Skocz do zawartości
neomagnet

Foxconn Nf570 Sli

Rekomendowane odpowiedzi

i tu mnie zagiąłeś nie wiem czym to może być spowodowane, że dysk wykrywa jako scsi. Możliwe, że trafiłeś jakiś felerną płytkę bo u mnie nie było i nie ma problemów z dyskami. Temperatury u mnie pokazuje nawet dobrze oprócz tej niby 90st z chipsetu, reszta w porządku. Nie wiem może dysk gryzie się z kontrolerem. Jak tak miałem kiedyś wcześniej w innym kompie, ale nie słyszałem, żeby dysk WD się gryzł z nforce 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie zagiąłeś nie wiem czym to może być spowodowane, że dysk wykrywa jako scsi. Możliwe, że trafiłeś jakiś felerną płytkę bo u mnie nie było i nie ma problemów z dyskami. Temperatury u mnie pokazuje nawet dobrze oprócz tej niby 90st z chipsetu, reszta w porządku. Nie wiem może dysk gryzie się z kontrolerem. Jak tak miałem kiedyś wcześniej w innym kompie, ale nie słyszałem, żeby dysk WD się gryzł z nforce 570.

I co teraz z tym robić reklamować czy nowa płytka? Ale z tego co czytam to nie ma dobrej płyty na AM2 wszystkie na coś chorują :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddać tą płytke na gwarę ale co powiesz tym kolesiom z serwisu???

Heh no właśnie bo płyta jako tako działa :mur: z drugiej strony nie wiadomo kiedy wyjdzie nowy bios.

Rzeczywiście trzeba się przyzwyczaić chyba :damage_wall: Teraz troche żałuje bo zmieniłem dobrze działającą platformę na to coś. Mogłem dokupić jeszcze 2GB i spokojnie 1,5 roku poczekać aż zejdzie z rynku to paście AM2 :mur:

Inne płyty też są problemowe więc chyba ugrzązłem.

Edytowane przez tekken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem HDD pod ten dodatkowy kontroler na płycie i działa!!! Dysk wykrywa jako SATA2 smart działa itd. :damage_wall:

 

I teraz pytanie mam walnięty chipset??? Czy coś innego jest przyczyną. Może sterownik chociaż próbowałem już wielu - dysk działa ale wykrywa go jako SCSI :mur: Oddać mobo na serwis?

 

http://img88.imageshack.us/img88/6362/hdyl9.jpg

Edytowane przez tekken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś na nią nie narzekam. Niedawno wymieniłem chłodzenie - mam teraz pasywa na chipsecie i jest w porządku. Bios mam ten sam co ty. Po prostu się trzeba przyzwyczaić. Ma swoje wady i zalety a ty od razu byś chciał ją wymieniać, to po co w ogóle ją kupowałeś, jeżeli tylko narzekasz na nią teraz..... :damage_wall:

Hej.. Właśnie przymierzam się do tego Foxcona, mógłbyś mi podpowiedzieć co i jak wymieniłeś na chipsecie z tym wentylatorem? Bardzo interesuje mnie opcja pasywności przy odpowiednio wymuszonym obiegu w obudowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.. Właśnie przymierzam się do tego Foxcona, mógłbyś mi podpowiedzieć co i jak wymieniłeś na chipsecie z tym wentylatorem? Bardzo interesuje mnie opcja pasywności przy odpowiednio wymuszonym obiegu w obudowie..

Oryginalnego wariata :lol2: wymieniłem na Thermalright HR05-Sli i tyle mam do powiedzenia bo co tu więcej pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.. Właśnie przymierzam się do tego Foxcona, mógłbyś mi podpowiedzieć co i jak wymieniłeś na chipsecie z tym wentylatorem? Bardzo interesuje mnie opcja pasywności przy odpowiednio wymuszonym obiegu w obudowie..

Temperatury tej płyty i tak nigdy nie poznasz bo są chyba 3 różne odczyty od 3x*C do 95*C sprawdzałem na kilku egzemplarzach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji niema żadnych szczegółów tylko same ogólniki. Nie mniej poszukam jeszcze raz. Widzę w Twoim podpisie ,że ładnie podkręciłeś swojego am2 na tej płycie. W związku z tym chciałbym się zapytać czy mógłbyś udostępnić szczegółowe ustawienia biosu. Tak się składa że mam niemal identyczny sprzęt z wyjątkiem pamięci ja mam patrioty llk ep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z tych wentylatorów nadaje się do wymiany na chipsecie tzn czy warto i czy da sobie radę i który ewentualnie lepszy?

SCYTHE mini kaze

qoltec chiliifan 4010

Odpowiem sobie sam żaden nie jest dobry bo żaden nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...