Skocz do zawartości
Gość

Simcity 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wróciłem do SC4 :) .

 

Największe miasto w regionie - 650tys. mieszkańców, zysk na poziomie 8-10tys. na miesiąc :) .

 

Widok ogólny. Przemysł powolutku rozbieram i zastępuję handlem. Początkowo cała komunikacja opierała się na zwykłej kolei. Teraz ten syf wywalam i zastępuję metrem i koleją jednoszynową. To daje o wiele bardziej nowoczesny look&feel ;] .

 

Budowanie w kwadraty (jak na screenie) jest genialne. Porządek, estetyczny wygląd i wszystko pod kontrolą. No i dużo miejsca między kwadratami na parki, drzewa i budynki użyteczności publicznej. Tylko pomysł z budowaniem alei przez środek "pasa napowietrzającego" i podłączaniu do niej kwadratów krótkimi kawałkami ulic okazał się fatalny - simowie jeźdżą cienkimi uliczkami z kwadratu do kwadratu a aleje świecą pustkami. Teraz, tam gdzie mogę to dosuwam aleje do krawędzi kwadratów i łącze nimi kwadraty bezpośrednio. To działa o wiele sprawniej ;] .

 

Przydałoby się jeszcze trochę mieszkańców i handlu. Tylko szkoda mi psuć regularny układ urbanistyczny. A miejsca brakuje. Chyba czas postawić nowego kratkowca obok.

 

Główne centrum. Czas zamienić wieżowiec chryslera na coś nowczesniejszego...

 

Narodowe centrum sportu :D .

 

Ludzie, instalujcie Nework Addon Mod (NAM)! Genialna rzecz. Wpychanie kolei pod ziemię, ronda, wiadukty. Nie wiem jak mogłem bez tego grać :) .

 

Jak zwiększyć popyt na handel i biznes największej zamożności? Wartość ziemii w prawie całym mieście jest astronomiczna, współczynnik wykształcenia sięga 150, policja i straż pożarna dofinansowane a podatki dla handlu są na poziomie ok. 6%. Ale popyt na $$$ jest znikomy ;\ .

 

Zna ktoś jakieś dobre dodatkowe parki, place i tereny rekreacyjne? Te z gry są bezndziejne, a większość ciekawych z simtropolis albo nie działa albo wymaga dziesiątek innych modów żeby działały :| .

Edytowane przez Grygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do SC4 :) .

 

Największe miasto w regionie - 650tys. mieszkańców, zysk na poziomie 8-10tys. na miesiąc :) .

 

Widok ogólny. Przemysł powolutku rozbieram i zastępuję handlem. Początkowo cała komunikacja opierała się na zwykłej kolei. Teraz ten syf wywalam i zastępuję metrem i koleją jednoszynową. To daje o wiele bardziej nowoczesny look&feel ;] .

 

Budowanie w kwadraty (jak na screenie) jest genialne. Porządek, estetyczny wygląd i wszystko pod kontrolą. No i dużo miejsca między kwadratami na parki, drzewa i budynki użyteczności publicznej. Tylko pomysł z budowaniem alei przez środek "pasa napowietrzającego" i podłączaniu do niej kwadratów krótkimi kawałkami ulic okazał się fatalny - simowie jeźdżą cienkimi uliczkami z kwadratu do kwadratu a aleje świecą pustkami. Teraz, tam gdzie mogę to dosuwam aleje do krawędzi kwadratów i łącze nimi kwadraty bezpośrednio. To działa o wiele sprawniej ;] .

 

Przydałoby się jeszcze trochę mieszkańców i handlu. Tylko szkoda mi psuć regularny układ urbanistyczny. A miejsca brakuje. Chyba czas postawić nowego kratkowca obok.

 

Główne centrum. Czas zamienić wieżowiec chryslera na coś nowczesniejszego...

 

Narodowe centrum sportu :D .

 

Ludzie, instalujcie Nework Addon Mod (NAM)! Genialna rzecz. Wpychanie kolei pod ziemię, ronda, wiadukty. Nie wiem jak mogłem bez tego grać :) .

 

Jak zwiększyć popyt na handel i biznes największej zamożności? Wartość ziemii w prawie całym mieście jest astronomiczna, współczynnik wykształcenia sięga 150, policja i straż pożarna dofinansowane a podatki dla handlu są na poziomie ok. 6%. Ale popyt na $$$ jest znikomy ;\ .

 

Zna ktoś jakieś dobre dodatkowe parki, place i tereny rekreacyjne? Te z gry są bezndziejne, a większość ciekawych z simtropolis albo nie działa albo wymaga dziesiątek innych modów żeby działały :| .

 

Daj podatki na 0% i zobacz czy się zwiększy popyt ( aha i nie przesadzaj z dodatkowymi parkami bo ja miałem tego tyle , że podmenu otwierało się chyba 10 sekund XD )

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak miło znów pograć w stare dobre simcity :D

 

Gdyby ktoś szukał przełączników (np jak odpalić panoramicznie) to proszę:

  • w okienku "-w"
  • pełny ekran "-f"
  • niestandardowa rozdzielczość "-CustomResolution:enabled" - wymagane do panoramy w Rush Hour
  • ustawienie rozdzielczości "-r1680x1050"
  • ustawienie rozdzielczości i kolorów "-r1680x1024x32"
  • bez intra "-intro:off"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh jak miło znów pograć w stare dobre simcity :D

 

Gdyby ktoś szukał przełączników (np jak odpalić panoramicznie) to proszę:

  • w okienku "-w"
  • pełny ekran "-f"
  • niestandardowa rozdzielczość "-CustomResolution:enabled" - wymagane do panoramy w Rush Hour
  • ustawienie rozdzielczości "-r1680x1050"
  • ustawienie rozdzielczości i kolorów "-r1680x1024x32"
  • bez intra "-intro:off"

a moglbys podac przykladowa cala sciezke dostepu? mam wersje jakas deluxe chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deluxe to gra z wmontowanym dodatkiem czyli:

 

Panorama, bez intra, pełnoekranowy:

"[twoja ścierzka]\SimCity 4.exe" -intro:off -CustomResolution:enabled -r1680x1050 -f

 

Panorama, bez intra, w okienku, bez dźwięku i bez muzy.

"[twoja ścierzka]\SimCity 4.exe" -intro:off -CustomResolution:enabled -r1680x1050 -w -audio:off -music:off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bez przesady, ta gra jest banalna tylko musicie zaczac uzywac szarych komorek i filtrow na mapie

 

macie zakladki pomocnikow/advisor i tam jest duzo pomocnych rzeczy

dodatkowo macie zakladki z mapa gdzie macie rozne filtry typu zapotrzebowanie na rozne rodzaje zabudowan itp

 

ja juz dawno zabudowalem parenascie plansz majac miedzy innymi kosmodromy i inne tego typu rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , ostatnio zebrało mi się na SC4 no w nic innego pogra nie mogę , XD ale tak bez dodatków głupio trochę a kiedyś wszystkie wywaliłem. Ma ktoś może linki do jakiś większych paczuszek pluginów? bo ja nic nie mogłem znaleźć ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiegoś moda zwiększającego zapotrzebowanie na strefy ?

Sry za post pod postem ale mod jest mi potrzebny , a nowy post łatwiej zauważyć niż edytę starego)

Edytowane przez PaBlO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz to pod cziterstwo podchodzi :lol: Obniz podatki albo w sasiednich miastach potworz odpowiednie strefy i polaczenia ze swoim miastem. Jak chcesz wzrostu populacji to u sasiadow porob duzo stref przemyslowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest ta gra. W sensie ze zaczyna sie jej mieszac w glowie gdy dochodze do miliona personow w miescie. W pierwszym nagle, mimo idealnego rozwoju, ogromnych zyskach i zadwoleniu miasto sie zatrzymalo. Popyt na strefy mieszkalne spadl, na przemyslowe (pz) rowniez, handlowe takze - oprocz H$. Co jest grane? H$ utrzymuje sie na wysokim poziomie, buduje i buduje strefy specialnie dla nich i nic to nie daje. Chyba cale miasto musialoby byc z maluczkich sklepikow.

Mysle sobie, zbuduje sasiednie miasto zobaczymy co sie stanie. Zaczynam budowe i ku mojemu zdziwieniu na wszystkie strefy wysoki popyt. Podatki takie same, miasto zrobione na wzor poprzedniego a popyt duzo wyzszy. Walnalem 200k ludzi i dalej to samo. Wskazniki w gorze, zadowolenie mieszkancow na maxa, kasa takze. Lepiej sie juz nie dalo. Przelaczylem sie na 1st miasto - zadnych zmian ;[

 

No nic gram dalej. Czas dojazdu do pracy mimo metra i autostrad niebezpiecznie rosl, wiec postanowilem zbudowac w nim torche nowoczesnego przemyslu - wczensiej bylo 0. Walnalem dupna strefe, krzaczki, metro, pz rosnie jak na drozdzach. Patrze na wykresy i co sie stalo - w ciagu kilku miesiecy sredni dochod mieszkanca spadl o 20 000! Przy okazji zaczely sypac sie wskazniki od zapotrzebowania na strefy mieszkalne. Poziom wyksztalcenia tez polecial w dol, zadowolenie mieszkancow zmalalo.

 

Jaki jest w tym sens? Wrrr

 

edit.

wlaczylem save i zamist PZ wstawilem h$ h$$ h$$$ i reakcja taka sama:

Dołączona grafika

 

edit2.

chwile pozniej kolejny spadek o 20 000. WTF

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie oto LINK do petycji w sprawie wydania następcy. Ankieta do EA oczywiście. Proszę wpisujcie sie, jest to bardzo szybkie i łatwe a może pomoże nam miłośnikom CityBuilderów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od Network Addon Mod absolutny must-have. Tylko często gra się sypie niestety od przedodatkowania.

 

A moge byc tak wygodny i poprosic o liste jeszcze jakichs innych "must-have" jesli sa? :) Mam ochote przysiasc do sc na nowo ale jak zaczne sciagac i testowac mody to pewnie zakonczy sie to odlozeniem gry w kat.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego iż głównym must have jest dodatek godziny szczytu.

Później proponuje przejrzeć przystanki, są takie które sa namalowane na jezdni, do tego oczywiście dworce kolejowe. Ogólnie ważna jest komunikacja.

 

Co do budynków to pooglądaj na tej stronce simtropolis co ci sie podoba. Warto ściągnąć mody na budynki użyteczności publicznej. Bardziej wydajne i zarazem sporo tańsze szpitale, policja, itd...., jest masa parków i różnych upiększających tekstur. Różnego rodzaju drogi.

 

Mam taką mase modów że trudno to spisać ale screena dam:

post-119646-0-21215600-1306959111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo jizys :blink: myslalem wlasnie o jakichs paczkach :lol: W sciaganie pojedynczych budynkow nie bede sie bawil. No nic, w takim razie sprawdze tego NAM moda

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...