Skocz do zawartości
bobby_moore

Problem Z Płytą Lub Procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu zakupiłem na allegro A64 4000+ San Diego, do tego płyte ESC nForce3 250 z AGP (mam GeForce 6600 a chwilowo brak siana nie pozwala na kupno czegos lepszego), jako chlodzenie mam Freezera 64 pro, no i zasilacz Fortron z Allegro (ze starego kompa). Po złożeniu wszystkiego do kupy sprzet wydawał się działac prawidłowo. Pierwsze schodzy zaczeęly sie przy instalacji windy ( blue screeny itp). Po kilku próbach komp się wyłaczył (na zawsze). Slyszałem tylko syczenie z zasilacza. Pobiegłem wiec po nowy zasilacz do pobliskiego sklepu i kupiłem :iBOX 400WAT (pan w sklepie mówil ze full super wypas,btw kosztował 250 zł wiec chyba nie najgorzej) Udało mi sie odplić kompa jednak problemy i bsod'y nie znikneły. Pomyslałem ze to moze wina dysku( dośc leciwy juz był), pożyczyłem od kumpla nowa Seagate 80 GB na ATA. Dalej to samo...nie mam pojecia co robic. Jak dzwoniłem do pana z serwisu od płyty głownej to powiedzial ze moge ja przysłac, ale jak sie okaze ze płyta jest w porzadku to będę musial zapłacic 100 zł za koszty ekspertyzy lol. Nie wiem teraz co z tym fantem zrobic...

 

 

 

btw. sprawdzałem tez na innych RAM'ach (bez zmian)

a, i jeszcze jedno: czasem podczas włączania kompa zapalają się lampki, wiatraki chodzą, jednak nie włacza się dysk, ("pikania" płyty tez nie ma )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

iBOX 400WAT (pan w sklepie mówil ze full super wypas,btw kosztował 250 zł wiec chyba nie najgorzej)

Soreks za offtop...ale ty tak na powaznie?? 250 zl dales za to cos?? Nie 25?? A moze to razem z jakas mega wypasiona obudowa??

 

 

Sprawdz swoje ramy memtestem oraz moze ustaw tajmingi recznie...

 

 

A koszty ekspertyzy...LOL. Fajny motyw na sprzedawanie ewentualnie uwalonych mobasow z motywem +100 zl. Nawet serwis glowny producenta nie bierze kasy za jakies lewe ekspertyzy , ktorych w sklepiku i tak nie zrobia..LOL.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz IBOX za 250zł powiadasz? Czy to taki jak ten za 80zł ? :P jeśli tak to możesz podziękować super Panu w sklepie... Na moje oko to złom :P Lepiej trzeba było kupić za 120zl MODECOMA MC 350W. A za 250zł to byś miał Tagana 430W

 

P.S jeśli to nie zasliacz to hm.. dodatkowe zasilanie na płyte podpięte? sprawdz na innej grafice z ciekawosci, moze być PCI

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze żeby to była wina Ram'ow. Moje sprawdzałem u kumpla memtestem (wszystko ok), jego sprawdzałem u mnie(ciagle to samo). Dzis testowałem zasilacz na a64 3200+ i GForce 7600 PCI-e. Wszystko smiga jak należy. Cóż, chyba jednak wyśle tą płyte do serwisu, zawsze moge wystawic negatywa na allegro na poprawe humoru po stracie "stówy" <_<

 

 

 

 

 

BTW oto mój zasilacz :D http://www.i-box.pl/produkty/show.php?hps=solytech

 

PS dodatkowe zasilanie do płyty oczywiście podpinam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, było mineło, zyje sie dalej :) Może rzeczywiście nie byl to najlepszy zakup, ale mam nadzieje ze do tego kompa narazie wystarczy, biorąc pod uwagę że nie mam zamiaru narazie bawic sie w o/c (nie mam czasu ani chęci). Jutro wysyłam płytę do serwisu i zobaczymy co z tego będzie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde, nie uwierzycie, ale przyczyną wszystkich problemów był uwalony napęd DVD-RW (kupiony 2 tygodnie temu lol). Po odłaczeniu go ustąpiły wszystkie problemy z Bsod'ami i restartami :damage_wall: To była chyba ostatnia rzecz, którą podejrzewałem o to cale zamieszanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...