Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Można tutaj dodać jeszcze Kingmax 667Mhz 1GB. ~200PLN

 

Na początku myślałem, że to całkowite padaki są, zanim nie dałem im 2,2V to nawet nie chciały drgnąć powyżej default.

 

Ogólnie miałem kupić 2x1GB kingston, ale ludki w sklepie się pogubili i gdzieś wcieło te kostki to wziąłem tego Kingmaxa. Dziś w sumie mam iśc je wymienić na Kingston albo mi drugą kostkę dorzucą. Mam zgryz, bo nie wiem, jak bardzo OC spadnie, jak dorzucę drugą kość do duala.

 

Hmmm, nie pamiętam, aby ktoś robił testy na łamach forum, które pokazywały by różnicę w OC pomiędzy jedną kostką ddr2, a dwiema takimi samymi w dual. OC na pewno będzie niższe w dualu, ale o ile...?

 

Obecnie testuję 874MHz 4-4-4-12 2T 2,2V.

 

W dualu taki wynik by mnie bardziej niż "bardzo" zadowalał. Ciekawe, jaki jest ich kres, czasu niestety mam za mało na testy :?

 

 

EDIT:

 

Z rana zapodałem im:

912MHz 4-4-4-12 2T i na 2.2V był blue scren. Na 2.3V teraz już około 1h w orthosie i jest ok.

 

Oczywiście później jakimś goldmemory je sprawdzę, bo tam wychodzi pełna stabilność w testach...

No ale jadę do sklepu po zajęciach i biorę drugą taką kostkę, wątpię, abym na czymś w tej cenie tyle uzyskał.

No i przy okazji później też automatycznie porobię testy w stylu spadku OC po dołożeniu DUALA...

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i padla mi druga kosc A-Data, wczesniej jedna juz wyslalem na gware i jeszcze nie przyszla. A teraz druga. Cos wadliwe te kosci. Nie katowalem jej wysokimi napieciami, chodzila na 880 na 2,1 V i wczoraj padla, sypie caly czas bledami, komp sie restartuje. Jestem wkur.... , bo na biegu musialem kupowac dzisiaj jakas kostke, aby projekt dokonczyc. Fuck. U was tez tak padaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i padla mi druga kosc A-Data, wczesniej jedna juz wyslalem na gware i jeszcze nie przyszla. A teraz druga. Cos wadliwe te kosci. Nie katowalem jej wysokimi napieciami, chodzila na 880 na 2,1 V i wczoraj padla, sypie caly czas bledami, komp sie restartuje. Jestem wkur.... , bo na biegu musialem kupowac dzisiaj jakas kostke, aby projekt dokonczyc. Fuck. U was tez tak padaja?

a jaką masz zwykłą A-data czy A-data VITESTA?

jakie masz konkretnie MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz zwykłą A-data czy A-data VITESTA?

jakie masz konkretnie MHz?

 

 

 

Mam zwykle A-Daty, drugiego pytania nie rozumiem. Sprecyzuj o co Ci dokladnie chodzi. Pisalem meila dzisiaj do sklepu, jutro maja mi wyslac nowa pamiec.

 

a jaką masz zwykłą A-data czy A-data VITESTA?

jakie masz konkretnie MHz?

 

 

 

Mam zwykle A-Daty, drugiego pytania nie rozumiem. Sprecyzuj o co Ci dokladnie chodzi. Pisalem meila dzisiaj do sklepu, jutro maja mi wyslac nowa pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to A-daty z e-marketu? Kupiłem tam dwa moduły po 1GB, mam je puszczone właśnie na 2.1V, takty takie jak Twoje hilfiger. Masz PCB Brainpower? Ono powinno wytrzymać trochę większe V, chyba że to kości się posypały...

 

Właśnie, a co pisze na kościach? A-data?

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to A-daty z e-marketu? Kupiłem tam dwa moduły po 1GB, mam je puszczone właśnie na 2.1V, takty takie jak Twoje hilfiger. Masz PCB Brainpower? Ono powinno wytrzymać trochę większe V, chyba że to kości się posypały...

 

Właśnie, a co pisze na kościach? A-data?

Pamieci z Agito, pamieci oczywiscie na PCB Brainpower, kosci najwidoczniej nie wytrzymaly. Radze duzo nie dawac Voltow na te kosci. Ja dawalem najwiecej 2,4 V i spokojnie chodzily na 970 Mhz na 4-4-4-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Kingstony w Apollo 2x 1gb 667 chodzą teraz na 975 MHz cl5 przy 2.1V . Dalej nie próbowałem, bo teraz jest synchronicznie z procem, więc chyba najlepiej. Niestety nie wiem jakie kości bo pisze na nich "Kingston" joke.

 

kamil2201 - Timingami sie specjalnie ie bawiłem, raz że nie mam czasu, a dwa że wydajność mnie zadawala. Więcej Vmem nie chcę dać, bo Kingstony fabrycznie mają 1.8, a jak wątek pokazuje, spalić memki nietrudno.

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady,do wyboru trzy rodzaje kostek(sklep apollo).2x1GB Goodram 667Mhz,2x1GB Kingston 677Mhz CL5 oraz 2x1GB Geil 800MHz CL5.I tu pytanie do was ktore bedą się lepiej kręcić Goodram czy Kingston(albo które z reguły się lepiej kręcą) i czy wart dopłacać 130zł do tych Geili.E 4300 zamierzam wykręcić na 3.2GHz Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady,do wyboru trzy rodzaje kostek(sklep apollo).2x1GB Goodram 667Mhz,2x1GB Kingston 677Mhz CL5 oraz 2x1GB Geil 800MHz CL5.I tu pytanie do was ktore bedą się lepiej kręcić Goodram czy Kingston(albo które z reguły się lepiej kręcą) i czy wart dopłacać 130zł do tych Geili.E 4300 zamierzam wykręcić na 3.2GHz Pozdro :wink:

i na GoodRamach i na kisgstonach ludzie osiągają b.dobre OC jak za ta cene .Wydaje mi sie ze nie warto doplacac do Geili, choc sa OK.Wybieraj między GR a Kingstonem :wink:

Edytowane przez chiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na GoodRamach i na kisgstonach ludzie osiągają b.dobre OC jak za ta cene .Wydaje mi sie ze nie warto doplacac do Geili, choc sa OK.Wybieraj między GR a Kingstonem :wink:

No to chyba biore Kingszita :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

i na GoodRamach i na kisgstonach ludzie osiągają b.dobre OC jak za ta cene .Wydaje mi sie ze nie warto doplacac do Geili, choc sa OK.Wybieraj między GR a Kingstonem :wink:

ale ja panu wilkowi nie ufam pozatym zra sie z am2 te goodramy

 

kingszajs za ta cene to ddr2 800 poleci wiec po co przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A-daty Vitesty 667 z tym ze kupowałem je w sierpniu 2006r. Chodza spokojnie na 960 CL5 2.1V. Więcej nie testowałem bo mi nie potrzeba. Pamięć jest na elpidach. Teraz chce sobie dokupić druga kość 1gb i rozglądam sie za taka sama pamięcią. Mam nadzieje ze trafie na elpide która wyciąga 960MHz, w przeciwnym wypadku procesor bede musiał skręcić :(

Edytowane przez śibaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich Kingmaxa 1GB 667Mhz robię:

 

Single:

( wyżej nie próbowałem, bo doszedł dual ) 912MHz 4-4-4-12 2T 2.3V;

 

Dual:

988MHz 5-5-5-15 2T 2.3V;

~835Mhz 4-4-4-12 2T 2.1V;

Przy 848Mhz przy tych timingach potrzebują już 2.2V, na 2.3V i wyżej na 4 w dualu nie próbiowałem, bo mi z CPU nie pasuje, więc olałem.

 

Zabawy z timingami = 3 dawały gorsze efekty.

 

Dodam, że najpierw miałem jedną kośc, dopiero wtedy doszła druga, więc kostki troszkę się różnią, a chodzą razem dośc wysoko jak na tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyzej nie probowales bo ci "z CPU nie pasuje" ?

To jak zrobiles 912 na 'czworkach' single ?

 

A co do samych pamieci to fajne, choc najtansze na allegro widze za ~190zl, a ktos wlasnie wystawil 2x1GB dual kingstony nowki za 360zl komplet :)

 

Osiagi podobne, wiec po co przeplacac :P

 

Ps. Tak z ciekawosci: jakie kosci sa w tych kingmaxach ?

 

Ps2. A wie ktos cos o tych pamieciach ? (maxdata/elpidy)

Kosci niby dobre, ale nie wiem czy nie lepiej 'pewne' kingstony, bo cena ta sama :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupiłem komputer na początku z jedną kością, bo tylko tyle mieli i po weekendzie odebrałem drugą. Przez weekend zdążyłem do tylu pomęczyć ją w singlu ( tzn, z płytą i prockiem miałem duże problemy i nadal mam, jak się za dużo kombinuje, czekam na nowy bios... ) na CPU (240x9,5)/5 i masz te 912MHz. A jak doszedł dual to z biegiem czasu na CPU uzyskałem do 3GHz, a dzielników nie moge sobie ustalać, tak jak sobie chcę, dlatego proc na spokojnie chodzi na ~2,9 i do niego własnie te pamięci na ~ 822 ( 2880/7), aktualnie na czwórkach... Nie kombinuję z dzielnikami i taktowaniami CPU, żeby poznać max tych kostek na 2.3V ( tyle mi max płyta na ddr2 daje ), bo i tak na takich taktach będe działał, a możliwości OC procka nie zwiększę.

 

Ja jestem z tych kostek zadowolony a początkowo też chciałem Kingston, ale nie było i jestem zadowolony, poza tym gadałem z ludkami tu i uwdzie i z Kingstonem ostatnio różnie bywa, a trafił mi się taki Kingmax i jestem zadowolony. Może mi się tak trafiło, może takie one po prostu są, nie wiem, dzielę się, może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy te a-adaty dostepne teraz w emarkecie, bez radiatorow, to te same a-daty co sie tak dobrze kreca ?:)

yyy

z tego co wiem to są zwykłe A-daty , i są tez lepsze A-daty VITESTY.

i chyba lepiej sie kręcą VITESTY, tylko chyba ich już nie znajdziesz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia czy Vitesty, czy zwykle a-daty. Obie pamieci kreca sie podobnie. Ja mam zwykle A-daty i max jakie udalo mi sie osiagnac to 960 MHZ na 4-4-4-15 na 2,4V. Tylko po dwoch tygodniach pamieci padly. Wymienili mi na nowe na tez zwykle a-daty i kreca sie podobnie. Wiec to nie ma wiekszego znaczenia jakie a-daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek_135 --> Wiem ze na poczatku miales jedna kosc, chodzilo mi tylko o to, ze mozna chyba przecierz ustawic dzielnik 1:1 i sprawdzic @max samych mem :)

 

Fajne masz te pamieci jak za taka kase i dobrze ze o nich napisales, bo wlasnie sie zastanawiam czy sobie takich nie kupic zamiast kingstonow ...

Co prawda znalazlem u mnie w sklepie 533 a ty masz 667, ale jesli takie same kosci to pewno tez ladnie pojda ...

 

LINK --> twoje kingmaxy tez sa na takich kosciach ? (kiepskie zdjecie w dodatku z actiona, ale z tego co widze to chyba kosci hynixa ?)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie testowałem, komputer mam z dwa tygodnie a z procesorem walczyłem w sumie cały czas. Z czasem potestuję wszystko na max, tym bardziej, że przed chwilą wgrałem nowego biosa...

 

A te pamiątki to ja mam zupełnie inne, moje są remarkowane. Masz na zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

Moje kupiłem w SKLEP , bo mam w mieście, także :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

http://allegro.pl/item184325087_ddr2_2gb_2...ston_nowe_.html

 

Pójdą te memki na cl4 ? Mam okazje nabycia ich 10zł taniej niż na tej aukcji (zawsze coś :P) i własnie sie zastanawiam.

 

edit: w ogole ma ktos te konkretne memki ?

 

edit2: czy jest duża roznica miedzy 677 a 800 ;> Bo te kingi to chyba nie najwyzszych lotów i 800 to one nie zrobią... 700 pewnie i nic pozatym ;)

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Mam zamiar kupić procesor intel Core 2 duo E4400.Zastanawiam się własńie nad pamięciami .Płyta Abit AB9.Wydaje mi się że z tego procka więcej niż 3.2GHz będzie trudno wycisnąć,co potwierdzają zresztą pierwsze testy.W takim razie nie wiem czy opłaca się mi inwestować w OCZ Special Ops 800Mhz CL5,czy może zakupić tańsze o 110zł Kingston 677Mhz CL5,które przecież też nie bedą ograniczeniem w podkeceniu procesora do wartości 3.2Ghz.Słyszałem tylko że kingstony po OC często padaja jak muchy,czy to prawda,acha jeszcze jedno,jak przekrece pamięc,i zaliczy ona zgona,czy należy mi sie wtedy wymiana pamięci w ramach gwarancji,czy mogę wyrzucić pamięci w kosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Mam takie pytanie.Mam zamiar kupić procesor intel Core 2 duo E4400.Zastanawiam się własńie nad pamięciami .Płyta Abit AB9.Wydaje mi się że z tego procka więcej niż 3.2GHz będzie trudno wycisnąć,co potwierdzają zresztą pierwsze testy.W takim razie nie wiem czy opłaca się mi inwestować w OCZ Special Ops 800Mhz CL5,czy może zakupić tańsze o 110zł Kingston 677Mhz CL5,które przecież też nie bedą ograniczeniem w podkeceniu procesora do wartości 3.2Ghz.Słyszałem tylko że kingstony po OC często padaja jak muchy,czy to prawda,acha jeszcze jedno,jak przekrece pamięc,i zaliczy ona zgona,czy należy mi sie wtedy wymiana pamięci w ramach gwarancji,czy mogę wyrzucić pamięci w kosz

1. Jak oddasz na gware to może wymienią (raczej na pewno)

2. Skąd masz info, że kingstony padają jak muchy po OC ? :huh:

3. Ja się właśnie zastanawiam nad tymi kingami (a raczej już je zarezerwowałem u pewnego miłego pana ;>) więc czekam na jakieś opinie o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...