Skocz do zawartości
sansaba

Oc Ram - Geil Value 667 Mhz Na Kościach Promos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam następujące pamięci: LINK w zestawie 512 MB x 2 GX21GB5300LDC (CL5-5-5-15). Pamięci spokojnie chodzą na 4-4-4-12 na def. V i 667 MHz. Reszta sprzętu jak w sigu.

Problem jest następujący: Przy puszczeniu płyty na FSB 360 pamięci idą na @ 720 MHz , na 2,0 V i timingach 5-5-5-15 - system wstaje, działa, nic się nie zawiesza - aż do momentu uśpienia systemu - system nie daje się wybudzić, po chwili zwiechy BSOD i reset ...

Próbowałem już wszytkiego: pamięci na 2,2 V, rozluźnienie timingów na 6-6-6-15 (reset BIOSa :lol2: ), V-Core procka na default, więcej napięcia na FSB, opcje uśpienia w BIOSie z S1 na S3 - nic to nie daje :mur: Ręce juz mi opadają z szelestem, nie mam siły... Pomóżcie dobrzy forumowicze ... Bo nie chce mi się wierzyć, żeby te pamiątki nie szły na 720 MHz ...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 720MHz... Timingi manualnie zmieniales czy by SPD? [;

I po co usypiasz system? Dziala dobrze to musisz psuc?

Sprawdzales wyzsze takty przy 44412?

Manualnie i Auto - oba dwa razy to samo. Usypiam - bo dość często na dłuższy czas odchodzę od kompa - a lubie jak mi wszystko chodzi, jak Bill Gates i jego Małe Miękkie Okienko przykazało :damage_wall: Sprawdzałęm 4-4-4-12 na @ 720 MHz 2,2 V - to samo (wstaje, usypiam, i res)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na defie dziala zgrabnie? Bo mam dziwne wrazenie ze to nie wina pamieci :wink: Co wywala BSOD?

Na def działa wsio ok.

 

Komunikat błędu BSOD:

0X000000F4 (0X00000003, 0X86398368, 0X863984DC i coś dalej, nie widać już, jakby ekran przesunięty)

 

Pamięci @ 720 4-4-4-12 ( przy 5-5-5-15 ten sam błąd wywala), płyta FSB 360, procek 2,52 GHz @ 1,100 (stabilne, sprawdzany ORTHOSem)

Po wybudzeniu ładuje tapete, ale ekran logowania już nie.

Po resecie: DISK BOOT FAILURE. PLEASE ENTER i bla bla bla, jakby chciał z CD bootowac, a w BIOSie normalnie primary: HARD DISK ... Dopiero powrót do FSB 333 i pamięci 667 MHz @ def V. przywraca normalny stan rzeczy.

EDIT

Znalazłem to -> http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B330100

Eeeeee :blink: że niby z dyskiem coś nie tak ?? Tzn, do którego gniazda SATA mam go podłączyć, albo co w BIOSie przestawić ?? Na płycie mam 4 gniazda SATA (0,1,2,3).

I dlaczego skoro to dysk to się wywala po OC pamieci :blink: ??

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Taka natura sprzetu [; Pomysly na krota mete - wstrzymanie systemu mowimy stanowcze NEI!, i moze zjedz z taktami. Albo na dzien dobry jedz w gore z defa [;

Teoria o kant pupy - co masz za plyte? Czyzby kontroler Sata sie gryzl? Bios ostatni? Stery do mobo? Hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, problem z kontrolerem - po odłączeniu CD wsio ładnie na 833 MHz 5-5-5-15 @ 2,0 V ...

EDIT

Problem nie rozwiązany. Dziękuję za pomoc Orgiusz - ukierunkowałeś mnie - zmiana INF na nowe + BIOS ale nie jest oki.

Proc 2330 MHz i pamięć 833 MHz @ 5-5-5-15 @ 2,0 V. Żeby było śmiesznie system się usypia i wstaje :blink: ( bo na 900 nie wstaje, za duzo dobrego by było B-) ) ??

EDIT 2

Proc 2522 MHz i pamięć 720 MHz @ 4-4-4-12 @ 1,9 V - wszystko stabilnie i miło - oprócz usypiania. Zresztą - cały konfig jest w sigu ;) Tak wg. mnie i testów Everesta jest najwydajniej.

Po prostu nie będę usypiał systemu...

Jednak jeśli ktoś chce udzielić jakiejś rady - zapraszam do dyskusji.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z goodram 667 2x1gb. BSOD lub zwis systemu przy 'uruchom ponownie komputer'. czasami też komunikat że nie ma wykrytych dysków ide.

mam 1 dysk ata i 1 sata (na nim jest system). popróbuję może odłączyć dysk ata lub pozamieniać kabelki itp. Mam tam jeszcze dvd podłączone pod ide ale to raczej nie ma wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powyższy problem z bootowaniem pozostaje nierozwiazany - taka uroda płyty i kontrolera SATA, tudzież może kompatybilności mobasa z pamięciami ;) Mało mnie to już raczej interesuje - zmieniam mobo na Biostar TForce 965 PT. W związku z tym mam pytanie: ile bezpiecznie można dać V na te pamięci ?? W tej chwili idą 833 MHz; FSB : DRAM 4:5; 5.0-5-5-15-21; 2,2 V - jakie napięcie mogę dać więcej bezpiecznie żeby ich nie usmażyć ?? Ktoś wie jak wysoko można z nimi stabilnie dojechac ??

 

Ta strona twierdzi, że moje kostki są na pamięciach ProMOS

GeIL PC5300 GX21GB5300DC

Może teraz ktoś będzie umiał mi pomóc ??

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...