i charakteryzuje telefony dotykowe i szczególnie jest do nich skierowane. Zapewnia rozbudowane funkcje jak i te podstawowe.

Telefony należace do tej grupy to:


Symbian OS 7.0

Arima U300
Benq P30/31
Motorola A920/925
Motorola A1000/1010
Nokia 6708
Sony Ericsson P800
Sony Ericsson P900/910

Symbian OS 9.1

Sony Ericsson M608/600
Sony Ericsson P990
Sony EricssonW950


Może się komuś przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko:Czy jeśli mam zainstalowane aplikacje ,to czy bedę mógł ich używać jeśli uprzednio skopiuje je z folderu nokia\installs (bodajże) na kompa i potem wrzucę ponownie?

 

Interesuje mnie to z tego względu, że chciałbym zaktualizować firmware smartfonu (n6630) a mam parę programów i gierek*, które chciałbym zachować.

*zaliczyłem mały sczękoopad jak zobaczyłem Brothers in Arms na ekranie tela :)

 

Na razie mam po prostu mało czasu , by przejrzeć fora/instrukcje itp.-choć i tak widze ,ze będę musiał-nie spodziewałem się ,że w ręku będę trzymał urządzenie, z porownywalną mocą obliczeniową ,jak kompy z połowy lat 90'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś widze nikt z was nie miał siemensa SX1 :P

Ja go używam do dziś :] w.g. mnie jeden najbardziej udanych fonów pod symbiana :]

Największa zaleta - Możliwosci modyfikacji :] - czyli to z czego siemens-y sa znane od lat :)

Największa wada - Płytka MMI - :]

 

www.sx1.pl

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...