Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Które pamięci wybrać?

http://www.allegro.pl/item269724128_a_data..._4_4_12_oc.html

czy

http://www.allegro.pl/item271654780_corsai..._najtaniej.html

Dodam, że max napięci na mojej płycie to 2,1V, a chciałbym te pamięci trochę podkręcić (wiadomo)

corsar tylko rev 7.1,A-daty tez fajne :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pamiątki z tego linku to napewno ProMos. Ponoc rev 7.1 ale jak oni to sprawdzaja jak nie sciagaja radiatorka, czy ta informacja jest na naklejce albo opakowaniu tych pamieci.

http://www.allegro.pl/item274170549_corsai...l4_rev_7_1.html

chce 2 sztuki duali razem 4gb.

Na opakowaniu jest info jaka to wersja (rewizja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem a mianowicie nie moge nigdzie dostać Corsair TwinX 2x1GB 675MHz Platinum Edition

 

w tej chwili mam 2 kości tych pamięci i chce dokupić takie same 2x ale nie ma nigdzie ;]

i pytam czy te zwykle 675MHz

 

np ;] http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=9574

 

do tych moich? chodzi o O/C czy będą razem dobrze współgrały

 

te obecen nawet wycisne 1Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FlywiN

bierz może te co wszyscy polecają corsair

http://www.allegro.pl/item274170549_corsai...l4_rev_7_1.html

a dlaczego polecają czytaj w tym właśnie temacie

 

choć ja na swoje elpidki (kingstone 2x1GB 667mhz) złego słowa powiedzieć nie mogę. Robią 1020mhz przy 5-5-4-39-4-4-4 2,3v

udanych zakupów

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć ja na swoje elpidki (kingstone 2x1GB 667mhz) złego słowa powiedzieć nie mogę. Robią 1020mhz przy 5-5-4-39-4-4-4 2,3v

udanych zakupów

Moje elpidki idą podobnie, a mam takie pytanko , jakie w miare bezpieczne jest dla nich napiecie , tak żeby chodziły 24/7 ??.

Bo chciałbym je puścić tak na 2,1V - 2,2V i żeby tak cały czas chodziły , no i myślałem nad założeniem radiatorów na nie, ale nie wiem czy jest sens ??.

 

Z góry dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje elpidki idą podobnie, a mam takie pytanko , jakie w miare bezpieczne jest dla nich napiecie , tak żeby chodziły 24/7 ??.

Bo chciałbym je puścić tak na 2,1V - 2,2V i żeby tak cały czas chodziły , no i myślałem nad założeniem radiatorów na nie, ale nie wiem czy jest sens ??.

2.2V a radiatorkow nie ma sensu zakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy możecie te blaszki z logiem firmy nazywać radiatorami

Najlepszy jest nawiew na gołe kości albo radiatory takie jak na pamięci kart graficznych

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy możecie te blaszki z logiem firmy nazywać radiatorami

Najlepszy jest nawiew na gołe kości albo radiatory takie jak na pamięci kart graficznych

Podpisuje sie obiema rekami :) !!! Swiete slowa... a nie te PSeudo radiatory z "tasma" grubości 2mm która świetnie sprawdza sie jako izolator :).

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niemiła sprawa....wczoraj zasilacz kumpla zabił pół jego kompa, w tym jedną moją kostkę pamięci ;/

Czego teraz poszukać w miarę taniego (nie chce go naciągać) w zamian? Tak żeby OC było w miarę ok....

Coś tańszego od kingstonów na elpidzie będzie?

Miałem 1024mb 533mhz na brainpowerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka niemiła sprawa....wczoraj zasilacz kumpla zabił pół jego kompa, w tym jedną moją kostkę pamięci ;/

Czego teraz poszukać w miarę taniego (nie chce go naciągać) w zamian? Tak żeby OC było w miarę ok....

Coś tańszego od kingstonów na elpidzie będzie?

Miałem 1024mb 533mhz na brainpowerze.

To lipa, ale nic tańszego od kingstonów chyba nie ma z pewnym oc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was testował te kingstony na MSI neo fr2? Chodzi mi o najwyższe Mhz przy luznych czasach. Da rade 1066?

A i nie w dualu tylko 4x1. Ponoc gozej sie wtedy krecą a moze trudniej. Jak brac te pamiatki to lepiej brac 2 razy dual czy 4 x1?

Chcesz pamięci za 65PLN sztuka 1gb 667 mhz kręcić do 1066mhz?? To życzę Ci powodzenia. Kup sobie od razu 10 sztuk co byś mógł selekcje zrobić. Polecam przeczytać zarówno ten topic w miarę dokładnie jak i topic o tej płycie. Moje elpidki max 1020 na 2,3v przy niezłych timingach. Kolega Fredek zrobił 1075. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś kingstony 667 na kościach quimonda?Jak to sie kręci wogóle miałem wziąć jakby były elpidy a z tymi kośćmi się waham.

 

Edit:A to są aeneony padaka dobrze że nie wziąłem.

Właśnie jak te quimody się kręcą. I jak kręcą sie kingstony na samsungach. I jakie macie pcb na tych kingach 667, bo nawet na pcb BP widziałem te value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak kręcą sie kingstony na samsungach.

Bawilem sie nimi krotko... 850 CL5 --- moze do 900 bys dojechal na 2.3V, ale watpie.

 

800 CL4 nie robia. Totalne gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie nimi krotko... 850 CL5 --- moze do 900 bys dojechal na 2.3V, ale watpie.

 

800 CL4 nie robia. Totalne gowno

Mówisz o tych samsungach:

SEC 740 2CE6

K4T1G084QD

EAG072X2

Te na mobaczu kn9-s leciały na 900 mhz 555 2,2 v jak składałem do kumpla kompa i były jednostronne co mnie zdziwiło, bo 1 raz widziałem 1 g jednostronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę teraz znaleźć kingstony 667 na elpidach? , bo nigdzie się nie mogę doszukać.. , warto jest dopłacać prawie 50zł do tych corsair rev 7.1 ? (sprzęt w sigu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę teraz znaleźć kingstony 667 na elpidach? , bo nigdzie się nie mogę doszukać.. , warto jest dopłacać prawie 50zł do tych corsair rev 7.1 ? (sprzęt w sigu)

na allegro sa napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair xms2 PC 5300 rev. 7.1 znowu jeden moduł się posypał, tym razem tylko błędy w GM i errory w innych programach na gwarantowanych ustawieniach.

 

Coś im te izolatory z naklejkami nie służą, zresztą porównując do a-datów bez radiatorów, to corsairy są po wyjęciu zawsze dużo cieplejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair xms2 PC 5300 rev. 7.1 znowu jeden moduł się posypał, tym razem tylko błędy w GM i errory w innych programach na gwarantowanych ustawieniach.

 

Coś im te izolatory z naklejkami nie służą, zresztą porównując do a-datów bez radiatorów, to corsairy są po wyjęciu zawsze dużo cieplejsze.

nie strasz,padły na dev ustawieniach? ,moim narazie nic nie jest choc sa mocno podkrecone,w stresie grzeja sie dosc mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziły na 800 CL4 2,0V, czasem 1000 CL5 2,1V, przez 1 dzień chodziły przy 2,3V, a ostatnio nie więcej, jak te 2,1V. Tylko jeden moduł zaczął sypać błędami, drugi sprawny. Te już i tak są po wymianie, poprzednie miałem takie, że jeden moduł od nowości był całkowicie padnięty. A-Data 800 przy tym samym napięciu są dużo chłodniejsze i lepiej z płytą współpracują.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...