Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

U mnie na 2.05v botują na 945MHz ;] 930MHz liczą pi1m przed tem było 21trc i 906mhz stable. Teraz testuje 25trc i 912Mhz ;]

 

Martinc na jakiej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak bezpiecznie sciagnac radiatory z Corsairow XMS2 ? One sa przyklejone, czy jak ? Bo ciagne dosyc mocno, ale nie chce odejsc i boje sie, zeby kosci nie odrewac.

Może być ciężka sprawa... Są na pewno mocno przyklejone, bo żadne klamry ich nie trzymają. Jeśli masz zamiar z tym walczyć to podgrzej suszarką i delikatnie, z wyczuciem, próbuj zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem to robić innym sposobem, dawałem im 2,2v-2,3v stres pare min. wyłączam kompa wyjmuję pamiątki i nawet nie chciały się na tyle odgiąć, żeby sobie sprawdzić spokojnie na jakich kościach są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak bezpiecznie sciagnac radiatory z Corsairow XMS2 ? One sa przyklejone, czy jak ? Bo ciagne dosyc mocno, ale nie chce odejsc i boje sie, zeby kosci nie odrewac.

Mocna nitka/nic dentystyczna i powolutku wsówasz miedzy kosci a radiator. Grzanie w xms nic nie daje. Nie probuj wykonywac ruchow radiatorem, bo ma taki profil, ze bardzo latwo mozna urwac 2-3 elementy smd na pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... "szkoda sensu" na zabawe w sciaganie z XMS'ow, i tak wiekszosc jest na ProMOSie czy tam niektore na Elpidach.

 

Mi sie jedne udalo uwalic najprawdopodobniej walsnie sciagajac radiator, aczkolwiek mogl to byc zbieg okolicznosci.

 

Tutaj inna parka:

 

Dołączona grafika

 

 

2.2V, 100% GoldMemory przechodza. SuperPI 32M tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy możecie mi coś wytłumaczyć ? Mam kompa jak w podpisie i takie oto problem. Kiedy chcę podkręcić procka tak troszkę na 3Ghz ;p mam mnożnik 10,5 więc daje fsb 290 Mhz. Ram puszczam z dzielnika 400 i wtedy działa ona z prędkością niewiele większą niż 500 Mhz więc mało :( Kiedy ustawiam z dzielnika 533 to ustawia się 759 Mhz podnoszę napięcie na 2,1 i nic. Natomiast kiedy puszczę ram z 667 i podbije fsb do 250 Mhz to lecą stabilnie na 750 Mhz bez podnoszenia napięcia. O co chodzi że nie chcą pójść na te 759 Mhz ? Mam nadzieję że ktoś zna odpowiedź na to pytanie.

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

Witam

zaczolem sie bawic oc z moim ramami 1024 mb kingston elpidy .Ustawilem V 2,05 i 900mhz i po zaladowaniu systemu windows wyskakuje niebieski ekran czy to od podkrecenia ? ?Komp taki jak w sygnaturce

 

P.s na pamieciach mam z 1 strony radiatory

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zaczolem sie bawic oc z moim ramami 1024 mb kingston elpidy .Ustawilem V 2,05 i 900mhz i po zaladowaniu systemu windows wyskakuje niebieski ekran czy to od podkrecenia ? ?Komp taki jak w sygnaturce

 

P.s na pamieciach mam z 1 strony radiatory

 

umnie te kingstony chodzą na max 840mhz przy 4,4,4,12 i napięciu 2,0v, żeby zaś poszły na 900-950mhz już trzeba opóźnienia zmienić na 5,5,5,15 przy takim samym napięciu. Pamięci nawet wstają przy 1000mhz i 5,5,5,15 napięciu 2,2v ale są niestabilne wystarczy pomęczyć je spi lub memorytest i po jakiejś chwili robi sie res. Mam 4 takie ramy na płycie.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z różnych testów wynika, że to bez znaczenia Żeby pamięci przy opóźnieniach cl5 były tak samo wydajne co przy cl4 to nieraz trzeba je pogonić około 100mhz więcej, chociaż dla intela lepiej jak mają więcej mhz. Ustaw sobie jedną jak i 2 opcje w biosie i sprawdź np spi jaki masz wynik i lepszy zostaw :D ja niestety na swojej płycie mogę ustawić szybkość ramu większą około 1000mzh, ale nie wyrabiają przy niej, taką jak mam teraz 840mzh lub tylko wolniej :(

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam te corsairy xms2 2x1gb i mam pytanko ile mogę im dac papu ;].

 

Aktualnie sa stabilne na 4-4-4-12 przy 1000Mhz ale potrzebują do tego 2.4v i sie zastanawiam czy to bezpieczna wartosc napiecia ;)

Mysle tez ze przy takim napieciu bede w stanie osiagnac okolo 1200 przy 5-5-5-15 bo na 2.3v sie wykładają. Muszę jeszcze potestować różne alphy ale tego jest tak duzo ze narazie wszystkie mam ustawione na auto

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Niezłyś kozak jak 2,4V zapodajesz na pamieci na stale. Pochodza ci z rok przy dobrych wiatrach. Ja to max bym zapodal 2,25-2,3 v na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

ja z moimi kingamami mam problem sa podrecone do 750 mhz 5-5-5-15 i gdy wlaczam bioschocka to wywala mi wywala neibieski ekran napiecie jakie daje to 2,1 V na ram .A moze zwiekszyc dla plyty glownej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem te kości Corsair Twin2X DDR2 2x 512MB 675MHz CL4-4-4-12 i mam do was w zwiazku z tym kilka pytań

 

W tej chwili kości chodzą na 900 MHz 4-4-4-12 2T przy napięciu 2.2V Czy to napięcie jest bezpieczne na codzien

Co jest lepszym ustawieniem Command Rate 2T czy 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...