Skocz do zawartości
AragornPL

Symbian Os

Rekomendowane odpowiedzi

BezbronnyPL

Te aplikacje są na karcie pamięci czy w pamięci telefonu?

Jeżeli są na karcie pamięci, to po prostu wyjmij ją podczas aktualizowania FW

Po aktualizacji nie chcą działać aplikacje w Javie, więc trzeba je od nowa instalować, ale na szczęście zachowują swoje dane (z tymi appami w Javie jest tak na mojej N70, nie wiem jak na innych telefonach na Symbianie)

No i oczywiście też zrób kopię przed wgrywaniem nowego FW (karta pamięci i tam jest coś w stylu wykonaj kopie czy kopiuj ustawienia czy jakoś tak, znajdziesz ;))

Chemik16

O SXie dużo słyszałem, kiedyś się bawiłem (ale wtedy nie zajmowałem się Symbianem)

Fajny telefon, tylko ta klawiatura jest dobijająca trochę (ale to kwestia przyzwyczajenia pewnie, miałem przez parę miesięcy Nokie 3650 [mój pierwszy telefon na Symbianie], gdzie klawiatura była okrągła jak w starych telefonach, tych z obracaną tarczą

Bardzo duży plus SXa to ciekawe appy i C2F

No i jest dość tani, jak na telefon, który ma 65k kolorowy wyświetlacz, stereo, Symbiana i parę innych, ciekawych rzeczy

EDIT: No i oczywiście zapomniałem o OC (procka w N-Gage też się da kręcić, ale chyba tylko do 120MHz :() i możliwości odblokowania większej pamięci telefonu :)

paczka01

Prawie dwa miesiące minęły i klapka trochę lata i czasami się sama otwiera w kieszeni, ale nie jest źle :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim SX1 mam

120@192Mhz CPU (trzeba jakiś Vmod zrobić i bedzie z 240Mhz :] )

7MB@12,8MB free RAM :] czyli wiecej niż Ngage :]

4MB@12MB na dysku C

 

Czyli dla OClockera telefon NR 1 :]

 

SpMark 3D score: 8083D game: 13,66 fps3D filtrate: 3,13 Mtexels/s3D polycount: 40,10 Ktriangels/s
:]

ps co do Ngage - ma O/C do 130Mhz .

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AragornPL. :)

Już z grubsza wiem co o co w tym biega.Pierwsze włączenie,tego fona (6630) to jak właczenie kompa po raz pierwszy.Wlączam FE explorera,AppMana i mały szok-dyski,katalogi,procesy WTF?W ogole instalowanie aplikacji i cała ta otoczka rodem z komputerów PC :)

Moja 6630 miała wgrane w zasadzie wszystko co chciałem-Smart Movie FeExp,itp.więc nie bardzo miałem ochote robić format słuchawki.Ale fonik trochę był zamulony-pomyślalem sobie ,ze to cena za symbiana-chcesz się bawić, to trzenba przełknąć lagi.

Ale po kilku dniach zassalem to co chciałem(w nowszych wersjach itp)+parę gierek,i po instalacji ktoreś z nich fon się nie odpalił.Więc format był przymusem-po chwili paniki -jak ujrzałem napis "skontaktuj się ze sprzedawcą" -czy coś takiego.

Po formacie słuchawka chodzi spoooro szybciej-jak normalny telefon,jedynie wolniej wchodzi do menu wiadomości.Nie restartuje się-co wcześniej się zdażało.

A jak zobaczylem Doom'a ,Cannon Fodder,a potem Another World(czyli mega hicior z Amigi/PC)to przeżyłem mały szok.Jak bede miał czas i kupię kartę pamięci to spróbuje powalczyć z grami z n-gage.

 

Jaka na razie mam jeszcze dylemat czy nie zaktualizować softu do N6630 mam wersję V 5.03.08 ,a jest nowszy 6.xx.xx.Nokia Software Updater krzyczy ,że nie ma nowszej wersji do tego modelu,ale z tego co zdążyłem odnaleźć, NSU sprawdza wersję firmware sprawdzając Product Code-a mój fonik został pierwotnie zakupiony we włoszech, i gdyby zaktualizowałby sie soft,pozbyłbym się języka polskiego.

dlatego zastanawiam się czy nie zmienić product Code (nemesis service suite)i walnąć aktalizację na ,bo do wersji PL jest nowszy soft.

 

O tym update myślę dlatego ,ze chcę kupić kartę MMC 2GB(RS-DV)i mam obawy czy ta nokia ją wykryje.

 

PS-filmiki w AVI(smart movie)wyglądają świetnie-miałem problemy z napisami-były przesunięte względem filmu,ale okazalo się ,że SM konwertuje film do 20 FPS(profil 6630),bo dopiero po konwersji napisow z .txt na sub(Subtitle Workshop)z 23.967 FPS na 20FPS( i .txt na .sub-w Subtitle Workshop) napisy pasują idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zobaczylem Doom'a ,Cannon Fodder,a potem Another World(czyli mega hicior z Amigi/PC)to przeżyłem mały szok.Jak bede miał czas i kupię kartę pamięci to spróbuje powalczyć z grami z n-gage.

 

Jaka na razie mam jeszcze dylemat czy nie zaktualizować softu do N6630 mam wersję V 5.03.08 ,a jest nowszy 6.xx.xx.Nokia Software Updater krzyczy ,że nie ma nowszej wersji do tego modelu,ale z tego co zdążyłem odnaleźć, NSU sprawdza wersję firmware sprawdzając Product Code-a mój fonik został pierwotnie zakupiony we włoszech, i gdyby zaktualizowałby sie soft,pozbyłbym się języka polskiego.

dlatego zastanawiam się czy nie zmienić product Code (nemesis service suite)i walnąć aktalizację na ,bo do wersji PL jest nowszy soft.

tutaj masz PCode do polski ;) - 0529582. Najnowszy soft to 6.03.08. Podmień go i nie będzie problemów z aktualizacją. Jeżeli nie chcesz tracić danych(smsów,plików,notatek itd) i programów zapisanych na telefonie to po prostu zrób kopię zapasową w Nokia PC Suite, później sobie przywrócisz i po problemie ;)

 

A co do gierek to polecam: Tomb Rider Legend, Worms World Party, Brother in Arms i Asphlat 2 GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AragornPL. :)

Jaka na razie mam jeszcze dylemat czy nie zaktualizować softu do N6630 mam wersję V 5.03.08 ,a jest nowszy 6.xx.xx.Nokia Software Updater krzyczy ,że nie ma nowszej wersji do tego modelu,ale z tego co zdążyłem odnaleźć, NSU sprawdza wersję firmware sprawdzając Product Code-a mój fonik został pierwotnie zakupiony we włoszech, i gdyby zaktualizowałby sie soft,pozbyłbym się języka polskiego.

dlatego zastanawiam się czy nie zmienić product Code (nemesis service suite)i walnąć aktalizację na ,bo do wersji PL jest nowszy soft.

 

O tym update myślę dlatego ,ze chcę kupić kartę MMC 2GB(RS-DV)i mam obawy czy ta nokia ją wykryje.

A czemu masz dylemat? Ja powiem Ci, że to działa bo sam się bawiłem. Wklepałem product code o nokii 6630 music edition i miałem odtwarzacz bodajże z N70 :)

 

A co do gierek to polecam: Tomb Rider Legend, Worms World Party, Brother in Arms i Asphlat 2 GT ;)

 

Powiem Ci, że miałem kilka gier na symbiana, ale kiedy odpaliłem BIA to zostałem zmiażdżony.

 

Instalowałem też Tony hawk'a z n-gage i tu pojawił się problem. Po instalacji przestał mi działać NaSMS co w moim przypadku jest nie do przyjęcia.

Wiecie może cóż się mogło stać?

 

Szukam 2 programów

Jeden to jakiś stoper i drugi (nie wiem czy jest coś takiego) to program do wyłączania telefonu o zadanej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL

6630 działa z 2GB kartą (kumpel ma Kingstona MMC Mobile 2GB) [a nawet 3650, mój poprzedni telefon, jeden z pierwszych Symbianowych telefonów mykał z 2GB]

hot_lopez

Po wgraniu softa 6630 ME uzyskuje się także obsługę pilota AD-41, którego normalny soft nie obsługuje :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softa 6630 ME uzyskuje się także obsługę pilota AD-41, którego normalny soft nie obsługuje :)

a tego to akurat nie wiedziałem, ale dobrze wiedzieć ;) bo soft od ME mam w swoim 6630 od pierwszego dnia ;) zaraz po zakupie nss w ruch, zmiana pcode i apdejt softu :)

 

 

dla wszystkich zainteresowanych wrzucę tutaj "PCody" ;)

0529582 POLAND MUSIC ALUMINIUM GREY

0529583 POLAND MUSIC RUSTIC RED

ja mam ten pierwszy i śmiga bez problemu :)

 

 

 

Edit

stronka z PCodami do różnych smartfonów :)

http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=401296

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A ja mam takie pytanie co do symbiana, a w zasadzie do nokii 6630.

Do tej pory w każdym telefonie mogłem odbierać i wysyłać te stare wiadomości obrazkowe jakie były w dawnych telefonach. Obrazki co prawda były małe i czarnobiałe, ale były.

 

Teraz w mojej 6630 mogę odebrać taką wiadomość, ale nie mogę jej wysłać bo chce mi wysyłać mms'a (normalnie te obrazkowe wiadomości szły jako 3 smsy)

Czy wiecie może jak wysłać takiego smsa?

 

2. Czy wiecie może jak tworzyć nowe bazy do xlator'a?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może czy da się wgrać mapy z tomtom 6 do tomtoma 5 ?

Jeśli tak to prosiłbym o małe info jak to zrobić

Zajrzyj na http://forum.symbianos.pl, w dziale Software jest coś o TomTomie (jakoś szczególnie mnie to nie interesuje, mimo, iż tam się udzielam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie bijcie mnie za to pytanie :P

 

Czym sie rozni symbian w nokii n-series, a czym w nokii n61 ?

Ktory ma wieksze mozliwosci? Czy oba idzie updatowac jesli wyjdzie nowa wersja ? :)

Edytowane przez maziboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie bijcie mnie za to pytanie :P

 

Czym sie rozni symbian w nokii n-series, a czym w nokii n61 ?

Ktory ma wieksze mozliwosci? Czy oba idzie updatowac jesli wyjdzie nowa wersja ? :)

Ke? N61? Chyba chodziło Ci o E61

I chciałeś się chyba zapytać zapytać czym się różnią Nokie z Nseries od Nokii z Eseries

Nseries - multimedia, rozrywka

Eseries - biznes

Na pewno Eseries mają lepsze anteny do WiFi (było o tym już na SymbianOSie, tam gdzie E61 znajduje parę sieci, N80 widzi tylko jedną, tak samo z mocą sygnału, na E61 jest ~80% a na N80 ~40%), z kolei Nseries mają lepsze aparaty :)

Nowa wersja? Czego?

Bo jak firmware, to oczywiście (przez NSU, bezproblemowo), a jeżeli Ci chodzi o update do nowszej wersji Symbiana - np. 8.1 do 9.1 to odpowiedź brzmi nie

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o symbianie to się podepnę :) Potrzebuję jakiegoś dobrego odtwarzacza MP3 na symbiana 9.1. Możecie coś polecić ? Oczywiście najlpiej, jeśli była by to wersja darmowa :) Dodatkowo - zapuściłem przed chwilą SP Mark'a i telefonik wyciągnął 1015 punktów :)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedarmowy LCG JukeBox ;]

darmowy to byle co :] wszystko podobne

 

SPmark jaka wersje ?? bo jak tylko tyle co coś cienko :] ja na o wieki starszym fonie mam tylko 200mniej ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCG JukeBox ;]

Polecam, naprawdę bardzo dobry program, używałem go jeszcze na swojej starej 3650 (na N70 też zainstalowałem, ale moim zdaniem systemowy gra lepiej, jednak JukeBox szybciej działa), ma equalizer i wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16 - SPMark na Symbiana v9

 

@maziboss - Bardzo fajnie się sprawuje. Nie mam z nią żadnych problemów. Bateria jak narazie trzymie ok 4 - 5 dni przy intensywnym urzytkowaniu. WLAN wymiata :) Jedyny mankament to szybko pojawiające się ślady użytkowania od slidera. Nie są baaaaardzo widoczne, ale są ;) A kupiłem ją w Katowicach za 1400 zł, bez abonamentu. Nowa, oryginalna folia na wyświetlaczu, nieformatowana bateria, pełen komplet, 24 miesiące gwarancji. Jutro jak będę mieć trochę więcej czasu to zapodam fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16 - SPMark na Symbiana v9

 

:) Jedyny mankament to szybko pojawiające się ślady użytkowania od slidera. Nie są baaaaardzo widoczne, ale są ;)

Sorki za offtopa ale co dokladnie masz na mysli mowiac slady uzytkowania? W nowym telefonie?? Pytam bo sam sie zastanawiam ale jesli fony dzis sie rozlatuja po pol roku to zostaje z 6310 ;)

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Errorx & KrisJR - W tym telefonie to akurat nie ma luzów. Rozmawiałem z kilkoma znajomymi, którzy posiadają Nokie z sliderem, i akurat E65 ma najlepszy slider ze wszystkich. Nie lata na boki i bardzo mocno się trzymie. Chodzi po prostu o to, że po 2 tygodniach otwierania i zamykania pojawiły się delikatne zarysowania w miejscu poruszania się slidera. Jak go kupowałem to był bez ani jednego zarysowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak będzie się slider sprawowal po powiedzmy pół roku, u mnie w d600 po takim okresie zaczoł się dawać we znaki.

 

Mógłbyś wrzucić pare fotek tego aparatu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...