Skocz do zawartości
Gosu

Tagan 580 W U15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,stoje przed wyborem co do kupna zasilacza w oko wpadł mi ten oto Tagan

http://www.allegro.pl/item166642940__tagan...ka_gratis_.html

Ponieważ teraz posiadam rocznego Tagana 380WU01 i jak wyjdzie ATI r600 zmienie grafe to chciałbym się zabezpieczyć już jezęli chodzi o moc.

Czy dokonałem dobrego wyboru?Prosze o jakieś sugestie.

Tak swoją drogą dla zainteresowanych sprzedaje obecnego Tagana moze ktoś chce kupić?Link do allegro :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=167239895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie warto.

Dlaczego?

była milion razy. W skrócie: przestarzała konstrukcja. Za tą cene możesz dużo lepiej!

Nie słuchaj się. Bierz U-15.

Mam go teraz do mojego GF 8800 GTX i chula aż miło. 120 mm niskoobrotowy wiatrak jest cichy i genialnie wyciąga gorące powietrze z obudowy, poza tym U-15 ma 2 x 6 pin Peg (na każdej po 32 amper), co do Gf 8800 GTX jest niezbędne. Sądze że jak wyjdą nowe ati to będą równie prądożerne (albo bardziej) jak gf-y.

U-22 430 w mam w drugim kompie , też jest niezły ale głośny i mimo 2 wiatraków po 80 mm trochę słabiej chłodzi. Co do wersji 580 watowej U - 22 to wszystkie mankamenty 430tki zostają plus: brak drugiego złącza 6 pin PEG (chyba że podzielisz ale wtedy masz 2 linie 12 v po 20 amper bodajże), pojedyncza linia 12 v jest nawet o 2 amper słabsza (30 A) od tej z U - 15 (32 A).

Wybieraj.

 

P.S. U-15 poza tym ma odpinane kable, co jest niebagatelnym udogodnieniem.

Edytowane przez maskotsien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie znasz sie to sie nie wypowiadaj...

co z tego ze ciagnie jak mozna lepiej za mniejsza kase?

 

No,dobra ale z tego co widze to ten Tagan ma lepsze parametry np przy 12v

Po za tym niech ktoś jakoś konkretnie uzasadni dlaczego niby te Tagany są gorsze?

NIe odpowiedz w stylu "bo tak,nie znasz się"

Tylko prosił bym o konkretne odpowiedzi.Pozdrawiam.

Dopiero wróciłem do domu od klienta i jestem padnięty,teraz nie mam czasu na nic praktycznie nawet na szukanie głębsze testó itp,więc zdaje się na waszą pomoc-zależy mi na czasie.

 

Ps.Wystawiłem swojego rocznego Tagana na allegro za 200 zł,moze zmiejszyć cene?Czy ta jest ok? :D

 

EDIT:

TAGAN U35 500W a ten model?

Z tego co o nim czytałem jest konkretny.-mam słabość do Taganów podoba mi się ich wygląd i solidnośc,no ale wiadomo ze głownie liczy się specyfikacja i jakośc.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Po za tym niech ktoś jakoś konkretnie uzasadni dlaczego niby te Tagany są gorsze?

NIe odpowiedz w stylu "bo tak,nie znasz się"

Tylko prosił bym o konkretne odpowiedzi.Pozdrawiam.

...

Powiedział Ci Pageup żebyś poszukał! No dobra nie chcesz... To w skrócie przestarzała konstrukcja tzn. brak separacji linii, czym się to objawia jak przykładowo dwunastka dostaję po [gluteus maximus] to i piątka zaczyna świrować. Podwójna linia +12V jest tylko na tabliczce! Uwierz bebechy tego zasilacza mają kilka ładnych lat (serię U01, U15, U22 to ciągle to samo) zmieniają się tylko obudowy i na tabliczkach przybywa mocy i linii +12V :D

EDIT:

TAGAN U35 500W a ten model?

Z tego co o nim czytałem jest konkretny.-mam słabość do Taganów podoba mi się ich wygląd i solidnośc,no ale wiadomo ze głownie liczy się specyfikacja i jakośc.

Ten Tagan to zupełnie inna historia i konstrukcja! Podwójne trafo powoduję, że jest to jedna z najnowocześniejszych konstrukcji na rynku. Co prawda nie jest to król ciszy, ale z pewnością mocy mu nie brakuję :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział Ci Pageup żebyś poszukał! No dobra nie chcesz... To w skrócie przestarzała konstrukcja tzn. brak separacji linii, czym się to objawia jak przykładowo dwunastka dostaję po [gluteus maximus] to i piątka zaczyna świrować. Podwójna linia +12V jest tylko na tabliczce! Uwierz bebechy tego zasilacza mają kilka ładnych lat (serię U01, U15, U22 to ciągle to samo) zmieniają się tylko obudowy i na tabliczkach przybywa mocy i linii +12V :D

 

Ten Tagan to zupełnie inna historia i konstrukcja! Podwójne trafo powoduję, że jest to jedna z najnowocześniejszych konstrukcji na rynku. Co prawda nie jest to król ciszy, ale z pewnością mocy mu nie brakuję :) pozdro

Dzięki :D Czyli jak coś to brać go?W sumie 500 W to nie tak dużo,a co np mozna powiedzieć o zasilaczach Zalmana?

Te TopPowery nie zbyt wizulanie mi pasują,tym bardziej ze mam czarną obudowę i Tagan mi idealnie pasuje wizualnie-też :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie znasz sie to sie nie wypowiadaj...

co z tego ze ciagnie jak mozna lepiej za mniejsza kase?

Widze ze kolega aktywny jest najbardziej w tym dziale.

Nie ma się co unosić. Faktycznie może nie mam takiej wiedzy jak ty, ale opinie swoją zamieściłem bo jest to sprawdzona zasiłka. Trochę się naszukałem i naczytałem przed kupnem tego u 15 i gf-a i nawet testy grafik są robione na tym zasilaczu.

Poza tym jak konstrukcja jest od 2 lat na rynku i nikt na nią nie nażeka to o czymś to świadczy.

A na przyszłość jak piszesz zew ktoś banialuki wygaduje to uzasadnij swoją odp. , a nie na zasdadzie "bo tak".

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki sorry za uniesienie sie.

Poprostu bylo to walkowane milion razy.

Napisalem "bo tak" bo wystarczy wklepac w wyszukiwarke nazwe i juz sporo madrzejszych glow niz ja wypowiedzialo sie o niej :]

w skrocie ladnie i szybko napisal to "chemiczny ali"

Ja dodam od siebie ze ten zasilator jest o tyle gorszy od U01 ze jest glosniejszy i U01 nic nie udaje tylko poprostu jest jaki jest :P

Poprostu seria u15 i pochodne w momencie wydania juz byla przestarzala jako "unowoczesnienie" juz dosc wiekowego u01. Wiec jak 2 lata temu byl to przestarzaly sprzet to co dopiero dzis.

Odseparowane linie roxują :damage_wall: :P

Poprostu za cene 450zl masz duuuzooo lepsze zasilki! to jest poprostu technologiczny zlom tyle ze w ladnym opakowaniu dobrze wykonany.

Dlaczego zlom? pisal juz chemiczny jak nadmienilem wyzej :)

wiec make peace not war :P

kup Pan co innego :)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki sorry za uniesienie sie.

Poprostu bylo to walkowane milion razy.

Napisalem "bo tak" bo wystarczy wklepac w wyszukiwarke nazwe i juz sporo madrzejszych glow niz ja wypowiedzialo sie o niej :]

w skrocie ladnie i szybko napisal to "chemiczny ali"

Ja dodam od siebie ze ten zasilator jest o tyle gorszy od U01 ze jest glosniejszy i U01 nic nie udaje tylko poprostu jest jaki jest :P

Poprostu seria u15 i pochodne w momencie wydania juz byla przestarzala jako "unowoczesnienie" juz dosc wiekowego u01. Wiec jak 2 lata temu byl to przestarzaly sprzet to co dopiero dzis.

Odseparowane linie roxują :damage_wall: :P

Poprostu za cene 450zl masz duuuzooo lepsze zasilki! to jest poprostu technologiczny zlom tyle ze w ladnym opakowaniu dobrze wykonany.

Dlaczego zlom? pisal juz chemiczny jak nadmienilem wyzej :)

wiec make peace not war :P

kup Pan co innego :)

Ok,rozumiem.

A co powiecie na tego szefa?Cena atrakcyjna.

http://www.allegro.pl/item164328995_nowosc...kable_fvat.html

albo ten?

http://www.allegro.pl/item164818064__wydaj...a_12s_gw24.html

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki sorry za uniesienie sie.

Poprostu bylo to walkowane milion razy.

Napisalem "bo tak" bo wystarczy wklepac w wyszukiwarke nazwe i juz sporo madrzejszych glow niz ja wypowiedzialo sie o niej :]

w skrocie ladnie i szybko napisal to "chemiczny ali"

Ja dodam od siebie ze ten zasilator jest o tyle gorszy od U01 ze jest glosniejszy i U01 nic nie udaje tylko poprostu jest jaki jest :P

Poprostu seria u15 i pochodne w momencie wydania juz byla przestarzala jako "unowoczesnienie" juz dosc wiekowego u01. Wiec jak 2 lata temu byl to przestarzaly sprzet to co dopiero dzis.

Odseparowane linie roxują :damage_wall: :P

Poprostu za cene 450zl masz duuuzooo lepsze zasilki! to jest poprostu technologiczny zlom tyle ze w ladnym opakowaniu dobrze wykonany.

Dlaczego zlom? pisal juz chemiczny jak nadmienilem wyzej :)

wiec make peace not war :P

kup Pan co innego :)

Kurde czyli generalnie troche ciała dałem ze wziąlem tego u -15? No ale teraz chyba to już ciągnąć na nim do następnej zmiany sprzętu, a to nie wcześniej niż za 1,5 roku. Apropo możecie wrzucić jakieś linki do stron gdzie zawsze są bierzące i wiarygodne informacje o zasilaczach?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jak juz go masz to go uzywaj :)

to nie jest znowu jakis nic nie warty zlom.

Choc mozesz sie zastanowic nad sprzedaza go za niezla cene poki duzo za niego wolaja :D

Zasilka ma jakies 2 tygodnie. Hula na niej GF 8800 gtx i C2D 6400 i zostaje spory zapas mocy.

Co byś polecał zamiennie (tylko żeby miało mocną linie 12 v bo GF potrzebuje 30 A na niej - przy U 15 zostaje 2 A w zapasie - bo tak na styk brać to się trochę boje , zawsze lepiej jak te pare A zostaje w rezerwie). Aha no i przy okazji ile mógłbym wziąć za to U-15?

Może jakiś inny Tagan (bardzo jestem przywiązany do tej firmy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Może jakiś inny Tagan (bardzo jestem przywiązany do tej firmy)?

Jak już było napisane nowa seria Dual Engine od wersji 500W poczynając :) Ale na ciszę nie licz :-|

 

Jeżeli chcesz coś cichego to kater podał najcichsze z najmocniejszych więc odsyłam kilka postów wyżej :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze p6?:> tagany sa robione przez toporera:>

Również. Tylko nie jestem pewny jak z poziomem decybeli tej serii?

 

Co do producenta Tagan'ów to jest tak w istocie, ale nowe Tagan'y wybijają się z szeregu właśnie pod względem konstrukcji (jakość wykonania jest zapewne podobna z stosunku do Topower'a).

 

Do autora >> Sprecyzuj Swoje preferencję (zasilacz ma być cichy czy nie bardzo?)

 

Od siebie dodam, że również stoję przed wyborem zasiłki z podobnego przedziału cenowego. Moim priorytetem jest cisza, więc wygrywa Corsair lub Seasonic z przewagą pierwszego, bo nie wiedzieć czemu jest tańszy! Jeżeli mógłbym robić zakupy w Zenfist lub innym sklepie z dużą gamą zasilaczy na pewno mocno zastanowił bym się nad Cooltek'iem (jakoś mam duże zaufanie do producenta).

 

Gdyby moim priorytetem nie była cisza to brałbym jakiegoś nowego Tagan'a i miał problem z głowy :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o prefrerencje to nie zalezy mi jakoś max na ciszy,poki co mam Tagana 380 w z seii u01

i jestem bardzo zadowlolony,jezeli jakis konkretny Tagan np 500-580Watowy,nie bykl by duzo glosniejszy to mogl bym i go wziaśc.

A co konkretnie myslicie o tych szefach co podalem linki?

Warto?Bo cena atrakcyjna jak np za 620 w :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...