Skocz do zawartości
humax5400

Nowy Mitsubishi Outlander Czy Honda Cr-v ? A Może...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak, że od jakiegoś czasu mam w planach kupić samochód (miał być terenowy ... ale suv wystarczy) chciałbym abyście doradzili. Który samochód warto kupić. Oczywiście chodzi o samochód nowy.

 

1) Nowy model Mitsubishi Outlander (pełna opcja bez navi) A/T

 

czy

 

2) Nowy model Honda CR-V (pełna opcja bez navi) A/T

 

 

Ale jest jeszcze jedna opcja. Zamiast któregoś z tych samochodów mogę wziąć używany Range Rover (2003).

 

 

Co wg. was byłoby najlepsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy chyba Range Rover, ale tutaj jest sytuacja : Nowy samochód vs Używany(przebieg 140tys.km) za tą samą cenę. Czy wogóle warto tyle dawać za używany, czy lepiej któryś z tamtych, skoro i tak by się raczej sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zobaczy kiedykolwiek teren ?

 

Jesli ma to pojezdzic po wertepach etc wolalbym land rovera, cepy i obuchy to narzedzia ktore sie nie psuja w przeciwienstwie do zasilanych protonowo-antymateryjnie maszyn do szycia ktorymi sa nowoczesne samochody...

 

Zakladajac ze to ma byc tylko duze, nie moczyc sukienki, brudzic baletek i straszyc innych / patrzec z gory to polecam wtedy crv / outlandera.

 

Outlandera juz raz ganialem w RST, nawet szybkie auto, zdecydowanie gazu musialem uzywac by za nim poganiac, pali sprzeglo bezblednie na startach a na zakretach ESP kierowcy uratowalo zycie jak go bokami stawialo bez kontry.... Ja w tym czasie bardziej sie pocilem czy gosc we mnie przywali niz staralem sie jechac szybko...

 

No i najwazniejsze: to co mowi moj poprzednik. Wsiadz w kazde auto i pojezdzij nim - wybierz ten w ktorym czujesz sie najlepiej i jezdzi sie najlepiej, czasem warto sercem kupowac, moim zdaniem przy mitsu vs honda tak mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zobaczcie. Przydałby się napęd 4x4.

 

Outlander ma napęd 4x4 (jest pokrętło i można sobie przestawiać 2WD , 4WD lub 4WD Lock ), natomiast Honda CR-V ma napęd na przód, a tył dołącza się gdy koła zaczynają się ślizgać itp. Nie można tego ręcznie sobie ustawiać. Ale z drugiej strony Cr-V można brać z automatyczną skrzynią, a Outlandera nie ma z automatyczną skrzynią. A jak wiadomo automat = większy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się dokładnie, co tata chce kupić, bo zaczynało sie od LR, BMW, Volvo, a teraz przebierasz w japońcach! I prwada jest taka, że na tym forum, możesz przeczytać w większości opinie ludzi, którzy te auta widzieli na obrazkach, a opinie stawiają na podstawie ("ładny, nie ładny"), znajdź sobie forym fanów tych aut, to się dowiesz co naprawdę te pojazdy prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się dokładnie, co tata chce kupić, bo zaczynało sie od LR, BMW, Volvo, a teraz przebierasz w japońcach! I prwada jest taka, że na tym forum, możesz przeczytać w większości opinie ludzi, którzy te auta widzieli na obrazkach, a opinie stawiają na podstawie ("ładny, nie ładny"), znajdź sobie forym fanów tych aut, to się dowiesz co naprawdę te pojazdy prezentują.

Zaczynało się. Ale tamte to były używane, bo gdybym miał tyle kasy na nowy niemiecki lub angielski pojazd z tych wymienionych, to bym nawet nie pytał.

 

Na forum z tego co wiem może pisać każdy tak ? I nie każdy musi komentować tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się dokładnie, co tata chce kupić, bo zaczynało sie od LR, BMW, Volvo, a teraz przebierasz w japońcach! I prwada jest taka, że na tym forum, możesz przeczytać w większości opinie ludzi, którzy te auta widzieli na obrazkach, a opinie stawiają na podstawie ("ładny, nie ładny"), znajdź sobie forym fanów tych aut, to się dowiesz co naprawdę te pojazdy prezentują.

Generalizujesz Panie kolego i to bardzo mocno!!!!!

Nie wiem czy zauwazyles ale w zainteresowaniach wielu z uzytkownikow jest napisane MOTORYZACJA. No ale jak widac Tobie to nie wystarcza. To jest sprawa zalozyciela tematu gdzie pisze i jakie zaklada tematy. Chcial sie dowiedziec co my o tym myslimy to sie dowie.

 

Na pewno kilku by sie znalazlo co mialo okazje jezdzic tymi autami, tudziez je ma wiec co nie co moga powiedziec.

 

EOT

 

 

 

Sasias mial CR-V 1 generacje. Auto nie do zajezdzenia. Zrobil nim 170-180k i auto jak nowe (mechanicznie), lekko zaczelo w srodku trzeszczec ale nie ma sie co dziwiwc jezdzac po takich drogach. Silnik bardzo dobry dosc mocny i w miare oszczedny, ladnie sie krecil :D

 

Nastepna generacja CR-Vki jest jeszcze bardzoej dopracowana. Zmienieli stylistyke. mechanicznie chyba tez poprawili (genialny diesel, 180-190 koni po wirusie :>). Jest sporo cichsza od 1 generacji.

 

Co do Outlandera to za duzo o nim nie wiem. Pewnie mechanicznie bedzie dobre, stylistycznie lipa.

 

Musisz pojezdzic po salonach i wsiasc a najlepeij wogole przejechac sie tymi autami.

 

Ps niedlugo wchodzi 3generacja CR-V pewnie 2ga sporo stanieje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowimy o kasie rzędu 100 tys PLN? Tak?

Wiem ze to co powiem może być delikatnie mówiąc niepopularne ale zajrzyj do salonu KIA i przejedź sie modelem SPORTAGE.

Ja osobiście jestem tym samochodem zachwycony. Siedzi mi sie w nim równie wygodnie jak w mojej 605. Ma naprawde dobrą gwarancję. Elegancko wykończone wnętrze (przyzwoite materiały). Fajne silniki i kosztuje poniżej 100 tys. Jesli masz 150 tyś obejrzyj sobie SORENTO. Co do CRV ma ją wujek mojej żony i uważam że samochodzik jest przyjemny ale mnie szczególnie nie podnieca. Co do Mitsubishi sie nie wypowiem bo mam zerowy kontakt z tą marką. A jesli chodzi o Rovera to sprawdź czy napewno ma przebieg tylko 140 tys. Jesli jest z zachodu a w szczególności z niemiec albo holandii to pamietaj ze oni po swoich wypasionych autostradach kręcą po 70-80 tys km. rocznie. A szansa ze miał go emerytowany lekaż z alpejskiej wioski jest niewielka.

 

 

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być mocno używany w terenie to Land Rover.

 

Jak miejskie + sporadyczne wyjazdy w lekki teren

Subaru Forester

Mitsubishi Outlander (tylko nowy)

 

Forester jest autkiem genialnym, z silnikiem 2.0 160km fajne osiągi + niewielkie spalanie. Oczywiście możesz szarpnąć się na 2.5 turbo i 6s do setki, a przy tym przyjemna sprawność w terenie (jak na suva), tylko spalanie większe niż impreza STi... Bo i silnika od niej (z minimalnymi zmianami), a autko cięższe. Za to mina kolesia w porshaku wąchającego rurę - bezcenne :)

 

Nowy Outlander - jeśli chodzi o silniki wielka niewiadoma (na razie tylko 140km diesel, mułowaty), natomiast pod względem całej reszty - nie do poznania w stosunku do poprzedniej. Może z zewnątrz nie jest tak odróżniający się już, natomiast wygoda, ergonomia, jakość materiałów, etc - zgodnie wg wszystkich recenzentów REWELACJA.

W marcu powinny się już pojawić w salonach autka testowe - tylko skoczyć i się przejechać (sam tak zrobię, choć nie mam zamiaru kupować :) ). Starego outlandera nie tknął bym nawet kijem... paskudny we wnętrzu, silniki bez rewelacji. Forester bił go pod każdym względem.

 

CRV IMO sobie odpuść, nie dorasta do nich, aczkolwiek oczywiście wszystko zależy jak Ci się autko spodoba organoleptycznie - co ludź to gust...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forester jest autkiem genialnym, z silnikiem 2.0 160km fajne osiągi + niewielkie spalanie. Oczywiście możesz szarpnąć się na 2.5 turbo i 6s do setki, a przy tym przyjemna sprawność w terenie (jak na suva), tylko spalanie większe niż impreza STi... Bo i silnika od niej (z minimalnymi zmianami), a autko cięższe. Za to mina kolesia w porshaku wąchającego rurę - bezcenne :)

Taaa jasne. 2 litry boxer i niskie spalanie. Niestety musze cie zmartwic. Boxer spala w stosunku do rzedowki 1-1,5 litra wiecej.

Bardzo fajny jest Forester 2l turbo (okolo 180KM) z automatem. Spalanie okolo 13l w miescie. W srodku ladnie wykonczone i fajnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie spalanie oczywiście w stosunku do pozostałych wersji silnikowych Foresterów

Zresztą 160 konny 2.0l pali tyle, ile hondowskie 2.0 155KM w rzędzie, nie ma tragedii.

W stosunku możliwości/spalanie jest nieźle.

 

A propnowane 2.0 turbo akurat jest najgorszą wersją silnikową - zresztą Subaru z niego zrezygnowało, w 'nowych' foresterach już go nie ma. Pali praktycznie tyle co 2.5 turbo, a osiągi gorsze. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę... Obciach - być podobnym do jakiegoś francuza, i to w dodatku citroena... bleee !

;)

 

Przegieli z podobieństwem. Niby wynika to z korzystania z tej nowej, opracowanej przez PSA i Mitsubishi 'globalnej płyty podłogowej' czy jak oni ją nazwali, która będzie wykorzystywana w masie aut różnych firm (m.inn concept-x oraz nowym evo X). Ale przegięli... To już w mitsu mogli postawić chociaż na podobieństwo wizualne do poprzedniego outlandera.

 

Głupie to... Ale wiesz - autko generalnie świetne, więc pal tam licho, że wizualnie się 'kojarzy' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...