Skocz do zawartości
Gość

Simcity 4

Rekomendowane odpowiedzi

Co robicie z budynkami opuszczonymi przez mieszkańców, usuwacie je czy pozostawiacie je takie jakie są?

 

BTW: Ten największy kwadrat jest dla mnie za mały :lol:

mówisz o tych jakby lekko przydymionych? :-P z tego co pamiętam to ja je burzyłem w międzyczasie próbując rozwiązac problemy, które do owej sytuacji doprowadziły :)

 

edit:

dykcja była zła [;

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sąsiednie dodatkowo ;) Osobiscie je zostawiam i robie cos aby ludzie do nich wrocili. Jeden z wiekszych problemow tej gierki, obecnie mnie dosyc wkurza. Nic nie psuje humoru tak jak 20 opustoszalych drapaczy chmur ;\

 

Koles przyszalal. Zrobic taki region... to niezly wyczyn ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

U mnie głównym problemem w mieście jest... Ruch uliczny, pomimo że jest metro, autobusy to mało :/ Ja chcę większą mapę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz probuje zbudowac miasto skladajace sie z kilku mniejszych. centralna czescia jest dzielnica wylacznie miaszkaniowa na srednim kawalku regionu i wokol na malych dzielnice przemyslowe i handlowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto widział ten widział póki co prezentują się marnie- nie wygląda to jak symulacja miasta tylko jak simsy dla 8 latka

 

Albo jak jakiś klon City Life. Dziwne trochę ,że wygląda jak simsy bo "społeczność" robi nowe studio. Ja bym wolał ,żeby nowe SC tworzył Maxis bo "czwórka" mi się bardzo spodobała. Coś czuję ,że z Sim City będzie tak jak z Need For Speedem. Najnowsze SC może okazać się takim "Carbonem"

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo odeszli od koncepcji budowy miasta, teraz jakieś udziwnienia dochodzą, a na prawdę jeszcze dużo rzeczy możnaby wrzucić do obecnej wersji gry, aby była jeszcze bardziej realistyczna, a nie bawić się w jakieś nańczenie simów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<wOw>

Jak oni to robia, nie wiem, ale gratki dla nich ;p

 

Co do nowego SimCity. To nie jest SimCity. To jakas smieszna parodia tej gry. Oby to byl tylko cos ponadprogramowego, a prosto od Maxis, dostaniemy cos na poziomie 4. Jak dla mnie grafika ma zostac taka jak jest, bez zbednego 3D i bajerow. Poprawic powinni relacje pomiedzy sasiednimi miastami, zeby bylo to bardziej spojne i latwiejsze w ogarnięciu. I powinni podpisac umowe z Rockstars Games, by w GTA moc jezdzic po miastach stworzonych w SimCity... <marzy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Apeluje o nie odbieganie od wątku o grze Simcity 4, o nowym simcity jest nowy temat-gdzieś sie wala [;

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powinni podpisac umowe z Rockstars Games, by w GTA moc jezdzic po miastach stworzonych w SimCity... <marzy>

lepiej nie bo zaraz by się pełno takich "mózgów" znalazło co by płakali na forum, że nie mogą przejśc misji (na czas) bo stoją w korku od godziny :lol:

 

Dawno żadnych screenów nikt nie wrzucał :P jak tam postępy Panowie/Panie? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu_1990 - nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Tak na przyszlosc.

 

A nie bylo czasu zbytnio siedziec nad miastem. Sa jednak male postepy. 660k ludzi, i 2000000 na koncie. Zlikwidowany brudny przemysl i pod calym miastem metro. Mam jednak maly problem. Zlikwidowalem strefe przemyslowa, aby postawic tam strefe mieszkalna. Simsy zaczely sie tam zchodzic, budowac wiezowce, ale okazalo sie ze nie maja dojazdu. Bardzo mnie to zdziwilo bo juz przemysl mial pod soba cala linie metro. Okazalo sie ze... gra nie widzi nowych budynkow, tylko dalej obsluguje strrefe przemyslowa. Nawet po kilkunastu miesiacach! Klikajac "pytajnik od przeciazenia polaczen" pkazuje ze jezdzi tam kilka tysiecy simow. Gdy dam zwykle info i nacisne na stacje metra, wykrozystanie jest 0%. Nie wiem jak to naprawic ;\ Ktos mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

 

Potrzebuje pomocy, gdyż grywałem od zawsze we wszystkie części SimCity, ale w części czwartej mam wiele problemów, które mimo prób nie daje rady rozwiązać na żadne sposoby, a ponad to widzę, iż jednak moje zdolności rozwijania miasta są niemalże zerowe jak patrze na wasze -tereny budowlane- ;) Pierwszym i głównym problemem, który mnie trapi jest mega smog w mieście. Na początku jest wszystko wspaniale opracowałem, mniej więcej sposób jak budować ośrodki przemysłowe tak, aby były na tyle nowoczesne aby nie zanieczyszczały za nadto otoczenia, ale po jakimś czasie i tak przeobrażają się w chamsko wyglądające fabryki z kominami dajace więcej smogu niż ustawa przewiduje :/ Co zrobić aby były znów nowoczesne i nie zniechęcały ludzi do mieszkania w pobliżu ?? Drugim problemem są demonstracje szpitali i szkół... Daje im maxymalne fundusze, buduje maximum ile mogę ośrodków szkolnych i szpitalnych ale i tak kiche to daje, strajki mnie niszczą... po za tym jak wy dochodzicie do takich budżetów ?? Ja zawsze mam zysku max 5k :/ i to przy dobrych wiatrach co i tak po chwili się zmienia bo narzekają na elektryczność czy coś simowie i budowa dodatkowych obiektów dal ich szczęścia pełnego wzbogaca koszta miasta :mur: Uwielbiam tę grę i wiem ocb w niej na tyle aby nie wyrzucić kompa przez okno jak są jakieś problemy z miastem, jednak do pełni satysfakcji płynącej z gry w simcity 4 potrzebuje waszej pomocy... Kto może niech mi da jakieś wskazówki, gdyż fachowa czytanka "poradnik simcity4" zawiera tyle co ja wiem i nic nie pomaga :/ Kolejna kwestia, jak pozbyć się z wysypiska odpadów, a najlepiej co zrobić aby go w ogóle nie trzeba było budować, a żeby śmieci nie zalegały na mieście i nie wkurzały simów ?? Oto moje miasto ... doglądnijcie i poradźcie co w nim powinienem zmieniać ?? Aha i czy potrzebuje tych 5 cholernych elektrowni ?? :D :D

post-150607-1187271221_thumb.jpg

Edytowane przez miskmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

 

Potrzebuje pomocy, gdyż grywałem od zawsze we wszystkie części SimCity, ale w części czwartej mam wiele problemów, które mimo prób nie daje rady rozwiązać na żadne sposoby, a ponad to widzę, iż jednak moje zdolności rozwijania miasta są niemalże zerowe jak patrze na wasze -tereny budowlane- ;) Pierwszym i głównym problemem, który mnie trapi jest mega smog w mieście. Na początku jest wszystko wspaniale opracowałem, mniej więcej sposób jak budować ośrodki przemysłowe tak, aby były na tyle nowoczesne aby nie zanieczyszczały za nadto otoczenia, ale po jakimś czasie i tak przeobrażają się w chamsko wyglądające fabryki z kominami dajace więcej smogu niż ustawa przewiduje :/ Co zrobić aby były znów nowoczesne i nie zniechęcały ludzi do mieszkania w pobliżu

Możesz spróbować pomanipulować podatkami: np znieść całkowicie podatki dla przemysłu zaawansowanego a dać wyższe dla brudu i wytwórczości. Pobuduj kilka parków w dzielnicach przemysłowych żeby przyciągać PZ.

 

po za tym jak wy dochodzicie do takich budżetów ??

 

Ja daje wysokie podatki dla niechcianych stref. Buduj kilka miast połączonych w regionie. Przy drogach prowadzących do sąsiednich miast buduj braki kasowe. Jeśli będziesz miał kilka dużych sąsiadujących ze sobą miast w regionie stworzy się ruch na drogach prowadzących do twojego miasta i wzrośnie wykorzystanie bramek a co za tym idzie będziesz dostawał więcej kasy z nich :wink:. Zainwestuj w komunikację miejską. Przy Większych miastach będziesz miał z niej spooore dochody.

 

 

bo narzekają na elektryczność czy coś simowie[...]Aha i czy potrzebuje tych 5 cholernych elektrowni ?? icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif

Możesz importować prąd z sąsiednich miast. Uważaj żeby stan elektrowni nie był zbyt niski. Jeśli spadnie do ok

70 % to zburz starą i wybuduj w jej miejsce nową.

 

 

 

 

jak pozbyć się z wysypiska odpadów

Możesz je wywozić do sąsiednich miast i/lub wybudować spalarnie śmieci i zakłady przetwarzania odpadów.

 

 

Ps: pościągaj sobie dodatki z www.simtropolis.com. jest tam bardzo dużo przydatnych rzeczy tylko , że musisz się zarejestrować najpierw ( za free ;D )

 

Pozdro ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) od razu się biorę do akcji :) Jak tylko trafiłem na to forum wiedziałem, że uzyskam fachową poradę lepszą od tzn "poradników simcity" :) pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKUJE !! :)

 

Hoho no to na pewno się połapie co stad mi się przyda :D troche mi zajmie znalezienie się w tej górze plików, ale może sobie poradzę ;)

Edytowane przez miskmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może dlaczego metro mi nie hula ?? Bo zawsze było widac takie fajne pociągi jeżdżące po kanałach, a tu nihuhu :/ I co zrobić jeśli "tajny policjant odkrywa jaskinię przestępczości" czy jakoś tak zawsze w tym samym miejscu, a gdy tam wysyłam radiowozy itp to [gluteus maximus] nic się nie dzieje i dalej sie co jakiś czas wyswietla ten sam komunikat ?? :/

Edytowane przez miskmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze było tak, ze się posyłało gliny w to miejsce i zawijały wszystkich :D a komisariat nic nie daje... przynajmniej ta buda policyjna postawiona idealnie przy tym miejscu :/ Przy okazji czy dodatki ze stronki simtropolis działają przy Simsity 4 deluxe ?? bo z tego co widze patche nie bardzo :/ a nie chce mi się przeinstalowywać simsity delux i kupować zwykłego :D Aha no i ściągam z simtropolis rzeczy i gdzie je mam wrzucac ?? aby były :D np Tę http://www.simtropolis.com/stex/index.cfm?id=18475 ?? :>

Edytowane przez miskmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gram w SC 4 od baaardzo dawna. IMO gierka staje sie bardziej realistyczna jak sie posciaga budynki z simtropolis (ja mam okolo 2gb dodatkow :P)

Kilka screenów z miasteczka które ostatnio zbudowałem :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak chcecie screeny z wiekszych miast to pisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmiażdżyłeś :D wypas rozkminy :) Ja sie za takie wezmę jak tylko będe potrafił doprowadzić swoje miasto do zarobków na ok +30k :D czyli jeszcze troche mi to zajmie ;) Dzięki Pablo za pomoc :) Lecem wgrywać dodatki, które do tej pory wydały mi się ciekawę :) Bizon dasz linki do jakiś ciekawszych Twoim zdaniem dodatków ułatwiajacych i upiękniajacych życie w Simcity4 delux ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to wszystko głęboko gdzieś !! ;( Cały dzień szukałem i ściągałem fajne dodatki, do tej pory czyli 23.23 ściągnąłem ich chyba z 200 i... włączam grę a tu wszystko pod wodą :/ a jak włączałem tereny nowe pod nowe miasta wychodziło mi z gry... :] musiałem wywalić wszystko z folderu plugins aby odzyskać miasta... całodniowa praca i kminienie co jest fajne, a co nie poszło na marne... ;( Jak znacie jakąś stronkę gdzie mogę znaleźć spis fajnych DZIAŁAJĄCYCH dodatków nie niszczących gry to prosze podajcie link, bo już nie bawię się w szukanie ich na simtropolis bo to nie na moje nerwy... koniec zabawy :/ pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego moda mam - wspaniała sprawa, bo kilka poleconych znalazłem na jednym forum http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=388097 i wspomogły bardzo moje miasta. Przez wczorajsza porażkę już nawet wybudowac dochodowego miasta nie umiem :D :D dramat :D Ostatni link mój nowoczesny miastowy klimat podkreśla :) miałem wczoraj wiele z tego ściągnięte, tylko niestety poszło do kosza z resztą :/ Przypuszczam, iz to jednak któraś z tych instalek zawartych na tej stronie mi popsuła klimat, szczególnie że w menadżerze zadań po wgraniu ich mi się pojawiły nie fajne procesy podkreślone na forum trojanowym jako "wybitnie twórczo niebezpieczne" :D Ale "fuck the monkey" jak to powiadają umbilical brothers :D dzięki za linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...