Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Wziołem na elpidach kingszajsy i 700 mhz w t1 nie ma szans przy defaultowych timingach, ale za to za 225 zika to i tak git.

czy ja wiem czy git... ja kupilem kingstona na... kingstonach (prawdopodobnie remarkowane elpidy) i na 1t poszedl 810mhz 4-4-4-4. na 2t przy 4-4-4-12 poszedl 990mhz :] screen w sigu, inna sprawa ze orthosa wywalal po ok. minucie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz - to normalne, że w takiej sytuacji sprzedawcy podnoszą cenę, najczęściej poprzez natychmiastowe zakończenie aukcji i wystawienie kolejnej po nowej cenie. Zwłaszca, że sprzedawcy nieraz nie mają jeszcze towaru w chwili wystawiania aukcji i kupują po zakończeniu aukcji lub w "między czasie". W takiej sytuacji trudno, żeby sprzedawali po niższej cenie niż kupili....

Mylę się?:

allegro

Na 4 aukcjach można kupić 2x1GB Kingstony za poniżej 250zł i nie ma słowa komentarza o podwyżkach. Czy nie powinni czegoś dopisać pod koniec opisu aukcji?

 

I jeszcze dochodzi to:

Dopisuje się do tematu - Czy ktoś cos wie o takich Samsungach? Dziwnie tanie, a podwyżki juz się zaczęły....

http://allegro.pl/item207474497_2gb_2x1gb_...ka_okazja_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy git... ja kupilem kingstona na... kingstonach (prawdopodobnie remarkowane elpidy) i na 1t poszedl 810mhz 4-4-4-4. na 2t przy 4-4-4-12 poszedl 990mhz :] screen w sigu, inna sprawa ze orthosa wywalal po ok. minucie :P

to znaczy że nie poszedł :lol:

to 990 4-4-4 to Pi 1M czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pi 1m, nizszych taktowan nie sprawdzalem orthosem z powodu braku czasu, ale dzisiaj mam zamiar odrobic straty i dowiedziec sie ile najwiecej pochodzi stable :]

 

--EDIT--

 

okazalo sie, ze ta 'ok. minuta' byla spowodowana przez proc puszczony na 3,34, a nie memki :lol: przeszly juz 40 min orthosa blend (fakt, ze to nie goldmem, no ale zawsze cos... ) . screen

 

--edit2--

1h 20min padam z nog, ide spac :lol:

Edytowane przez prez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem sobie swoje corsairy PC5402 rev 5.2 i wyszlo mi ze albo sa na micronach D9DQW (takie same jak cruciale ballistix np TAKIE, patrioty LLK, corsairy dominatory) albo na powerchipach. sprawdzic moge jedynie odklejajac radiator prawda? warto to robic? i czy microny, ktore maja opinie "padliwych" moga takie nie byc jesli nie bede im za duzo voltow podawal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko : czy te pamięci na kostkach Elpida zakupiliście jako dual(2x1GB) - 1 opakowanie czy pamięci 2 sztuki 1 gb.

 

Bo w sklepach tylko są dostępne na kingstonach ... a jak one się kręcą ?

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodramy pro za 310zł

oczywiscie niedostepne. nie ma co sie sugerowac cenami bo obnizaja gdy nie ma produktu, anuluja zamowienia gdy nie ma, towar sie pojawia, cena w gore i zapraszamy do skladania zamowien. troche taka zabawa w kotka i myszka z klientami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale chyba 800 cl4 przy wyzszym napieciu powinny pojsc co nie?

 

a wlasnie mam takie pytanie moze ktos wie: slyszalem ze po ustawieniu za duzych taktowan na plycie abit kn9 nie trzeba przestawiac zworek zeby zrestartowac cmos, tylko wystarczy dac resa kompa jak sie zawiesi. czy to prawda?

 

update. to jakie v ustawic do codziennego uzytku? 2,0 czy wiecej?

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprowadze na ziemie muminka; D9DQW w PL i to nowe jesio moze ? No cos takiego i na dodatek takie same jak w PDP LLK, ktore nigdy FB nie widzialy na oczy :lol:

 

Promos/Elpida sie klania.

 

 

A teraz junior : D9NHL :lol: National .... Przy wyzszym napieciu to pojda na gwarancje a nie wiecej niz 800MHz. Optymalne napiecie pracy tych modulow to 1.9 do 2.0V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprowadze na ziemie muminka; D9DQW w PL i to nowe jesio moze ? No cos takiego i na dodatek takie same jak w PDP LLK, ktore nigdy FB nie widzialy na oczy :lol:

dziekuje za sprowadzenie na ziemie :) korzystanie z konfiguratorow wskazujacych na jakich kosciach sa nasze memki jest jak widac niezbyt wiarygodne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już zgłupiałem, najpierw zachwalacie GoodRamy, a teraz nagle takie kiepskie są? ;/

 

przymierzam się do budowy HTPC i chcę tam wrzucić 2x1GB ramu z lekkim oc. Kwota - do 350zl za komplet

 

1. GoodRam Pro 800

2. Kingston 667

3. Inne? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuej corsairy, patrioty, ocz.. goodramy pro w tej cenie sa niemal na pewno nieosiagalne (jak juz wspomnialem, ceny w znaku sa malo wiarygodne, kuszace jedynie gdy brak jest towaru). do lekkiego oc kongstony rowniez jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już zgłupiałem, najpierw zachwalacie GoodRamy, a teraz nagle takie kiepskie są? ;/

 

przymierzam się do budowy HTPC i chcę tam wrzucić 2x1GB ramu z lekkim oc. Kwota - do 350zl za komplet

kup np z allegro pro 900 za 359 :wink:

 

goodramy zwykłe są na różnych kościach-trafisz dziadkowskie jak np te d9hn i lipa...

to loteria..pro są przynajmniej przewaznie na d9gmh

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za sprowadzenie na ziemie :) korzystanie z konfiguratorow wskazujacych na jakich kosciach sa nasze memki jest jak widac niezbyt wiarygodne..

jak nie, jak tak (FB dawno wycofane z produkcji, wiec było oczywiste że nie możesz ich mieć na swoich modułach). Masz powerchipy. Też mam te moduły w rewizji 5.2 - oczywiście na powerchipach - sprawdziłem. Akurat o tyle dobrze, że mam drugie 2x1GB twisterów PC6400 też na powerchipach. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie, jak tak (FB dawno wycofane z produkcji, wiec było oczywiste że nie możesz ich mieć na swoich modułach). Masz powerchipy. Też mam te moduły w rewizji 5.2 - oczywiście na powerchipach - sprawdziłem. Akurat o tyle dobrze, że mam drugie 2x1GB twisterów PC6400 też na powerchipach.

wybacz, ale nie znam sie za bardzo na modulach, stad moje pytania sie pojawily.. dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia czy jest fatbody d9 (dobrze to nazwalem? :unsure: ) czy powerchip. nie jestem zapalonym overclockerem, co najwyzej poczatkujacym i jak moje corsairy ida @850 4-4-4-12 na badziewnej plycie bez podbijania napiecia to i tak jestem zadowolony. pozdrawiam!

 

edit: ale obiecuje doczytac temat o d9 bo zainteresowalo mnie to troche..

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście wybrali?

 

GoodRAM PRO 800 MHz 2x1 GB za 280zł

PDP Patriot Sygnature Line za 320zł

Corsair Twin2X za 320zł? Które najlepsze do O/C?

Goodram pro tanszy od patriotow signature line? podziel sie info gdzie takowe GR mozna dostac :D

 

z tej trojki GR pro.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy memki nadal idą w góre? Bo po mojemu staneły.. Moze potanieją.. :wink:

Będą jeszcze drożeć.

 

 

kup np z allegro pro 900 za 359 :wink:

 

goodramy zwykłe są na różnych kościach-trafisz dziadkowskie jak np te d9hn i lipa...

to loteria..pro są przynajmniej przewaznie na d9gmh

Dokładnie. Goodram na dobrych kościach będzie świetnym wyborem, ale do value dość często ładują pierwsze lepsze [ciach!]o. PRO są tylko na GMH.

 

 

Co byście wybrali?

 

GoodRAM PRO 800 MHz 2x1 GB za 280zł

PDP Patriot Sygnature Line za 320zł

Corsair Twin2X za 320zł? Które najlepsze do O/C?

Goodram PRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...