Skocz do zawartości
Inkub

Dolina Rospudy

Rekomendowane odpowiedzi

1. To ciekawe bo ja jadąc przez Niemcy do Koloni nie uświadczyłem widoku żadnego miasta, wszystkie które omijałem miały obwodnice

Ale mnie zaskoczyłeś! :-P Oczywiście, że nie 'uświadczysz widoku żadnego miasta', bo nie dość, że autostrady idące przez miasta są odgrodzone (chyba nieraz takie kilkumetrowe 'ściany' widziałeś?), to jeszcze często idą na różnych płaszczyznach wobec otoczenia (np.: wspomniany przeze mnie Wuppertal - przejeżdżasz autostradą niemal przez środek miasta i tego nie zauważasz, musisz wiedzieć, że te zjazdy są na poszczególne dzielnice Wuppertalu, w przeciwnym razie nic nie zauważysz, bo idą wysokie 'ściany', a autostrada jest kilka metrów niżej niż przyległe do niej tereny; takich przykładów jest dużo!).

 

Oczywiście przez środek miasta nie miałem na myśli rynku lub jego okolic! Chodzi mi, że z powyższego przykładu (nie jestem pewny numeracji) A46 rozdzieliła parę dzielnic w Wuppertalu, gdy powstawała w latach 70-tych, z tym że nie idzie przez centrum, ale obrzeżami miasta...

 

Ale może masz rację... te autostrady były dawniej budowane, gdy miasta nie miały dzisiejszych rozmiarów, więc nie było potrzeby tak bardzo 'wyginać' tor trasy.

 

Proszę zobaczyć jak idzie A2 obok Naturpark Elm-Lappwald i obok Naturpark Weserbergland Schaumburg-Hameln (jak się przez tutaj A2 jedzie, to naprawdę może dech w piersiach... ):

post-144188-1172011729_thumb.jpg

post-144188-1172011770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , nic z tego , premier przeglada dokumentacje jeszcze raz. Pan Szyszko kompromituje sie na zjezdzie KE. Robi sie coraz weselej , a czasu na wycinke prawie juz nie ma :D od marca nic nie mozna tam robic. Bo zaczyna sie sezon lengowy , a wtedy kary byly by na 100% wieksze niz teraz moga byc.

A słuchanie polskich politykow w tej sprawie jest smieszne , bo panowie jada w zaparte i nie przemawia do nich nic. Wiadac ktos na tym zarobic chce duzoo. Ale widac KE , jest innego zdania niz "polscy specjalisci" , byle do marca sie przeciagneło , potem juz bedzie z gorki , 8 miesiecy spokoju :D z pomyslami budowy czego kolwiek w dolinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwala mnie logika niektorych ludzi, nie myslalem ze takie pasozyty sa na tym forum ...

 

Argumenty o tyym ze ludzie na drogach gina do mnie nie przemawiaja - wole zginac na drodze z wlasnej glupoty niz za 10 lat na raka pluc bo ktos postanowi wyciac lasy.

Ludzie sa strasznie krotkowzroczni - teraz bedzie mial lepiej bo sobie pojedzie ladna autostrada (kto pojedzie ten pojedzie bo malo kogo stac zeby sobie polskimi autostradami jechac), a jego wnuki beda chodzily w maskach bo sie nie da wytrzymac smogu, a przyrode beda ogladac w zoo i na starych fotografiach w internecie ...

 

Ogolnie to duza czesc puprepctowcow bardzo stracila w moich oczach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz IGI , niestety ludzie nie mysla co dalej , jak sie wytnie te lasy , potem nastepne . Wazne ze drogi beda. ehh.

A kolega apo5 , co z tego ze siedze w domu ? Nie moge jechac pomimo ze chce tak to juz czasem jest. Jak tylko dojde do ladu z noga , pewnie pojade. Bo GP bedzie tam dlugo. A teraz zajmuje sie powstajacym forum GP i sprawami netowymi. Bo jak to sobie wyobrazasz ze cale GP jedzie i nikt nie pilnuje , stron ? Nikt nie pracuje ? GP to nie ZHP , to jest organizacja duza ktora pracuje. I robi duzo.

Wiec takie uwagi ze siedze , i namawiam , a sam nie jade zostaw dla siebie.

A osoby ktore jakos chca pomoc zapraszam na dolina-rospudy.pl :)

Troche ludzi juz sie zapisało , do Replubliki Doliny Rospudy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość AntyEkolog

Tak jak mowisz IGI , niestety ludzie nie mysla co dalej , jak sie wytnie te lasy , potem nastepne . Wazne ze drogi beda. ehh.

Wczoraj na TVP3 przez przypadek trafilem na jakas rozmowe miedzy burmistrzem tej wiochy co ta obwodnica ma ja obkrazac, a jakims typem z Gazety Wyborczej, ktory mocno wsparl ekologow ponoc.

 

Nie jestem do konca w temacie, ale ci ekolodzy z tej calej organizacji proponuja nowa trase. Problem w tym, ze ta nowa trasa tez przecina ten park krajobrazowy, na dodatek w przeciwienstwie do proponowanej przez ministerstwo – odcinek proponowany przez ekologow bylby dluzszy o kilkanascie kilometrow (czyli trasa proponowana przez panow ekologow lecialaby przez znacznie dluzszy jej fragment przez ten Park Krajobrazowy I do tego ponoc w poblizu najcenniejszych obszarow, w przeciwienstwie do tej proponowanej przez Ministerstwo). Plus: burmistrz zadal pytanie, kto by zagwarantowal, ze nowa trasa nie zostalaby oprotestowana przez kolejna grupe ekologow, na co pan z Wyborczej odpowiedzial, ze taka gwarancje udziela bardzo powazna organizacja ekologiczna. Mi to smierdzi lapowkarstwem. Kolejna sprawa – zeby puscic droge trasa proponowana przez ekologow, trzeba by wykupic ponoc sporo terenow, bedacych w rekach prywatnych, co burmistrz okreslil w ten sposob: “ja nie chce spekulowac, kto wykupil niedawno te tereny, ale wiem, ze ludzie, ktorzy tam mieszkali przez wiele lat wyprowadzili sie 2-3 lata temu, a teraz nikt tam nie mieszka”. Pan z Wyborczej bardzo sie oburzyl I zapytal, czy pan burmistrz cos insynuuje I czy ma jakies dowody. Potem sie zwyczajem polskim poklocili. Prawie przez to przegapilem “Noz w wodzie”, ktory lecial po polnocy na TVP2 – na szczescie film mial poslizg I obejrzalem go od poczatku. Ale ogolnie sprawa mi smierdzi I to strasznie. Zreszta jak kazda naglosniona afera ekologiczna – szczegolnie, ze jakos nie widze protestow przeciw wwozeniu smieci I odpadow z Niemiec do Polski – widac Organizacje Ekologiczne wiedza, co sie oplaca.

 

Tu nie chodzi o ptaszki, zwierzatka i Orlika Bialego - tu chodzi o gruba mamone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AntyEkolog , 2 trasa idzie dalej , gdzie nie ma torfowiska , nie ma siedliska ptakow , nie wiem jaka mape Ty widziałes , czy cos widziałes , ale to napewno nie ta sama ktora ja mam. Owszem przechodzi przez Doline , ale nie przez teren ktory jest chroniony unijnym projektem Natura2000. I tamta trasa jest mniej szkodliwa.

A co do GP , jesli mowia ze nie beda sie sprzeciwiac , sami tamta trase proponuja , wiec ja nie wiem o co chodzi . Ale ok. Jak nasz wspanialy kraj chce placic kolosalne pieniadze za niszczenie tego miejsca objetego planem Natura2000 to ok. Tylko kto za to bedzie placil ? i z jakiej kasy to pojdzie ? Oczywiscie z podatkow.

Wreq a to ciekawe, bo zaden z moich znajomych nic za to nie dostaje , nawet jest para ktora miala jechac na wycieczke do Afryki i zrezygnowała i siedzi w namiocie w zimnie. Wiec hm pani reporterka widocznie dostala małe co nieco , za gadanie glupot.

 

I jeszcze list jaki przed chwila dostalem od przedstawiciela Obozu w Dolinie.

 

Obro ncy Doliny Rospudy

 

Wczoraj dowiedzieliśmy sie wszyscy o jednoznacznym stanowisku Komisji Europejskiej w sprawie Doliny Rospudy. Premier Kaczy ynski podczas konferencji prasowej dal do zrozumienia, że sprawa nie jest zakonczona.

Jednocześnie docierają do nas wieści z różnych mediów, jakoby rząd rozpowszechnial informacje o tym, że ludzie nad Rospudą, którzy przyjechali tam biorąc urlopy z pracy bądź uczelni, są przez "ekologów" oplacani za swój pobyt w obozie. W związku z tym chcę wyraźnie podkreślić, w imieniu wszystkich wolontariuszy Greenpeace oraz tych, którzy są tam po prostu jako ludzie, którzy chcą powstrzymać zniszczenie Doliny, że takie insynuacje traktujemy jako obelgę. Wszystkich tych, którzy chcą się przekonać jak jest na prawdę, zapraszamy do obozu nad Rospudą.

 

W związku z tym, że do dziś nie ma wyraźnej reakcji ze strony rządu RP w tej sprawie, proszę Was wszystkich o rozpoczęcie przygotowan do zgromadzeniia w kolejną niedzielę 25.02. Mam nadzieję, że tym razem będzie nas jeszcze więcej, mam nadzieję że do dolączą kolejne miasta w Polsce a także za granicą. Chcę też, żebyście wiedzieli, że mamy rosnące poparcie mieszkanców Doliny Rospudy i Suwalszczyzny i że w najbliższą niedzielę o 11 rano Ci z nich, którzy będą mogli, zbiorą się przy naszym obozie, by dać wyraz poparcia dla naszych dzialan (poniżej za zalączam wypowiedź jednego z nich ze strony www.dolina-rospudy.pl). Postaramy się, aby ludzie nad Rospudą mogli uslyszeć się nawzajem z tymi, którzy spotkają się w innych miastach.

 

Bądźmy w niedzielę razem i pokażmy, że chcemy uratowania Doliny. Pokażmy też, że pragniemy, aby rządzący w Polsce, niezależnie od kolorów i nazw, zaczęli w ko 4;cu brać na poważnie to, co jest dla nas najcenniejsze - dziką przyrodę w naszym kraju.

 

Maciek Muskat

w imieniu zalogi Greenpeace Polska

Edytowane przez Inkub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeee jest akcja, burmistr Augustowa stwierdzil ze godzi sie na zaprzestanie budowy obwodnicy !!!

ale pod warunkiem zamkniecia przejscia granicznego w Budzisku :D:D:D

ja jestem za !!!

wtedy cala banda ekooszolomow z krajow zachodnich UE zostanie zjedzona przez producentow w swoich krajach ze stracily czesc rynkow zbytu w: Litwie, Łotwie, Estoni, Finlandi, Rosji

 

ps. wojewoda podlaski (ktory jest za obwodnica) w kazdej chwili moze zamknac przejscie graniczne dla ruchu tranzytowego ciezarowek i puszczac tylko pojazdy osobowe :)

 

popieram ten typ akcji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wóz albo przewóz, Igi od jednej obwodnicy nie umrzesz na raka płuc, nie będą usuwać CAŁEJ doliny roztoki (ptaki głupie nie są, potrafią przenieść swoje gniazda 2 kilometry dalej) tylko czesc potrzebną na przeprowadzenie budowy, a dwa, może pomyśl o ludziach którzy mieliby autostradę pod swoimi oknami, ale co tam ICH rak płuc od spalin, przeciez Ty nie mieszkasz w Augustowie więc Ciebie ten problem nie dotyczy [; Tak czy siak drzewa zostaną wycięte chyba ze tvp3 kłamie :lol: jak nie w dolinie to w parku. Inkub udostępnij mapę miejsca budowy drogi proponowanej przez ekologów. Argument że miejsce przez ktore miała by isc autostrada nie jest pod ochroną natura2000 nie znaczy, że można je niszczyć. No chyba ze drzewa z natury2000 są bardziej drewniane niż drzewa z parku krajobrazowego...spox

Zakładam stronę: Ratujmy-Park-Krajobrazowy.com :rolleyes:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cie bardzo biluletyn informujacy : w pdf

http://www.greenpeace.org/poland/press-cen...i-g-dla-rospudy

A co do ptakow , qrde nie mozesz zrozumiec ,ze chodzi o torfowiska ? Ktore zeby co kowliek budowac trzeba osuszac ? Bo inaczej nic sie nie da zrobic. Wiec ekosystem zginie.

Edytowane przez Inkub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wóz albo przewóz, Igi od jednej obwodnicy nie umrzesz na raka płuc, nie będą usuwać CAŁEJ doliny roztoki (ptaki głupie nie są, potrafią przenieść swoje gniazda 2 kilometry dalej) tylko czesc potrzebną na przeprowadzenie budowy, a dwa, może pomyśl o ludziach którzy mieliby autostradę pod swoimi oknami, ale co tam ICH rak płuc od spalin, przeciez Ty nie mieszkasz w Augustowie więc Ciebie ten problem nie dotyczy [; Tak czy siak drzewa zostaną wycięte chyba ze tvp3 kłamie :lol: jak nie w dolinie to w parku. Inkub udostępnij mapę miejsca budowy drogi proponowanej przez ekologów. Argument że miejsce przez ktore miała by isc autostrada nie jest pod ochroną natura2000 nie znaczy, że można je niszczyć. No chyba ze drzewa z natury2000 są bardziej drewniane niż drzewa z parku krajobrazowego...spox

Zakładam stronę: Ratujmy-Park-Krajobrazowy.com :rolleyes:

Google cie boli moje dziecko

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony niech ludzie którzy są tak zdeterminowani budowa tej trasy przez tą dolinę wymienią kilka argumentów za budową tej trasy według planów PDDiA. Bo ja takowych nie widze

wiesz co ludzi tam mieszkajacych lub uzytkujacych ta trase nie obchadza juz zadne argumenty, oni 15 LAT.... (człowieku wiesz ile to jest 15 lat ??) czekaja na ta obwodnice

ich jedyny argument jest taki ze obwodnica powinna byc tam od 10 lat a nie teraz dopiero budowana.... a tymbardziej przy przenoszeniu planowanej trasy za nastepne 10 lat

 

ps. do niektorych, piszecie jakby pod ta droge to mieli wyciac wszystkie drzewa :mur: przestancie moze tez gazety czytac, bo 20 tys drzew pod obwodnice to jest nic do tego ile taka "pro-ekologiczna" wyborcza zuzywa w ciagu roku na swoj naklad

nie widzicie belki w swoim oku a widzicie drzazge w oku brata, zajmijcie sie problemami w swoich regionach np. wczesniej wymienonym w temacie smieciami przywozonymi do polski z niemiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie na te drzewa tak nastawiliscie ?

Tam jest torfowisko , ostoja ptakow , roslinnosc unikatowa.

A Wy drzewa i drzewa. Owszem , drzewa sa wazne , ale wazniejsza jest cala reszta. Jak juz ktos tu napisał , jak sie czyta niektore odpowiedzi to sie odechciewa . Bo piszecie i idziecie w zaparte , a nawet google wam trudno odpalic , poczytac o Dolinie , i o mniejscu w ktorym ma byc owa droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ludzi tam mieszkajacych lub uzytkujacych ta trase nie obchadza juz zadne argumenty, oni 15 LAT.... (człowieku wiesz ile to jest 15 lat ??) czekaja na ta obwodnice

ich jedyny argument jest taki ze obwodnica powinna byc tam od 10 lat a nie teraz dopiero budowana.... a tymbardziej przy przenoszeniu planowanej trasy za nastepne 10 lat

 

ps. do niektorych, piszecie jakby pod ta droge to mieli wyciac wszystkie drzewa :mur: przestancie moze tez gazety czytac, bo 20 tys drzew pod obwodnice to jest nic do tego ile taka "pro-ekologiczna" wyborcza zuzywa w ciagu roku na swoj naklad

nie widzicie belki w swoim oku a widzicie drzazge w oku brata, zajmijcie sie problemami w swoich regionach np. wczesniej wymienonym w temacie smieciami przywozonymi do polski z niemiec...

I co z tego że 15 lat, co to za argument??. Jakoś na Górnym Śląsku mozna było wszystko pobudować, bez konieczności 15 lat planowania. Może gdyby ludzie wybierali kompetentnych przedtawicieli a nie członków Samoobrony czas był by krótszy

Drzewo drzewu nie równe, czym innym jest wyciąc 20k drzew sztucznego lasu, niż 20 k drzewa unikalnych obaszarów w Europie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście, że na górnym śląsku mieszkasz. I przy okazji samoobronie się oberwie ;). Rozumiem że sztuczny las nie jest niczym specjalnym, ptaki nie mają tam gniazd, wiewiórki dziupli a robaki ściółki? A, no i drzewa są z plastiku i nie mają żadnego wpływu na otoczenie? No to wyciąć je w pień, po co wogóle one tam są. Wedle tego co w tvp3 mówil, zbudowanie tam drogi zajmie więcej terenu niz w roztoce, więc z tych 20k zrobic się pewnie ze 30k, ale co tam.

 

A tak wogóle to weżmy w cholere wyburzmy wszystkie drogi w Polsce, zasadzmy drzewa i poruszajmy się na piechotę albo rowerem i problem z głowy. :rolleyes:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to smieszne, ale jak patrze na ta mapke pokazana wyzej, to ta czerwona kreske rysowal chyba ktos, w ten sposub aby przejechac po jak najwiekszej ilosci tych zielonych plamek.

 

Zielona kreska jest znacznie krotsza.

 

Jestem za obrona doliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście, że na górnym śląsku mieszkasz. I przy okazji samoobronie się oberwie ;). Rozumiem że sztuczny las nie jest niczym specjalnym, ptaki nie mają tam gniazd, wiewiórki dziupli a robaki ściółki? A, no i drzewa są z plastiku i nie mają żadnego wpływu na otoczenie? No to wyciąć je w pień, po co wogóle one tam są.

Coś czego człowiek juz raz dokonał w stosunkowo łatwy sposób można odtworzyć, kiedy budowali A4 tez wycinano klika tyś drzew tzw "Zielonych Płuc Śląska", jakoś zaden ekolog sie nie przyczepił. Bo ubytki w drzewostanie łatwo jest uzupełnić zalesiając inne obszary bedace w rekach ST czy jakiej agencji państwowej. Co innego jezeli chodzi o ziemie typu Rospuda, człowiek nie jest w stanie odbudować, lub zwrócić przyrodzie szkód jakich ona tam dozna. Jak myślisz dlaczego KE dofinansowywała projekty A4 lub DTŚ a straszy nas karami odnośnie Rospudy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThuGG bo ta mapka nie pokazuje miejsc gdzie mieszkają ludzie...lol. To nie gra w KROPKI tylko ominięcie miejsc zamieszkanych przez ludzi.

Zobaczymy co z tą karą dla Polski będzie. Ile bekniemy baniek za rospudę.

 

Płuca to Polska ma, nie umrzemy na raka jak przez rospudę droga przejdzie (mniej dzieci będzie gineło w drodze do szkoły jak tiry zaczna jezdzic obwodnicą a nie przez miasto)

Dołączona grafika

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThuGG bo ta mapka nie pokazuje miejsc gdzie mieszkają ludzie...lol. To nie gra w KROPKI tylko ominięcie miejsc zamieszkanych przez ludzi.

Zobaczymy co z tą karą dla Polski będzie. Ile bekniemy baniek za rospudę.

 

Płuca to Polska ma, nie umrzemy na raka jak przez rospudę droga przejdzie (mniej dzieci będzie gineło w drodze do szkoły jak tiry zaczna jezdzic obwodnicą a nie przez miasto)

Akurat pólnocno-wschodnia cześć naszego kraju nie jest szczególnie gesto zaludniona, skoro na Śląsku można było pobudować drogi, co czasami wiązało sie z wysidleniem 1/4 dzielnicy Ruda Śląska, to wysiedlenie kilkudziesieciu ludzi ni stanowi chyba wiekszego problemu

Straty mogą być liczone nie w milionach a nawet miliardach euro na sam poczatek KE powiedziała ze zablokuje nam 5 inwestycje w ramach ochrony środowiska na wartośc 900 mln euro

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak im zapewnisz miejsca zamieszkania, to pewnie, że nie stanowi większego problemu ;)

(3 miliony mieszkań ? po tych co wyjechali :lol: )

Dobre komentarze na wirtualnej polsce

"zamknijmy mieszkańców Augustowa jak Indian, w rezerwacie bo ekolodzy wiedza lepiej" [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obwodnica to 17 km i 33 miesiące budowania .... A kare nałożoną przez KE to niech płaci burmisztrz Augustowa i jego mieszkańcy, ja nie mam zamiaru jej płacić. Mnóstwo małych/dużych miast nie ma obwodnicy (kładki, tunele, dla pieszych fotoradary). Czemu za nie przestrzeganie ograniczeń prędkości trzeba ponosić takie koszty ? A tiry tranzytowe na pociąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz kraj jest tak dupny.

Pan Minister nie powinnien byc od Srodowiska , a od piaskownicy.

Jutro rusza budowa.

Ja wlasnie sie pakuje i jade do Doliny.

I osoby ktore moga i maja jak , prosze o to samo. Im nas bedzie wiecej tym bardziej opozni sie budowa. A jak sie opozni , moze do tego czasu , Polska dostanie kare z KE i im sie odechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak im zapewnisz miejsca zamieszkania, to pewnie, że nie stanowi większego problemu ;)

(3 miliony mieszkań ? po tych co wyjechali :lol: )

Dobre komentarze na wirtualnej polsce

"zamknijmy mieszkańców Augustowa jak Indian, w rezerwacie bo ekolodzy wiedza lepiej" [;

Twoje argumenty są coraz bardziej śmieszne. Podlasie nie jest województwem o wielkim zagęszczeniu ludności, należy do 3 najmniejszych (pod względem ludności) województw. Z tego co czytałem to droga zaproponowana przez ekologów pobiegnie głownie polami, mało prawdopodobne a żeby trzeba było przenosić jakieś większą liczbę mieszkańców (pewnie pojedyncze przypadki 3 mln ? liczba mieszkańców całego województwa ok 1,5 mln). Pozatym budowa tej obwodnicy przez dolinę sama w sobie jest bardzo kosztowna dziennikarze GW wyliczyli że 1 km wyjdzie mniej więcej tyle samo co budowa 1 km autostrady A1 !! :blink:

Wieć pytam sie raz jeszcze wskażcie mi argumenty ZA budową tej drogi przez doline, bo ja ich nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sie zastanawiam: skoro oni maja swoje jedno z najladniejszych miejsc tak gleboko w d.. a w sumie nic poza przyroda nie maja, to po co tam jezdzic? Skoro oni nie potrafia opiekowac sie tym co sprawia ze ludzie do nich przyjezdaja to sik na nich prosty. Tak jak w gorach - nie ma sniegu i kleska zywiolowa, bo nikt nie ruszyl tylka zeby bylo co robic poza nartami/deska. A nawet jak jest snieg to wyciagi stoja bo grunty sa pogrodzone.

Polaczki i nic wiecej, Koterski nie musial sie specjalnie wysilac zeby zrobic swoje filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^BerZerK^ wiesz co ja mieszkam blisko Augustowa, w lato praktycznie co weekend jezdze nad jeziora i jakos jeszcze nie slyszalem zeby ktos nad Rospude jechal... tam jedzie sie nad jeziorko, poplywac, poopalac sie itd. a nie na torfowisko i mysle ze dlatego maja to miejsce gdzies bo jest zupelnie bezuzyteczne pod wzgledem turystycznym (chyba ze jako turystyke masz na mysli kilku ornitologow uganiajacych sie za ptaszkami po bagnach)

 

wlasnie ogladam wiadomosci na TV Białystok - dzisiaj 4 wypadki w okolicach Augustowa 5 osob rannych i 1 nie zyje... i tak jest codzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niesamowite. Pracuje w strazy pozarnej i w okolicy (to co sciaga nasz maszt z innych komend) codziennie jest pare wypadkow. No i co z tego.

Ja mowie o tym, ze jesli oni tak podchodza do przyrody - jedynego bogactwa jakie maja to nie ma sensu dla niej tam jechac. Olac augustow, niech maja droge i zero turystow. Ja tam juz nie przyjade. Najpierw zniszczyli wspaniale drogi obsadzone starymi drzewami a teraz to. Laska na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

^BerZerK^ wiesz co ja mieszkam blisko Augustowa, w lato praktycznie co weekend jezdze nad jeziora i jakos jeszcze nie slyszalem zeby ktos nad Rospude jechal... tam jedzie sie nad jeziorko, poplywac, poopalac sie itd. a nie na torfowisko i mysle ze dlatego maja to miejsce gdzies bo jest zupelnie bezuzyteczne pod wzgledem turystycznym (chyba ze jako turystyke masz na mysli kilku ornitologow uganiajacych sie za ptaszkami po bagnach)

 

wlasnie ogladam wiadomosci na TV Białystok - dzisiaj 4 wypadki w okolicach Augustowa 5 osob rannych i 1 nie zyje... i tak jest codzien

ja wprawdzie mieszkam daleko, ale masz rację :) kiedyś się jeździło do Augustowa i dziwnym trafem też nie zawędrowałem do Rospudy [; rodzinę mam blisko i też jakoś nigdy nie wspominali o tej Rospudzie całej....

 

 

Rozwala mnie logika niektorych ludzi, nie myslalem ze takie pasozyty sa na tym forum ...

 

Argumenty o tyym ze ludzie na drogach gina do mnie nie przemawiaja - wole zginac na drodze z wlasnej glupoty niz za 10 lat na raka pluc bo ktos postanowi wyciac lasy.

Ludzie sa strasznie krotkowzroczni - teraz bedzie mial lepiej bo sobie pojedzie ladna autostrada (kto pojedzie ten pojedzie bo malo kogo stac zeby sobie polskimi autostradami jechac), a jego wnuki beda chodzily w maskach bo sie nie da wytrzymac smogu, a przyrode beda ogladac w zoo i na starych fotografiach w internecie ...

 

Ogolnie to duza czesc puprepctowcow bardzo stracila w moich oczach ...

następny ekolog się znalazł, tak od jednej drogi wszyscy poumieramy na raka płuc :lol: i za 10 lat wszyscy będą chodzili w maskach :lol: gadasz jak Kononowicz- nic nie będzie :P IMO 100x lepiej jak będzie ta obwodnica i to jak najszybciej, zresztą ciekawe czy byliście kiedykolwiek w tym mieście-myślę, że jakbyście sami zobaczyli co tam się dzieje to zmienilibyście zdanie, tak samo jak ci [glutes maximus] w pupe ekolodzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewo drzewu nie równe, czym innym jest wyciąc 20k drzew sztucznego lasu, niż 20 k drzewa unikalnych obaszarów w Europie

I właśnie poprzez takie myślenie nie dbamy o środowisko! Co mnie obchodzi jakiś krzaczek? Przecież mamy Parki Narodowe! Tam są drzewa drogocenne, zwierzęta mało spotykane, ptaszki unikatowe - a te zwykłe lasy, sady, pola, łąki to nic warte tereny... je można poświęcić, bo nie stanowią zbyt dużej atrakcji przyrodniczej...

 

Gratuluję takiego myślenia! apo5 ma niestety rację co do obłudy takiego myślenia...

 

@Inkub

Mieli znajomi jechać do Afryki, a pojechali do Doliny Rospudy? Czyli oni robią sobie po prostu wycieczki, fajnie spędzają wolny czas, umieją zorganizować sobie wypoczynek? A może przyjechaliby do mnie i posadzilibyśmy kilkadziesiąt hektarów lasu - płaca niska i robota trudna, ale w ten sposób można znacznie więcej zrobić niż tylko protestować (zanim wybudują tę obwodnicę, zasadzimy więcej lasu niż oni wytną, a przy okazji zarobimy parę grosza - problem tylko w tym tkwi, że dosłownie parę grosza; wiem, bo sadzę las!).

 

PS: Ten pomysł z rezerwatem 'Indian' w północno-wschodniej Polsce nie jest zły! Zlikwidujmy wszystkie drogi na tamtym terenie, a z całego świata ściągajmy turystów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...