Skocz do zawartości
Lewiatan

Ga-945p-s3, Gorący Chipset I Samoistne Wyłaczanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;]

Od 3 dni jestem posiadaczem zestawu na tej płycie, c2d e6300, 7600gt silence od leadteka i kostkami ramu od kingstone'a.

 

Mój problem polega na tym, ze chipset po kilkugodzinnym używaniu komputera staje się na tyle gorący, że ciężko utrzymać na nim rękę. Wczoraj sam padł i przez 15 minut miałem pełno w spodniach, bo myslłałem, ze cos poszło z dymem. Jakie chłodzenie będzie dobre na ten nb? Założę zalmana żółtego na to coś?

 

secundo... Mam obudowę modecoma i tą nieszczęsną grafikę(teraz pluję sobie w brodę, ze ją wziąłem). Chcę załóożyć wentylatorek(może jakis fander albo tanszy). Czy jesli będzie on znajdował się z tyłu(pod zasilaczem - wdmuciach!ąc) bedzie sensownie? Wypada nadmienic jeszcze, ze na froncie mam mały(może10cm2) otwór, także jest niewielka szansa, aby tamtedy dochodziło powietrze.

 

Proszę o pomoc. pzdr

Edytowane przez Lewiatan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie doradze ci jakie chlodzenie bo w tym jestem slaby za to dam infosa serwisowaego. Zrob z tym cos od razu bo ci czipset moze zjechac z laminatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

słucham? co zrobic xD?

Wymienic chlodzenie na wieksze albo dac na to wentylator. W sumie ciekawe , ze to zawsze na Gigabyte mnie spotykalo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;]

Od 3 dni jestem posiadaczem zestawu na tej płycie, c2d e6300, 7600gt silence od leadteka i kostkami ramu od kingstone'a.

 

Mój problem polega na tym, ze chipset po kilkugodzinnym używaniu komputera staje się na tyle gorący, że ciężko utrzymać na nim rękę. Wczoraj sam padł i przez 15 minut miałem pełno w spodniach, bo myslłałem, ze cos poszło z dymem. Jakie chłodzenie będzie dobre na ten nb? Założę zalmana żółtego na to coś?

 

secundo... Mam obudowę modecoma i tą nieszczęsną grafikę(teraz pluję sobie w brodę, ze ją wziąłem). Chcę załóożyć wentylatorek(może jakis fander albo tanszy). Czy jesli będzie on znajdował się z tyłu(pod zasilaczem - wdmuciach!ąc) bedzie sensownie? Wypada nadmienic jeszcze, ze na froncie mam mały(może10cm2) otwór, także jest niewielka szansa, aby tamtedy dochodziło powietrze.

 

Proszę o pomoc. pzdr

:blink: Szok ! Zobacz co jest w moim sigu - ta sama płyta i to jeszcze podkręcona na FSB 333, grafa jak Twoja chłodzona pasywnie, podkręcona ... W tej chwili mam na chipsecie 20 stopni, w stresie osiągam 28 ... Jeśli chcesz założyć nadmuch na grafę/płytę to polecam rozwiązanie jak moje: 12 cm przyczepiony nie do budy, ale do przodu koszyka od dysków za pomocą zapinek do kabli (patrz foto). Idealnie wieje na grafe i na płytę. Do tego AC Freezer 7 PRO + 80 z tyłu wyciagająca i jest miodzio ... Nic mi się nie grzeje, nic mi sie nie wiesza. Więc nie wiem czym sa spowodowane Twoje problemy z czipsetem - ale mniemam, że właśnie brakiem odpowiedniego nawiewu/obiegu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezy sprostować. ten czujnik, co podaje dane jako płyta główna to dioda wystająca na budę, nie zas chipset. do tej pory nie mogę dojsc, skąd odczytać jego temperaturę.

 

tak jak ktoś pisał na forum - problem jak narazie ustał, zmieniłem fan controler na pwn(pwm?) z auto, wyączyłem alarm wysokiej temperatury i obniżyłem vcore na ca 0,975v. smiga

 

na dniach zakupię jakis nadmuch mały, jak u Ciebie sansaba

 

ponawiam pytanie odnośnie zalmana - czy jest sens pakować się w niego czy wystarczy ten nawiew na koszyku dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...