Skocz do zawartości
boniek_pl

Pamiec ram

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompletny metlik w glowie :? czy ktos moglby wyjasnic sprawe pamieci ram 333mhz??? mam na mysli pamieci podatne na oc do 250 zl (slyszalem rozne opinie na ten temat). w komputroniku jest masa pamieci markowych: infineon, siemens, samsung itd wlasnie w tej cenie ale nie mam pojecia ktore z nich najlepiej sie kreca (tzn ida na co najmniej 400:P) Bede wdzieczny za pomoc w dokonaniu wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci sie kreca w zaleznosci od serii / W tej cenie zakupisz Infiniony albo TwinMOSy mysle ze obie sa godne polecenia. 

Mowa oczywiscie o 256MB

Ciekawe , czycoś w rodzaju podobnego do serii athlonów(jiucb , jiuhb , 0251). Niech ktoś mi to wyjaśni. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ze najlepsze za ta cene beda jednak samsungi. a co do serii to chodzi o to ze w oznaczeniach kosci musi byc "C" a nie "D". Choc te z "D" na loozaqa wyciiagnely 417mhz wiec luzik :D Polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mysle ze najlepsze za ta cene beda jednak samsungi. a co do serii to chodzi o to ze w oznaczeniach kosci musi byc "C" a nie "D". Choc te z "D" na loozaqa wyciiagnely 417mhz wiec luzik :D Polecam .

Na stickerze mam : Kingstone /vr

kvr333x64c25/256

cE

 

Na kostkach ramu : v51226

0245 po1

d328dw-60

 

Czy to oznacza że mam C? Czy wie ktoś czy data wyprodukowania jest istotna przy kupowaniu ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie c albo d tylko 1 pytanko czy aby na pewno mowimy o panmieciach do 250zl:q Bo wiem ze sa samsungi pieknie sie krecace ale w cenie takiej ze 512 ram 333mhz mozna sobie kupic :P

1. nie przeadzaj nie jest tak zle !!

2. za jakosc trzeba placic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra trzeba placic ale czy jest sens? czy nie lepiej sprawic sobie te 512? ktora opcja wydajniejsza? a moze lepiej noname 256mb 400mhz za 299zl??? ale to tez sensu nie ma bo 50 zl wiecej i mam 512 333:P Mialem na poczatku plan: podkrecic proca i pamiatki na 200 mhz ale tera to juz nie wiem czy nie lepiej bedzie 512 333 noname lub tanie firmowe podkrecic (tak do ok 180 zoze wiecej jak sie da). zaznaczam ze z czasem miala dojsc druga 256 i dual ddr:P ( za jakies pol roku:D:D:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli powstaje wybor miedzy 1024 mb tanszych pamieci ktore krece sie gorzej (z tego wynika gorszy oc dla proca 1.7 jiugb) albo 512 lepiej sie krecacych. na chlopski rozum ten gigabajt robi wrazenie pozatym slyszalem ze niebezpiecznie jest podnosic napiecie athlonkom 1.7 0.13 powyzej 1.8 a to jest raczej potrzebne do efektywnego oc (czyt wkorzystania tych drogich 256mb). maja 1gb ramu i proca wolniejszego ( w sumie powyzej 1.8 raczej nie bede dawal voltageu) albo 5132 i szybszego. co kurde wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, najlepiej wez sobie te samsungi. literka c i d tyczy sie tylko do samsung, a w kingstonach nie ma znaczenia :D wie szukaj z literka c choc d tez fajne. i one pojda spokojnie na duuuuzo na oc i juz nie chodzi o saomo OC, ale tez o timingi - a to daje ladnego kopa. Np te samsungi z "C" pojda spokojnie jako 420mhz na naojstrzejszych timingach i CL2 dlatego wlasnie uwazam ze baaaardzo warto jest zainwestowac troszke wiecej w pamiec.kurde, najlepiej wez sobie te samsungi. literka c i d tyczy sie tylko do samsung, a w kingstonach nie ma znaczenia :D wie szukaj z literka c choc d tez fajne. i one pojda spokojnie na duuuuzo na oc i juz nie chodzi o saomo OC, ale tez o timingi - a to daje ladnego kopa. Np te samsungi z "C" pojda spokojnie jako 420mhz na naojstrzejszych timingach i CL2 dlatego wlasnie uwazam ze baaaardzo warto jest zainwestowac troszke wiecej w pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten temat tez mnie nurtuje, bo w tym tygodniu wlasnie chce kupic 2*256/333 no i mam wielki dylemat, poniewaz kompletnie nie wiem jakie tzn duzo czytalem na forum o roznych pamieciach, przez co dostalem swira i sam juz nie wiem bo jedni muwia ze dobre sa samsungi inni ze samsungi sa do d... a kilka osob twierdzi ze twinmosy lub infeony sa the best. Od pamieci wymagam zeby poszly na najostrzejszych timingach i cl 2 no i cos kolo 400 mhz. Czy ogolno dostepne kingstony tak pojda? A jesli tak to jaka seria kingstonow jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram posta Nico i zawarte w nim pytania. Mozna by to rozwinąć. Najlepiej niech każdy podaje po kilka plusów i minusów firm produkujących kości pamięci i ich produktów. (nie chciał mi sie zakładać nowego topicu i wolałbym ten rozbudować. Dzięki temu ktoś szukający info na ten temat może sobie dobrze wybrać pamiątki które mu najbardziej bendą odpowiadać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...