Skocz do zawartości
Radzyn

Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5966

 

Jeszcze ludzie nie nacieszyli się Vistą a tu Microsoft chce za dwa lata nowy system wprowadzać. Co sądzicie o tym Microsoft idzie znów na zysk czy jednak na jakość. Tak wogóle Gates mówił, że Vista miała być ostatnim systemem microsoftu ;)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5966

 

Jeszcze ludzie nie nacieszyli się Vistą a tu Microsoft chce za dwa lata nowy system wprowadzać. Co sądzicie o tym Microsoft idzie znów na zysk czy jednak na jakość. Tak wogóle Gates mówił, że Vista miała być ostatnim systemem microsoftu ;)

Zysk to samo tyczy sie offica 2007, a ja nawet vista nie mam zamiaru sie cieszyc xp sp2 z nowymi latkami i dodatkami mi styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk to samo tyczy sie offica 2007, a ja nawet vista nie mam zamiaru sie cieszyc xp sp2 z nowymi latkami i dodatkami mi styka.

 

Mi tak samo i jeszcze mi wystarczy łatka upodobniająca XP do Visty :P Ale trzeba się liczyć, że SP2 jak niedawno SP1 nie będzie wspierane przez Microsft. Zapewne za 2-3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chorzy sa...

Gdzies czytalem ze Vista ma byc juz ostatnim systemem giganta a tu widze ze jeszcze nie maja dosc.

Ja narazie zostaje na Xp+Sp2 a w przyszlosci pewnie Sp3. Lepszego systemu narazie nie ma. A Vista to moze za jakies 2 lata jak nic nie beda kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SP 3 nie słyszałem o planach na XP ale byłoby fajnie.

Tak czytałem na Wikipedi o Viennie, że w 2000 roku było o tym mowa

Jakiegoś Linuxa mam na swoim w niedalekim czasie przetestować choć jakoś tego systemu nie trawie (Nie wiem jakim sposobem na studiach zaliczyłem Linuxa :P) ale chyba zaczne od Mandriwy (chyba się tak pisze ;-) )

 

Edit: Oj troche dałem plamy z tym SP3 bo owy dodatek ma być w drugiej połowie roku 2007 :) Tyle żeby microsoft zbytnio nie zachłysnoł się Vistą bo wtedy mogą spieprzyć ten SP3 :-|

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i nazywa sie linux.

zalezy od punktu widzenia (zapotrzebowan :razz: ) - jedni lubia prostote i wygode, inni dlubanie i dostrajanie - co kto woli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze Vista ma byc juz ostatnim systemem giganta a tu widze ze jeszcze nie maja dosc.

Jakby byl naprawde ostatnim to co pozniej by bylo? Nie uwierzylbym w takie zapewnienia.

Chyba, ze Bill wierzy w koniec swiata w 2012r i dlatego nie beda nic nowego robic ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i nazywa sie linux.

Heh no tak miec system ktory nic sam nie potrafi tez mi rewelacja.

Linux moze i sie czasem przydaje ale napewno nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete.

To tak jakbys mial samochod ale nie umial go uruchomic...

A zalet Windowsa jest napewno wiecej jak linuxa i tak ma byc..

Niestety czasy niestabilnosci Windowsa juz dawno minely. A wirusa u mnie na kompie nie usuwalem od cho cho nawet nie mam antywirusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SP 3 nie słyszałem o planach na XP ale byłoby fajnie.

A ja słyszałem.

 

"Koncern z Redmond po raz kolejny przesuwa premierę nowej łatki Service Pack 3 pod system Windows XP. Pierwszą datą wydania miał być ten rok, przesunięto go na połowę 2007r., a obecnie na początek 2008r. Prawdopodobnie powodem zmienienia daty premiery SP3 są, prace nad Windows Vista, który jak wiadomo jest w tej chwili chyba najważniejszym elementem prac Microsoftu, oraz niedługo premiera Microsoft Office 2007. To może sprawić że MS nie będzie miał czasu na kolejne poprawki w Windowsie XP."

 

news z 22 października 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem.

 

"Koncern z Redmond po raz kolejny przesuwa premierę nowej łatki Service Pack 3 pod system Windows XP. Pierwszą datą wydania miał być ten rok, przesunięto go na połowę 2007r., a obecnie na początek 2008r. Prawdopodobnie powodem zmienienia daty premiery SP3 są, prace nad Windows Vista, który jak wiadomo jest w tej chwili chyba najważniejszym elementem prac Microsoftu, oraz niedługo premiera Microsoft Office 2007. To może sprawić że MS nie będzie miał czasu na kolejne poprawki w Windowsie XP."

 

news z 22 października 2006

No to bardzo fajnie :/ To troche poczekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle Gates mówił, że Vista miała być ostatnim systemem microsoftu ;)

Dopóki będą istaniały komputery PC i rynek IT, dopóty Majkrosoft z Gejtesem na czele będą wypuszczać systemy. Myślisz że może być inaczej? :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze Vista ma byc juz ostatnim systemem giganta(...)

Wrocilem do tego tematu, odpalilem google:

 

http://biznes.idg.pl/news/98465.html

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4756

http://www.pcworld.pl/news/98465.html

http://www.computerworld.pl/news/98465.html

 

Vista będzie ostatnią wersją monolitycznego systemu operacyjnego opracowanego przez Microsoft - taka opinię w opublikowanym ostatnio raporcie wyrażają Brian Gammage, Michael Silver i David Mitchell Smith - analitycy z firmy Gartner.

 

OSTATNI TAKI WINDOWS, a nie w ogole ostatni :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będą istaniały komputery PC i rynek IT, dopóty Majkrosoft z Gejtesem na czele będą wypuszczać systemy. Myślisz że może być inaczej? :lol2: :lol2: :lol2:

To tak jakby Dunkin Donuts przestał robić pączki ( NYPD i te klimaty ;] ) albo McDonald uznał że ma już dość pieniędzy i może iść na wakacje :lol2:

 

P.S Ja tam użyłem brickko pack vista inspirat i jestem do przodu o 700zł dopuki nie pojawią się porządne sterowniki B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby Dunkin Donuts przestał robić pączki ( NYPD i te klimaty ;] ) albo McDonald uznał że ma już dość pieniędzy i może iść na wakacje :lol2:

 

P.S Ja tam użyłem brickko pack vista inspirat i jestem do przodu o 700zł dopuki nie pojawią się porządne sterowniki B-)

Jakie 700zl ? Wersja Home P kosztuje troche ponad 300zl na allegro.

Poza tym czy ten Twoj 'pack' daje aero i dx 10 ? :]

 

@up

Pewnie w ilosci poprawek. Poza tym lepszy dla ludzi, ktorzy nie wiedza co to firewall i ochrona ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym jest gorszy system z SP1 od tego z SP2 ?

po co wam SP3 ?

 

Zeby komputer byl jeszcze bardziej wypchany spyware od Microsoftu ?

Ciekawe pytanie. No więc w czym jest gorszy stary, dziurawy system, bez wsparcia technicznego ms i mozliwosci instalowania zaktualizowanych składników od nowszego, poprawionego?

 

 

Masz spyware w systemie? Moze nie trzeba go było sciągac z p2p bo w sklepowych wersjach go nie ma.

 

 

Poza tym czy ten Twoj 'pack' daje aero i dx 10 ? :]

Ten pack nawet nie przypomina visty a co tu mówic o dodatkowych funkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym jest gorszy system z SP1 od tego z SP2 ?

po co wam SP3 ?

 

Zeby komputer byl jeszcze bardziej wypchany spyware od Microsoftu ?

Hmm ja zauważyłem wzrost szybkości XP'eka po wgraniu SP2 i sensownej optymalizacji. Jestem zdania, że czysty XP właśnie zmulił się po wgraniu SP1. Jeśli wyjdzie SP3 to bardzo dobrze. Użytkownicy nie zostaną zostawieni na lodzie przynajmniej przez jakiś czas. Chyba SP3 będzie zawierać cuda w stylu DRM i pochodne.

 

 

Jestem ciekaw jak będzie dystrybuowana (sprzedawana) Vienna użytkownikom. Tak sobie myślę czy taki pomysł byłby realny. Skoro ma być taki nacisk na sprzedawanie usług i integrację z internetem,

 

Powiedzmy, że:

Użytkownik kupuje nośnik z instalatorem, licencją, nalepką i kluczem. Wkłada nośnik do napędu, odpala się instalator, który ładuje live cd/dvd OS'a (coś w stylu Windows PE), który odpala klienta coś na styl Steam'a, który pobiera ostateczną Viennę z serwerów MS i po pobraniu instaluje sie już jak klasyczna Winda ;) Oczywiście update'y też pobierane przez ten sam system dystrybucji ;)

 

Oj spadło by piractwo ;-)

 

W sumie całkiem wygodne rozwiązanie, przecież dziś można kupować w ten sposób software, wysyłając przelew/płacąc kartą za key'a a soft ściągać z sieci.

 

Tylko nie podoba mi się podział w przyszłości na usługi, zwykle jest tak, że kilka usług będzie kosztować więcej niż jeden klasyczny system na płytce z dodatkowym softem.

 

Fajnie byłoby gdyby do wyboru dwa systemy Home i Business, przy czym do każdego możnaby dokupić odpowiednie moduły jak Media Center, soft do backupu, antywirusa, soft do nagrywania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak kiedyś Windows ME taka "przejściówka" pomiędzy 98, a 2000/XP.

ME niebylo przejsciowka tylko ostatnim potomkiem rodziny, ktora naszczescie wymarla :) xp jest nastepca 2k tak jak 2k jest nastepca nt4

9x/me niemialo nic wspolnego z ntekami - no moze podobny defaultowy kolor pulpitu

 

Jakie 700zl ? Wersja Home P kosztuje troche ponad 300zl na allegro.

moze kolega chce miec ultimate, ktory w domu przydaje sie tylko do tego, aby byc biedniejszym o 400 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME niebylo przejsciowka tylko ostatnim potomkiem rodziny, ktora naszczescie wymarla :) xp jest nastepca 2k tak jak 2k jest nastepca nt4

9x/me niemialo nic wspolnego z ntekami - no moze podobny defaultowy kolor pulpitu

moze kolega chce miec ultimate, ktory w domu przydaje sie tylko do tego, aby byc biedniejszym o 400 pln :)

To w takim razie do jakiej rodziny należy Windows 2003??

 

Może to głupie pytanie ale na uczelni będe musiał używać tego systemu (serwera?) a tak zbytnio nie miałem z nim do czynienia i mało mnie interesował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy interfejs jest taki sam jak w xp .. nawet mozna sobie go tak samo upiekszyc .. w kwestie stricte techniczne nie wnikam :) ale w moim odczuciu jest stabilniejszy niz xp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie do jakiej rodziny należy Windows 2003??

 

Może to głupie pytanie ale na uczelni będe musiał używać tego systemu (serwera?) a tak zbytnio nie miałem z nim do czynienia i mało mnie interesował

1. Nie Windows 2003 tylko Windows Server 2003.

2. To jest serwerowa wersja XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mówiłem o ultimate :wink:

 

Dlaczego kupując Ultimate jestem 400PLN w plery ? Z tego co czytałem Home Premium nie ma paru wygodnych rzeczy do grania i nie obsługuja HDTV ( chodzi w zasadzie nie jest tak multimedialny jak U ) no chyba że czegoś nie wiem lub "nie widze" :)

 

Dlaczego odnosze wrażenie że wy coś wiecie a ja nie ? ;]

 

 

P.S Nie chce robić offtopa dlatego prosze o w miare zwięzłe odpowiedzi lub encyklopedie na PW :P

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było kilka lat temu z XP, wyjdzie SP1 czy SP2 i wszystko wróci do normy.

 

Z własnego doświadczenia widzę, że za problemy z Vistą i wydajnością ponoszą winę w 90% żałosnie napisane sterowniki. Albo pisane na szybko poprawki do starszego softu.

 

 

Ale już nie róbmy offtopa w topicu o Vienna, która na pewno nie wyjdzie za dwa lata, na pewno kilkakrotnie przełożą premierę ;)

 

Ciągle jak widzę powiadomienie to myślę, pewnie ktoś napisał coś ciekawego o Vienna'ie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie róbmy offtopa w topicu o Vienna, która na pewno nie wyjdzie za dwa lata, na pewno kilkakrotnie przełożą premierę ;)

Jak nie będą co kompilacje zmieniac wygladu eksploratora jak w viscie to moze zdązą w 2 lata :wink:

 

Wczesniej tylko musza skonczyc sp2 do s2003, LH server, sp1 do visty, sp3 do xp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...