Skocz do zawartości
eryk1982

żarcie Z Przeszłością :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w osiedlowym spożywczaku kupiłem serek waniliowy (homogenizowany) z charakterystycznym srebrno-żółto-niewyraźnym wieczkiem, starsi forumowicze napewno go pamiętają z dzieciństwa (choć może zniknął tylko półek sklepów w moim mieście) i wypas samkował jak dawniej. Czasami można jeszcze dostać KECZUPY "krzepki radek" i "słodka ania" (u mnie w domu znikają tego samego dnia kiedy są kupione) , lecz niestety nie można z nimi spożywać tych zajebistych parówek co 15-20 lat temu. Dobre produkty bronią się same. Jakie relikty przemysłu spożywczego PRL'u przetrwały w waszych rejonach i za czym najbardziej tęsknicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleko bylo dobre, nie wiem jak w pozostaych miastach ale u mnie zamawialo sie mleko w sklepie pozniej wystawialo pusta butelke przed drzwi i z ranca mleczarze roznosili mleko z dostawa do domu :)

 

teraz to by pewnie kradli to mleko albo sasiedzi dodawali cos od sibie :)

Edytowane przez _Rebel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- serek homo "z krówką" o yes..

- cukierki radzieckie "miszki kosołapy"

- "Visolvit" i "Vibovit" zjadane prosto z torebki

- niezapomniane saturatory z sokiem + czasami niespodzianką w postaci psciolki

- prawdziwe ciagnace sie krówki

 

mozna by tak wymieniac bez konca, az dziw ze 99% tych smakow to slodycze :lol2:

oczywiscie nic z tego sie nie ostalo w obecnych pieknych czasach.. mamy za to nadmiar kaczek :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnace krowki jadlem jakis czas temu da sie kupic ale trzeba popytac po sklepach. A nie zapomne parowek z przedszkola mmmmmmmmm z chlebkiem z maselkiem, musztarda z pegaza i kakao , niemoge tego smaku nigdzie znalezc. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemne piwo prosto z beczki w barze na Dworcu Głównym PKP, pite z duzych kufli przy blaszanych wysokich stolikach, przy których się stało a nie siedziało.

 

Tego mi bardzo brakuje.

 

No i może tych oranżad workach, co ci załatwią wątrobę szybciej niż spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest z PRL'u to :

 

- Serek Homogenizowany

- Mleczko zageszczone w tubkach

-smietana w butelce szklanej

-byl jeszcze niedawno kefir w szklanej butelce ale juz nei ma ;-( , najlepszy jakikiedykolwiek pilem , besty , glutki w nim byly , zeby wypic trzebabylo pozadnei wstrzasnac , poprostu poezja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy smak PRLu jest w Warszawie w Lotosie, Skrzyżowanie ulic Chełmskiej i Belwederskiej. Polecam tatar :D czasami z kumplami wpadamy tam wieczorkiem na wódeczkę.

Bierzemy tatar i smalec. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było w latach 90 juz. W PRL były fulwypas exportowe! batoniki identyczne w smaku jak strare princepolo (to kruche, z tego co pamiętam one zostały przebrandowane na PP potem, długo przed tym jak wpadly w rece nestle i ich geniuszy od marketingu, których sprawstowo spowodowało że po konsumpcji nie trzeba już biec po odkurzacz), zresztą to nie jest topik o tym co pamiętacie, ale o tym co można jeszcze kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze parodie piosenki o wafelkach kuku ruku , ale nie wiem czy moge zamieścić tu jej tekst, zaczynała się od

" kuku ruku jest śmierdzące bo kosztuje dwa tysiące..."

na ewentualne życzenie moge zamieścić jej ciąg dalszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napoje gazowane to przypomniał mi się też Frucade (ale on już był trochę później). No i z cukierków to oprócz popularnych Krówek były jeszcze Kukułki. Aż dziwne, że nikt nie wspomniał o lodach Bambino :)

 

Polecam zobaczyć zawartość tej stronki jeśli chodzi o artykuły spożywcze z tamtych lat i nie tylko - click

A tu mała ciekawostka -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...