Skocz do zawartości
maskotsien

Problem Z Juz Podzielonym Laczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam internet z Dialogu (Mb).Wszystko cudnie, tyle że po podzieleniu łacza routerem Cerberus adsl lite (zrobione tak jak radzil PatyBoy z paroma modyfikacjami do p2p - forwarding i sztywno przydzielone adresy kazdemu kompowi) cos sie dzieje... PozostaLe 2 kompy w domu mają połączenie cały czas, mój gubi... przy pingowaniu routera (samego routera nie mówiąc o www) pojawia się komunikat"upłynął limit czasu żądania".Zmieniłem kartę sieciową-to samo, zmieniłem gniazdo pci w które jest wpięta-efekt jak wyżej... szlag mnie trafia.. pomóżcie, proszę.

Jedyne co zauważyłem, to ze po zadaniu "napraw" w opcji połączenia sieciowego przez jakiś czas działa. Aha, no i działa tez w nocy-nie rozłącza, a wdziań rozłącza. Nic nie rozumiem.

Wszelka pomoc się przyda, z góry dzięki.

 

A przy okazji jakbym chcial podzielić to lacze routerem bez modemu (z wykorzystaniem modemu od dialogu -siemens) to czy router

Linksys BEFSR41 lub BEFSX 41 EU jest dobry (stabilny, nie zapycha sie po13 godz sciągania z emula itd).?

Czy polecacie cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca... jak już chcesz wymienić router na coś lepszego, to kup conajmniej to http://allegro.pl/item164881989_motorola_w...0mw_dd_wrt.html

 

 

Dzwina spraw z tym rozłączaniem... Teoretycznie mógłby to być jakiś konflikt sprzętowy w komputerze, uszkodzony kabel itd., ale skoro w nocy działa bez problemu to można to wykluczyć. Jedyne co w tej chwili nasuwa mi się na myśl to konflikt IP. Ktoś używa takiego samego IP jak ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca... jak już chcesz wymienić router na coś lepszego, to kup conajmniej to http://allegro.pl/item164881989_motorola_w...0mw_dd_wrt.html

Dzwina spraw z tym rozłączaniem... Teoretycznie mógłby to być jakiś konflikt sprzętowy w komputerze, uszkodzony kabel itd., ale skoro w nocy działa bez problemu to można to wykluczyć. Jedyne co w tej chwili nasuwa mi się na myśl to konflikt IP. Ktoś używa takiego samego IP jak ty...

Co do routera nie znam żadnych opini o tej motoroli. Jakieś inne propozycje? np Netgear?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powiedzmy 400-500 zł to moim zdaniem tylko ta Motorola albo WRT54GL + alternatywny soft. Było to wszystko już opisywane kilkanaście razy. Poszukaj i poczytaj...

 

 

PS. Po co zakładałeś nowy topic o router ? Trzeba było ewentualnie zmienić tytuł tego...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powiedzmy 400-500 zł to moim zdaniem tylko ta Motorola albo WRT54GL + alternatywny soft. Było to wszystko już opisywane kilkanaście razy. Poszukaj i poczytaj...

PS. Po co zakładałeś nowy topic o router ? Trzeba było ewentualnie zmienić tytuł tego...

Sry nie wiedziałem ze tak mozna. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powiedzmy 400-500 zł to moim zdaniem tylko ta Motorola albo WRT54GL + alternatywny soft. Było to wszystko już opisywane kilkanaście razy. Poszukaj i poczytaj...

PS. Po co zakładałeś nowy topic o router ? Trzeba było ewentualnie zmienić tytuł tego...

OK! Już wszystko działa. Miałeś rację Party to był ip. Generalnie zaóważyłem taką prawidłowość: Jak ręcznie zdefiniujemy pule adresów ip do przydzielenia dla każdego kompa (u mnie standartowo od 10.0.0.4 do 10.0.0.15) to im bliżej wartości 10.0.0.4 tym mniej stabilne połączenie kompa z routerem.

Ja mam na 0.15 kumpel na 0.11 i wszystko ładnie śmiga.

Dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...