Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Tu był cennik (dokłanie 4 miesiace temu).

 

1. Kingstony PcMarket

1. Kingstony Morele

1. Kingstony Agito

 

2. Goodramy Apollo

2. Goodramy Agito

 

3. Twinmos Agito.pl

 

4. OCZ SpecialOps znak.pl

 

5. Patriot PDP Pcprojekt.pl

 

6. Corsair Morele

6. Corsair XMS2 Znak.pl

6. Corsair XMS2 Pcmarket

 

7. A-Data jedna kość 1GB PcMarket UWAGA sam posiadam, sa to zwykłe A-Daty bez przydomku VITESTA.

7. A-Data jedna kość 1GB agito

 

TESTY

Pierwsze testy na Goodram 2x1GB 677 by Xtreme Addict

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe GR w ESC stoją po 269 zł za 1GB 667 CL5 i 1GB 533 CL4 , 2x1 GB wychodzi razem ok. 538 zł .

 

Wiec te 499 zł za GR 2x1GB 667 w komplecie to normalna cena na Allegro .

 

Identycznie jak Kingston - w ESC kosztują tyle samo , nie ma 2x1 GB kompletów ( GR tylko wersja Pro jest 2x1 GB komplet ) .

 

A-Data Vitesta kosztują 260 zł za 1GB w morele.net , kompel 2x1GB wychodzi 520 zł

 

Poprostu zwykłe spadanie cen ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kto mówił, że ta cena nie jest normalna. Ja chcę jakieś testy, linki, jak się sprawują. Pamięci, pamięciom nierówne!

Pierwsze testy na Goodram 2x1GB 677 przez Xtreme Addict. o coś takiego mi chodziło!

Pamięci, pamięciom nierówne! To prawda.

Mam pamięci co z testu (tylko ze 2x512MB) i niestety co do napięć to prawda, powyżej 2,2 V ni chu szu. Moje niestety 720 4-4-4-12 1T to w tej chwili max. Włączenie 2T bodajże pozwala na dojście do 750 ale wydajność jest tragiczna. Zwiększanie na 2,2V oraz 5-5-5-15 2T pozwala mi na ustawienie śmiesznych 755. I nie wiem czy to wina mojej płyty głównej czy tych pamięci.

Teraz testuje 4x512 720 4-4-4-12 1T Apacery bo GoodRamy w konfiguracji 4x512 na tych samych ustawieniach sypały błędami, także na razie podziękuje (choć te Apacery też nie są lepsze bo zwiększanie napięcia jak i zluzowanie timigów oraz 2T nie wpływa wogóle na możliwości oc).

Chyba słaba sztuka mi sie trafiła płyty, choć generalnie jest fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Data Vitesta kosztują 260 zł za 1GB w morele.net , kompel 2x1GB wychodzi 520 zł

A czy pojda te A-data 2x1Gb (takie nie sparowane) w dualu na P5N-E ??

Cholera też się na nie napaliłem.I te same pytanie,czy pójdą w dualu,i czy będzie wtedy jakaś możliwość ich kręcenia,bo chciałbym na nich podkręcić E 6300 na 3.0GHz :blink: :).

 

Pamięci, pamięciom nierówne! To prawda.

Mam pamięci co z testu (tylko ze 2x512MB) i niestety co do napięć to prawda, powyżej 2,2 V ni chu szu. Moje niestety 720 4-4-4-12 1T to w tej chwili max. Włączenie 2T bodajże pozwala na dojście do 750 ale wydajność jest tragiczna. Zwiększanie na 2,2V oraz 5-5-5-15 2T pozwala mi na ustawienie śmiesznych 755. I nie wiem czy to wina mojej płyty głównej czy tych pamięci.

Ale widze że proca mimo słabych pamięci podkręciłeś pięknie.A powiedz mi ,ile bym mógł podkręcić E 4300 na płycie p-ne sli i tych goodramach niekręconych znaczy się 677mhz-pytanie czysto teoretyczne Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widze że proca mimo słabych pamięci podkręciłeś pięknie.A powiedz mi ,ile bym mógł podkręcić E 4300 na płycie p-ne sli i tych goodramach niekręconych znaczy się 677mhz-pytanie czysto teoretyczne

Jak napisał "teat" na tej płycie można ustawić niezależnie proc do ramu. Płyta sama dostosowuje dzielniki, i tak jak wymusisz dla pamięci 667 to migistralą FSB możesz jechać w górę, a pamięci dopasują się - np dla FSB załóżmy 420 ustawią się na 660 mhz - To tylko przykład).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie lepsze te goodramy czy kingstony olinkowane w pierwszym poście?

konfig to p5ne-sli i e4300/6300 zalezy mina cl5 i 800mhz....

 

Macie eszce jakies testy kingstonów?

Kingstony się strasznie spsuły ostatnimi czasy. Ja bym brał Goodramy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Goodramy 2X1GB 667mhz CL5 na innych kościach niż te w teście z pierwszego postu i muszę stwierdzić że wiele potrafią:0

Aktualnie chodzą 4-4-4-12 800mhz 1.9V a dalej jeszcze nie próbowałem.. It nice, I like.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego ktoś widzial w akcji, testach, etc:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...394692deca2b240

http://sklep.gral.pl/preview/DDR2DualChann...lDDR2CL5_31.php

Kupuje po weekendzie i a-data odpada, nie ma ich w trójmieście, a jakoś tak wychodze z założenia, że jak wszsytko w jednym sklepie kupię, to anwet jak by byly ewentualne problemy to sklep pomoże mi je rozwinąć, bo w przeciwnym wypadku zwalą na inne podzespoły... W tych cenach sproo już tego, ale co będzie najkorzystniejsze.... Te OCZ'ty mnie kuszą, niby dobra marka, kiedyś mi sie marzyły pamięci tej firmy, ale czy to nie jest ich taki "najtańszy chłam"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek: tez jestem z 3miasta i tez wlasnie zastanawiam sie nad tymi pamiatkami :) ew. biore jeszcze pod uwage Geile, sa w podobnej cenie. jak narazie znalazlem jakies testy na kilku serwisach tylko tych patriotow - wszedzie dostaja dobre recki. jak narazie wlasnie je obstawiam.

Edytowane przez markos17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony 2 x 1gb - dual kit (z apollo za 499)

04week 07 year

 

Chodza na 800mhz przy cl4 napieciu 2,2v

 

(wczoraj u kumpla testowalem i elegancko smiagaja)

BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm te 2x1gb kingi są naprawdę super. U kumpla na am2 przy 1,95v bezproblemowo 800 4-4-4-8, zastanawiam się czy to nawet nie d9 bo moje 2x512mb mają identyczne oznaczenia na kościach. Mam nadzieje niedługo je sprawdzić u mnie to się wyjaśni sprawa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen napisz co to za nieziemskie pamięci, bo chyba zaraz jajko zniosę z niecierpliwości

Hmm normalne Pamieci Kingstone na kostkach tej firmy - dokaldnie te z apollo za 499

kumpel kupil w zeszlym tyg...

 

co ciekawe pamieci robia 1000 mhz na Cl5 ;-)

a na Cl4 lekko ponad 800 mhz - tak na szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te OCZ były już dwukrotnie wyżej wymienione ale za 520pln, bynajmniej nikt nic nie znalazł/nie wie o ich OC a w sumie o to tu chodzi. Szukałem na necie i nic o nich nie znalazłem, tylko strona producenta a to, to sobie możemy głęboko... Ale jak na razie po mimo braku testów jestem najbardziej przekonany do nich, ale boję się znowusz władować w shit na kilka lat, tak jak kiedyś z Twinmos'ami :mur: A co one potrafią, wychodzi na to,że nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...