Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem kto tutaj jest chlopcem.. ale mam je.. i moge od serca odradzic ;] jakies pytania? zreszta co sie dziwic, jedyne ramy 1066 w cenie 800 innych producentow.. no bardzo dziwne ze sa takie super swietnie.. prezent od kingmaxa na gwiazdke?

no cóż, w rękach amatora nawet i najlepszae moduły będą kijowe. Te kingmaksy to świetne moduły, szczególnie za taką cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bardzo mi chodzi po glowie ten pomysl, moze nawet 4x1Gb. A powiedzcie mi Panowie, czy jesli nadal zostane na XP, to bedzie on poprostu widzial 3,5GB i nie bedzie zadnych problemow robic ?

No i jakiego mniej wiecej OC mozna sie spodziewac po takich np. Goodramach, czy Kingstonach za 80-90zl. Max na mojej plycie to 2,1V. Bylbym bardzo zadowolony z powiedzmy 900Mhz.

 

Nie Win XP nie robi żadnych problemów jeśli masz 4x1gb a winda widzi tylko 3,25/3,5gb. Co innego może robić płyta. Niestety na duże o/c przy 4x1gb i chipsecie i965 bym nie liczył. Na moim poprzednim Abicie IB9 o/c powyżej fsb 266 kończyło się jakimiś freezami lub nawet restartami. Nie wiem jak to jest u nvidii. Przy napięciu 2,1v spokojnie możesz osiągnąć 900mhz przy cl 5 lub 840mhz przy cl4. Przynajmniej tak u mnie jest chociaż ja mam dwie kości na układzie kingstona i dwie na elpidach. Więc może różnie z o/c u nich :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, w rękach amatora nawet i najlepszae moduły będą kijowe. Te kingmaksy to świetne moduły, szczególnie za taką cenę

Dokladnie, kosci sa rewelacja, sprawdzilem na szybko sobie dwie wartosci 500Mhz 5-5-5-15 1,9V i smiga juz chyba miesiac. Ostatnio puscilem sobie 900Mhz 4-4-4-12 rowniez 1,9V i bez gadania. Jak bym potestowal, to by pewnie sporo lepsze wartosci dalo rade wyciagnac.

 

Nie Win XP nie robi żadnych problemów jeśli masz 4x1gb a winda widzi tylko 3,25/3,5gb. Co innego może robić płyta. Niestety na duże o/c przy 4x1gb i chipsecie i965 bym nie liczył. Na moim poprzednim Abicie IB9 o/c powyżej fsb 266 kończyło się jakimiś freezami lub nawet restartami. Nie wiem jak to jest u nvidii. Przy napięciu 2,1v spokojnie możesz osiągnąć 900mhz przy cl 5 lub 840mhz przy cl4. Przynajmniej tak u mnie jest chociaż ja mam dwie kości na układzie kingstona i dwie na elpidach. Więc może różnie z o/c u nich :wink:

Tylko ja mam wlasnie chipset Nvidii :) Jest opcja Unlinked, dziala super, moge sobie wpisac czestotliwosc ramu jaka mi sie podoba. Kurde, przeciez jak bym wzial takie 4x1Gb po 85zl = 340zl, a te Kingmaxy jako, ze sie dobrze kreca to bym spokojnie za niewiele mniej opylil na allegro. Tylko wlasnie ciekawi mnie OC takiego zestawu 4x1GB, czy nie bedzie robic jakichs jaj przy wiekszym FSB itp.

Tak tanie te DDR2 to juz raczej nigdy nie beda, wiec albo teraz, albo nigdy :) Tera sprzedaja, bo sie pchaja DDR3 i jak juz sie wepchaja, to nie chce myslec po ile beda DDR2.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tanie te DDR2 to juz raczej nigdy nie beda, wiec albo teraz, albo nigdy :) Tera sprzedaja, bo sie pchaja DDR3 i jak juz sie wepchaja, to nie chce myslec po ile beda DDR2.

no iesz miesiac temu tez tak pisali :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, w rękach amatora nawet i najlepszae moduły będą kijowe. Te kingmaksy to świetne moduły, szczególnie za taką cenę

 

 

Oj bardzo dziwne, skoro jestes taki kozak moze zamienimy sie kosciami? Zobaczymy czy wtedy bedziesz taki usmiechniety ;] skoro sa takie super to czemu o nich tak cicho? Uuuu...

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale okres, ze byly po 90zl juz byl, mniej to juz ile moze spasc, moze 10zl, bo przeciez produkcja tez kosztuje :)

To bierz te goodramy z apollo bo sa na promocji 85zł to sa grosze jak za 1GB DDR2 markowe ramu a nie zadnego oem :wink:.W emarket masz 1GB Kingston 667 za 95zł Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo dziwne, skoro jestes taki kozak moze zamienimy sie kosciami? Zobaczymy czy wtedy bedziesz taki usmiechniety ;] skoro sa takie super to czemu o nich tak cicho? Uuuu...

Gdzie jest niby cicho? Jest przecież temat o kingmaksach i tam jest sporo screenów z OC, w tym jeden mój na bardzo niskim napieciu (1.95V bios). Nie potrafisz znaleźć tematu, czy jak? Ich kiepskość nie jest może być określana przez jednego użytkownika nie potrafiacego zrobić z tychże modułów użytku. Taka prawda. Tanich modułów potrafiących fabrycznie zrobić DDR2 1066 przy 1.8V ze swiecą szukać

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz te goodramy z apollo bo sa na promocji 85zł to sa grosze jak za 1GB DDR2 markowe ramu a nie zadnego oem :wink:.W emarket masz 1GB Kingston 667 za 95zł

No te Goodramki mi sie bardzo podobaja, tylko gdzies kiedys czytalem opinie, ze Goodramy DDR2 te Value slabo sie kreca, wrecz bidnie w porownaniu do KingStonow. Jak to wyglada, prawda to czy falsz ? Ile takie GoodRamce 4x1GB na 2,1V potrafia zrobic ? KingStony po 95zl, ale jednak kupujac 4x to z tych 10zl robi sie 40zl, a to na ulicy nie lezy :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wymienili mi w prolinie kosc , teraz jest dobrze, jeno memtest wywala errora jak na 850 podkrecam, na 667 nie...pytanie ile moge dowoltowac pamieci? mialem na 2.0V teraz dalem 2,1V nadal bledy..

Dodam ze 2x1gb kingmaxa 667 zakupione w dualu na 2.0 smigaly na 900.....teraz mosialem z 3 koscia zejsc do 667...ale czuje ze na 2.2 byloby git, czy to na codzien jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze te kingstony wymiataja, elipdy? Jaka jest ta trzecia kosc? Normalnie 2.3 powinny przezyc, jak sie beda grzaly to nawiew, nie? :D

zgadza sie ale trzeba szukac na elpidach a 900Mhz CL4 bedzie realne,bo jesli sie trafi na NYNA lub na jeszcze jakies inne to juz moze byc nieciekawie.szukaj takich,pokaze opakowanie moich kosci mam kilka parek na elpidach

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorow nie maja wiec isc do sklepu i szukac :)

 

http://allegro.pl/item251188045_pamiec_ram...0_kingston.html

 

A te na czym sa?

 

 

Rozumiem ze do 220zl to Kingston Elpidy to najlepsze ramy jakie mozna znalezc w tej cenie? Goodram 667 tez sie chowa?

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorow nie maja wiec isc do sklepu i szukac :)

 

http://allegro.pl/item251188045_pamiec_ram...0_kingston.html

 

A te na czym sa?

Rozumiem ze do 220zl to Kingston Elpidy to najlepsze ramy jakie mozna znalezc w tej cenie? Goodram 667 tez sie chowa?

Pozdrawiam :)

2x1GB Kingston 667Mhz CL5 masz za 193zł w apollo.Stosunek ceny do jakosci wysmienity.Goodram Value 667Mhz radze unikac jesli masz ochote na OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do piatku bede miec zamowione, interesuje mnie tylko jeszcze ostatnia kwestia:

 

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=108079

 

Tutaj w dziale do 300zl sa podane A-Data za 215zl. Na jakich kosciach one sa i jak moga sie krecic? Najlepiej w porownaniu do Elpigd Kingston ktore robia 900 4 4 4 12 i 1000 5 5 5 15 ;D co jest rewelacyjne ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do piatku bede miec zamowione, interesuje mnie tylko jeszcze ostatnia kwestia:

 

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=108079

 

Tutaj w dziale do 300zl sa podane A-Data za 215zl. Na jakich kosciach one sa i jak moga sie krecic? Najlepiej w porownaniu do Elpigd Kingston ktore robia 900 4 4 4 12 i 1000 5 5 5 15 ;D co jest rewelacyjne ^^

 

Pewnie już zamówiłeś, ale wystarczyło zajrzeć do dyskusji ;-)

http://www.morele.net/produkt/102453/ - best buy w kategorii jakość/cena. Nie wiem na jakich kościach, dobrze się kręcą - lepiej niż Corsarki 667 na Promosach (miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami), wątpliwą wadą jest brak blach i to wsio. Ogromna zaleta: cena, cena, cena.

Znów trochę o tanich A-Datach 800MHz cl5.

Kilka dni temu kupiłem znajomemu kostkę 512MB i nie da się na niej wymusić pracy z cl4 przy 800MHz niezależnie od napięcia, dochodzi gdzieś do 780MHz max i blue screen przy ładowaniu Win. Wygląda na to, że nowe serie mogą już nie być tak dobre jak starsze i w kategorii tanich pamięci znacznie pewniejszym wyborem będą korsarze xms2 667.

Mam takie A-Daty stamtąd, które działają 880MHz 4-4-4-12 przy 2.00V (więcej nie próbowałem więc nie wiem)smile.gif. Te kiepskie kupiłem w zeszłym tygodniu. 800MHz cl4 nie jest możliwe przy 2.3V (a na więcej V Abit nie pozwala). Różnią się wielkością kostek, te nowsze są minimalnie większe, nie dysponuję niestety fotkami.

posted by:zdzich44

Jak widać robią 880mhz, CL4, 2V. Ciekawe jak by poszły na większym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopcy mam problem =/

Ustawiłem tak jak radził jeden z Was napięcia na 1.920V z Auto i prze taktowałem z 750 na 800 (nie robiłem 760,770 itd. bo płyta mimo ustawionego 770 widział 750) i płyta wstała ale windows wywalił bluescreena =/ zresetował się i płyta nie wstał =/ zmieniłem z powrotem napięcie na Auto i jest ok na 750.

Co o tym myślicie? jakieś porady?

 

PS. Czy mogę mieć jakieś inne kostki niż Eplidy?? Na pewno to nie mirocny al czy są jeszcze jakieś inne?

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie??

Bo kręcą sie wyśmienicie =P nawet sie nie spodziewałem tyle po nich

Na odpowiednich maszynach chipy innych producentów są tzw. „remarkowane”, co oznacza po prostu, że oryginalne znaczniki są zamazywane i w ich miejsce zostają nadrukowane nowe. - czyli tam moze byc wszystko.Identyfikacja kosci jest raczej nie mozliwa Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1T tyle poszly ?? Kurde bez jajec. A powiedz mi, jak z temperatura na takim napieciu ? Jak wogole te Elpidy sie grzeja ?

No z tego co widze to 1T :wink: Przy 2,3v tylko ciepłe ;] Elpidy rox :D Odpaliły na 1080mhz ale w superpi zwiecha niestety, w dodatku tyle poszły na lekko podrasowanych alpha :D

 

Wyglądają tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...