Skocz do zawartości
CoCo

Instalacja Xp Na Acer 3690

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne najpierw od tego , że widziałem kilka podobnych tematów ale nie przyniosły one rozwiązania

 

A więc :

 

Sprawiłem sobie laptopa acer 3690 z zainstalowanym linpusem na sam początek. Wkładam płytke z windowsem ustawiając wcześniej bootowanie na cd-ka.Ok wszystko leci fajnie lecz przy koncu wysypuje sie krytyk blue screen :

 

STOP: 0X0000007E (0xc0000005,0xf854a0bf,0xf8996208,0xf8995f08)

 

pci.sys - Address f854a0bf base at f8543000, DateStamp 3b7d855c

 

Szukałem już informacji na ten temat i doszedłem do wniosku , że coś jest z partycjami (bo niby na poczatku linux a przecież wymaga on innego typu danych)

 

A więc nagrałem sobie na płytke (niestety nie mam FDD) Programik bootowalny Partition Logic

Usunalem w nim wszystkie partycje i stworzyłem jedną FAT 32. Stwierdzam , że po problemie ale jednak nie cały czas to samo. Nastepnie usunalem partycje tak że dysk został czysty bez niczego , pomyślałem , że instalator sam sobie zrobi , niestety znów wywala powyższy błąd.

 

Po wyczyszczeniu dysku z partycji wyskoczył komunikat , że nie może znaleść partycji która ma być zbootowana. Więc sciagnalem Digital Dolly , zrobiłem tam to samo co w Partition Logic i dałem bootowanie partycji. Oczywiśćie nic nie dało. Próbowałem jeszcze wrzucic na cd pliki z dyskietki startowej i potem porobić to wszystko w fdisku lecz w ogóle nie botuje plików startowych , nic sie nie dzieje . Próbowałem już bardzo wielu kombinacji i nic nie działa.

 

Dodam , że mandriva 2007 poszła bezproblemowo więc to tylko wina linuxa , który był zainstalowany na początku (tak mi sie zdaje :D)

 

Płytka napewno jest sprawna , reinstalowałem nią drugiego kompa wczoraj.

 

Jakieś pomysły ;] Z góry dzięki wielkie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dyskietkę startową windowsa 98 na cd to ściągnij sobie obraz tej dyskietki a następnie wypal go na cd za pomocą programu do nagrywania (chociażby nero). Ja tak zrobiłem i działa bez problemu :D

 

Edit

Tutaj masz obrazy dyskietek:

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

 

Edit 2.

Partycję możesz też poustawiać przy pomocy jakiegoś linuksa live cd. Odpalasz terminal i wpisujesz fdisk /dev/hda (dla dysku ATA) lub fdisk /dev/sda (dla SATA) i tam możesz już ustawiać partycję jak Ci się tylko podoba. Nie zapomnij tylko o ustawieniu jednej partycji z której będzie się bootował system bo windows bez tego nie chce działać.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azazel:

 

Te pierwsze pliczki wymagają dyskietek , które posiadam ale nie włoże ich do laptopa ;p

Jest natomiast na dole obraz dyskietki ale sciągałem go już i nie reaguje .

 

 

Jeszcze próbowałem w biosie poprzestawiac kilka rzeczy ale tam , zeby mieć dostęp do zaawansowanych opcji trzeba przełączyć się na supervisora ...ciekawe jak ;]

 

PS.

 

Jutro jade do tych inteligentów , którzy powiedzieli , że nie będzie żadnych problemów przy instalacji windowsa niech sie pomęczą gnoje ;]

Edytowane przez CoCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie laptopa acer 3690 z zainstalowanym linpusem na sam początek. Wkładam płytke z windowsem ustawiając wcześniej bootowanie na cd-ka.Ok wszystko leci fajnie lecz przy koncu wysypuje sie krytyk blue screen :

 

STOP: 0X0000007E (0xc0000005,0xf854a0bf,0xf8996208,0xf8995f08)

 

pci.sys - Address f854a0bf base at f8543000, DateStamp 3b7d855c

co to znaczy przy końcu? kiedy? - po zainstalowaniu i podczas pierwszego uruchomienia systemu (w momencie kiedy trzeba dodac użytkowanika?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie nie napisałem ;]

 

Przed akceptowaniem tych pierdół tzn przed wciskaniem f8 żeby potwierdzić umowe itd

 

CZYLI :

Instalator ładuje pliki instalatora czy jakos tak

i sie wgrywaja jakies [ciach!]ły , potem czarny ekran i już własciwy instalator z tymi f8 etc. (tak byc powinno)

a ja mam , że przy końcu ładowania tych pierdół jak już ma wskakiwać główna instalacja wysypuje sie ten krytyk

 

Jutro dostane xp home zobaczymy czy cos ruszy. I jade do tych cwaniaków ze sklepu (... ;D) zobaczymy co powiedzą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam model laptopa, zakupiony w sobotę, załączony linux Linus.

Problem ten polega prawdopodobnie na braku w podstawowej instalce xp'ka sterowników do magistrali scsi, z czym sobie właśnie nie radzi :( Na tym forum jestem juz 3cią osobą z tym samym laptopem i problemem :P

 

Dziś coś jeszcze pokombinuje przez godzinke, jednakże byłbym wdzięczny, gdybyś podzielił się informacją o sposobie zainstalowania Windowsa XP na tym modelu :D

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaliście jakiego XP HE czy professional instalowaliście.

Ja kupiłem przed tygodniem Acer 3693 i po ustawieniu w biosie na dvd uruchamianie bez problemu zainstalowałem XP prof.

 

A jeśli chodzi o Wasz problem to po próbie ładowania jakiego sterownika wywala ten błąd - co ładuje bezpośrednio prze errorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże ładuje system plików fat , a potem system plików ntfs (a tuż przed ładuje cd-rom scsi i dysk scsi moze to ma jakies znaczenie ) ale to nie chodzi o to co ładuje tylko po prostu nie może przejsc do głównego instalatora bo po ładowaniu ntfs powinien być czarny ekran i instalator ;p.

 

Próbowałem instalować XP profesionala , dzisiaj dostane oryginalną Xp home i zobaczymy . Dzisiaj sie dowiem co i jak od sklepowych więc udostepnie odpowiedź (jeżeli padnie :D)

 

A btw dokładnie to mam model acera 3693 NWLMi

 

A co do Biosu ktoś tam mówił to jest jakis ultra ubogi.

 

Phoenix Bios v3.33 vga bios version Intel v1377

 

I mam do wyboru informacje o kompie , main (główne opcje w których nic nie ma ) , advanced , w którym jest jedna opcja zablokowana bo musze być niby supervisorem ... , Security gdzie sobie moge hasła ustawiac nie wiem na co ;p , i boot czyli wiadomo Ustawiony jest na CD

 

 

UWAGA ;]

 

XP Home (oryginalny , nie sprawdzalem jeszcze na piracie :D) ruszył . Postaram się jeszcze zobaczyć czy ruszy oryginał Proffesionala ;]

Edytowane przez CoCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP prof bez sp zadnych nie ruszyl, z sp1 chyba tez nie (sprawdzam wszystkie wersje jakie moge zdobyc a ta akurat pirat i nieopisana ;/ ) Dzis z wieczora bedzie org xp prof sp1. Kompa mam dokladnie takiego samego jak przedmowca :D

A w user's guide przy specyfikacji tech. sprawdzcie obslugiwane systemy - xp home sp2, media center 2005 i visty ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwne...

 

Ciekawe ze u mnie działa Windows 2000, Server 2003, XP HE, XP PRO, Vista / ubuntu, suse, mandriva 2007

 

Bo niby czemu system miałby nie dzialac...

Dużo to do tematu nie wnosi.

 

Miałem podobny problem na komputerze siostry z Xp Home. Z tego co pamiętam udalo mi sie zainstalować XP Pro z Sp2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem, nie mogłem zainstalować Windowsa XP Professional na Acer 3693. Dopiero informatyk sobie z tym poradził. Teraz mam jeszcze inne rebusy.

1.Nie chce działać mi Bluetooth,

2.Nie działa też wbudowana kamerka, choć były instalowane już obie wersje driverów z załączonej do kompa płytki

3.To co mnie najbardziej dobija to to, że nie potrafię uzyskać obrazu na tv z wyjścia s-video.Próbowałem już na różne sposoby i nic.

Może ktoś z was miał podobne problemy i je rozwiązał, albo ktoś wie, co z tym zrobić?

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem, nie mogłem zainstalować Windowsa XP Professional na Acer 3693. Dopiero informatyk sobie z tym poradził. Teraz mam jeszcze inne rebusy.

1.Nie chce działać mi Bluetooth,

2.Nie działa też wbudowana kamerka, choć były instalowane już obie wersje driverów z załączonej do kompa płytki

3.To co mnie najbardziej dobija to to, że nie potrafię uzyskać obrazu na tv z wyjścia s-video.Próbowałem już na różne sposoby i nic.

Może ktoś z was miał podobne problemy i je rozwiązał, albo ktoś wie, co z tym zrobić?

 

POZDRAWIAM

1. Oddac laptopa do serwisu lub sprzedac i kupic innej firmy.

2. Odkleic znaczek "acer" i nakleic innego producenta, moze sam odpusci.

3. Nie mam pojecia co z tym bublem zrobic.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem, nie mogłem zainstalować Windowsa XP Professional na Acer 3693. Dopiero informatyk sobie z tym poradził. Teraz mam jeszcze inne rebusy.

1.Nie chce działać mi Bluetooth,

2.Nie działa też wbudowana kamerka, choć były instalowane już obie wersje driverów z załączonej do kompa płytki

3.To co mnie najbardziej dobija to to, że nie potrafię uzyskać obrazu na tv z wyjścia s-video.Próbowałem już na różne sposoby i nic.

Może ktoś z was miał podobne problemy i je rozwiązał, albo ktoś wie, co z tym zrobić?

 

POZDRAWIAM

Od wczoraj mam podobne kłopoty. XP zainstalowałem bez problemu, ale mam trudności z kamerką (mimo zainstalowania drivera)

i z dźwiękiem. Może już sobie z tym poradziłeś. Byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem który tutaj opisujesz, pojawia sie przy próbie instalacji XP z niektórych nie orginalnych kopi systemu....

 

wiem, bo klient raz mi przyszedł z m...., że sprzedałem mu zepsutego kompa...

 

okazało się, że miał walniętą płytkę XP (oczywiście pirat) ;)

 

 

najprostrze wyjście - kup orginał ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3693 i poprzedniku chyba xxx2 działa xp bez problemu ;] jak pisze że sp2 to bez nie bardzo jest po co sprawdzać.. ew -> nlite i dointegrować + driverki jak są podejrzane i po sprawie

 

co do driverów - poszukaj na stronie acera,, kilka razy miałem problem z doinstalowaniem wszystkiego z org płytki i w końcu coś pasowało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tych producentów laptopów to są cwani i to bardzo. Z sterownikami w Moim laptopie jest jeden problem ze są pod Viste, tylko i wyłącznie. Ciekawe ile MS dał Acerowi za to rozwiążanie. VISTA VISTA, WSIO NA POLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...