Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy. czasem plyta ma takie cos, ze jak sie obsadzi wszystkie banki pamieci to i tak czyta iles tam max - moze w twoim przypadku 3.5Gb . Albo moze Windows Xp (jesli takiego masz) strajkuje ;) On teoretycznie obsluzy poprawnie pamiec do 3Gb (chyba) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Kingstony pojda na 950 5-5-5-15 na rozsadnym napieciu, czyli takim, ktore bedzie mozna uzywac na codzien ? Bo takie ustawienie ladnie wspolgra z moim procem, wiec Corsairy by poszly na allegro za ponad 300 mysle spokojnie, a Kingstony bym wzial w Proline za 210-220zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Kingstony pojda na 950 5-5-5-15 na rozsadnym napieciu, czyli takim, ktore bedzie mozna uzywac na codzien ? Bo takie ustawienie ladnie wspolgra z moim procem, wiec Corsairy by poszly na allegro za ponad 300 mysle spokojnie, a Kingstony bym wzial w Proline za 210-220zl.

zalezy od kosci ... jak trafisz

ale wiekszosc powinna bez problemu chodzic na podobnym taktowaniu czy cl4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu musze jakis ram zamowic. Chyba najlepszym wyborem beda geile ultra 667mhz 3-4-8 za 299zl robia ok. 900mhz na cl4 przy 2,1v, a przy cl5 ok 980mhz niestety wyzsze napiecie nic praktycznie im nie daje, ponoc sa na promosach tak samo jak corsairy ktore na wyzszym napieciu pokazuj, co nieco ale raczej nie zrobia tych 900 na cl4 przy 2,1v(te geile ultra chyba powinny miec lepsze pcb od tych corsairow). Zostaja jeszcze ocz so, ale jakos nie przekonany jestem do nich i patrioty ktorych jeszcze nie widzialem co potrafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez az swedzi zeby cos zamowic i potestowac..mysle o 4 gb...bo 3 gb to hmm..no chyba lepiej 4 odrazu..ja chyba wiobiore kingstony, 220 zeta za 2 gb, ponadto do ocztow musialbym dolozyc 100 zł..jescze mysle..zebym sie nei rozmyslil bo juz mialem takei mysli zeby tyko 2 gb kupic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez az swedzi zeby cos zamowic i potestowac..mysle o 4 gb...bo 3 gb to hmm..no chyba lepiej 4 odrazu..ja chyba wiobiore kingstony, 220 zeta za 2 gb, ponadto do ocztow musialbym dolozyc 100 zł..jescze mysle..zebym sie nei rozmyslil bo juz mialem takei mysli zeby tyko 2 gb kupic..

Tak, tylko to nie ma sensu. Wyjdą w tym roku DDR3, nowe podstawki? Ceny DDR3 będą z pewnością niższe niż DDR2 tylko po to, aby ludzie zmieniali platforme. Chyba, że zamierzasz siedzisz na platformie 2 lata, to wtedy kupuje te 4GB. Ja w tym roku znając siebie i możliwości napewno przejdze na coś nowego (nie wiem jaki sens, ale tak zrobie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co odrazu atakować DDR3.

Po kolei, np. jeśli teraz ktoś siedzi na AMD - jeżeli nowe procki na "starych śmieciach" okażą się nie aż tak ciekawe, to można jeszcze na C2D.

Myślę, że jednak tak szybko cena nowych pamięci nie dogoni tych na DDR2...

Wymuszanie zmiany platformy?

Po wkroczeniu Intela w DDR2, ceny tych pamięci były znacznie wyższe niż DDR1.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko to nie ma sensu. Wyjdą w tym roku DDR3, nowe podstawki? Ceny DDR3 będą z pewnością niższe niż DDR2 tylko po to, aby ludzie zmieniali platforme. Chyba, że zamierzasz siedzisz na platformie 2 lata, to wtedy kupuje te 4GB. Ja w tym roku znając siebie i możliwości napewno przejdze na coś nowego (nie wiem jaki sens, ale tak zrobie).

cena do konca swita i jeszcze dluzej nie bedzie przeciez spadac a nie sadze aby tak szybko na łeb na szyje polecialy ddr3 co wyjdzie po pierwsze to bedzie nowosc a po za tym po co zmieniac platforme jak ma sie corka wykreconego na 3ghz , do tego tanie 4 giga ramcu to styknie na dlugi czas takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mówię z doświadczenia które zaobserwowałem odnośnie DDR1 i DDR2. Jak jest dzisiaj? DDR2 jest tańsze od DDR1. Tak samo będzie z DDR3, które po kilku miesiącach będzie dużo tańsze niż DDR2. Już kompletnie nie mówię o DDR1. Wszystko zależne od firm które to produkują. Zapotrzebowanie na DDR1 jest, lecz firm które to wytwarzają bardzo mało.

 

Dla przykładu. Dwa tygodnie sprzedałem pamięci 2x512 DDR1 (400) za 240 złotych i kupiłem za 290 złotych A-Data 2x1GB (667), różnica w 50 złotych, gdybym się uparł to kupiłym jeszcze taniej za 230 wtedy 2x1GB Kingston (667). To samo czeka nas z DDR3 (mniejszy proces prawdopodobnie, mniejsze koszty, duże zapotrzebowanie, coś zachęcającego oprócz zerowego wzrostu wydajności - w postaci ceny).

 

 

OT.

Ja już tak mam, że zmieniam podstawki bardzo często.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy wchodziły DDR2, a kiedy stały się tańsze od DDR1, minęło więcej, niż kilka miesięcy. Oczywiście rynek pamięci ram jest nieprzewidywalny, więc możemy tak sobie spekulować, a i tak się sprawdzi lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego na dzien dzisijszy oplaca sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 4 giga a sadze ze to spokojnie na 2 latka wystarczy taka ilosc ja mialem jeszcze do niedawna 1 gb i stykalo po jakims roku kupilem 2 kostke 1 gb , a po miesiacu kolejne 2 giga bo ceny az porazaja tanioscia wiec wykorzystac dobry moment i ok :) , z ramem mam spokoj na jakis czas a poki wyjdzie ddr3 bedzie na poczatku drogi a jak bedzie i tanszy nawet od ddr2 to bede mial to gdzies bo bede mial 4 giga a po co mi wiecej i tak teraz teog nie wykorzystuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 4 gb wykorzystam jak nic..moze nei w 100%, ale 3 gb wykorzystam na bank. Jestem zadowolony z kompa. Wystarczyloby mi zmienic 7300GT na jakiegos 7900GT i jest ok. Uwazam ze wydajnosc C2D jest na tyle dobra ze nei ma sensu jej zmieniac. Ponadto, sa Extreme jeszcz i Quad, wiec musi byc cos szybszego od tego albo o nizszym grzaniu oszczedzaniu energii itp, ale co tu zmieniac. Jeszcze ludzie niezdazyli sie na X2 i C2D przesiac i nowe podstawki..prawde mowiac analizujac swoja przyszlosc (biorac pod uwage ze mieszkam sam no i zarobki poki co nei sa najbardziej satysfakcjonujace), przez rok napewno nie zmienię nic w kompie procz karty grafy co tez nie jest wcale takie pewne.Na ram tez nie bardzo mnie stac ale sobie poradzę, bo nie chce zalowac jak kiedys, kiedy mi cena 1 gb ramu skoczyla o drugie tyle i zostalem z 1gb bo mi wtedy do zestawu zabraklo. W najgorszym wypadku kupię 3 gb, tylko jak mi sie wydaje juz lepiej miec 4gb, bo duale plus kostki lepiej dobrane co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie biadolić że was nie stać,tylko kupujcie te ramy i to najlepiej 4GB gdyż

 

1)Masz spokój z ramami na dłuższy czas

2)Taka ilosc starczy do wszystkiego

3)Nadchodzi Crysis i inne pamięciożerne gry

4)Jak uznasz że tyle nie jest ci potrzebne,sprzedaż i jeszcze na tym zarobisz bo ram wcześniej czy pózniej pójdzie do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też myślę kupić jeszcze 1GB, mam aktualnie 2,5GB w 3 kościach :), I z dnia na dzień jest coraz tańszy :)

Zmiana planów kupie jeszcze 2x1GB a 512mb sprzedam :)

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Corsary 2x1024 twin2x 675 czu geil ultra 667 ??

 

Geile ida na 900 na 100% a co do corsarow to nie wiem :(

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo mam 2x1GB, teraz dokupiłbym sobie tylko jedną kość 1GB.

Czy Dual będzie włączony?

Nie Bedzie ...

Zależy od płyty, platformy widocznie. U mnie działa 3x1GB i dual jest włączony. Płyta abit ab9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za roznica skoro w praniu zysk z duala prawie zaden , chyba ze wszystkich interesuja tylko benchmarki. Sam wzialem 3gb , jeszcze 1g dokupie a ddr3 jesli bedzie dawalo tyle co niby daje ddr2 nad ddr2 to smiech na sali wiec czym sie mamy juz teraz zachwycac ?...

 

Bierz Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...