Skocz do zawartości
Gość

Simcity 4

Rekomendowane odpowiedzi

Hey...mam pytanie czy Wy tez tak macie:

 

1) za kazdym razem jak wchodze do gry to musze ustawic grafike na najwyzsza bo kasuja mi sie ustawienia(na 16 bit, niskie detale, programowy rendering)...zmienie i jest napis ze rozdzialka, rendering, 32 bity zmienia sie po restarcie...no ale jak maja mi sie zmienic jak kasuja mi sie ustawienia?!?!?!?!

 

2) glupie pytanie ale jest problem...JAK wybudowac siec kolejowa???? buduje dworzec za nim tory, a pociagi nie jezdza i zuzycie jest 0%??? czy widac jak jezdza pociagi i metro(tak tak w 3000???)

 

thx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 ja mam dobrze raz ustawie i zostaje

ad 2 niewiem czy nie musisz mieć sąsiedniego miasta z koleją ale nie jestem pewien bo nie budowałem :lol: jakoś słabo mi idzie :/ moje wydatki są zawsze większe niż dochody :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znosze gier strategicznych i ekonomicznych. Jednak skuszony recenzjami, zapowiedziami, screenami z gry simcity 4 nabylem ja i gram.

Mam jednak problemy bo nic nie umiem zrobic za bardzo.

Mam na poczatek 100k ukonczylem samouczki ale po godzinie grania mam zaraz bankruty, same pozyczki musze brac.

Postanowilem zalozyc topic na temat taktyk jakie mozna stosowac w tej grze aby dalo sie grac :P

 

Jak najlepiej zaczac ?

Z grubej rury ? Duzo budynkow, szpitali, fabryk ?

Czy budowac osiedla dla bogaczy czy dla plebsu ?

Jezeli nie dam wysokich podatkow to nie ma szans na dluga gre. Jezeli dam za male to momentalnie bankrut :(

Mozna laczyc ze soba miasta i czy grac naraz w kilku miastach laczac je w cala strukture i handel czy pojedyncze miasto zbudowac ?

 

Mam nadzieje, ze gracie w ta gre bo nawet mi sie spodobala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuję na początek dużo strefy mieszkalnej (gęsta zabudowa), minimum socjalne i bezpieczeństwa oraz trochę strefy przemysłowej i handlowej. Przy przemysłowej przydaje się port.

Koniecznie należy nawiązać współpracę z sąsiadami; np.: odbierać od nich śmiecie.

Powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowalem osiedla, dalem im prace, zapewnilem socjalne, opieke, bezpieczenstwo (komisariaty, straz pozarna), szkolnictwo, wywozke smieci, maja parki, itd.

I daje podatki na poziomie 10% (bo wyzej zaczynaja sie pluc, ze za wysokie) i ku... sciagam 800 baksow miesiecznie, a utrzymanie takiego miasta to blisko 2000 :( Jak mam sobie z tym poradzic skoro juz mi sie kasa konczy ?

A jak wezme pozyczke to znow dlugi i rata miesieczna dzwiga wydatki miesieczne do grubo ponad 2000.

Przeciez nie zarobie nigdy kasy aby utrzymac to jeb... miasto :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie :/

Mam ten sam problem...

Gralem ze 2h i tyl mi sie udalo utrzymac miasto zanim stwierdzilem, ze za pare minut bedzie bankrut i juz nic nie moge zrobic.

W SC3000 nie bylo az tak zle jak tu, tam po godzinie, czy dwoch od poczatku juz mialem bilans dodatni, co prawda kilka(nascie) dolarow, ale zawsze, potem juz szlo lepiej, a tutaj nawet sie nie moge zblizyc z zarobkami do poziomu wydatkow.

Obczailem juz ze mozna spokojnie pozmniejszac fundusze w niektorych instutucjach, ale dowiedzialem sie tez ze np nie warto oszczedzac na ulicach bo sie syf robi ;)

Mozna z poczatku dosc mocno przyciac budzet szkolny (i tak nie ma wystarczajaco duzo uczniow odrazu), ew. troche straz pozarna i szpital, reszte najwyzej po kilka dolarow, a elektorwni nie warto ruszac, bo sie syf z pradem robi.

Nie warto tez budowac osiedli o rzadkim zageszczeniu, bo zajmuja duzo miejsca i dodatkowa kasa idzie na polozenie wodociagow, dodatkowych szkol/strazy itp zeby pokrywaly nowy teren.

Strefy Commercial to z poczatku nie trzeba praktycznie w ogole, ja zrobilem taka jak w tutorialu byla to dopiero po ponad godzinie gry zaczelo sie tam cos budowac sensownego. Mozna tez oszczedzac na ulicach, budowac te najtansze, wlaczyc sobie rozlozenie trafficu na mapie i zobaczyc czy na jakims odcinku nie warto dac tej lepszej (ale nie wszedzie, szkoda kasiury)

Wiecej wnioskow nie pamietam, za wszystkie serdecznie zaluje ;)

Jak pogram nastepne pare godzin, nauczony juz doswiadczeniem z poprzedneij partii i uda mi sie znalezc cud przepis na kase (albo chociaz jakies oszczednosci) to postaram sie skrobnac.

A tym czasem trzeba isc spac.. jutro na 10 trzeba wstac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow kumpel (stary wyjadacz simcity) powiedzial, ze ta czesc jest najlatwiejsza. Jak on mi opowiadal jak gra to wszystko takie proste sie wydaje.

Robie tak jak on mi kaze. Stawiam sredniej wielkosci plac mieszkalny o srednim zageszczeniu i male place handlowe i przemyslowe (rowniez dla sredniego zageszczenia). I tak jak w poprzednim poscie pisalem uzbrajam ich w komunikacje (zeby barany do pracy jezdzic mialy czym), szpitale, szkoly, policja. No wsio co potrzeba i o czym mowil mi kumpel.

Mozliwe, ze w zlych miejscach klade te place ?

Moze zrobic mieszkalny a w kolo nigo umieszczac handel i przemysl ?

Czy przemysl ze wzgledu na zanieczyszczenia z daleka od miasta ?

Juz sam nie wiem. Albo przeczekac kryzys ?

Tylko,z e raz sprobowalem i <span style="color:red;">[ciach!]</span>li mnie ze stanowiska burmistrza (kandydant na senatora :P ) co wiazalo sie z koncem gry :(

Ale bede jeszcze probowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to kumpel z Twojego miasta to idz do niego i zobacz jak to robi, po czym opisz to tutaj :D

Jesli nie to niech zrobi jakies mini miasto, ktore na siebie zarabia (albo przynajmniej nie traci) i da Ci save'a, po czym go udostepnij :)

Poanalizujemy sobie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem z mniejszym poletkiem. Rzeczywiscie trzeba pomalutku wszystko robic. Sluchac uwaznie expertow od roznych dziedzin w grze - to bardzo pomaga.

Niby caly czas jade w dol - tzn. nie zarabiam. Ale udalo mi sie osiagnac straty na poziomie 200 baksow miesiecznie (wczesniej minimum 2000 :) ). Dojde do wprawy i beda zyski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na poczatek olac szkoly, policje, parki, szpitale i budowac jak najmniej wodociagow i dróg. Konieczna jest chociaz jedna straz pozarna. Kazdy budynek z wyzej wymienionych kosztuje fortune miesiecznie tak samo kazdy kawalek drogi i rury. Ja tak zrobilem i zarabialem do 1000 na miesiac. Nie starczylo mi cierpliwosci na stworzenie miasta z prawdziwego zdarzenia. Poprzednie wersje byly latwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy powstała jakaś łatka spolszczająca do tej gry?.Wiem, że ta gra jest w Polsce po polsku ale ja mam gre z USA i jest po Angielsku.A nic z tej gry po Angielsku nie kumam.

 

Jak tak to prosze o jakiś link.

 

Z góry dziękuje i pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie budowac duzo dodatkowych bydynkow (1 szkola i policja starcza) , zmniejszac wydatki w kazdej dziedzinie do polowy i budowac duzo stef mieszkaniowych i rolnictwa :P

a czemu akurat strefy rolnictwa a nie przemyslu ciezkiego ???

 

 

 

P.S. jak nad domem jest walizeczka to co to znaczy ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nad domem jest walizeczka to co to znaczy ??

 

w sim 4 zakladalem juz miasto Poznan :D 10 razy i tylko raz zarabialem w miare konkretna kase.

 

Ma ktos moze stronke z poradnikiem gdzie by bylo opisane np. co jest potrzebne aby zachecic do osiedlenia sie najbogatszych mieszkancow itd. ??? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jakos idzie bo gram juz w to przeszlo miech jakos idzie a ta waliza to znaczy brak pracy .Wystarczy najechac kursorem a sie pokarze opis .to ta czesc jest bardzo trudna jak pierszy raz zakladelem miasto to tak robilem jak w sc3k i mialem poxnij 20 tys zysku a 80 długu a teraz jakos mi dobrze idzie .Jak juz chccie troche wiecej kasy zarobic to zbudujcie obok waszych miast drugie takie prowizorki wmiare rozwiniete tak rzby mialy przynajmniej 10 tys ludzi i zeby nie maily produ ani wody i wsyspiska i one beda wtedy od was kupwac to wszystko .Bierze to roche duzo czasu no i troche obciaza wasze pompy i elektrownie ale zysk i tak jest wiekszy niz straty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ludu ma juz twoje miasto ??

 

 

mojde dopiero 8tys. :?

 

takie pytanko lepiej czekac az same sie wybuduja wyzse budynki dla wiecej ludzi czy moze lepiej wyznaczyc dodatkowe strefy mieszkalne ?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak poczekaj az wszystk sie wybuduje i bedziesz mial troche zapasu kasy i troche zysku 500 starczy no i wtedy buduj .Ja wczoraj sobie zaczolem robic miasto i ma jauz 50 tyś .I buduj duzo stref handlowych i tego sredniego przemyslu bo one duzo kasy daja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam taki problem bo na rivie go nie bylo jak przewijam obraz w simcity to znikaja budynki tylko droga zostaje i podczas przewijania zostaja z nich takie prostokaciki jak skoncze przewijac to znow sa normalne .Wkurza mnie to bo mi to duzo ramu zjada bo sie ciagle te budynki wgrywaja .Ale im wieksze przyblizenie tym mniej obiektow znika a na maxsymalnym znika tylko dym .Mam szystko na maxa ustawione i rozdzialka na 800x600.A jeszcze jedno od czasu do czasu gra mi sie sama wylacza nawet po formacie i wgraniu od nowa jest tak samo dalem nawet ram na 133 ale dalej to samo .I to jest najbardziej wkurzajace bo musze co chwile sejwowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graem troszkę w te som city 4 zdenerwowany zaisntalowałem sc3 i jak dawniej szło mi dobrze :) Moze trzeba zaczekac na jakiegoś patcha do tej wersji?? ;)Chyba tak bo coś spiepszykli chyba z deka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Jak grałem w SimCity 3000 to jak wyznaczyłem strefę dużej gęstości zaludnienia to budowały sie big budynki. SimCity 4 jak wyznaczę taką strefę to budują się domki jedno rodzinne. Czekałem pięć lat (w tej grze) i nic.

Czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest jakis path ale on sie jakos sicąga bez ingerencji urzytkownika .tzn odpalasz strone z pathem i sie wgrywa no tylko mi sie ta strona wiesza podczas wgrywania i nie moge wgac tego patha w morde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...