Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] Test Porównawczy 8 Płyt Głównych Pod Intel Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego nie musisz mnie przekonywać :wink: Chodziło mi o tego Asusa co był w teście ;]

Bo ten Asus to nie jest płyta do bicia rekordów w fsb ;) . Jako (nie oszukumy się) high end'owa mobo przeznaczona jest do procków z tej samej półki, które mnożnik mają nie najniższy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bios chociaz najnowszy wgraliście? Zazwyczaj ten co jest standardowo to nadaje się tylko do tego, by mozna bylo go uaktualnić ;)

Niestety nie mieliśmy za bardzo takiej możliwości :( Zresztą producent chyba fabrycznie powinien zapewnić w pełni, nazwijmy to "sprawną" płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry test, dużo informacji, szczególnie o konstrukcji płyt :-)

 

Drobna uwaga, w tabelce opisującej chipsety jest błąd, chodzi mi o linię "Wspiera częściowy zapis do pamięci, tylko przy użyciu ECC ( Error Corection Code)". To nie tak. Chipset 965 nie ma ECC i wspiera częściowy zapis. Chipset 975X ma ECC i wspiera częściowy zapis tylko przy nie używaniu ECC.

 

Jeśli można mieć życzenia, to ja chętnie widziałbym jeszcze parę testów:

- pobór mocy przez płytę (lub komputer, jeżeli konfiguracje są identyczne)

- możliwości płyty pod względem obniżania napięcia CPU (wg opisu chyba tylko Gigabyte to przewiduje?)

- temperatury i prędkości wiatraków zależne od obciążenia, szczególnie przy włączonych mechanizmach oszczędzania energii

- parametry wbudowanej karty dźwiękowej.

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry test, dużo informacji, szczególnie o konstrukcji płyt :-)

 

Drobna uwaga, w tabelce opisującej chipsety jest błąd, chodzi mi o linię "Wspiera częściowy zapis do pamięci, tylko przy użyciu ECC ( Error Corection Code)". To nie tak. Chipset 965 nie ma ECC i wspiera częściowy zapis. Chipset 975X ma ECC i wspiera częściowy zapis tylko przy nie używaniu ECC.

Dzięki że zwróciłeś mi uwagę, przeoczenie z mojej strony podczas przeglądania manuala. Zostało już poprawione.

 

Jeśli można mieć życzenia, to ja chętnie widziałbym jeszcze parę testów:

- pobór mocy przez płytę (lub komputer, jeżeli konfiguracje są identyczne)

- możliwości płyty pod względem obniżania napięcia CPU (wg opisu chyba tylko Gigabyte to przewiduje?)

- temperatury i prędkości wiatraków zależne od obciążenia, szczególnie przy włączonych mechanizmach oszczędzania energii

- parametry wbudowanej karty dźwiękowej.

A jeżeli chodzi o życzenia to:

1. Będzie to kłopotliwe w realizacji z powodu braku sprzętu mierzącego

2. Postaramy się to uwzględnić w następnych testach.

3. Tutaj dokładnie chyba nie zrozumiałem o co Ci dokładnie chodzi. Temperatury poszczególnych komponentów bez problemu można by uwzględnić, ale nie wiem jak się odnieść od prędkości wiatraków jak płyty są chłodzone pasywnie.

4. Postaramy się to uwzględnić w następnych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max FSB na jakim multi bylo robione, jesli mozna wiedziec, bo cos nie widze stosownej adnotacji, lub ja przeoczylem.

Wszystkie testy były przeprowadzone przy obniżonym mnożniku procesora do 6 (...)

Wzrok siada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o życzenia to:

1. Będzie to kłopotliwe w realizacji z powodu braku sprzętu mierzącego

Może wystarczy taki miernik wtykany w gniazdko. Na allegro można dostać za kilkadziesiąt zł:

2524669[/snapback]

3. Tutaj dokładnie chyba nie zrozumiałem o co Ci dokładnie chodzi. Temperatury poszczególnych komponentów bez problemu można by uwzględnić, ale nie wiem jak się odnieść od prędkości wiatraków jak płyty są chłodzone pasywnie.

Ogólnie chodzi mi o to, czy jest chłodno i cicho. A w szczególności, jakie temperatury osiągają scalaki chipsetu, do jakich obrotów spada wentylator CPU w idle i czy jest sensownie regulowany, czy funkcje typu SpeedStep lub Q'n'Q działają poprawnie. Bo z tym różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...