Skocz do zawartości
Inkub

Dolina Rospudy

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie to żenada... i tak jak napisał AKa, jest to jakaś paranoja, ci wszyscy zieloni nie mają dobrze w głowie skoro uczestniczą i "bronią" ekosystemu tam gdzie jest tv i inne szmatławce na "F" :lol:

 

i coraz mniej zaczyna mnie ta cała dolina rozpusty interesować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dokladnie 600 m kw. Doliny Rospudy, co stanowi 0,1 proc. jej powierzchni. :lol2:

dzięki, tamtego posta pisałem pod wpływem emocji i z głowy, a tej powierzchni nie pamiętałem... jednak dla kolegi Inkuba to

"niszczenie doliny za wszelką cenę" <_< :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak już jutro rusza wielka wyprawa ludzi będących za budową obwodnicy i będą "za wszelką cenę" niszczyć tą całą dolinę... :blurp: :gitarzysta2: :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest mozliwe ze przy calym ruchu jaki jest przez augustow nikt go nie uregulowal przez tyle czasu? Jasne, powtarzam sie, ale gdzie k... sa swiatla, fotoradary itd ? Pewnie nikt na tym zadupiu nie slyszal o czyms takim jak regulacja ruchu. A potem 'bo tiry szybko jezdza'. No jak nic przez tyle czasu nie zrobili to cisna ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi dadza , nie bedzie wypadkow ... a o to podobno chodzi. Ale co tam.

Ruch jest wszedzie. zapraszam do mnie i zobaczymy gdzie jest wiekszy oO

Widać, że nie czytasz postów. Pisałem, że Augustów ma status prawny UZDROWISKA. Czy twoje miasto też ma taki status? Czemu więc porównujesz ruch u siebie z ruchem w uzdrowisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

większego jak w wawie na skrzyżowaniu Płowieckiej z Marsa gwarantuje wam że nie ma :P można szału dostać :damage_wall: a światłą dużo dadzą... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde , najpierw bylo ze za szybko jezdza , teraz ze ogolnie jezdza, to moze zamknac augustowo ?

Ludzie w calej polsce jezdza i to w wiekszej ilosci niz w Augustowie.

I nie robi sie zadymy , bo buduje sie zgodnie z prawem i slucha sie glosow ekologow. Tylko w p... augustowie nie , bo mieszkancy wiedza lepiej :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Qrde , najpierw bylo ze za szybko jezdza , teraz ze ogolnie jezdza, to moze zamknac augustowo ?

Ludzie w calej polsce jezdza i to w wiekszej ilosci niz w Augustowie.

I nie robi sie zadymy , bo buduje sie zgodnie z prawem i slucha sie glosow ekologow. Tylko w p... augustowie nie , bo mieszkancy wiedza lepiej :|

tak, wszędzie buduje się słuchając "p..." ekologów :lol: :lol: jak by chodziło o samą szybką jazdę to wiadukt i już... tu chodzi o ilość i szybkość, ekolodzy to naprawdę ciemni ludzie <_<. Sory ale argumenty masz z d*** wzięte

 

jeszcze powtórzę: jak ekolodzy tak się na wszystkim znają to niech sobie pomieszkają przy tej drodze-gwarantuje że zmienią zdanie

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol...wyburzona CAŁA WIEŚ. Chyba Inkub sobie jaja robicie z tym Waszym wariantem o_O. Wogóle bez komentarza, to już się zaczyna robić cyrk, niech już zapada wyrok, niech juz robią tą drogę przez tą cholerną rospudę, zamykajmy ten temat i kończmy tę farsę bo szkoda nerwów. I jeszcze ten artykuł o ekologach zwijających dupsko na noc do ciepłych domków. Żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tymi ekologami i tym całym GREENPEACE zawsze stoją czerwoni i lewaki. Ciekawe dlaczego ? ;)

 

I z zielonego robi się brunatny :lol:

 

A najlepiej Augustowo wytruć i zalesić. I będzie spokój :lol:

 

Na miejscu Augustowian sam bym protestował.

 

Najbardziej podobał mi się okrzyk: "precz z Kaliszem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mało się o tym mówi i słyszy, ale prawdopodobnie bagna Rospudy nie są wcale takie "prastare" - liczą sobie około 150 lat będąc

efektem dewastacji ekosystemu podczas budowy

kanału Augustowskiego..." [; tia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M momentami sie wydaje ze czytam Onet. bo niektore osoby lykaja to co powie nasz rzad , jak byl by alfa i omega. Jutro bedzie decyzja KE , a od 1 marca do ostatniego sierpnia nie mozna nic w dolinie robic :D i to jest dobre.

A jesli bedzie kara z KE , to nic nigdy tam nie bedzie budowane.

Czasem mi sie wydaje ze na tym forum jest duzo fanow pewnej parti.

Eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekawy jakby zareagowali "ekolodzy" gdyby przyszedl mily pan i powiedzial im ze maja x czasu na wyprowadzenie sie z wlasnych domow, bo droga nie moze isc przez kawalek lasu tylko musi przez ich dom, poniewaz byly protesty ludzi mieszkajacych 300 i wiecej km dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma jedno do 2 ? Tlumaczyc mi sie ogolnie po raz milionowy tego nie chce.

Bo to juz jest nudne. I nie "ekolodzy" a ekolodzy , ludzie ktorzy tam sa , wiedza co robia. Ciekawe ze dolaczyl do nich Pan Gwiazda z zona.

I nie tylko on wspiera akcje . Pan Tym ktory mieszka w tym wojewodztwie tez jest za nie budowaniem w dolinie. Ale to widac za malo. Dla niektorych osob na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma partia do rzeczy?

A może wyburzymy wioskę? [;

Jedna mniej jedna więcej co za różnica nie? Ale przynajmniej bagna będą w całości i torfowiska, no i oczywiscie 20k najcenniejszych drzew w Polsce. A rolników przygarniecie pod swoje strzechy ekolodzy. Co Ty na to ;)

A jak Unia zabroni wogole budowy dróg i zatrzyma dofinansowanie, wtedy dalej ludzie będą ginąć pod kołami w drodze do pracy, szkoły, sklepu (niepotrzebne skreślić). Ale kogo to obchodzi,rodziny tam nie macie, ludzie z KE siedza wygodnie w swoich ciepłych domach, wożąc się swoimi wypasionymi urzędowymi samochodami i podpisując papierki, a ekologowie po całej akcji zabiorą dupę w troki z drzew i też do domu sobie pojadą. A Augustów pozostanie sam sobie i swojej tragedii dalej. Tylko gorzej będzie jak Augustów zrealizuje swoje plany i poblokują trasy przejazdów TIRów...wtedy będzie nieciekawie.Pozdr0 zieloni.

 

P.S - to nie dom pana TYMA będzie wyburzony jak wprowadzicie swój zacny plan drugiego wariantu, nie pod jego oknami będzie sobie szła obwodnica więc co ma chłop powiedzieć "TAK, ZBUDUJCIE NA ROSPUDZIE?". Człowiek medialny nie może tak powiedzieć bo mu żyć nie dadzą i okrzykną go wrogiem środowiska a greenpeace będzie palić jego kukły zamiast busha :lol: [; Zresztą TYM nie jest dla mnie żadnym autorytetem, to że jest dobry aktorem to ok, fajnie śmiesznie i wogóle...ale co ma do rzeczy jego zdanie? Tak samo się liczy dla mnie jak zdanie zwykłego szarego człowieka. Wpływowy nie jestem. Jak by mi Ojciec Święty (po naradzie z Augustowem) powiedział, żeby tam nie budować to bym się zgodził...ale nie TYM. :rolleyes:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma jedno do 2 ?

no lol normalnie. co ma 1 do 2? ano to, ze rozwazam sytacje budowania drogi tam gdzie chca zieloni. moge narysowac albo dac linka do znaczenia slowa alternatywa jesli chcesz.

Tlumaczyc mi sie ogolnie po raz milionowy tego nie chce.

tu nie ma nic do tlumaczenia. mamy wybor: albo kosimy kawaleczek malutki lasu albo wysiedlamy ludzi. dla mnie rozwiazanie jest oczywiste...

Bo to juz jest nudne. I nie "ekolodzy" a ekolodzy , ludzie ktorzy tam sa , wiedza co robia.

tylko, ze wiekszosc bedacych przeciw to "ekolodzy" siedza sobie w domciu i majacy kontakt ze slowem eko jedynie gdy kupuja proszek do prania albo jogurt (nie dotyczy siedzacych tam na miejscu. dla nich mam 100% respect ze maja checi tracic kase i czas na (imo) bzdurne hobby ktore praktycznie nikogo nie obchodzi)

Ciekawe ze dolaczyl do nich Pan Gwiazda z zona.

dla mnie to moze nawet Pan Alfa Centauri z zona dolaczyc, jako ciekawostke moge powiedziec, ze Pan Ciota, tez znany autorytet, jest przeciwny protestowaniu

I nie tylko on wspiera akcje . Pan Tym ktory mieszka w tym wojewodztwie tez jest za nie budowaniem w dolinie. Ale to widac za malo. Dla niektorych osob na tym forum

moja babcia tez mieszka w tamtym wojewodztwie i nie do pomyslenia dla niej jest ze ktos przeklada las nad czyjes prawo do wlasnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana A.Gwiazdy to moze poczytam zanim zaczniemy pisac ze Pan Ciota i h wie co jeszcze. ?

Andrzej_Gwiazda

Moze to to da myslenia ? Ale pewnie to za mało.

Nie rozumie jeden z 2 ze jest lamane prawo europejskie. Ze groza za to takie sankcje , ze bedziemy za Rumunia , albo jeszcze gorzej. Moze poczytajcie , moze sie doinforumujcie , bo jak narazie to argumenty kiepskie. Co tam ze to ekosystem , ze jedno z niewielu miejsc w europie , lepiej zalac betonem. A po co nam lasy , wytnijmy je . Swiadomosc ekologiczne w Polsce jest niska , ale ze az tak to nie wiedzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana A.Gwiazdy to moze poczytam zanim zaczniemy pisac ze Pan Ciota i h wie co jeszcze. ?

Andrzej_Gwiazda

Co do Pana Z.Cioty to moze wklepiemy w glupie gugle zanim zaczniemy pisac bzdury?

http://www.dmcs.pl/pracownicy/display.do?id=4

Twoj autorytet kontra moj:

mgr vs dr (prof)

ja wygrywam Ty przegrywasz

tlumaczenie:

jesli wg Ciebie magister elektronik to autorytet w dziedzinie biologii i ekologii, to autorytet doktora elektronika na bank jest wiekszy

Moze to to da myslenia ? Ale pewnie to za mało.

no jesli slowo elektronika(ktory w wiki jest tylko i wylacznie dzieki walce z komunizmem) w ekologii jest takie super wazne, to czemu nie uznawac autorytetow telefonicznych wrozek w fizyce kwantowej

Nie rozumie jeden z 2 ze jest lamane prawo europejskie. Ze groza za to takie sankcje , ze bedziemy za Rumunia , albo jeszcze gorzej. Moze poczytajcie , moze sie doinforumujcie , bo jak narazie to argumenty kiepskie. Co tam ze to ekosystem , ze jedno z niewielu miejsc w europie , lepiej zalac betonem.

skoro to takie super mega wazne unikatowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce, to greenpeace na bank ma rospude na jakiejs watchliscie, a reagowanie ponad 10lat (ktos w temacie 15 rzucil) od przedstawienia wstepnej koncepcji zakrawa na kpine i dzieje sie "troszke" za pozno... Bo rozumiem od tego jestescie? Od dbania i chronienia przyrody od pojawienia sie zagrozenia do konca? po prostu daliscie ciala na calej linii albo taka Wasza taktyka, ze wtracacie sie kiedy sprawa bedzie medialna, bo wczesniej nikogo z Was to miejsce nie obchodzi

A po co nam lasy , wytnijmy je . Swiadomosc ekologiczne w Polsce jest niska , ale ze az tak to nie wiedzialem.

jesli wyciecie calej doliny i zalanie jej betonem przywrociloby zycie przynajmniej jednego dziecka, ktore zginelo w Augustowie z powodu tych tirow, mozesz byc pewien, ze bylbym jednym z pierwszych, ktorzy ganialiby tam z siekierami Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego , zanim Ty wiedziales ze jest Dolina , my zbieralismy podpisy , np. na Woodstocku 2006 i Slot Art Festwial

No to zabojcze tempo, skoro juz "15.06.1999 r. – po wizji lokalnej w terenie i na posiedzeniu w Suwałkach Wojewódzka Komisja Ochrony Przyrody w Białymstoku wydała pozytywną opinię przebiegu obwodnicy wg wariantu IV L."

 

Co do Pana A.Gwiazdy to moze poczytam zanim zaczniemy pisac ze Pan Ciota i h wie co jeszcze. ?

Andrzej_Gwiazda

Moze to to da myslenia ? Ale pewnie to za mało.

Co do Pana Gwiazdy bardziej przemawiaja do mnie opinnie osob, ktore sie na tym znaja.

 

Lista osob, ktore opinniowaly przebieg obwodnicy:

 

1) prof. Waldemar Mioduszewski, Zakład Zasobów Wodnych, Instytut Melioracji i Użytków Zielonych w Raszynie;

2) prof. dr hab. Aleksander W. Sokołowski, były pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży;

3) prof. dr hab. Wojciech Radecki, Instytut Nauk Prawnych PAN, Zespół Prawa Ochrony Środowiska we Wrocławiu;

4) prof. dr hab. Maciej Gromadzki, Zakład Ornitologii Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku;

5) prof. dr hab. Włodzimierz Jędrzejewski, Zakład Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży;

6) dr Włodzimierz Kwiatkowski, Politechnika Białostocka;

7) dr Włodzimierz Kwiatkowski, Politechnika Białostocka.

Edytowane przez Ruido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sie zajmuje tym KE, nie znaczy ze prawda jest po ich stronie i ze przegramy.

Co do korupcji to na razie nic nie wykryto, dodatkowo troche trudno mi uwierzyc ze od ponad 8 lat co wybory ktos przekupowal urzednikow panstwowych. Rownie dobrze mozna zarzucic korupcje ekologa, bo tez sie zdarzala korupcja w przeszlosci w ich szeregach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...