Skocz do zawartości
mlody7

FSB powyżej 166 Mhz >> skutki uboczne

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje sie do wymiany płyty.Na moim ECS przy FSB 166 Mhz komp nie wstaje,a chciałbym przynajmniej tyle wyciągnąć z mojego procka.Zastanawiam się nad wyborem płyty tzn czy wystarczy mi taka na której wyciągne 166 mhz np MSI-KTV3,czy może będe śróbował wyżej do FSB 200 Mhz na np GIGABYTE-GA7 VAX,EPOX odpada ze względu na koszty

 

Moje pytanie to czy warto śróbować powyżej 166 Mhz i z jakimi ewentualnie nieporządanymi skutkami to się wiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI KT3 podkrecam xp1700+ udalo mi sie postawic go na magistrali 172 ale dzielnik szyna glowna / pci / AGP sie nie zmienia po przekroczeniu 166 !!! wiec jak zobaczylem 43 MHz na pci a 86 na AGP przestalem podkrecac tak wysoko niechce sobie popalic podzespolow :)mam teraz 152 z mnoznikiem 12.5 :) i czekam na przyplyw kasy zeby kupic pozadna plyte do krecenia bo na tej plycie mi np chodzil stabilnie procek ale przez to ze na agp bylo 86 grafa w 3dmarku wymiekala i nie przechodzil testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI KT3 podkrecam xp1700+ udalo mi sie postawic go na magistrali 172 ale dzielnik szyna glowna / pci / AGP sie nie zmienia po przekroczeniu 166 !!! wiec jak zobaczylem 43 MHz na pci a 86 na AGP przestalem podkrecac tak wysoko niechce sobie popalic podzespolow :)mam teraz 152 z mnoznikiem 12.5 :) i czekam na przyplyw kasy zeby kupic pozadna plyte do krecenia bo na tej plycie mi np chodzil stabilnie procek ale przez to ze na agp bylo 86 grafa w 3dmarku wymiekala i nie przechodzil testu

Oczywiście że się zmienia tylko że progsy takie jak Sandra nie pokazują tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka grafa ci wymiekała przy 86MHz AGP??

PIXEVIEW TI4200 @310/620 :) niejestem pewien do konca czy to grafa bo po skreceniu do 250/500 tez 3dmark nie przechodzil moze to pamiec wsumie w srodku nocy robilem ten test :) a raczej nad ranem magistrala byla powyzej 170 ale nie jestem pewien czy ta plyta posiada dzielnik 1/5 dlatego mam male pytanie czy jest ktos kto jest pewien ze ta plyta MSI-KT3 Ultra3C posiada dzielnik 1/5 ??

 

a jeszcze jedno mam pamieci pc333 nowe niejestem pewien czy sa dobre bo podczas instalacji win98 wyskakuja bledy po zmianie pamieci na pc266 wszystko dobrze chodzi wiec pamieci sa skopane ? czy moze wina plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz dobrze podkrecac to tylko plyty na nforce 2 moim zdaniem najlepiej epoxy . MOzesz naprawde duzo wycisnosc na magistrali u mnie xp1700 biega na szynie 200Mhz !! , biosy maja mozliwosc ustawienia stalego taktowania do szyn pci i agp wiec nie musisz sie martwic o te podzespoly naprawde bardfzo dobry chipset do podkrecania , aha procek na takim ustawieniu smigal mi na napieciu 1.9v ale wczoraj ustawilem tak dla sprawdzenie 1.8v i tez wszystko stabilnie a temp mnejsz o 3 stp qrcze te 1700+ sa niesamowite :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a za ile gdzies moglbym moje mobo sprzedac?? Jest to CL - wiec xz lanem :D Kurde nawet fajnie takiego epoxa miec :D

to zalezy czy ma jeszcze gwarancje czy nie a jesli tak to ile. Jesli ma ta gwarancje to mysle ze 300 pln powinienes wziac bezproblemowo a jakbys poszukal jakiegos lamera to moze i wiecej :)

pozdrav

Lagier

 

p.s. jesli wezmiesz 3 stowy to do epoxa bedziesz musial dorzucic jakies 150-190 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chwala te epoxy a ponoc 1 na 5 egzemplarzy jest serio fobry - takie slyszalem sluchy od gosci z serwisu i ze sklepoof kompowych (dobrych)

dziwne na forum tyle ludzi ma i narazie sie spotkalem z paroma osobami ktore mialy jakis problem z z ta plyta :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie slowa sprzedawcy wiesz jacy oni bywaja :lol: nawet w najlepszych sklepach. Chociaz nie twierdze ze to niemozliwe ja mam jestem zadowolony i wielu czlonkow forum takze ma te mobos i z tego co widac rowniez sa zadowoleni no poza paroma przypadkami gdzie byly jakies walniete egzemplarze no ale takowe wszedzie sie zdarzaja nawet u asusa :)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powtarzam slowa sprzedawcy w jednym z lepszych sklepow we wrocku :P

a gdzie sa 8rda+ we Wrocku bo nigdzie nie widziałem

 

czyżby to słowa kolesia z acita??? bo ja tez kiedys od niego coś takiego słyszałem ale epoxów nie sprzedawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powtarzam slowa sprzedawcy w jednym z lepszych sklepow we wrocku :P

a gdzie sa 8rda+ we Wrocku bo nigdzie nie widziałem

 

czyżby to słowa kolesia z acita??? bo ja tez kiedys od niego coś takiego słyszałem ale epoxów nie sprzedawał

wlasnie tez slyszalem ze we wrocku trudno o epoxy a tu nagle tyle sprzedanych ;) :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowil ze mial pare tego i ze poszly do loodzi

mozna pewnie zamowic tydzien i plyta bedzie :wink:

to nierozumiem na jakiej podstawie twierdzi ze 1/5 jest dobry :? :roll:

 

pozdrawiam

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...