Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

To teraz czas na mnie:

Dołączona grafika

2v i to nie jest ich koniec. Przez pierwsze 30minut był właczony jeszcze memTest ale kompa tam muliło że pozostawiłem tylko orthosa. Licze na jakieś 1000mhz na cl4 przy 2.2v. Moje elpidy są również ciepłe tak jak moje no-name który poszedł do innych rąk. Co najfajniejsze na 970MHz miałem zwieszke przy starcie. 950MHz błedy w memtest. 940mhz orthos zrobił restarta. Ustawiem odrazu na 916MHz i jak narazie jest stabilnie.Ciekawie co pokażą na piątkach ;] A memki kupiłem za 245zł w poniedziałek czyli cena atrakcyjna.. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Tamto 916 sie wysypało w teście blend. Teraz jest 906MHz i jest raczej stabilnie. 2.5H orthosa razem z graniem w cod2. Tajmy ustawiałem z biosu 4-4-4-12 2t trc na 21. Oto screen:

Dołączona grafika

 

Wynik dobry? Bo sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik spoko bardzo

 

masz memki z 13 tygodnia, moje sa z 14 ;-)

ale twoje memki wydaja sie byc lepsze

 

 

moje ciagna jakies 930 mhz (powyzej wywala bledy w PI) na 2,25v real

 

teraz zapodalem im 2,36real i narazie ciagna 956 ale to i tak tylko do testow bo na codzien raczniej takeigo napiecia nie bede uzywal

 

ogolenie moje bez rewelacji

a twoje coz zalezy jak sie potem beda scalowac z napieciem

(moje na 2.0v nawet sie nie odpalaly przy 906mhz :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Moje na 2v wchodziły do windy na 960MHz na 980MHz miałem restart przy wejściu do windy. 930Mhz wchodzi w winde ale wali błedami w memtest. Teraz memki działają w dualu. Są bez żadnego nawiewu. Wszystkie ustawienia robione na szybkiego. Orhtos nadal chodzi i ma ponad 3H więc jest stable. Wieczorem zapodam może cl5 na tym v. Szkoda że mam tak dupną mobo do oc :sciana:

 

Dziś zrobiłem test max pamieci:

 

4-4-4-12 2t trc 21 MAX 906MHz

5-5-5-15 2t trc 21 MAX 940MHz

 

Wyniki robione z v 2.05v z biosu. CL5 mnie zaskoczył. 34MHz wzrostu to stosunkowo mało. Ogranicza mnie mobo ponieważ ona całkowicie się nie nadaje do OC. Wyniki robione w dualu i tu jest pytanie:

 

Jak sie ma Oc gdy mobo wyczyta je w singlu? A jak to bedzie jak wyczyta je w dualu?

 

Edit:

Dołączona grafika :)

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Kingstony robią bez problemu na razie 900MHZ 4-4-4-12-2t przy 2,1V. Pamięci z 13 tygodnia :D . Jakie jest bezpieczne napięcie dla moich pamiątek ?

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebadalem dokladnie Te memki kingstona na Elpidach

i wcale tak kolorowo nie jest (przynajmniej na moich)

 

fakt jest taki ze rzeczywiscie memki smigaja dosc dobrze przy niskim napieciu 2.05 - 2.1v robia wtedy 900-915mhz jednak zwiekszenie napiecia do 2,25 czy nawet 2,3 nie owocuje juz przyrostem mhz ... u mine podbicie z 2,15 do 2,3 dalo moze z 10 mhz

 

inna sprawa jest dobre dobranie timingow i alph

 

ostatecznie pamieci u mnie na maxa ida 930 przy 2,28v real - czyli srednio

 

 

wieczorkiem sprawdze CL5

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

U mnie jest tak 1.95 pamieci nie wstają 2v pamieci 3H orthos stable ;] A mobo mam kijowe jak nie wiem co. Nawet cl3 nie moge ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów specjalistów B-) mam pytanko co do zakupu pamiątek, mianowicie czy kupić najtańsze jakie znajde (Good-Ramy 667 lub pokrewne) czy dopłacić do lepszych w okolicach 300 zł OCZ - 800MHz CL5 , Patriot - 800MHz CL5 lub GEIL - 800MHz CL5. Co byście radzili? Dodam że pamiątki idą do kręcenia na KN9 (AM2). A może radzicie coś innego? Zdaje sie na waszą wiedzę i doświadczenie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie Kingston Na elpidach lub remarkach kinga

 

praktycznie 900mhz i cl4 na niskim napieciu masz gwarnatowane

...a że wszytkie kingi, jakie ostatnio widziałem były na elpidach (ub remarkowane), więc na pewno nie będzie problemu z odnalezieniem tych właściwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Dołączona grafika

 

Wiecie jak może je schłodzić? Nie wiem w jaki sposób zamontować wentyl. Czy może wystarczy im ten wentyl od szefa który wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 650MHz na cl3 stabilne. Więcej nie testowałem. Jak jest u was z cl3?

Cos słabo to 650...... Moje poszły na 744mhz (prawie) tyle ze z testów było tylko spi16m i jakies 15-20minut memtesta. Jak znajde czas to puszcze orthosa:)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

No tak ale ja na 2v i więcej nie dawałem. Być możę 700Mhz ym uzyskał. A ile robisz na cl4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja na 2v i więcej nie dawałem. Być możę 700Mhz ym uzyskał. A ile robisz na cl4?

Narazie idą tak jak w sygnaturce, narazie zbyt ciepło na kręcenie... Mysle ze do 800 powinny dojść przy napieciu tak 2.2v:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche mobo wariuje przy tym oc ale wygląda na to ze lepszy potencjał mają na cl3..... Aha zapomniałem dodać ze pamieci nie są na elpidach tylko na kingstonach. To chyba gorzej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna 2x1GB Corsair XMS2 667MHz CL4 za ~320zł Swego czasu ludzie bardzo zachwalali te memki.

Jak myślicie, opłaca się?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna 2x1GB Corsair XMS2 667MHz CL4 za ~320zł Swego czasu ludzie bardzo zachwalali te memki.

Jak myślicie, opłaca się?

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800260

 

Tu masz nowe za tyle..... Chyba, że też pisałeś o nowych, ale wtedy byś chyba się nie tajniaczył pisząc "mam możliwość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o te memki właśnie ze sklepu pc.emarket.pl (ale mnie rozgryzłeś ;) )

 

No i jak, opłaca się? Chce na nich wyciągnąć jakieś 900MHz Cl4 1T

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ciężko coś powiedzieć, szczególnie, że w tym sklepie swego czasu były za 100zł mniej.....

 

wszytko zalezy od platformy, cl4 900mhz tak, ale czy 1T.... imo nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi tak czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kvr 2x1gb @ Elpida

 

Tak na szybko testowane, lecz to raczej już mniej wiecej koniec.

 

460MHz (920MHz DDR2) @ 4-4-4-12

Dołączona grafika

 

530MHz (1060MHz DDR2) @ 5-5-5-15

Dołączona grafika

 

Vdimm 2.2v (bios).

 

I tak (chyba) nieźle, zwłaszcza patrzac na ich cene.

 

W sumie niewiele gorsze od moich xms'ów...a koszty dość znacznie mniejsze.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

kupilem dd2 kingstony na elpidach na moim konfugu ida na 730 mhz 4,5,5,15 2T jak dalej podkrecac ? w biosie napiecie mam na hight ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Corsarki 667Mhz robią 1000Mh 4-5-4-15 przy 2.2V

 

oraz 1070Mhz 5-5-5-12 2.2V .Za kostki dalem 230zl za 2Gb wiec chyba OC przyzwoite :)

 

Max to 1120Mhz 2.3V ale nie przechodzi superpi :?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...