Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie bardzo mam pomysł gdzie to dopisać, a że nie chcę zakładać kolejnego nic nie wnoszącego tematu to zrobię to tu :)

 

Mam Kingstony 2x1GB 667MHz, na Elpidach, które lecą sobie spokojnie na 900MHz 4-4-4-12 na napięciu 1.9 albo 2.0 (już nie pamiętam).

 

Chciałbym jedna dokupić sobie dodatkowege 2x512MB, tak by mieć 3GB w dualu i żeby to chodziło na obecnych ustawieniach. Ponieważ ostatnio nie siedzę trochę w temacie i mam strasznie niewiele czasu, byłbym bardzo wdzięczny, jak by ktoś doradził mi jakie pamięci mam dołożyć do tych Kingstonów (może można dostać 2x512 Kingi też na elpidach takich jak moje?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplaca sie. Prawie na pewno oc spadnie. Juz lepiej kupic 1GB w jednej kosci. Choc nie wiem jak evga radzi sobie z obsadzonymi 3 bankami ;)

No, może nieco spadnie, być może będzie trochę mniej MHz albo luźniejsze timingi. No ale to samo może się stać przy 3 kościach i co więcej: przy 3 kościach mamy 100% pewność, że nie będzie duala, więc spadek wydajności będzie nie tylko przypuszczalny, ale pewny.

 

Dlatego chyba 2x512MB to lepszy wybór. Pytanie tylko jakie tanie kości 2x512 dają obecnie radę? Punktem wyjścia niech będzie 900MHz 4-4-4-12 przy ok 2.0V przy obsadzonych tylko 2 bankach. Kingi nadal są tak dobre jak były? (zwłaszcza 2x512?). Jak kupowałem swoje obecna Kingi 2x1 to był naprawdę świetny wybór: praktycznie najtańsze ramy na rynku poleciały tak, jak te ze śerdniej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może nieco spadnie, być może będzie trochę mniej MHz albo luźniejsze timingi. No ale to samo może się stać przy 3 kościach i co więcej: przy 3 kościach mamy 100% pewność, że nie będzie duala, więc spadek wydajności będzie nie tylko przypuszczalny, ale pewny.

i tu sie mylisz z tym dualem

widze, ze masz chipset nv ale tam tez nie powinno z tym byc problemu

a ze tak dodatkowo zapytam, w czym ci malo 2gb ramu, ze chcesz dokupic jeszcze giga ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz z tym dualem

widze, ze masz chipset nv ale tam tez nie powinno z tym byc problemu

a ze tak dodatkowo zapytam, w czym ci malo 2gb ramu, ze chcesz dokupic jeszcze giga ?

1. Mylę się z dualem? W jakim sensie? Sprawdziłeś w praktyce albo przynajmniej widziałeś wiarygodne wyniki, które wskazywałyby na to, że dual nic nie daje, albo różnice są tak małe, że nie ma sensu zawracać sobie nim głowy? Czy może chodzi o to, że dodatkowe 2 kości nie spowodują dużej straty O/C? Pytam się oczywiście dlatego, że nie znam odpowiedzi :)

 

2. Powiem szczerze (po krótkim chwili refleksji) - chyba po to, żeby mieć lepsze samopoczucie. Jeśli miałbym się silić na podanie bardziej konkretnego uzasadnienia to może byłoby to takie: współczesne i nadchodzące gry będą z tego korzystały (problem w tym, że ostatnio praktycznie nie mam czasu grać, ale "cug" pozostał :)) Może jak zapuszczę sobie np. Obliviona z 5 tonami modów to w mniejszym stopniu będzie katował HDD? Może usunę całkowicie plik wymiany?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x 1gb goodram 800mhz CL5 do dual'a.

 

Chyba sie pospieszylem.... Bardzo zle zrobilem ?... Moga byc jakies problemy? z OC ?...

 

Kupilem te pamieci do e2140 na p31....

 

Pocieszcie mnie :D

Edytowane przez yaro120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać 3 rodzaje kości w Kingstonach: Nanya, remarki Kingstona i Elpidy. Najlepsze są Elpidy, nieźle kręcą się też te remarki. Ale Nanya to już kompletne dno.

mialem 5 parek na nanjach i do dzis w kompie do hdtv mam parke 2x1 która smiga 4444 na 667 i na piatkach robi 800 lekko , wiec nanje nie sa az takie sle , aczkolwiek z tej trojcy najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat i potrzebuje waszej rady. mam 1GB kingstone na remakach z dosyc dobrym OC (800mhz 4-4-4-12 1t) i chcę powiększyć pamięć do 2Gb w dualu. Na początku chciałem kupić nowe 2gb corasirów ale teraz zastanawiam sie czy jeżeli dokupiłbym drugie 1Gb kingstona 667 Cl5 (takie jak te co mam albo na eplidach) to czy działało by mi to w dual channel???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego potrzebuje na Eplidach bądź tych remakach. samam mam remaki i mam te 800 4-4-4-12 ale to nie chodzi tylko o to czy polecą w dualu jeśli do kupie do tej kości co mam drugą kingstona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto,juz te kingstony maja lepsze OC od tych geil

te kingstony idą na 800 CL5 ale po podniesieniu napięcia +0.2V (na +0.1V nie idą), jak dla mnie to słaby wynik bo czytałem ze powinny pójść bez żadnego podnoszenia napięcia

 

czy +0.2V to duzo i czy pamiątki mogą chodzić tak nonstop ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kingstony idą na 800 CL5 ale po podniesieniu napięcia +0.2V (na +0.1V nie idą), jak dla mnie to słaby wynik bo czytałem ze powinny pójść bez żadnego podnoszenia napięcia

 

czy +0.2V to duzo i czy pamiątki mogą chodzić tak nonstop ?

za to geile dosc czesto wala bledami na dev ustawieniach,dla kingstonów bezpieczne napiecie to 2.2V-2.3V Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to geile dosc czesto wala bledami na dev ustawieniach,dla kingstonów bezpieczne napiecie to 2.2V-2.3V

muhahah masz racje, jakoś stwierdziłem parę miesięcy temu ze te kingstony się wogule nie podkręcają i pracowałem na defaultowych taktach, dzisiaj się zawziąłem i okazało się ze przyczyną braku podkręcania było ręczne ustawianie mnożnika :), teraz dałem na AUTO bios zaproponował 888MHz i przy +0.2V (2V) pamięci ślicznie chodzą bez zająknienia przy CL5

 

nie wiem dlaczego jak ręcznie ustawie mnożnik na 3 (800MHz) lub 3.33 (888MHz) - bo FSB266 - to komp nie wstaje...

 

chyba winna jest płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak EVGA radzi sobie z 3x1GB - wszystko jest ok, OC nie spadło, tylko że nie ma duala. Przykładowo - próbka SP 4M liczy się 10s dłużej :( Dlatego nadal zastanawiam się nad dokupieniem do moich 2x1GB Kingstonów 2x512MB. Co myślicie o tym: http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+512+800 ? Koentarze (zwłaszcza tem u góry po lewej) dosyć optymistyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x 1gb pdp patriot i czuje ze zle zrobilem, zapomnialem o tych kingstonach na elpidach :mur: a czytalem ze goodramy sie fajnie kreca ale lubia padac, myslalem ze pdp beda dobre do o/c ale chyba sie mylilem co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x 1gb pdp patriot i czuje ze zle zrobilem, zapomnialem o tych kingstonach na elpidach :mur: a czytalem ze goodramy sie fajnie kreca ale lubia padac, myslalem ze pdp beda dobre do o/c ale chyba sie mylilem co nie??

sprawdz to sie przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj qpiłem 2GB kingstonów na miejscu za 160zł, oczywiście na Elpidach nie rebrandowanych, wcześniej miałem jeszcze 2x1GB na rebrandowanych na Kingston (pewnie też elpidy) i na 680i nie ma problemów ze wspólną pracą, razem śmigają na 800 przy 4-4-4-12...

 

Na Nanyach jeszcze nie spotkałem (może dlatego, że qpuję na miejscu), poza tym wszystkie komplety mieli właśnie na Elpidach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja to pytanko zadalem juz jakis czas temu, ale przeszlo bez echa. Czy te A-Daty ( http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310036 ) nie sa przypadkiem na Elpidach ? Bo cos mi sie kiedys tak obilo o uszy, a w takim wypadku to jest to chyba lepszy wybor nic polowanie na KingStona :) Na A-Dacie jest PCB BP do tego. Co myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja to pytanko zadalem juz jakis czas temu, ale przeszlo bez echa. Czy te A-Daty ( http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310036 ) nie sa przypadkiem na Elpidach ? Bo cos mi sie kiedys tak obilo o uszy, a w takim wypadku to jest to chyba lepszy wybor nic polowanie na KingStona :) Na A-Dacie jest PCB BP do tego. Co myslicie ?

warto,ale ceny jeszcze spadna,a czy teraz pakuja tam promosy,byc moze ale przy tych cenach pamieci moze tam byc wszystko Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...