Skocz do zawartości
Toby

Komputer Do 3000 Zł (z Monitorem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety nie będę orginalny, ponieważ ja też nie wiem "co kupić?" :(

Tyle jest tego, że człowiek chociażby bardzo chciał, to i tak nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć.

Mam nadzieję, że Wy osoby znające się na komputerach pomożecie mi podjąć ostateczną decyzję.

 

Na PC chcę przeznaczyć max 3000 zł, a chcę go kupić w jednym z tych sklepów: www.return.com.pl lub www.comp.lublin.pl

Ma to być komputer do typowego użytku domowego tj. internet, filmy, muzyka, drobna obróbka zdjęć, Word czyli ogólnie pisanie różnych dokumentów oraz czasami jakieś starsze gry typu NFS, 18 Wheels of Steel, The Sims 2 (może kiedyś też jakieś nowsze).

Tego PC nie będę podkręcał, bo się na tym nie znam, a chciałbym by mi służył ładnych parę lat bez jakichkolwiek zmian.

 

Moje przykładowe typy to: (ale nie sugerujcie się tym zbytnio, bo ja się na tym nie znam :huh: )

Proc: nie mam bladego pojęcia jaki jest mi potrzebny do w.w. celów, AMD czy Intel i ew. który z poniższych, a może zupełnie inny...

AMD Athlon64 3800+ /512/2.4GHz/AM2 (359zł)

AMD Athlon64x2 3800+ /1MB/2.0GHz/AM2 (439zł)

Intel Pentium D915 /2x2MB/2.8GHz/LGA775 (340)

Intel Core2Duo E4300 /2MB/1.8GHz/LGA775 (656) - to już chyba za wiele jak na moje potrzeby!

Płyta gł: nie wiem może ta...

pod AMD Gigabyte M57SLI-S4 nForce570-SLI (368)

Pamięć:

A-Data 1024MB DDR2 667MHz nonECC (262)

Kingston 1024MB DDR2 667MHz ECC (369)

Kingston 2x512MB DDR2 667MHz ECC (379)

Dysk:

Seagate Barracuda 7200.10 8MB 160GB (239)

K.gr:

PALIT XpertVision Geforce 7600GS Sonic 256MB GDDR3 128 bit (365)

PALIT Daytona Geforce 7600GS 256MB DDR2 128 bit (429)

ASUS EN 7300GT 256 MB DDR2 (342)

Napęd:

ASUS DRW-1608P DVD+/-RW 16x8x/32x24x/16x (129)

ASUS DVD+/-RW z tech Lightscribe 18x8x/48x32x40/8xDL (146)

LG DVD+/-RW H12N RBU (137)

Monitor: chyba tylko tego jestem tak naprawdę pewy

BenQ FP73G (698)

Obudowa:

ModeCom C707 Midi Tower ATX 350W (192) lub

ModeCom Harry 350W (176)

Wentylator: ? (często proponujecie tu na forum Arctic Freezer - ale go nie ma w tych sklepach)

Oprogramowanie:

Windows XP Home (325), a może Vista Home Premium?

Nie wiem na co się zdecydować, czy na dobrego sprawdzonego XP, czy eksperymentowć z Vistą, która nie wiadomo czy "rogów" nie pokaże :twisted:

Do tego wszystkiego jeszcze jakąś niedroga myszkę i klawiaturę sobie dobiorę.

Nie wiem też czy potrzebna mi jest karta dźwiękowa, czy jest już ona wbudowana?

 

Please help me!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,patrzysz w dobrym kierunku, wziąłbym Athlona 64 3800+(niestety,w 3000 nie zmieścisz się w C2D),Płyta głowna-nie kupuj z SLI,nie będzie Ci potrzebne,kup coś z ASUS M2N(do ok. 300zł),pamięci:2x512 DDR2 667 ,polecam Goodramy.HDD,taki jaki zaproponowałeś(ale kup na SATA),Karta graficzna,7600GS(nie wiem którego producenta jest najbardziej optymalna w stosunku cena/prędkość),ale...nie kupuj na szynie 128bit! ,tylko 256bit.Napęd...tutaj każdy poleca co innego,wiele osób poleca NEC,inni natomiast Liteony,ze wzgl. na bezproblemowy zwrot w przypadku jakiejś awarii.Co do monitora...chyba skłaniałbym się ku LG,ponieważ daje miesiąc gwarancji na martwe piksele,MAC daje aż 12 miesięcy na martwe piksele,lecz nie wiem jak wygląda awaryjność tych monitorów,oraz sieć sprzedaży i serwisowa w polsce.Ten pseudozasilacz który wybrałeś wraz z obudową,to porażka.Za 170zł kup jakiegoś chiefteca 400,450W,a osobno jakąś obudowę za 80,100zł.Zebyś czasami nie kupował obudowa+zasilacz razem! Chłodziwo na CPU..tutaj nie wiem,co jest dobre,co do systemu operacyjnego:nie kupowałbym jeszcze Visty.Vista owszem,tak-ale w przyszłym roku,lub pod koniec bieżącego.

P.S. teraz standartem są zintegrowane karty dzwiękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko te 2 sklepy?? Specjalnego wyboru tam nie mają.

Bierz A64 x2 3800+ i do niego Freezer 64 Pro. Od płyt na chipsetach z serii nForce 5xx trzymaj się z daleka, podobnie jak od produktów firmy Gigabyte. SLI to nie potrzebny bajer - pewnie i tak z niego nie skorzystasz. RAM - IMO AData 2x512. Za ~600 powinieneś dostać już Palita 7900GS. Nagrywarka - Asus DRW-1608P3S. Obudowę bierz bez zasilacz i kup oddzielnie jakiś porządny - polecam Huntkeya HK350AP.

System brał bym XP - w Viście są narazie spore problemy ze sterownikami i wydajnością w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te odpowiedzi.

A dlaczego wybrałem tylko te 2 sklepy <_<? Wydawało mi się, że są tanie i dobrze wyposazone, ale skoro twierdzicie, że nie...

Znalazłem jeszcze: www.Vico.pl oraz www.reset-pc.lublin.pl (ale tu ceny są już nieco wyższe)

Chciałbym cały zestaw kupić w jednym sklepie, gdyż tak jest wygodniej i chyba sensowniej.

Więc może Wy polecicie mi jakiś dobry sklep (tani z dużym wyborem asortymentu) mieszczący się w LUBLINIE.

Gdy będę już wiedział na 100% gdzie kupować :-|, to będzie mi łatwiej złożyć tego PC sugerując się Waszymi podpowiedziami i porównując je do realnych możliwości danego sklepu (chciałbym pójść tam już z gotową listą w reku i złożyć zamówienie na całego kompa).

Więc jeszcze raz proszę o radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...