Skocz do zawartości
Inkub

Dolina Rospudy

Rekomendowane odpowiedzi

To że ktoś niszczy przyrode to i my mamy niszczyć? To tak apropo Kanady. Dbajmy o swoje i o to na co mamy wpływ. Spytam drugi raz czemu ruchu tranzytowego nie przenieść na kolej? Augustów nie jest pępkiem świata ? 15 lat czekają na obwodnice, inne miasta czekają już wiele lat na oczyszczalnie wodociągi skanalizowanie itd, i ile ich czeka dłużej na obwodnice. Ile osób ginie na drogach krajowych ? Jakoś ludzie nie są za likwidacją samochodów ....Plus to ktoś pisze że strach jeździć do Augustowa. Co robi policja? Chyba są jakieś ograniczenia prędkości na terenach zabudowanych i po za nimi ? A nie ile fabryka dała. To że nie potrafią wykorzystać walorów turystycznych terenu.... To nie znaczy że należy je zniszczyć. I nie jestem przeciw obwodnicy ale tego jak ją chcą wykonać.

Apo5 nie w takich miejscach budowano kładki dla pieszych lub tunele (to nie jest 100 m pod ziemią ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Igi moje dzieci na torfowiska i bagna nie wyślę, nie potrzebuję w rodzinie tragedii, jak już to na biwak do zalesionych (sztucznie - bo ręką człowieka) lasów...o ile nie zostaną wcześniej wycięte przez ekologów na rzecz torfowiska [;

Byles kiedys w Augustowie? Gdzie Ty tam chcesz kładkę i tunel budować. Logicznym jest że gdyby sie DAŁO to by ludzie 15 lat nie czekali na obwodnicę, to nie Warszawa ze się zbuduje kładkę i święty spokój.

 

Zeby obwodnica była w innym miejscu potrzeba by kolejnych lat (poczytaj posty wyżej), w tym czasie jeszcze trochę tych tragedii ludzkich się wydarzy a uwierz mi że rodzic który w taki jak opisałem sposób stracił dziecko ma głęboko w poważaniu torfowisko...trzeba to przezyc zeby się przekonać i zleźć z drzewa.

 

Decyzja zapadła zresztą tak czy inaczej, jeszcze tylko polzei, zielonych z drzew, mandaty i jedziemy z koksem ...

 

Domik...bardziej mi chodzi o odleglosc budynków od ulicy niże o głebokosc połozenia miasta LOOOOL, zresztą wiesz jak by te kladki miały wygladac zeby tir pod nimi przejechał? Jak nie to zapraszam do stolicy na trasę Łazienkowską to zobaczysz jak ma wyglądac przepisowa kładka przystosowana do ruchu samochodów ciężarowych.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny ekolog się znalazł, tak od jednej drogi wszyscy poumieramy na raka płuc :lol: i za 10 lat wszyscy będą chodzili w maskach :lol: gadasz jak Kononowicz- nic nie będzie :P IMO 100x lepiej jak będzie ta obwodnica i to jak najszybciej, zresztą ciekawe czy byliście kiedykolwiek w tym mieście-myślę, że jakbyście sami zobaczyli co tam się dzieje to zmienilibyście zdanie, tak samo jak ci [glutes maximus] w pupe ekolodzy

Ty chyba masz problemy z mysleniem ... Nie chodzi o sama Rospude tak ziezko Ci to pojac ? Chodzi o wasz stosunek do srodowiska naturalnego - skoro wg Ciebie mozna zniszczyc Rospude to mozna zniszczyc i inne miejsca, tylko po to by ludzie mieli autostrade.

 

No wiesz Igi moje dzieci na torfowiska i bagna nie wyślę, nie potrzebuję w rodzinie tragedii, jak już to na biwak do zalesionych (sztucznie - bo ręką człowieka) lasów...o ile nie zostaną wcześniej wycięte przez ekologów na rzecz torfowiska [;

Byles kiedys w Augustowie? Gdzie Ty tam chcesz kładkę i tunel budować. Logicznym jest że gdyby sie DAŁO to by ludzie 15 lat nie czekali na obwodnicę, to nie Warszawa ze się zbuduje kładkę i święty spokój.

Lol kladke mozna zbudowac wszedzie ...

 

Co do Rospudy - do Ciebie tyczy sie to samo co wyzej - skoro wg Ciebie mozna zniszczyc Rospude to mozna i inne miejsca, a za kilkadziesiat lat niebedzie niczego tylko beton na drodze i w waszych mózgach ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5 urodziles sie w wielkim miescie? wakacje spedzasz na blokowisku? nie rozumie cie wogolu piszesz cos o bagnach i wysylaniu dzieci do lasu....a jak ci ten sztuczny las wytna na rzecz nowej obwodnicy?

Jakbys nie zauwazyl zaden z obroncow doliny nie ma nic przeciw obwodnicy TO JEST POTRZEBNE tym ludziom i ja to rozumie, piszesz ze trzeba to przezyc zeby to zrozumiec ( czyli zeby zrozumiec cierpienie chorych na AIDS, RAKA sam mosze to przezyc?) bullshit mam wyobraznie, ludzkie uczucia i potrafie wczuc sie w cierpienie tych ludzi (zreszta takich miejsc jest pelno jadac u mnie autostrada non stop widze PROTESTY , MIESZKANCY ZADAJA EKRANOW ITD ITD juz od kilku lat takie znaki) ale kocham tez przyrode, bo chce aby moje dzieci w przyszlosci nie oddychaly spalinami. Ja i inni podomni mi, ubolewamy nad podejsciem do rozwiazania tego problemu, przeciez oni nie uchwalili w 5 miesiecy tego projektu!!!! caly blad polega na tym ze w momencie podjecia prac projektowych mogli uwzglednic inne rozwiazanie pozwalajace zachowac "bagna i torfowiska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie reformowalni. Plan jest , opracowany , wytyczony , wliczony , i chodzi tylko o podpisy wojewody , burmistrza itd. I mozna realizowac 2 plan.

Na ten przykład Gniezno czekało na obwodnice ok 30 lat. I co ? I mial byc inaczej prowadzona , ale nie mogla , budowa zostalo przelozona , a Tiry koło Katedry jezdzily i co ? Przez cała miasto (Trasa Wrocław -> Poznan -> Bygdoszcz/Torun -> Gdansk) , pozatym mieszkam przy najbardziej ruchwliej ulicy (juz nie bo jest obwodnica) ale cały tranzyt na Torun -> Gdańsk jechal mi pod oknem. Posatwili swiatła na zadanie , policj zawsze wiecej tu sie kreciło i nie bylo zadnej tragedi. Wiec dlaczego w Augustownie , panowie Policjanci nie moge stanac na tej ulicy , karac , i moze postawic gdzies swiatła na zadanie ? Jak nie ma chodnika , to napewno miasto powinno znalesc srodki na budowe chodnika.

Zapraszam do Łubowa trasa Poznan -> Gdańsk , wies ok 1000 mieszkancow , chodniki , przejscia , swiatła , chodniki odzielone na całej dlugosci wsi barierka od ulicy. Jak sie chce to mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ja napisałem ze drzewa w parku krajobrazowym są mniej wazne niz srodowisko naturalne rozpudy.

Zbuduj sobie kładkę pod blokiem skoro wszędzie się da. :lol:

Niektórzy taie bzdury wypisują że mnie ogarnia pusty śmiech, siedzę w robocie i cieszę mordę do komputera jak debil. Czy wy wiecie jak kładka wygląda?

 

Heathen bardzo się mylisz, urodzilem się w wielkim miescie ale pół zycia (w tym czas dorastania) spedziłem w górach więc niech mi zaden pacan nie wmawia ze 20k drzew parku krajobrazowego to jest nic w porównaniu z 20k drzew Rospudy. Natura to natura.

Przeciez te bagna i torfowiska nie ZNIKNĄ Z POWIERZCHNI ziemi, tylko kawałek bagna, reszta lasu potrzebny na obwodnicę ludzie.

Zachowujecie się tak jak by mieli zrownac z ziemia setki kilometrów kwadratowych rospudy...przeprowadzcie się do Augustowa i wnioski nasuną się same.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI zauwaz ze ich podejscie jest typowo destruktywne ZNISZYCZ a podejscie ekologow jest podejsciem EKONOMICZNYM (nie z punktu widzenia czysto finansowego )bo zachowa sie dobra przyrody i zaspokoji potrzeby procesu urabnizacyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5

Nie rozsmieszaj mnie - toi chyba Ty nie wiesz jak kladka wyglada chlopie ... No chyba ze tam chodnikow nie ma tylko bloki a potem odrazu jezdnia ... Normalnie smieje sie tak samo jak ty - ze az mnie brzuch boli ...

Wielki LOL

 

Tak wyglada kladka - rzeczywiscie jest top niewykonalne zadanie zbudowac takie cudo techniki - prawie jak Golden Gate :damage_wall:Kładka

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze odpowiesz mi na pytanie które zadałem. Byles kiedys w Augustowie?

A tak wogole co ma KŁADKA do NATĘŻONEGO RUCHU SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH? Czy kładka to zmieni? Czy ściany budynków będą mniej pękąć? Tamtym ludziom nie chodzi o to ze przejsc nie mogą na drugą stronę tylko że im się chałupa w nocy trzęsie. Wesołe prawda?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ja napisałem ze drzewa w parku krajobrazowym są mniej wazne niz srodowisko naturalne rozpudy.

Zbuduj sobie kładkę pod blokiem skoro wszędzie się da. :lol:

Niektórzy taie bzdury wypisują że mnie ogarnia pusty śmiech, siedzę w robocie i cieszę mordę do komputera jak debil. Czy wy wiecie jak kładka wygląda?

Pracujesz wiec imho masz ponad 20 lat, pomijajac fakt ze w pracy sie pracuje a nie czyta forum, powiem ci ze zalamuje mnie twoje podejscie, ale twoja wola, zycze ci abys kiedys (jak i my wszyscy) mial mozliwosc pojechac gdziekolwiek gdzie nie znajdziesz puszek, butelek czy innych smieci i bedziesz mogl sie polozyc na zielonej trawie i odetchnac pelna piersia..... jesli wszyscy mieli by takie podejscie jak ty i podobni tobie to w przyszlosci takie marzenia zrealizowac mozna by jedynie kladac sie na murawie boiska i wdychajac tlen z butli..... nie rozumiesz tego? jesli UE trabi ze beda kary, zieloni trabia ze JEST ALTERNATYWA, to w momencie realizacji tego planu zostanie hmm jakby to napisac WYTYCZONY NOWY SYSTEM DZIALANIA, rozdupczamy wszystko co sie bedziem martwic o przyrode wkoncu w Augustowie rozdupcyli, to se teraz autostrade przez Biebrzański Park Narodowy walniem....ehhhh czlowieku Quo vadis???? Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś czasem być w dolinie Rospudy?

heathen o czym Ty mówisz, to ze jestem za zbudowaniem obwodnicy dla DOBRA i BEZPIECZENSTWA innych ludzi nie znaczy ze jestem za wycięciem w pień całej zieleni w Polsce. Moze przeczytaj cały post ktory zacytowales bo go wyedytowałem.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze odpowiesz mi na pytanie które zadałem. Byles kiedys w Augustowie?

Czyli dla ciebie trzeba organoleptycznie i wlasnymi zmysłami cos przezyc? zobaczyc?

Jak lekaz moze sie wypowiadac na temat AIDS skoro sam nie ma

Inż z drugiego konca swiata wypowiada sie na temat danej konstrukcji nie widzac jej....

IMHO dziecinny argument

ps. zycze sobie i wam aby UE dowalilo nam taka kare ze sie nie pozbieramy;] bo Polak to mądry po szkodzie...

 

a ty apo5 przeczytaj moj post i zrozumiesz czym moze zakonczyc sie takie POSUNIECIE jakie jest zaplanowane, owszem kilka drzew jak to piszesz...ale zawsze zaczyna sie od malych rzeczy...

ja spadam, nie rozpisujcie sie tak co bym jutro nadrobil zaleglosci

ps.2. jesli naprawde wychowales i urodziles sie tam gdzie napisales to dziwie ci sie jeszcze bardziej

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze odpowiesz mi na pytanie które zadałem. Byles kiedys w Augustowie?

A tak wogole co ma KŁADKA do NATĘŻONEGO RUCHU SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH? Czy kładka to zmieni? Czy ściany budynków będą mniej pękąć? Tamtym ludziom nie chodzi o to ze przejsc nie mogą na drugą stronę tylko że im się chałupa w nocy trzęsie. Wesołe prawda?

Byłem - a byles w Grudziadzu - caly ruch idzie przez calusienkie miasto przecinajac je na 2 czesci - i dlaczego oni nie maja miec obwodnicy a Augustow ma - w czym ludzie w Augustowie sa lepsi od tych w Grudziadzu czy wielu innych podobnych miastach

?

 

Dlaczego mamy placic wielomilionowe kary zamiast wykorzystac te pieniadze na obwodnice dla Grudziadza czy innych miast ??

 

 

pasożyty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza to pytanie Heathe, mysle ze aby zrozumiec ludzi z Augustowa trzeba się tam wybrac na pare dni, ja mam tam ciotkę, wystarczy.

Dla takich jak WY odpowiem - TAK. Trzeba tam BYC i własnymi zmysłami PRZEZYC co to znaczy mieszkac w miejscowosci ktora robi za ścieżkę "zdrowia" dla TIRowców.

Igi nie rób scen, mowimy o Augustowie a nie "dlaczego CI MAJA MIEC a tamci nie", nie zmieniaj tematu. [; Widocznie Grudziąc ma lepsze warunki do tego aby tam sobie jeżdziły pojazdy wszelkiej masci...no i grudziąc nie czeka na obwodnicę 15 lat [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza to pytanie Heathe, mysle ze aby zrozumiec ludzi z Augustowa trzeba się tam wybrac na pare dni, ja mam tam ciotkę, wystarczy.

Dla takich jak WY odpowiem - TAK. Trzeba tam BYC i własnymi zmysłami PRZEZYC co to znaczy mieszkac w miejscowosci ktora robi za ścieżkę "zdrowia" dla TIRowców.

 

Ostatnbia moja wypowiedz - nigdy powtazam nie napisalem ze Augustow nie ma miec obwodnicy, ani nie napisal tego nikt z osób broniących Rospudy. Jezeli tego nie potrafisz pojac to niestety moja dyskusja z Toba nie ma sensu najmiejszego.

 

Jak zrozumiesz ta podstawowa kwestie to sie odezwij na pw i bedziemy mogli rzeczowo podyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem , ale narazie przyjazd całego GP nie jest konieczny , mamy kilka dni na zorganizowanie sie , i jesli faktycznie wejda geodeci i zacznie sie cos dziac, zacznie dzialac KE , to i my wchodzimy na drzewa.

A co do mandatow , juz placilem kilka za akcje , i wiesz co kolejny tez zaplace , zacznij szanowac ludzi z GP . Policji sie nie boimy , bo nic zlego nie robimy , na drzewie nie moge sobie posiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podminować cały teren, jak już buldozery wjadą to wiecie...zwali się na niewypały z drugiej wojny [;

Tam nie ma zakazu łażenia po drzewach? Przecież kora się niszczy + płoszycie ptaki i wiewiórki!!

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apo5 z Toba juz nie rozmawiam i nie bede odpowiadal na Twoje glupie posty.

Bo myslalem ze jest szansa na dyskusje z argumentami. A takich nie widze.

Bo przeciez , moze zbudowac chodniki , postawic swiatła , hm policja moze stac gdzies tam. I jest wiele innych metod , zeby bylo bezpiecznie.

A obwodnica owszem tak , ale wariant 2. Zobacz sobie hasła GP 3 x Tak dla Obdwodnicy , My nie chcemy zeby jej nie bylo , tylko zeby byla zbudowana tak zeby jak najmniej zniszczyc , a oceny panow drogowcow, sa nieadekwatne , do tego , co naprawde wynika z raportow KE , GP , i innych orgaznizacji. Dlaczego nie sluchasz argumentow , ze my nie jestesmy przeciwko obwodnicy , a tylko miejscy w ktorym ma byc ona.

I nic wiecej. Czy trzeba Ci to rysowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chce żebys mi to narysował. W photoshopie poprosze.

BTW ciekawe komentarze na wirtualnej Polsce, podobno taki pan ekolog zarobi sobie na takiej akcji 400,- dziennie, a za łażenie po drodze 15,- za godzine. Ciekawe kto to sponsoruje o ile to prawda.

Jest jeszcze napisane ze minister srodowiska chce wyciac 50 hektarów lasu pod Warszawą aby tylko obwodnica Warszawska nie szła pod jego oknami. Niezły dekiel. Zieloni coś zrobią w tej sprawie, czy 50 hektarów lasu jest tak samo niewazne jak park krajobrazowy? No i co z tą kanadą Inkub, czemu tam nikt nie protestuje a wycina się srodowiska naturalne wielkosci Polski?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chce żebys mi to narysował. W photoshopie poprosze.

BTW ciekawe komentarze na wirtualnej Polsce, podobno taki pan ekolog zarobi sobie na takiej akcji 400,- dziennie, a za łażenie po drodze 15,- za godzine. Ciekawe kto to sponsoruje o ile to prawda.

Jest jeszcze napisane ze minister srodowiska chce wyciac 50 hektarów lasu pod Warszawą aby tylko obwodnica Warszawska nie szła pod jego oknami. Niezły dekiel. Zieloni coś zrobią w tej sprawie, czy 50 hektaru lasów jest tak samo niewazne jak park krajobrazowy? No i co z tą kanadą Inkub, czemu tam nikt nie protestuje a wycina się srodowiska naturalne wielkosci Polski?

 

Aaa teraz Cie kojarze apo5 :P Spojzalem na podpis :lol:

 

To ty ten od kosmitow, ktory przedstawial dziecinne argumenty na potwierdzenie swoich tez ze w 2012 bedzie koniec swiata, tak samo jak i w tym temacie ...

 

Wiec co Ci zalezy na jakiejs obwodnicy skoro w 2012 i tak wszyscy zginiemy - do tego czasu przeciez nei zdaza nawet oddac tej drogi :lol:

:lol: :lol: :lol:

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet list od ludzie z Doliny wklejałem , ale dla apo5 jeszcze raz to zrobie.

Obro ncy Doliny Rospudy

 

Wczoraj dowiedzieliśmy sie wszyscy o jednoznacznym stanowisku Komisji Europejskiej w sprawie Doliny Rospudy. Premier Kaczy ynski podczas konferencji prasowej dal do zrozumienia, że sprawa nie jest zakonczona.

Jednocześnie docierają do nas wieści z różnych mediów, jakoby rząd rozpowszechnial informacje o tym, że ludzie nad Rospudą, którzy przyjechali tam biorąc urlopy z pracy bądź uczelni, są przez "ekologów" oplacani za swój pobyt w obozie. W związku z tym chcę wyraźnie podkreślić, w imieniu wszystkich wolontariuszy Greenpeace oraz tych, którzy są tam po prostu jako ludzie, którzy chcą powstrzymać zniszczenie Doliny, że takie insynuacje traktujemy jako obelgę. Wszystkich tych, którzy chcą się przekonać jak jest na prawdę, zapraszamy do obozu nad Rospudą.

 

W związku z tym, że do dziś nie ma wyraźnej reakcji ze strony rządu RP w tej sprawie, proszę Was wszystkich o rozpoczęcie przygotowan do zgromadzeniia w kolejną niedzielę 25.02. Mam nadzieję, że tym razem będzie nas jeszcze więcej, mam nadzieję że do dolączą kolejne miasta w Polsce a także za granicą. Chcę też, żebyście wiedzieli, że mamy rosnące poparcie mieszkanców Doliny Rospudy i Suwalszczyzny i że w najbliższą niedzielę o 11 rano Ci z nich, którzy będą mogli, zbiorą się przy naszym obozie, by dać wyraz poparcia dla naszych dzialan (poniżej za zalączam wypowiedź jednego z nich ze strony www.dolina-rospudy.pl). Postaramy się, aby ludzie nad Rospudą mogli uslyszeć się nawzajem z tymi, którzy spotkają się w innych miastach.

 

Bądźmy w niedzielę razem i pokażmy, że chcemy uratowania Doliny. Pokażmy też, że pragniemy, aby rządzący w Polsce, niezależnie od kolorów i nazw, zaczęli w ko 4;cu brać na poważnie to, co jest dla nas najcenniejsze - dziką przyrodę w naszym kraju.

 

Maciek Muskat

w imieniu zalogi Greenpeace Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI ot robisz? Czy próbujesz wyśmiać moje poglądy na temat o którym nie masz pojęcia? 2012 to 2012 a Rospuda to Rospuda więc się ogarnij.

 

Domik, jak pilnować przyrody to na całym świecie, od tego jest taka organizacja jak greenpeace...ale najwyraźniej mają prawo wydzielać gdzie przyroda jest bardziej przyrodnicza a gdzie mniej [;

 

Inkub, zajrzyj może do gazet, sprawa JEST zakończona, prace ruszają od dzisiaj, więc nie wiem po co jeszcze raz ten list wklejasz (pomijajac moje pytania a pro po kanady) ktory czytałem pare stron wczesniej.

Cała Polska niech przyjedzie na torfowisko na ktorm nie powinna ludzka noga stanąć, macie racje. Będą miały gazety o czym pisać i policja co usuwać. Pozdro. Wracam do pacy.

 

Igi robisz OT, powtarzam Ci po raz drugi.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszy. Dzisiaj jesli juz to Geodeci wejda. A dalej i tak nic sie nie stanie. KE , zapowiedziala , ze jest wejda maszyny do Doliny , oddaje sprawe do Trybunału i w tym momencie jest koniec myslenia o jakiej kolwiek obwodnicy , bo srodki z UE zostana odciete. Czy wy tego nie rozumiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie po cholere 5 stron pisania bzdur, jezdzenia setkami w miejsce dzikiej przyrody, wieszanie się na drzewach skoro UE odetnie srodki? Logiczni jestescie? Bo chyba nie bardzo :mur:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi o to ze obwodnica TAK , ale inna trasa. Nikt nie chce zeby Polske wytykano , za niszcze nie przyrod i odciano srodki.

Jestesmy logiczniejsi niz panow minister Srodowiska i cala reszta specjalistow z naszego kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...