Skocz do zawartości
addos

Vista I X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Testuję Windows Vista Home Premium 32-bit.

 

Sprzęt: ASUS P5B-VM G965, Celeron 3.33 GHz 533 KB cache, DDR2 1 GB DUAL, HDD 250 GB SATA2, GF 7600, Tuner TV Leadtek WinFast TV2000XP Expert, Creative X-Fi XtremeMusic.

 

Wszystkie sterowniki najnowsze .... całość poza dźwiękiem działa OK.

 

Moja płyta główna posiada zintegrowaną kartę dźwiękową. Oczywiście jest ona wyłączona ponieważ posiadam kartę X-Fi.

Jeżeli odtwarzam filmy (obojętnie czy DVD czy DivX/XviD) to na X-Fi jest to dźwięk przerywany ... natomiast z karty zintegrowanej wszystko idzie płynnie. <_<

 

Spotkał się ktoś z posiadających X-Fi z czymś takim?

Jeżeli tak, to jak sobie z tym poradziliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testów Windows Vista Home Premium 64-bit

 

Teraz mam kartę graficzną GeForce 7600GS więc całość ma lepsze parametry.

Niestety jakość karty muzycznej X-Fi na systemie Vista jest żałosna... gorzej to gra niż zintegrowana.

Chyba trzeba będzie poczekać na sterowniki w wersji innej niż BETA.

 

Szkoda :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In Windows Vista, Microsoft has decided to remove the Hardware Abstraction Layer (HAL) for DirectSound and DirectSound3D. The HAL is the software layer that on previous Windows Operating Systems enabled an audio accelerator such as the SB X-Fi, to provide DirectSound3D applications with hardware accelerated audio. This enabled soundcards to perform tasks such as sample-rate conversion, mixing, 3D spatialization using HRTFs, filtering, and effects processing. Without the HAL, DirectSound on Windows Vista will be rendered in software with no advanced functionality such as EAX.

Źródło i strona projektu:

http://preview.creativelabs.com/alchemy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja dzis kupilem wlasnie X-Fi bo mnie Live! wkurzal pod Vista.. (stery da sie zainstalowac jako zgodnosc z XP SP2 ale to polsrodek..).

Generalnie nie polecam sterow z internetu do X-Fi (tych bet), u mnie strasznie spowolnily gry, takze wywalilem je i zainstalowalem te z plytki do karty (chyba do XP ale dzialaly pod Vista) i smigala. Ale i tak wrocilem do XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja dzis kupilem wlasnie X-Fi bo mnie Live! wkurzal pod Vista.. (stery da sie zainstalowac jako zgodnosc z XP SP2 ale to polsrodek..).

Generalnie nie polecam sterow z internetu do X-Fi (tych bet), u mnie strasznie spowolnily gry, takze wywalilem je i zainstalowalem te z plytki do karty (chyba do XP ale dzialaly pod Vista) i smigala. Ale i tak wrocilem do XP :)

A jak z jakością dźwięku przy instalacji w trybie zgodności z XP SP2 ? U mnie przy sterach BETA (do Visty) jest fatalnie :(

Przy okazji: udało sie komus z Was zainstalować oprócz sterowników dodatkowe oprogramowanie... tzn. chodzi mi o to, żeby to wszystko wyglądało nie tak surowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe sterypod Viste do X-Fi. Ktoś juz testował?

Wczoraj je ściągnąłem.

Widzicie lub słyszycie jakieś zmiany? .... bo ja nie. Może poprawiono coś czego akurat nie testuję.

Dajcie znać jak coś zauważycie.

 

Najbardziej denerwuje mnie jakość dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawia sie jeszcze inny problem z x-fi pod Vista , mianowicie glos z mikrofonu na Team Speaku brzmi jak bym siedzial w jaskini :blink: . Pomaga dopiero wylaczenie efektow 3d dla sluchawek , nie trzeba sie rozpisywac jaka wtedy jest jakosc dzwieku :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu http://www.cdrinfo.pl/news/10872 ktoś pisze że "grzebanie" w ustawieniach PCI pomaga, ale co ma dokładnie na myśli, tego nie wiem...

O ile dobre pamiętam to kwestia trzasków dotyczyła niektórych płyt głównych (chyba tych na chipsecie NForce 2) i tam rzeczywiście trzeba było zmieniać jakieś ustawienia. Ale na większości płyt głównych ten problem nie występuje.

 

Natomiast kwestia Visty to zmora wszystkich płyt głównych i kart muzycznych Creative :(

 

Sprawdzał ktos z Was sterowniki z paczki YouP PAX Software Suite 2007 ?

http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...