Skocz do zawartości
RYSIEK_M

Wymiana Procka Tecra 8100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem tu nowy ,a problem mam taki:

mam Toshibe Tecra 8100 z 650 mhz prockiem który postanowiłem wymienić na 850 mhz. Po włożeniu procka w gniazdo komputer milczy po włożeniu starego jest ok.

W związku z tym mam pytanie:

- czy procek kupiony na allegro jest zepsuty , czy też czegoś niewiem np jakieś ustawienia na płycie zworek itp.

Znawców tematu proszę o podpowiedż za którą z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem tu nowy ,a problem mam taki:

mam Toshibe Tecra 8100 z 650 mhz prockiem który postanowiłem wymienić na 850 mhz. Po włożeniu procka w gniazdo komputer milczy po włożeniu starego jest ok.

W związku z tym mam pytanie:

- czy procek kupiony na allegro jest zepsuty , czy też czegoś niewiem np jakieś ustawienia na płycie zworek itp.

Znawców tematu proszę o podpowiedż za którą z góry dziękuję.

A jak byś podał wiecej danych "znawcom" to by bylo łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z biosem? Próbowałeś aktualizować?

 

BTW ja tez mam Tecre, ale model 8200 i mam z nim spore problemy. Pożyczyłem go na 2 tygodnie z 256 MB RAMU, Prockiem 750 MHz itd. Trzy dni próbowałem wrzucić tam XP-ka. Myślalem, że ram jest skopany, ale dopiero po przestawieniu procesora na low w biosie, Win XP sie zainstalował. Przez 3 dni było gucio, czwartego dnia padła jedna kość ramu, a po kolejnych dwóch druga. Teraz po włączeniu lapka zapalają się diody i nic poza tym. Ram w innym lapku chodzi, jest tam co prawda tylko Win98, ale sam bios stratuje.

 

Sprobuj z biosem, powinno pomóc choć tu http://tnij.org/ta5 piszą ze w 8100 maksymalnie 800 MHz...

 

Pozdro

Edytowane przez Picior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosu nie ruszałem, a XP zainstalowałem bez problemów. Pozatym chodzi dobrze, a procek 850 chciałbym mieć bo gdzieś czytałem że jest bdb i ambicje mnie troche poniosły. Dzięki za podpowiedż spróbuje dzisiaj przestawić w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...