Skocz do zawartości
Radzyn

Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem użytkownikiem W7 i mogę szczerze powiedzieć przy moim sprzęcie w podpisie działa o wiele lepiej niż Vista. Zarządzanie pamięcią jest lepsze co przekłada się na wydajność w stosunku np do gier. Mogę powiedzieć, że jest to duża nadzieja, że system będzie naprawdę dorównywał Xpkowi na starszych komputerach. Sterowniki też nie problem ponieważ all chodzi z Visty. Widać, że M$ stara się by ten system był lepszy niż Vista i by narzekania ludzi nie były takie jak przy przesiadaniu się z XP na Vistę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik Visty może wziąć udział w programie zbierania danych przez MS - za poświęcenie odrobinki prywatności, Microsoft wie co użytkownik robi i czy mu wychodzi. Poza tym, stworzono masę blogów, na których pracownicy MS autentycznie czytają wpisy, czasami nawet odpisując... wychodzi więc na to, że przyłożyli się i chcą zrobić coś, co przynajmniej w części zaspokoi oczekiwania userów.

 

Zresztą, niezależnie od tego, czy Vista jest dobra, czy zła, system ten nie został przyjęty zbyt ciepło. Nawet jeśli zamysł przy Viście był super, MS musi zrobić coś, aby przekonać fanatyków XP, że nie warto siedzieć na starych okienkach.

 

@Thorn, mam pytanko o Superfetch. Czy po starcie systemu, po chwili dysk zaczyna rzeźbić niesamowicie, dopóki nie zapełni całej dostępnej przestrzeni (choć pod Vistą wcale to nie przeszkadza, w najgorszym wypadku programy wtedy wczytują się z taką prędkością, jak pod XP ;)), czy jest to może rozwiązane jakoś delikatniej? Choć Superfetch bardzo mi się podoba, to jednak czasami przeszkadza - analizuje za dużo plików, np. pliki pobierane przez torrenta, czy odtwarzane filmy HD, które często ważą po kilkanaście GB... a system to czyta, i czyta, i czyta :P

 

Drugie pytanko, czy Paint, Wordpad i kalkulator, wyposażone w nowy interfejs, są równie lekkimi programami - szybki start, niewielkie użycie pamięci, czy też chodzą, jak by chciały, a nie mogły? :P

 

Acha, no i jak szybki jest start? Z tego co czytałem, już ta wersja startuje szybciej od Visty (krótszy czas wyświetlania logo bootowania i szybsze ukazanie pulpitu bez przydługiego ekranu "Zapraszamy"), ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekać zawsze beda... jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził... Ale niektórzy userzy XP g* widzieli a najwięcej mają do powiedzenia o Viście. Ja liczę na Windows Seven i czekam na build 6933 mający pojawić się w grudniu.

 

Drugie pytanko, czy Paint, Wordpad i kalkulator, wyposażone w nowy interfejs, są równie lekkimi programami - szybki start, niewielkie użycie pamięci, czy też chodzą, jak by chciały, a nie mogły?

Na virtualboxie - szybkie są.

 

Acha, no i jak szybki jest start? Z tego co czytałem, już ta wersja startuje szybciej od Visty (krótszy czas wyświetlania logo bootowania i szybsze ukazanie pulpitu bez przydługiego ekranu "Zapraszamy"), ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości.

Może być (ciekawe co z tym Windows Natychmiast [do poczytania w google])

 

 

Moje zdanie jest takie że musiało tak być z Vistą (chociaż ja ją lubie a Xp zrobiłem papa)... Teraz już wiedzą co userom przeszkadza, co chcą aby było zmienione, czego brakuje... itp... Teraz przynajmniej będzie można szybko skontaktować się z MS (send feedback) i przesłać nawet zapis video bezpośrednio. Postawili sobie za zadanie wyeliminować "zwiechy" i błękitne ekrany. Ma być niezawodny... kiedyś im musi coś wyjść.

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie ogóle wrażenia z bety 7mki? Coraz większa mam chęć aby przejść na os 64bitowy ale 2GB ramu mnie na razie blokuje. XP wydaję mi się że musi przejść na emeryturę.

Jak nigdy jestem bardzo zainteresowany nowym systemem MS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie moge uruchomić tych ukrytych funkcji na 64bitowej wersji.

 

Jeżeli chodzi o resztę działa znacznie lepiej niż Vista

2 giga ramu spokojnie styka na 64bitową wersję której wydajność jest o wiele większa niż Vista 64 po instalacji all system zajoł mi 847 MB pamięci i zarządza nią znakomicie, dysk nie mieli non stop.

Chyba tym razem zrobili jak narazie dobrą robotę ! BRAWO wkońcu dla M$. Teraz test gierek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie możliwości tak jak na viscie wyłączenia sfc to im nogi z d.. powyrywam , bo praktycznie nie ma możliwości usuwania plików z systemu co przekłada się , że moment robi się syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do domku spróbuję to zrobić chociaż nie bardzo rozumiem to ale może wyjdzie

proszę oto moja dokładna instrukcja moze się przyda ;)

 

pobieracie to co poniżej dla odpowiedniej wersji Windows 7

 

dla 32 bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x86_rev0.zip

dla 64bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x64_rev0.zip

pobrany plik kopiujemy do katalogu c:\windows (lub inna litera jezeli mamy kilka systemow)

 

klikamy Start wpisujemy CMD zanzaczamy prawym myszki opcje RUN AS ADMINISTRATOR

w oknie CMD w trybie administratora wpisujemy taki ciąg komend

 

takeown /f %windir%\explorer.exe (wciskamy enter)  cacls %windir%\explorer.exe /E /G MyUserName:F (zamiast username wpisujemy swoją nazwe usera) (wciskamy enter)  taskkill /im explorer.exe /f (wciskamy enter)   cd %windir% (wciskamy enter)   start unlockProtectedFeatures.exe  (wciskamy enter)

pojawi się okienko wybieramy z niego UNLOCK HIDDEN CAPABILITIES i klikamy zatwierdz

 

VOILLA ;)

 

 

teraz klikamy prawym myszki na pasku zadań wybieramy GROUP ICONS ALWAYS i mamy efekt ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

pojawia sie też ciekawa funkcja estetyczna gdyż windows 7 i jego eksplorer teraz nie tylko grupują ikony na pasku ale po najechaniu na daną ikonę obwódka w około niej robi się animowana, dodatkowo system wybiera usrednioną barw z koloru ikony i obwódka przyjmuje kolorystykę danej ikony... np dla firefoxa pomaranczowa dla IE8 niebieską itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zajmuje system świeżo po instalacji?

Jutro idę po płytkę i sobie postawie na żywo, o! ^_^

U mnie zajmuje 8,66GB wer. 32bit

 

 

Rozumiem, ze jedyna droga zapoznania sie z tym jest skorzystanie z torrentow/oslow itp.?

dokładnie, albo jeszcze rapid[;

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem podstawowe przystosowanie systemu do pracy tj. stery grafa, stery dźwięk, mozzile itd. i mam 9,5gb. Muszę powiedzieć, że jak tak wygląda pre-beta to ja jestem ciekawy jak będzie śmigać beta :) a X-fi działa lepiej na Win7 niż na Viscie lol znaczy nie tyle lepiej co szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem podstawowe przystosowanie systemu do pracy tj. stery grafa, stery dźwięk, mozzile itd. i mam 9,5gb. Muszę powiedzieć, że jak tak wygląda pre-beta to ja jestem ciekawy jak będzie śmigać beta :) a X-fi działa lepiej na Win7 niż na Viscie lol znaczy nie tyle lepiej co szybciej :)

 

mnie wersja 64 bitowa zajmowała od razu po instalacji 12.6 GB ale co to dzisiaj jest jak sie ma terabajty prawie w kazdym komputerze...

 

@ART pytanko mam co rozumiesz przez X-FI szybciej działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę oto moja dokładna instrukcja moze się przyda ;)

 

pobieracie to co poniżej dla odpowiedniej wersji Windows 7

 

dla 32 bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x86_rev0.zip

dla 64bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x64_rev0.zip

pobrany plik kopiujemy do katalogu c:\windows (lub inna litera jezeli mamy kilka systemow)

 

klikamy Start wpisujemy CMD zanzaczamy prawym myszki opcje RUN AS ADMINISTRATOR

w oknie CMD w trybie administratora wpisujemy taki ciąg komend

 

takeown /f %windir%\explorer.exe (wciskamy enter)  cacls %windir%\explorer.exe /E /G MyUserName:F (zamiast username wpisujemy swoją nazwe usera) (wciskamy enter)  taskkill /im explorer.exe /f (wciskamy enter)   cd %windir% (wciskamy enter)   start unlockProtectedFeatures.exe  (wciskamy enter)

pojawi się okienko wybieramy z niego UNLOCK HIDDEN CAPABILITIES i klikamy zatwierdz

 

VOILLA ;)

 

 

teraz klikamy prawym myszki na pasku zadań wybieramy GROUP ICONS ALWAYS i mamy efekt ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

pojawia sie też ciekawa funkcja estetyczna gdyż windows 7 i jego eksplorer teraz nie tylko grupują ikony na pasku ale po najechaniu na daną ikonę obwódka w około niej robi się animowana, dodatkowo system wybiera usrednioną barw z koloru ikony i obwódka przyjmuje kolorystykę danej ikony... np dla firefoxa pomaranczowa dla IE8 niebieską itd...

Robiłeś to na 64bitowej wersji czy 32bit ?

 

bo na 64bit coś jest nie tak nie chce sie uruchomic unlockProtectedFeatures.exe pisze, że aplikacja nie jest kompatybilna z 64bit wersją

 

jak ktoś zrobi to pod 64bit niech da znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wersja 64 bitowa zajmowała od razu po instalacji 12.6 GB ale co to dzisiaj jest jak sie ma terabajty prawie w kazdym komputerze...

 

@ART pytanko mam co rozumiesz przez X-FI szybciej działa??

panele szybciej się włączają i tryby szybciej się przełączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft powinien wydać darmowego upgrade-a z Visty do 7-ki a nie kazać płacić ludziom jak za zupełnie nowy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos odpowiedziec na te pytania

1czy system ten jest kompatybilny z programami od visty mam na mysli stery do grafiki i modemu od neo

2 jak dzialaja gry na tym systemie o ile wogule dzialaj

 

1. tak całkowicie kompatybilny

2. na razie wszystkie mi działają jak pod XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę oto moja dokładna instrukcja moze się przyda ;)

 

pobieracie to co poniżej dla odpowiedniej wersji Windows 7

 

dla 32 bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x86_rev0.zip

dla 64bitów

http://www.withinwindows.com/files/upf/upf_x64_rev0.zip

pobrany plik kopiujemy do katalogu c:\windows (lub inna litera jezeli mamy kilka systemow)

 

klikamy Start wpisujemy CMD zanzaczamy prawym myszki opcje RUN AS ADMINISTRATOR

w oknie CMD w trybie administratora wpisujemy taki ciąg komend

 

takeown /f %windir%\explorer.exe (wciskamy enter)  cacls %windir%\explorer.exe /E /G MyUserName:F (zamiast username wpisujemy swoją nazwe usera) (wciskamy enter)  taskkill /im explorer.exe /f (wciskamy enter)   cd %windir% (wciskamy enter)   start unlockProtectedFeatures.exe  (wciskamy enter)

pojawi się okienko wybieramy z niego UNLOCK HIDDEN CAPABILITIES i klikamy zatwierdz

 

VOILLA ;)

 

 

teraz klikamy prawym myszki na pasku zadań wybieramy GROUP ICONS ALWAYS i mamy efekt ;)

 

obrazek 1

obrazek 2

obrazek 3

 

 

pojawia sie też ciekawa funkcja estetyczna gdyż windows 7 i jego eksplorer teraz nie tylko grupują ikony na pasku ale po najechaniu na daną ikonę obwódka w około niej robi się animowana, dodatkowo system wybiera usrednioną barw z koloru ikony i obwódka przyjmuje kolorystykę danej ikony... np dla firefoxa pomaranczowa dla IE8 niebieską itd...

A u mnie kiedy mam uruchomić plik unlockProtectedFeatures.exe wywala się i nic nie da się zrobić :| wer. 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...