Skocz do zawartości
Krys

Nowy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Probuje ostatnio zorientowac sie w sprzecie, co teraz warto kupic a czego nie. No coz, za duzo tego wszystkiego.

Chce zlozyc komputer za okolo 3000 zl.

Z tego co narazie zobaczylem to pasuje mi:

 

Plyta: ASUS P5B .... chyba delux, to troche od ceny zalezy

Procek: Intel core 2, E6300 - jedyne czego jestem pewien, ale wszelkie uwagi mile widziane

Grafa: galaxy GF 7900 GS lub ati radeon 1950 PRO .... a moze cos innego? (te karty stoja po okolo 650-700 zl)

RAM: w zaleznosci jak drogo wyjdzie calosc to wezme 1 lub 2x (najwyzej kiedys dokupie) po 1gb hmm, jakie? kingstone? patriot? czy goodram ? z czym ta plyta nie bedzie miala problemu?

zasilacz: chieftec GPS - 450 AA

hdd: seagate 250gb 7200.10 (16 mb cash) lub 2x 80 gb (WD lub tez seagate) i tutaj pytanie: do czego wlasciwie ten cash jest wykorzystywany?

tak wlasciwie to nie zwracalaem uwagi na chlodzenie ... ale chyba trze by bylo Arctic Cooling Freezer wstawic ?

 

Bardzo prosze o komentarze i sugestie.

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć do topicu Sysaka i wybrać to co ci pasuje z zestawów 2400 - 4000

2509980[/snapback]

Witam.

Probuje ostatnio zorientowac sie w sprzecie, co teraz warto kupic a czego nie. No coz, za duzo tego wszystkiego.

Chce zlozyc komputer za okolo 3000 zl.

Z tego co narazie zobaczylem to pasuje mi:

 

Plyta: ASUS P5B .... chyba delux, to troche od ceny zalezy

Procek: Intel core 2, E6300 - jedyne czego jestem pewien, ale wszelkie uwagi mile widziane

Grafa: galaxy GF 7900 GS lub ati radeon 1950 PRO .... a moze cos innego? (te karty stoja po okolo 650-700 zl)

RAM: w zaleznosci jak drogo wyjdzie calosc to wezme 1 lub 2x (najwyzej kiedys dokupie) po 1gb hmm, jakie? kingstone? patriot? czy goodram ? z czym ta plyta nie bedzie miala problemu?

zasilacz: chieftec GPS - 450 AA

hdd: seagate 250gb 7200.10 (16 mb cash) lub 2x 80 gb (WD lub tez seagate) i tutaj pytanie: do czego wlasciwie ten cash jest wykorzystywany?

tak wlasciwie to nie zwracalaem uwagi na chlodzenie ... ale chyba trze by bylo Arctic Cooling Freezer wstawic ?

 

Bardzo prosze o komentarze i sugestie.

nie cash tylko CACHE ;)

 

"Wbudowana pamięć podręczna w dyskach twardych. Przyśpiesza kopiowanie i dostęp do plików"

 

Co do zakupów to polecam zajrzeć do topicu Sysaka i wybrać to co ci pasuje z zestawów 2400 - 4000

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168134

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO Asus P5N-E SLI ____________________ 430zł

CPU Intel Core 2 Duo E4300 BOX__________614zł

RAM A-Data Vitesta 2X1GB 667MHz ____________________ 520zł

GRAFIKA Galaxy 7900GS 256MB ______________________ 560zł

HDD Seagate 7200.10 250GB SATA2 ________ 272zł

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W __________________ 199zł

wychodzi ok.2596

 

chyba masz DVD bo jezeli nie to trzeba by dokupic:

DVD-RW Asus DRW-1608P3S OEM _______________________ 114zł @Pioneer 111L - KLIK

jezeli nie masz DVD to wyjdzie ok. 2710zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Intel Core 2 Duo E4300 jest lepszy od E6300 ?

 

Mam dvd i monitor.

Wedlug ponizszej konfiguracji zostaje mi jeszcze okolo 400 zl co by polepszyc? Odczulbym roznice miedzy ram na 667 a 800 mhz? (niewiele z grafika mam doczynienia).

Do zasilaczy HuntKeya nie mam dostepu dlatego napisalem o tym chieftec GPS - 450 AA

 

O wlasnie, a jaka obudowa?

 

Grafe kupuje na jakis czas, chce za jakies pol roku sprzedac ta co teraz wezme i kupic 8600 Ultra lub cos z 8800.

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet bedzie wygladal tak:

 

ASUS P5B-E (Intel P965)

Intel C2D E4300

Galaxy GF 7900 GS 1,2ns Zalman

2x 1gb 800mhz Geil CL5

Seagate 250 gb 7200.10

Arctic freezer 64 pro

zasilacz Be quiet 450w

 

calosc okolo 3200 zl

 

Cos wymaga zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzo ci się spieszy z kompem, a raczej kartą graficzną :] bo za niedługo będą tansze wersje 8xxx i moze coś od ATI.

 

Co do ramu to chyba lepiej kupić A-daty spokojnie osiągną to co geile

 

I czekma na odpowiedź z PW :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzo ci się spieszy z kompem, a raczej kartą graficzną :] bo za niedługo będą tansze wersje 8xxx i moze coś od ATI.

 

Co do ramu to chyba lepiej kupić A-daty spokojnie osiągną to co geile

 

I czekma na odpowiedź z PW :]

Z tego co czytalem to 8600 maja byc dopiero na jakis targach w marcu, czyli u nas byly by w kwietniu i jak zawsze na poczatku byly by drogie. Nie chce mi sie czekac jeszcze 2 miesiecy ... Gothic 3 pali w oko :P

 

Zamierzam i tak za jakies pol roku sprzedac ta karte i kupic jakiegos 8800 (lub 8600).

 

A-daty powiadasz, nie slyszalem/czytalem nic o nich. Chodzi mi o ram ktory dobrze bedzie sie krecil razem z prockiem (po to biore E4300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sklepie w ktorym chce kupic nie maja A-daty :(

 

Nie bede raczej korzystal z autocada ani innych geodezyjnych/projektowych programow. Takze czy odczuje roznice pomiedzy 667 a 800 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramów nie muszą być takie wspaniałe. E4300 ma wysoki mnożnik, czyli nawet jakbyś podkręcił procka do 3.6Ghz 8) to FSB masz 400MHz czyli przy 1:1 masz DDR2 800 a A-daty spokojnie tyle pójdą moze nawet na CL4

 

Tak wogole w jakim sklepie kupujesz?

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miescie(Olecko, mazury) w sklepie komputerowym. Nie chce brac z internetu nic. Pytam sie dlatego, ze nie maja a-daty.

Goodram 2x1gb 800 to jest ponad 900zl gdzie 2x1gb 667 to 520zl. I wlasnie nie wiem czy zauwazylbym roznice.

 

Oki to po zastanowieniu, sprzet wyglada tak:

MOBO: ASUS P5B-E (I965)

CPU: Intel C2D E4300

GPU: Palit GF 7600GS (za jakies pol roku wymieniam na GF 8xxx)

HDD: Seagate 250gb, 7200.10 sata2

Zasilacz: Be quiet straight power 450W

Chlodzenie: ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO (64 PRO to jest pod amd :P)

RAM: ???? 2x1gb 800mhz (prosze o sugestie, nie mam dostepu do czesci producentow[m.in A-Data], chce kupic calosc w jednym sklepie u mnie w miescie, jaki ram najbardziej bedzie pasowal do plyty i procka zeby dobrze razem podkrecic?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO: ASUS P5B-E (I965)

CPU: Intel C2D E4300

GPU: Palit GF 7600GS (za jakies pol roku wymieniam na GF 8xxx)

HDD: Seagate 250gb, 7200.10 sata2

Zasilacz: Be quiet straight power 450W

Chlodzenie: ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO (64 PRO to jest pod amd icon_razz.gif)

RAM: ???? 2x1gb 800mhz (prosze o sugestie, nie mam dostepu do czesci producentow[m.in A-Data], chce kupic calosc w jednym sklepie u mnie w miescie, jaki ram najbardziej bedzie pasowal do plyty i procka zeby dobrze razem podkrecic?)

Możesz juz zamawiać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajj za duzo chyba na forach siedze bo znowu mi sie odmienilo... :P

 

RAM: 2514497[/snapback]

Ramy kupisz gdzie indziej, przecież wsadzenie ich jest najprostszą rzeczą w montowaniu kompa ;)

 

Ja wlasnie ramu nie lubie najbardziej, wole grafe :P

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz głupoty napewno obsłuży.

Ale zastanowiłbym się nad A-adatami z allegro na D9 ogólnie bardzo łądnie latają więc duże prawdopodobieństwo że będą wysoko latać.

 

 

@ Krys

 

Tak te :)

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktos mial ochote to moglby poszperac po allegro i jakas obudowe zasugerowac? Dobrze by bylo gdyby byla i funkcjonalna i ladnie wygladala :)

Sam nie wybieram bo jezeli chodzi o obudowy to wiem jeszcze mniej niz o tym co sie do nich instaluje :)

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił tą: http://www.allegro.pl/search.php?string=sh...=Mozilla-search

 

A ja tą:

http://zenfist.pl/pID/497.htm :D

 

Ot co, w tej cenie to Shinobi, czyli jak to kiedyś ktoś napisał "Podpicowany codeshit" jest najlepsza.

 

 

Hmm ta Shinobi to wyglada jak glosnik :D

A ta druga jest... no droga i kosmicznie wyglada :)

 

EDIT2:

Raczej taka:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1253

Edytowane przez Krys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem, taką: http://www.allegro.pl/item166495825_chieft...mies_f_vat.html

 

Wcześniej miałem codegeny jakieś i modecomy i w pracy mam podobny wynalazek - paskudztwa! Głośne wibrujące, nieporęczne, panel przedni z kiepskiej jakości plastiku, widać wyraźne niedoróbki, nieprzemyślana wentylacja itd...

 

Byda musi być dobrze wykonana, nie wpadać w wibracje, musi być łatwy dostęp do HDD, łatwy montarz podzespołów. Musi być estetyczna, mieć możliwość instalacji dużych wolnoobrotowych wentylatorów, filtrów powietrza. Buda - to ważny element kompa - w końcu to ją wszyscy widzą, a nie to co w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...