Skocz do zawartości
Bartolomius

Abit Ib9

Rekomendowane odpowiedzi

Abit po cichu wypuścił uboższego brata QuadGT - IB9. Co prawda ubogi laminat, mało złącz PCI i FSB ~400 szału nie robią, ale mobo może być ciekawą propozycją w średnim / niższym segmencie cenowym. Może ktoś już ma i się pochwali jak to działa? :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

LINKI:

 

Dyskusja na forum AnandTech.

Recenzja po izraelsku (?) na UNLiMiTPC.com (sporo wykresów).

 

Płyta została dodana do oferty Komputronika, w necie można też znaleźć oferty poniżej czterech stówek. Przy zapowiadanej cenie może powalczy z Asusem P5B / -E, MSI i Gigabyte S3 / DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kondziory przy procku wzmacniane ale po przeczytaniu tego na Andtechu darowalbym sobie ten model Abita przez dluzsza chwile. Skoro TF 965PT leci wyzej i jest tansze a dodatkowo po nowym biosie znikly problemy z ramami to Abit wypada blado i jescze jego problemy. Narazie kiszka a dodam , ze w Komputroniku ma cene za jaka mozna miec AB9 czy P5N-SLI nie mowiac , ze wyzej wspomniany Biostar to max 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale cena to powinna się kształtować w okolicach 320zł by się ją opłacało kupić zamiast ab9/pb5/p5n-e. Zastanawiałem się nie tak dawno czy nie brać jej pod uwagę przy nieodległym w przyszłości kupnem, no ale... za droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale nie patrz na cene w komputroniku bo ta mobo jest do dostania sporo taniej, w pcp masz ją za 375zł a to jest bardziej niż ciekawa oferta i tańsza od TForce.

 

Patrząc na to co piszą to myśle że problemem może być małe napięcie na mostku jakie oferuje ta mobo, 1,45V wg andtech to troche mało jak na i965.

 

Ja chyba zaryzykuje mimo wszystko i ją kupie, najwyzej strace pare zloty i sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zgadza się ale nie patrz na cene w komputroniku bo ta mobo jest do dostania sporo taniej, w pcp masz ją za 375zł a to jest bardziej niż ciekawa oferta i tańsza od TForce.

Bardziej?? FSB na poziomie 415 jest stabilne wedlug Andtecha , ci sami pisali , ze TF od Biostara robi 500 na przelaczanym strapie...ale robi bez problemow...jakie ma Abit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Bardziej?? FSB na poziomie 415 jest stabilne wedlug Andtecha , ci sami pisali , ze TF od Biostara robi 500 na przelaczanym strapie...ale robi bez problemow...jakie ma Abit.

 

czegoś Panowie nie rozumiem. Po co Wam FSB większe niż 400??

 

Przy najbardziej opłacalnym procku E4300, który ma mnożnik 9x, FSB większe niż 400 jest 100% zbyteczne. Przy 400 FSB i mnożniku 9 procek idzie na 3600 mhz. Jeszcze nie miałęm w rękach procka (E4300,E6300,E6400), który stabilnie, na rozsądnym napięciu tyle poszedł.

 

Wieć po co piszecie że stabilne FSB 400 (realnie 1600) jest złe, słąbe do [gluteus maximus].

 

Kilka zalep płyt Ab9

 

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...p;fMTYPE=LGA775

 

Dołączona grafika

 

DOSKONAŁE WYKONANIE

BEZGŁOŚNA

BARDZO DOBRY SYSTEM CHŁODZENIA HEAT-PIPE

BARDZO DOBRY UKŁAD ZASILANIA

STABILNE JAK SKAŁA FSB 400

8 KANAŁOWY DŹWIĘK HD

6X SATA

2X PCI

2X FIREWIRE

NIEZAWODNOŚĆ----bezawaryjne

Gwarancja 36 MSC

 

Wady?

 

Dla mnie nie ma Wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Ma jedna to co pokazales to AB9 a temat jest o IB9 ;) Rozniacym sie np kolorem PCB :D i systemem chlodzenia ktoremu blizej do mojego asrocka niz do heatpipow :D

kolega wyżej pisał takze o AB9. Daltego postanowiłem bronić dobrego imienia tej płytki.IB9 to okrojony brat AB9.

 

Co do Biostarów to są to świetne płytki biorąc pod uwagę ich cenę, ale do Abitów to im jeszcz baaaaaardzo dużo brakuje. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieć po co piszecie że stabilne FSB 400 (realnie 1600) jest złe, słąbe do [gluteus maximus].

Bo niektorzy lubia sobie pobenchowac i polatac tak ze 100 MHz na FSB wyzej niz te marne 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

kolega wyżej pisał takze o AB9.

Jesli idzie o mnie to mowilem o FSB na IB9. A na Andtechu czy EXS jest o niej wlasnie temat i chwilowo wedlug mnie to nie jest dobra propozycja przez problemy z ta plytka. Cena tez waska nie jest przy normalnym AB9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Bo niektorzy lubia sobie pobenchowac i polatac tak ze 100 MHz na FSB wyzej niz te marne 400.

FSB 500 robi niewiele płyt. Pozatym ciekawe jak długo sobie płytka polata na FSB 500, moze rok może krócej.

 

W wydajności praktycznie nie ma różnicy. Ja nie jestem szpanerem więc jeśli nie widzę wzrostu mocy to nie widzę problemu.

 

Ps. Sprzedaliśmy sporo płyt Abita i jeszcze się ani jedna nie zepsułą.Klienci nie mają z nimi najmniejszych problemów do tego jakość wykonania jest bardzo dobra. Co innego "płyty" Asusa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ps. Sprzedaliśmy sporo płyt Abita i jeszcze się ani jedna nie zepsułą.Klienci nie mają z nimi najmniejszych problemów do tego jakość wykonania jest bardzo dobra. Co innego "płyty" Asusa.

Ciekawe...bo czytalem o jej problemach na wyzej wymienionych portalach...Wiec zapewne niedlugo beda wam wracac bo nowe biosy nie pomagaja wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...bo czytalem o jej problemach na wyzej wymienionych portalach...Wiec zapewne niedlugo beda wam wracac bo nowe biosy nie pomagaja wcale.

Nowosc prawisz wielką bo akurat biosy pod AB9 są coraz lepsze.

Zgodziłbym sie z tobą jakieś 6-7m-cy wczesniej ale teraz z biosem 1.6 płytka hula jak złoto. B-)

A co do awaryjnosci to chyba jakies zabobony sprzed kilku lat - miałem kilka tych płyt i z żadną nie miałem problemów,

zresztą jak również znajomi którzy wyznają kult Abita :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Ciekawe...bo czytalem o jej problemach na wyzej wymienionych portalach...Wiec zapewne niedlugo beda wam wracac bo nowe biosy nie pomagaja wcale.

a ja słyszałęm że kosmici wyladowali w Warszawie :huh:

 

piszę to co widzę, zero problemów z tymi płytami, a zmiana biosu na jeszcze lepszy to normalna rzecz.

 

nie promujemy szajsu by tylko zarobić kilka groszy, nie lubimy gdy sprzęt psuje się naszym klientom.

 

Dwa lata temu polecaliśmy, w dobrej wierze, Asusa A8N-E. 50% tych plyt się już zepsuło. Do tego tragiczny serwis. Arogancja "panów" z Asusa nie zna granic.

W tamtym czasie sprzedawaliśmy także błytki Abita. Były trochę droższe, ale ani jedna się nie popsuła.

 

Ps. abit niestety nie sponsoruje moich wypowiedzi tylko chęć promowania dobrych produktów (bardzo ciężko o nie wświecie ITI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nowosc prawisz wielką bo akurat biosy pod AB9 są coraz lepsze.

Nie uwierzysz...ale to do wafla temat o IB9>>>> IB9 a nie twoim AB9....rozne literki...alfabet...

 

piszę to co widzę, zero problemów z tymi płytami, a zmiana biosu na jeszcze lepszy to normalna rzecz.

nie promujemy szajsu by tylko zarobić kilka groszy, nie lubimy gdy sprzęt psuje się naszym klientom.

A czy ja wam zarzucam , ze sprzedajecie chlam?? Czytalem o IB9 na Andtechu , na Extreme Systems i kazdy ma problemy z ta plyta , bios tego nie eliminuje. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem IB9 - płyta ma potencjał ale trzeba poczekać na lepsze BIOSy, bo aktualny (najnowszy) jest raczej... średni.

 

Jeśli cena będzie niższa od AB9 o jakieś 50 - 60 złotych (co jest wykonalne) oraz BIOS zrobią odpowiednio dobry to będzie to ciekawa propozycja - na dziś dzień polecam dopłacić do AB9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...