Skocz do zawartości
AragornPL

Symbian Os

Rekomendowane odpowiedzi

No kurcze czasu nie bylo na zabawe N70.

Ale przyznac musze ze kombajn.

Najpierw wogole musialem przez 15 minut zajarzyc jak sie cokolwiek odpala.

Nie wiem czy jest tak we wszystkich N70 z Simlockiem ale w tym przynajmniej bez Simlocka nic w srodku nie ma. Zero dzwiekow, obrazkow.

Sa jakies 2-3 smieszne tematy (najladniejszy zielony) i to wszystko.

Dostal ja jako Music Edition z nawet funkcjonalna przejsciowka/pilotem + karta pamieci 1GB.

Co prawda wybulil kosmiczna kwote ale ja juz nie wnikam.

Nokia PC Suite to swietne narzedzie. Dzieki niemu mozna zarzadzac telefonem jak sie chce. Od kontaktow, przez sms, synchro kalendarza, po wgrywanie plikow muzycznych, graficznych badz calym aplikacji.

Tak jak mowie nie bylo czasu na zabawe i jedynie powgrywalem mu na szybko z 300MB muzy.

PC Suite pyta czy chcemy skompresowac do najlepszego mozliwego dla N70 pliku czy po prostu skopiowac.

Albo pliki po skompresowaniu byly identyczne jak oryginaly albo po prostu oryginaly sa juz maksymalnie najlepsze dla tej zabawki bo roznic nie uslyszelismy.

Co do samej sluchawki to ma sie wrazenie, ze w srodku jest wszystko z olowiu i to w dobrym tego slowa znaczeniu. To jest jak w przypadku zasilaczy, im ciezszy mam w rece tym lepsze wrazenie sprawia.

Kurcze ta komorka to zel-beton ze wskazaniem na zeliwo icon_wink2.gif

Masywna, dosc ciezka i chyba mozna jej uzywac jak broni bialej bo watpie aby byla sie w stanie rozleciec od zwyklego upadku. Naprawe porzadna konstrukcja. Ekran, hmm troche rozczarowanie. Juz na rynku sa QVGA i ten na mnie wywarl raczej mieszane uczucia. Kolory jakby nienasycone, rozdz. tez jakby nie ta co powinna byc. Albo tak mam po tygodniowej zabawia EF81 albo po prostu wyswietlacz w tej Nokii jest juz przestarzaly.

Glosniczek i dzwieki MP3 sa katastrofalne. I znow chyba zboczenie EF81 w ktorym brzmia o niebo lepiej.

No ale tylko debile sluchaja MP3 na glosniczkach.

Od tego sa sluchawki i tutaj sytuacja ma sie znacznie lepiej. Dzieki sa nasycone basem i ze srednimi nawet sluchawkami dolaczanymi do zestawu daja namiastke odtwarzacza MP3 creativa z nizszej poleczki cenowej.

Aparat fotograficzny to piekna sprawa. Otwieramy zasuwke i juz po sekundzie mozemy walic fotki.

na dodatek aparat sam sobie mierzy swiatlo i ocenia czy trzeba uzyc lampy blyskowej.

Zdjecia sa przyzwoite jak na tego typu sprzety.

Teraz pytanie co jest warte instalowania na ta komoreczke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FExplorer, NaSMS, smart movie, calcium, czcionka z symbiana V3, lcg jukebox badz power mp3, N70 torch, smart settings, total recal i na koniec jakas dobra przegladarake do zdjec np resco photo viewer

niektore z tych programikow sa darmowe a niektore platne, nasms kosztuje np. 19zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FExplorer - menedzer plikow

NaSMS - wysyla smsy bez pl znakow

smart movie - ogladasz filmy avi z napisami

calcium - prosty i lepszy kalkulator od tego systemowego

czcionka z symbiana V3 - wiadomo

lcg jukebox badz power mp3 - odtwarzacze mp3 z korektorem

N70 torch - robi latarke z diody od aparatu

smart settings - cos ala pasek start w windowsie/idz do

total recal - nagrywa rozmowy przychodzace /wychodzace bez uciazliwego sygnalu beep

resco photo viewer - jak w/w

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy ktoś ma lub zna dobry alarm pod S60 v3 (Nokia E50).

Chodzi mi o rozbudowany alarm i tylko alarm - chciałbym żeby miał takie funkcje:

  • żeby mnie obudził dźwiękiem jak będzie włączony profil "milczący"
  • żebym mógł sobie ustawić alarm z wyborem konkretnych dni tygodnia (np. o 8:00 w Pn, Wt, Śr, Pt, Nd)
Te dwie funkcje są dla mnie bardzo ważne :D

 

Dopiero zaczynam zabawę z symbianem a do niedawna miałem MDA Vario z Windowsem Mobile 5.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci programik Handy Alarm. Sam go uzywam na E50 i jest super :D

 

Testowałem ten programik i nie spełnia moich tylko DWÓCH warunków :(

 

Ja teraz używam Bestalarm i od biedy może być ale nadal szukam czegoś bardziej mi odpowiadającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś posiadacz SE p990i, ostatnio przycisneła mnie koneczność posiadania 3 telefonu i mimo mojej awersji co do SE dość mocno zaciekawił mnie ten model. Prosiłbym o kilka slów komentarza co do stabilności softu bo ponoć do najstabilniejszych on nie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na se z blizniaczym systemem wlaczylem gmail w htmlu na operze mini (mp3 oraz druga przegladarka w tle) :)Nie mialem do czynienia z p990, ponoc nowe wersje softu wydatnie poprawiaja stabilnosc.

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś posiadacz SE p990i, ostatnio przycisneła mnie koneczność posiadania 3 telefonu i mimo mojej awersji co do SE dość mocno zaciekawił mnie ten model. Prosiłbym o kilka slów komentarza co do stabilności softu bo ponoć do najstabilniejszych on nie należy

Dużo informacji znajdziesz na forum www.my-symbian.com, polsko- i angielskojęzycznej części forum.

 

Podobno w okolicach 24 tygodnia czerwca ma zostać udostępnione uaktualnienie oprogramowania, pisane od zera więc może stabilniejsze.

 

Do czego dokładnie chcesc uzywać telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na chwile obecną ma sie sprawa ze stabilnością softu, interesuje mnie również wykonanie tej klapki z klawiaturą czy po pewnym czsie nie ma ona jakiś wielkich luzów.

Telefon mam od paru miesięcy. Klapka jest naprawdę solidna, nie widać żadnych oznak obluzowania, nie wygląda by miało się coś odłamać. W porównaniu z P800 to niebo a ziemia.

 

Soft? Ja osobiście nie jestem zadowolony ze stabilności. Telefon po uruchomieniu ma ok. 16MB wolnego RAMu na potrzeby uruchamianego oprogramowania. To daje się odczuć. Mój telefon się wiesza, czasem samoczynnie restartuje (wbudowany mechanizm samoczynnego restartu gdy zaczyna brakować pamięci). Często korzystam z bluetootha, mp3 - i w takich warunkach telefon nie jest stabilny. A mam wgrany przez serwis CRC zdebrandowany soft R5.

 

Czekam na nowy soft R6, który ma pojawić się w czerwcu.

 

Jeśli chodzi o pamięć to dużo lepiej to wygląda w nowowypuszczonym P1i: http://my-symbian.com/uiq3/review_p1i.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1i odpada, zupełnie mi sie nie podoba, a co do stabilności softu to jest ono uciążliwe rónież podczas przeglądania WWW na jednej karcie bez bajerów typu mp3 w tle ??

Ale P1i ma dużo więcej RAMu dostępnego dla oprogramowania -> więc najprawdopodobniej nie będzie tylu problemów ze stabilnością i wielozadaniowością

 

Nie korzystam z www na tym telefonie, od tego mam kompa domowego i w pracy

 

P990i byłby dla mnie idealny gdyby:

* wreszcie miał stabilne oprogramowanie

* miał wbudowany gps (zewnętrzny gps to nie to samo)

* był cieńszy - teraz to trochę cegła

 

P990i to mój 6 ericsson/sonyericsson więc i tak jestem przywiązany do marki. Ostatnio przez ponad dwa lata miałem P800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale P1i ma dużo więcej RAMu dostępnego dla oprogramowania -> więc najprawdopodobniej nie będzie tylu problemów ze stabilnością i wielozadaniowością

 

Nie korzystam z www na tym telefonie, od tego mam kompa domowego i w pracy

 

P990i byłby dla mnie idealny gdyby:

* wreszcie miał stabilne oprogramowanie

* miał wbudowany gps (zewnętrzny gps to nie to samo)

* był cieńszy - teraz to trochę cegła

 

P990i to mój 6 ericsson/sonyericsson więc i tak jestem przywiązany do marki. Ostatnio przez ponad dwa lata miałem P800

A jak ma się sprawa plastików w tym SE, nic się nie wyciera podczas użytkowania.

 

Co to tego GPS to w N95 skorzystałem z tego może z 5 razy :) imo żeby coś takiego montować trzeba by wpakować tam bardzo dobrą baterie bo w przypadku nokii czas pracy jest wręcz śmieszny.

 

W piątek przejdę się i obejrze p990 na żywo jak mi nie przyadnie do gustu będe szukał dalej czegoś z dotykowym ekranem (zastanawiam się jeszcze nad w950 )albo przeczekam z e50 do czasu pojawienia się E90.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastiki? Nic się nie wyciera. Klapka od baterii lekko poskrzypuje gdy trzymając w ręku np. pisze się SMSa

 

Czasem korzystam z nawigacji satelitarnej i wbudowany GPS by się przydał. Plus łądowarka samochodowa i wszystko jest OK.

 

Według prowadzącego stronę my-symbian.com e90 to najlepszy spośród wszystkich smartfonów obecnych na rynku. On je dostaje do testów przed rynkowymi premierami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak byłem dzisiaj w salonie i oglądałem p990i, telefon kompletnie mi nie leży, wydaje się jakiś taki no...ceglasty, niestety odpada spowrotem wróciła do mnie awersja co do firmy SE chyba ;/

 

Obejrzałem dzisiaj także nokie e65 i n80 i najprawdopodobniej spośród nich rzotrzygnie sie wybór. Dotykowy ekran sobie odpuściłem, do takich celów mój loox mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wroce do N70 mojego szwagra. Otoz pobawil sie nim dosc sporo juz i dosc znacznie narzeka na to cos. Oczywiscie nie na sam telefon ale glownie na jego wooolne dzialanie glownie przez tego oslawionego symbiana.

Jest zdruzgotany i powiedzial, ze gdyby nie korzystal z MP3 to wrocilby do N6020.

Podpowiedzcie teraz czy sa jakies dopalacze do tego telefonu/systemu, czy sa jakies rady aby ten symbian chodzil jak normalny telefon ?

Czy sa jakies programy defragmentujace caly telefon bo moze burdel ma na komorce i dlatego zamula ?

A moze sa jakies tweakery podkrecajace telefon ?

Wczoraj bylem swiadkiem jak chcial mi pokazac jakas fajna aplikacje i kurcze nie doczekalem sie. Z zegarkiem w reku odpalala sie ponad 2 minuty i jeszcze mu ktos w miedzyczasie zadzwonil i nie wrocil do wlaczania. Zaprzestal pokazu ;)

 

Tak poza tematem narzeka jeszcze na mala klawiature. Nie raz przy pisaniu sms wcisnie klawisz muzyczny (obok 6) i nie raz ma wtedy ochote jeb*** nim o sciane jak sam sie wyrazil. Zanim zamknie odtwarzacz i wroci do pisania sms to juz zapomina co chcial napisac.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez syf, syf i jeszcze raz syf. 6020 jest wolniejsze w działaniu niż symbianowce B-)

po drugie może być to spowodowane zbyt wieloma aplikacjami chodzącymi w tle, wydaje mi się że Twój szwagier zamiast zamykać aplikacje poprzez wyjście, to je po prostu minimalizuje "czerwoną słuchawką". Przytrzymaj dłużej przycisk wejścia do menu i zobacz co chodzi w tle (otworzy sie okienko z listą przewijania) i pozamykaj wszystko. Aplikacje napisane w javie otwierają się trochę dłużej niż na zwykłych telefonach, ale 2 minuty to się nie spotkałem (nawet przy programach odpalanych z karty pamięci).

 

Możesz też sformatować telefon (przywróci go do fabryki). Zrób za pomocą PCSuit kopie danych (smsy, numery itd. - pomijając programy, lepiej je wgrać na nowo) i wciśnij z klawiatury *#7370# (na pulpicie, przy naładowanym telefonie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzisiaj mialem zakupic p990i ale sie rozmyslilem ze wzgledu na problemy z softem. Mialem brac w Orange ale podobno nie idzie wywalic tego "orange menu" wiec dalem sobie siana. I teraz mam problem bo nie mam pojecia jaki pda/smartphone wybrac do 1600 zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzisiaj mialem zakupic p990i ale sie rozmyslilem ze wzgledu na problemy z softem. Mialem brac w Orange ale podobno nie idzie wywalic tego "orange menu" wiec dalem sobie siana.

Idziesz do punktu serwisowego CRC z telefonem, gwarancją i dowodem zakupu. Mówisz, że jest niestabilny, wiesza się. Serwis CRC bez żadnego problemu wgrywa Generic World 1. Nie zdejmuje simlocka ale likwiduje brandowanie.

 

Ja duże nadzieje, bo innego wyjścia nie mam, wiążę z firmware'm R6, który ma się wkrótce ukazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do punktu serwisowego CRC z telefonem, gwarancją i dowodem zakupu. Mówisz, że jest niestabilny, wiesza się. Serwis CRC bez żadnego problemu wgrywa Generic World 1. Nie zdejmuje simlocka ale likwiduje brandowanie.

 

Ja duże nadzieje, bo innego wyjścia nie mam, wiążę z firmware'm R6, który ma się wkrótce ukazać.

A co zrobie jak mi tego nie zrobia ? Pozostanie mi wsadzenie telefonu w d...

Dzisiaj tez dzwonilem do crc i sciemnilem ze mam juz p990i i ze strasznie chodzi: wiesza sie itd. Spytalem sie tez czy jest mozliwosc usuniecia menu Orange bo mnie w[ciach!]... babka powiedziala ze nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w moim fonie wgrali GW1 pomimo, że miał firmware Plusa?

 

A co miała powiedzieć na infolinii?

 

Zajrzyj na www.my-symbian.com - dużo lepsze źródło informacji niż PPC

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzisiaj mialem zakupic p990i ale sie rozmyslilem ze wzgledu na problemy z softem. Mialem brac w Orange ale podobno nie idzie wywalic tego "orange menu" wiec dalem sobie siana. I teraz mam problem bo nie mam pojecia jaki pda/smartphone wybrac do 1600 zl :/

Jak smartphone na Symbianie to Nokia n73 jest bardzo przyjemna, ew. jak mozesz poczekac to popatrz na SonyEricsson P1, jest to m600 z wifi i aparatem. Jak chcesz cos na Windowsie to za ta kase dostaniesz HTC TYTN, ew. jak nie chcesz klawiatury ale interesuje Cie gps to HTC Trinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...