Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

@naxt gdzie kupiłeś te korsarze? Ewentualnie jaki to jest konkretny model (nie obrazilbym sie za przyklad w jakims sklepie int.). Musze w koncu wymienic swoje pamieci, sprzedac te GR i wziac cos bardziej lubiacego mojego asusa ;] a takie 1000mhz z 667 to calkiem przyzwoita opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt gdzie kupiłeś te korsarze? Ewentualnie jaki to jest konkretny model (nie obrazilbym sie za przyklad w jakims sklepie int.). Musze w koncu wymienic swoje pamieci, sprzedac te GR i wziac cos bardziej lubiacego mojego asusa ;] a takie 1000mhz z 667 to calkiem przyzwoita opcja :)

kupiłem je w emarket miesiac tamu

 

oznaczenia

 

XMS5402v7.1

 

CM2X1024-5400C4

 

Corsair Xms2 2x1GB DDR2 667Mhz CL4-pamieci lubia niskie napiecia ale jest jedno ale teraz najtaniej sa w apolloza 310zł

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/35824 niedostepne ale apollo szybko sprowadza towr jesli zlozysz zamówienie.

 

Jak nie chcesz corsarków to moze A-Data 2x1024MB Extreme Edition DDR2 800MHz Non-ECC DIMM [MD2800+AD1G0(D)] równiez na promosach http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310108 320zl dostepne

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh no to troche drozsze niz kiedy ty kupowales :D ale mysle ze i tak sie skusze. a te a-daty tez sie dobrze kreca? i jeszcze jedno laickie pytanie :D trafiles fartem na takie pamieci czy wiekszosc tych korsarzy tak lata jak i tobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc próbowałeś swoje Kingi wrzucić w 1. i 4. slot pamięci? U mnie przy 2 sztukach lepiej się kręcą w tej konfiguracji i dual działa o dziwo nawet B-)

A tak btw. to jestem ciekaw jak Korsarze u Ciebie by poleciały na P5n-e :) Moje jak w podpisie. Przy 2 szt. szły na 1000 MHz obie parki, w konfiguracji 4x1 troszkę gorzej jak widać. Vmem- 1,92V. Muszę się kiedy za nie trochę wziąc to może wycisnę coś więcej, tylko cierpię na chroniczny brak czasu. Swoją drogą chyba moja mobo jest "coś nie teges", bo przy Vmem 2,1V albo większym, pamięci tracą stabilność ( testowane na 2 parach Corsairów XMS 675 i Twisterach 6400). A to nie duże vmem jakby nie patrzeć... :-|

 

P.S. Obie parki to v.7.1 , jedna z Emarketu a druga z Komputronika. Delikatnie się różnią czcionką na naklejkach.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh no to troche drozsze niz kiedy ty kupowales :D ale mysle ze i tak sie skusze. a te a-daty tez sie dobrze kreca? i jeszcze jedno laickie pytanie :D trafiles fartem na takie pamieci czy wiekszosc tych korsarzy tak lata jak i tobie?

raczej wiekszasc,widziałem wyniki innych userów z pure pc oraz pc lab wyniki podobne czasami nawet lepsze,co do a-daty mysle ze nawet 1000Mhz 4-4-4-12 w ich przypadku jest mozliwe jest temat o tych a-datach zaraz pod tym tematem zajrzyj

 

@Havoc próbowałeś swoje Kingi wrzucić w 1. i 4. slot pamięci? U mnie przy 2 sztukach lepiej się kręcą w tej konfiguracji i dual działa o dziwo nawet B-)

A tak btw. to jestem ciekaw jak Korsarze u Ciebie by poleciały na P5n-e :) Moje jak w podpisie. Przy 2 szt. szły na 1000 MHz obie parki, w konfiguracji 4x1 troszkę gorzej jak widać. Vmem- 1,92V. Muszę się kiedy za nie trochę wziąc to może wycisnę coś więcej, tylko cierpię na chroniczny brak czasu. Swoją drogą chyba moja mobo jest "coś nie teges", bo przy Vmem 2,1V albo większym, pamięci tracą stabilność ( testowane na 2 parach Corsairów XMS 675 i Twisterach 6400). A to nie duże vmem jakby nie patrzeć... :-|

Nie narzekaj na mobo ,mój AB9 blokuje mnie w OC przy 4x1GB ,max przy 4GB uzyskałem 870Mhz CL4 nie wiem moze cos zle robie ale to raczej wina mobo,kontroler pamieci nie wyrabia,płyta nie za bardzo radzi sobie z 4GB :? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj na mobo ,mój AB9 blokuje mnie w OC przy 4x1GB ,max przy 4GB uzyskałem 870Mhz CL4 nie wiem moze cos zle robie ale to raczej wina mobo,kontroler pamieci nie wyrabia,płyta nie za bardzo radzi sobie z 4GB :?

Ja musiałem VNB podnieść do 1,4V bo na def. płyta nie podnosiła się z 4x1GB... A ten Abit nie reaguje na podniesienie VNB? Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc próbowałeś swoje Kingi wrzucić w 1. i 4. slot pamięci? U mnie przy 2 sztukach lepiej się kręcą w tej konfiguracji i dual działa o dziwo nawet B-)

A tak btw. to jestem ciekaw jak Korsarze u Ciebie by poleciały na P5n-e :) Moje jak w podpisie. Przy 2 szt. szły na 1000 MHz obie parki, w konfiguracji 4x1 troszkę gorzej jak widać. Vmem- 1,92V. Muszę się kiedy za nie trochę wziąc to może wycisnę coś więcej, tylko cierpię na chroniczny brak czasu. Swoją drogą chyba moja mobo jest "coś nie teges", bo przy Vmem 2,1V albo większym, pamięci tracą stabilność ( testowane na 2 parach Corsairów XMS 675 i Twisterach 6400). A to nie duże vmem jakby nie patrzeć... :-|

 

P.S. Obie parki to v.7.1 , jedna z Emarketu a druga z Komputronika. Delikatnie się różnią czcionką na naklejkach.

Goodramy nie kingi ;) ale spróbuje tak jak mówisz. Ale wkładałem do 1 i 2, 1 i 3, 2 i 4 róznie latały. Ale ogólnie najlepiej chodzą kiedy wyjmuje jedną kostke to wtedy 750 wejdzie ale włoże drugą i nie wstaje. I tak mam chyba szczęście, wymieniłem je na chwile na GR 2x512 w ogóle nie mobo nie wstała! A ramki raczej działają więc to wina współpracy raczej. Strasznie wybredny ten asus :(

Najważniejsze że tobie te Korsarze chodzą, więc się do nich przymierzam, teraz tylko sprawdzić OC tych GR na innym mobsie i na handel ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy nie kingi ;) ale spróbuje tak jak mówisz. Ale wkładałem do 1 i 2, 1 i 3, 2 i 4 róznie latały. Ale ogólnie najlepiej chodzą kiedy wyjmuje jedną kostke to wtedy 750 wejdzie ale włoże drugą i nie wstaje. I tak mam chyba szczęście, wymieniłem je na chwile na GR 2x512 w ogóle nie mobo nie wstała! A ramki raczej działają więc to wina współpracy raczej. Strasznie wybredny ten asus :(

Najważniejsze że tobie te Korsarze chodzą, więc się do nich przymierzam, teraz tylko sprawdzić OC tych GR na innym mobsie i na handel ;]

Faktycznie GR a nie Kingi, sorki z pracy pisałem :wink: Daj znać jak latają w 1 i 4 slocie od CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio kingi 667mhz. Chyba są na elpidach, ale nie mam pewności. ;-) Wyniki bardzo ok, choć nie wybadałem maksimum. W każdym raize latają u mnie 800mhz 4.4.4.12/działały na 900mhz 5.5.5.15, ale z racji FSB=400 nie mogę ich tak puścić. Przy tym FSB, na kolejnym dzielniku 1:1.20 ramy robią już 960mhz i co bym im nie ustawił nie potrafią być stabilne. Szkoda.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna, standardowe napiecie to dla nich 1.8v wiec zadnych problemow nie bedzie.

Pobawilem sie troche Goodram 667 CL5, ida 800 CL 4-4-4-12 2.2v, 850 4-5-4-13 2.1v i 925 CL 5-5-5-15 2.2v, wiecej i pomiedzy specjalnie nie sprawdzalem bo robilem to tylko jakby przy okazji krecenia procka. Mogloby byc wiecej chociaz za te cene to i tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przy 2.3V. 1.8 to one widzą tylko po clr-cmos, ale spróbuję im jeszcze obniżyć te V, bo nie lubię przemęczać sprzętu.

 

EDIT co by nie śmiecić nie potrzebnie:

Chciałem się tylko pochwalić 826MHz 4-4-4-12 2.1V. Bene! ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera co moze byc nie tak, ze jak wloze 2 kostki to komp mi nie startuje tylko piszczy ? [;

 

pojedynczo chodza, jak wloze w 1 i 3 gniazdo tez chodza, a w dualu nie.

 

 

Goodram 667, kupowane razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie

 

posiadam kości 2x1 gb kingston 667mhz cl5. z tego co dziś zauważylem to kod kości zaczyna się od d9. możliwe żeby były one na micronach d9 ??

Jak najbardziej tak tylko jeszcze kolejne oznaczenia są istotne jedne Mikrony kończą się na 800 CL5 a inne potrafią śmigać 1200 CL5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przy 2.3V. 1.8 to one widzą tylko po clr-cmos, ale spróbuję im jeszcze obniżyć te V, bo nie lubię przemęczać sprzętu.

 

EDIT co by nie śmiecić nie potrzebnie:

Chciałem się tylko pochwalić 826MHz 4-4-4-12 2.1V. Bene! ;-)

O, to i ja sie pochwale :)

 

835 mhz 4-4-4-12 2.05V. Jak wroce do domu to sprawdze, jakie to kości. (goodramy 667 cl5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja dziś dałem im 2.05v ( wcześniej 2v ) poszły na 910mhz na cl4 ;] Myśle że przy 2.3v zrobią 1000mhz na cl4, Elpida ma bardzo dobre oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze kingstony 667 1gb na elpidach??? mam 4 takie kostki i nie wiem za bardzo ile im dać zeby nie przegiąc - z wstepnych testów robiły jakies 485 cl5 na 2.2V - nie wiem czy voltowac czy nie - nie ma na nich zadnych radiatrów i troche sie grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

2.2v to raczej bezpieczne napięcie. Powyżej tej wartości może być nie ciekawie. szkoda że w tych memkach nie robią lepszego pcb. Dobrze wentylowana buda to też podstawa [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze kingstony 667 1gb na elpidach??? mam 4 takie kostki i nie wiem za bardzo ile im dać zeby nie przegiąc - z wstepnych testów robiły jakies 485 cl5 na 2.2V - nie wiem czy voltowac czy nie - nie ma na nich zadnych radiatrów i troche sie grzeją

Ja mialem, ja miałem :D

 

Trzymaj je poniżej 2.3v, wyżej się bardzo grzeją a przyrosty mhz bardzo znikome lub brak. Sprobuj powalczyc z nimi na 5-4-4, bedzie szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...