Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

z takim podejściem to poc o komu nowy komp? duron 800+512mb ram starcza to 90% zastosować a nowszy komp to snobizm :wink:

 

A tuaj taka mała zachęta do goodrama- niech mi te wszystkie geile i inne takie tańsze memki skoczą :wink:

 

 

http://img74.imageshack.us/img74/6770/2x1g...am535mhzdh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalelm z grubsza watek..i tak naprawde nikt nie okreslil co warto kupic, strasznie sa podzielone zdania. myslac o tym ze mozliwe ze ddr2 podrozeja (tak jak kiedys bylo, mialem kupic druga kosc 1 gb prgo to pozniej kosztowala 450 zl...), myslę, ze..

 

ciekawe sa te ocz spec opsy, ale chyba lepiej byloby miec za niewielka roznice ceny 3gb 667 Goodrama. przynajmniej 2gb poki co. corsarze maja po prostu radiatory.Wydaje mi sie, ze wszystko tutaj to kwestia hm..przypadku..komu jak sie podkrecilo..przeciz mozliwe ze trafie lipne OCZ prawda? a mi 3b ramu by sie przydalo i Goddram daje mi te mozliwosc w dobrej cenie..tak myslę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka myślałem ze mówileś o czyms innym, sprawdze pod koniec tygodnia albo dopiero w przyszłym jak wszystkie podzespoły bede miał w domu...

 

Jest szansa ze zrobie @1000mhz na cl5 ??

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoxx przejdz sie do jakiegos malego sklepu niedaleko Ciebie, takie zazwyczaj sprowadzaja wszystko co tam bys chcial :) najczesciej z abcdata/komputronik :) i jeszcze mozna zagadac o dobra cene :)

 

A ja mam dylemat ktora pamiec z w/w kupic? wymagania mam raczej niewygórowane -800 MHz, najlepiej 4-4-4-12 i bez zbytniego podbijania napięcia. chciałbym przeznaczyć max 300zl, mniej = lepiej

 

ps. myślałem o goodramach, ale 2x512 nawet nie wstawaly na 800 :|

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdytby byly dostepne:

 

korsarze

 

a tak to albo dokladasz 50 zł i np: ocz albo geil albo oszczedzasz biorac adaty albo goodram za 250..

 

ja mam wielki problem..boje sie tego ze jak kupie goodramy 667 to moj c2c jzu nie rozpedzi sie do 3 giga (chociaz 2,7 mistyka).

 

W sumie mam zapotrzebowanie na ilosc ramu.

myslicie ze dobrze zrobie biorac 3 gb goodram 667?Wiem ze te 3gb napewno wykorzystam dobrze. cenowo mi sie oplaca ale czy mi procka nie spowolni zamiast osiemsetek 2 gb (narazie tylko bo kolejny giga to juz kolejne ponad 200 zl).

 

naprawde niewiem czy mi sie oplaca doplacac albo inaczej moze przeplacac do geili czy ocz...czy naprawde to robi roznice? wiem ze lepsze pcb, ze sa radiatory i lepsze timingi ale generalnie...

odpowiedzcie sensownie uzasadniajac prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauktualizujcie ceny Memek w 1 topicu ;-)

 

W emarket Kinstony juz za 238zl ;-)

w Apollo te same za 249zl

 

 

jak tak dalej pojdzie do wakacji ceny memek beda 99zl za 1 gb ;-)

 

Oby tak dalej kupie 4 x 1gb i bedzie sycilo na dluzszy czas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

239 :wink:

Cena : 238,91 zł [z Vat] 195,83 zł [bez Vat] blizej do 9 niz 8 :)

 

Ta cena juz chyba jest od jakiegos czasu, a druga sprawa ze 'chwilowo brak";/

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, w hurtowniach ramu praktycznie już nie ma i myślę ,że sama ta sytuacja spowoduje,że ram będzie droższy, tak jak było rok temu. Ceny były wysokie bo fabryki nie wyrabiały sie z producją aby zapełnić magazyny. Więc kupujcie póki czas, bo wydaje mi się ,że to ostatni dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta adata byla wczoraj tansze o dyszke. Ponadto, niewiem czy sie ja oplaca..bo 2x adata 1gb to 310 zł, a za30 zł wiecej mamy OCZ...

 

podajac ceny dzielac tak aby byla cena za 1gb mamy tak

 

adata 1gb -155 800mhz /2gb 310 / 3gb 465

goodram 121 667mhz/2gb 242 /3gb 362

kingston 119 667mhz /2gb 238 /3gb 357

OCZ 170 800mhz /2gb 340 / 680 jak wiemy mozna tylko 2x2gb wiec 680, 3gb 510

 

 

wyraznie widac, ze przy zakupie 2gb roznica miedzy goodram a ocz wyjdzie 100 zł, a dalej widac ze za doplate 21 zł mamy trzeciu gigabajt ramu...dokladajac z kolei te 30-35 zl do adat 800 co uwazam za nawet warte mozemy tak samo dolozyc do OCZ..wiec tak naprawde najrozsadniej wypadaja OCZ ;-) a najekonomioczniej i najwiecej Goodram..i tu pies pogrzebany..trzeba sie szybko decydowac, wiec co kto bierze? i co doradzicie...2gb to dla mnie malo..nawet ocz

 

i pojawia sie opcja: goodram 667 za 360 czy adata 800 mhz za 100 zł drozej..100 zl to w sumie duzo ..czy warto? mi sie osobiscie wydaje ze nie warto..

Edytowane przez Kulfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem co Kulfer :-|

Powiedzcie prosze czy jak kupie takie Kingstony 2x1gb 667mhz z apollo za 246 zł

to czy one w jakiś sposób mogą utrudnić podkręcenie procka e4300 ? czy raczej

nie będzie to sprawiało żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem co Kulfer :-|

Powiedzcie prosze czy jak kupie takie Kingstony 2x1gb 667mhz z apollo za 246 zł

to czy one w jakiś sposób mogą utrudnić podkręcenie procka e4300 ? czy raczej

nie będzie to sprawiało żadnego problemu.

Zalezy iled chcesz krecic ale do 3.0Ghz powinno spokojnie wystarczyc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...